Treść opublikowana przez kkx5
-
Zasięg
Oczywiście, unikac, caly system mild to g straszne. Start/stop byl zly ale mild to dramat.
-
Zasięg
Dokladnie tak. W trybie zeglowania gdy silnik jest wylaczony, turbo jest chlodzone przez pompe obiegowa, nie jest smarowane.
-
Zasięg
1. Czytasz siebie? 2. Wrzutka nie dotyczy tego silnika. 3. Napisales ze glowna jest mechaniczna po moim wpisie o twoim bedzie. 4. Obiegowe pompki sa obiegowe, co tu tlumaczyc? Do ogrzewania wnetrza, do intercoolera wody, do chlodzenia turbo. Skad wiem? Bo rozbieralem wiele silnikow B. Nie brnij dalej bo doskonale wiesz o czym pisze a wymyslasz jakies nowe historie ze cos napisales prawidlowo.
-
Zasięg
Adiki, przestan, facet przyznaje sie do bledu a ty brniesz dalej? To jeszcze pogorsze twoja sytuacje, ta wrzutka po angielsku...dotyczy n55, a nastepna wypowiedz... pompki obiegu to moga byc ze 4ry i byly stosowane od 30tu lat... Nie ciagnij tego bo sie zakopiesz, silnik b58 ma dwie pompy MECHANICZNE, wody oraz oleju.
-
Zasięg
No wiem. Pompa wody jest mechaniczna, w kazdym B, diesel czy Pb.
-
Zasięg
Hihi, adiki, gdzie ma ta pompe elekteyczna wody? 😁
-
E87 120i N46 B20B - Problem z chłodzeniem - termostat nie otwiera się gdy wentylator jest podpięty
Super. Dziekujemy za dokonczenie tematu, najgorsze sa watki bez potwierdzen👍
-
Zachodniopomorskie
W dobrych warsztatach aut nie ma wcale na placu, samochody sie naprawia a nie patrzy na nie.
-
N47, N57 w serii F - Zatarte panewki i pęknięte wały - analiza tematu
Fame o mikropeknieciach nakrecili ci co na tym robia biznes, zadzwon do wielu wielu warsztatow, nikt nigdy nie widzial peknietego walu n57, nawet "Pansilnik", osobiscie poza "ekranem" z nim rozmawialem. Nie uszkodzone, nie pekaja, nie ma takiej opcji.
- Jakie Markery LED H10W?
-
BMW e90 318i Problem zakręceniem końcówki drążka i wahacza
1. Nie 2. Nie 3. Spalisz i nic to nie da. 4. Co to za pytanie? Odstawic auto do warsztatu. Pewnych spraw nie robi sie na podjezdzie.
-
E91 N46 B20B 318i - jak skutecznie uszczelnić pokrywę zaworów?
20nm to jest bardzo duzo, sroby fi8 na tyle ida. Te male 6tki moga peknac i bedzie klops. Jak nie masz klucza to mala grzechotka i dokrecasz do oporu, bez 90°, silikon musi byc stosowany w zagieciach polksiezyca, z tylu i z przodu. Nowa pokrywa byla z nowymi gumkami przy srobach?
-
Posiadacze i3?
MMW jak zawsze w sedno. Lubie czytac twoje wypowiedzi.
-
E87 120i N46 B20B - Problem z chłodzeniem - termostat nie otwiera się gdy wentylator jest podpięty
Dokladnie tak.
-
E87 120i N46 B20B - Problem z chłodzeniem - termostat nie otwiera się gdy wentylator jest podpięty
To wszystko jasne. Wychodzi brak zrozumienia silnika i eleltroniki wiec tlumacze. 1. Od 2004 praktycznie kazda jednostka benzynowa bmw "chodzi" na temp 104+, az do 115° 2. Termostat w n46 jest elektroniczny, steruje nim dme. 3. Jesli sterownik dme widzi blad wiatraka, jako zabezpieczenie, otwiera termostat (dlatego widzisz spadek temperatury)
-
Skrzynia automatyczna - programowa modyfikacja zmiany biegów
Przemek ma racje. X3 f25 ma fatalne przelaczanie biegow w 8hp. Pakuje 6/7/8ke i az buda trzesie. S nie zalatwia sprawy bo wtedy kreci sie za wysoko.
-
E87 120i N46 B20B - Problem z chłodzeniem - termostat nie otwiera się gdy wentylator jest podpięty
Tak tego nie opisales i jest to zachowanie, w tym silniku, normalne. Nadal nie wiem gdzie jest problem? Auto sie grzeje? Wywala plyn?
-
E87 120i N46 B20B - Problem z chłodzeniem - termostat nie otwiera się gdy wentylator jest podpięty
Ale w czym jest problem? Jakie objawy?
- Uszkodzona pompa paliwa?
-
Uszkodzona pompa paliwa?
W filtrze paliwa.
-
Uszkodzona pompa paliwa?
Jedna pompa w prawym baku. Latwe dojscie, przyjemna naprawa. Mozesz zamowic sama pompe, bez plywaka, wychodzi taniej.
-
Fotele od E92 M3
Fizycznie tak, elektronicznie nigdy nie zadziala.
-
G20/G21: olej do 330i (B48)
Od tego jest klasa ACEA, wybierajac odpowiedni, czyli C3, index musi byc w ramach tej klasy, wiec nie istotne co jest z przodu, 30,to 30, jest wiele 5w30 o nizszym indexie 100° od 0w30. Warunki nie maja wplywu, mowimy o aucie uzytkowym a nie driftowozie. Nowoczesne jednostki mozesz zajechac na 10w60. Olej tu nic nie zmieni.
-
G20/G21: olej do 330i (B48)
Pare bykow poprawie, parametr 0w nie ma nic wspolnego z lepkoscia przy 100°, nie w polandii tylko w calej eu (bez de) synthetic moze byc hydro, 0w20 to nie woda po parowkach, norma SP ma obnizone wapno a nie dodane, to wapno robi LSPI, a wlasciwy olej do b48 to 0w30, nie istotne w jakich warunkach jest uzytkowane (pasowania silnika, kanaly olejowe, skrzynia).
-
Wymiana turbiny n47 z d20a na d20c, potrzebuje pomocy z wiąz
F10/f25/e84/e90 przed 2011/09