Skocz do zawartości

kkx5

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kkx5

  1. kkx5 odpowiedział(a) na aprox99 temat w G20, G21, G80, G81
    Oczywiście, unikac, caly system mild to g straszne. Start/stop byl zly ale mild to dramat.
  2. kkx5 odpowiedział(a) na aprox99 temat w G20, G21, G80, G81
    Dokladnie tak. W trybie zeglowania gdy silnik jest wylaczony, turbo jest chlodzone przez pompe obiegowa, nie jest smarowane.
  3. kkx5 odpowiedział(a) na aprox99 temat w G20, G21, G80, G81
    1. Czytasz siebie? 2. Wrzutka nie dotyczy tego silnika. 3. Napisales ze glowna jest mechaniczna po moim wpisie o twoim bedzie. 4. Obiegowe pompki sa obiegowe, co tu tlumaczyc? Do ogrzewania wnetrza, do intercoolera wody, do chlodzenia turbo. Skad wiem? Bo rozbieralem wiele silnikow B. Nie brnij dalej bo doskonale wiesz o czym pisze a wymyslasz jakies nowe historie ze cos napisales prawidlowo.
  4. kkx5 odpowiedział(a) na aprox99 temat w G20, G21, G80, G81
    Adiki, przestan, facet przyznaje sie do bledu a ty brniesz dalej? To jeszcze pogorsze twoja sytuacje, ta wrzutka po angielsku...dotyczy n55, a nastepna wypowiedz... pompki obiegu to moga byc ze 4ry i byly stosowane od 30tu lat... Nie ciagnij tego bo sie zakopiesz, silnik b58 ma dwie pompy MECHANICZNE, wody oraz oleju.
  5. kkx5 odpowiedział(a) na aprox99 temat w G20, G21, G80, G81
    No wiem. Pompa wody jest mechaniczna, w kazdym B, diesel czy Pb.
  6. kkx5 odpowiedział(a) na aprox99 temat w G20, G21, G80, G81
    Hihi, adiki, gdzie ma ta pompe elekteyczna wody? 😁
  7. Super. Dziekujemy za dokonczenie tematu, najgorsze sa watki bez potwierdzen👍
  8. kkx5 odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    W dobrych warsztatach aut nie ma wcale na placu, samochody sie naprawia a nie patrzy na nie.
  9. Fame o mikropeknieciach nakrecili ci co na tym robia biznes, zadzwon do wielu wielu warsztatow, nikt nigdy nie widzial peknietego walu n57, nawet "Pansilnik", osobiscie poza "ekranem" z nim rozmawialem. Nie uszkodzone, nie pekaja, nie ma takiej opcji.
  10. Nie.
  11. 1. Nie 2. Nie 3. Spalisz i nic to nie da. 4. Co to za pytanie? Odstawic auto do warsztatu. Pewnych spraw nie robi sie na podjezdzie.
  12. 20nm to jest bardzo duzo, sroby fi8 na tyle ida. Te male 6tki moga peknac i bedzie klops. Jak nie masz klucza to mala grzechotka i dokrecasz do oporu, bez 90°, silikon musi byc stosowany w zagieciach polksiezyca, z tylu i z przodu. Nowa pokrywa byla z nowymi gumkami przy srobach?
  13. kkx5 odpowiedział(a) na iradek temat w i3
    MMW jak zawsze w sedno. Lubie czytac twoje wypowiedzi.
  14. To wszystko jasne. Wychodzi brak zrozumienia silnika i eleltroniki wiec tlumacze. 1. Od 2004 praktycznie kazda jednostka benzynowa bmw "chodzi" na temp 104+, az do 115° 2. Termostat w n46 jest elektroniczny, steruje nim dme. 3. Jesli sterownik dme widzi blad wiatraka, jako zabezpieczenie, otwiera termostat (dlatego widzisz spadek temperatury)
  15. Przemek ma racje. X3 f25 ma fatalne przelaczanie biegow w 8hp. Pakuje 6/7/8ke i az buda trzesie. S nie zalatwia sprawy bo wtedy kreci sie za wysoko.
  16. Tak tego nie opisales i jest to zachowanie, w tym silniku, normalne. Nadal nie wiem gdzie jest problem? Auto sie grzeje? Wywala plyn?
  17. kkx5 odpowiedział(a) na Skimir temat w X5 (E53)
    Duze.
  18. kkx5 odpowiedział(a) na Skimir temat w X5 (E53)
    W filtrze paliwa.
  19. kkx5 odpowiedział(a) na Skimir temat w X5 (E53)
    Jedna pompa w prawym baku. Latwe dojscie, przyjemna naprawa. Mozesz zamowic sama pompe, bez plywaka, wychodzi taniej.
  20. kkx5 odpowiedział(a) na fookoo temat w E81, E82, E87, E88
    Fizycznie tak, elektronicznie nigdy nie zadziala.
  21. Od tego jest klasa ACEA, wybierajac odpowiedni, czyli C3, index musi byc w ramach tej klasy, wiec nie istotne co jest z przodu, 30,to 30, jest wiele 5w30 o nizszym indexie 100° od 0w30. Warunki nie maja wplywu, mowimy o aucie uzytkowym a nie driftowozie. Nowoczesne jednostki mozesz zajechac na 10w60. Olej tu nic nie zmieni.
  22. Pare bykow poprawie, parametr 0w nie ma nic wspolnego z lepkoscia przy 100°, nie w polandii tylko w calej eu (bez de) synthetic moze byc hydro, 0w20 to nie woda po parowkach, norma SP ma obnizone wapno a nie dodane, to wapno robi LSPI, a wlasciwy olej do b48 to 0w30, nie istotne w jakich warunkach jest uzytkowane (pasowania silnika, kanaly olejowe, skrzynia).
  23. F10/f25/e84/e90 przed 2011/09

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.