Treść opublikowana przez Boston0006
-
M50b25 Wymiana licznik - przebieg
Przerzuć tą zieloną kostkę z tyłu licznika. Chyba CODE STICKER się to nazywa, tam jest zapisany przebieg.
-
E34 Montaż short shifta
Przy moim swapie wystarczyło rozprostować wybierak (nie pamiętam czy od M20 czy od M50) i pasował. Zamiast wydawać 100zł to lepiej skrócić oryginalny.
-
BMW E34 2.5tds swap e38 3.0 V8
Wiązkę TDS do benzyny? Noł łej.
-
E34 M20B20 krótsze przełożenia niż seryjne
4 45 to może przełożenie? Są dyfry 4.44, więc to może zaokrąglenie.
-
520i przed liftem....
Na płyn do spryskiwaczy? Moja pierwsza myśl to filtr węglowy, ale on jest z lewej.
-
520i przed liftem....
Tak, o tym. Niestety nie ma. Jest taka jakby kieszeń na jeden. Chyba, że były jeszcze jakieś inne wersje. http://desmond.imageshack.us/Himg580/scaled.php?server=580&filename=1001005n.jpg&res=landing
-
520i przed liftem....
Może funkcjonalne, ale po klasie premium należałoby się spodziewać zwijacza. Szkoda też, że w e34 nie ma tych miejsc na zapięcia jak w e30.
-
optymalna temperatura 2.5 tds
Na czujnikach temperratury. Jak jest dwupinowy to między tymi pinami, a jak jednopinowy to międy tym pinem, a masą.
-
520i przed liftem....
Tak jak u mnie, ale nie wiem po co to jest. El. roletkę chyba widziałem gdzieś na allegro w e34, ale chyba w touringu. Ten plastikowy trójkąt został zaprojektowany by włożyć do niego klamrę środkowego pasa w celu uniknięcia walania się po tylnej kanapie :) Tak też myślałem, ale jak dla mnie to słabe rozwiązanie.
-
Zakup pełnoletniej E34 - pojeździ jeszcze?
I utrzymanie droższe.
-
520i przed liftem....
Tak jak u mnie, ale nie wiem po co to jest. El. roletkę chyba widziałem gdzieś na allegro w e34, ale chyba w touringu.
-
Zakup pełnoletniej E34 - pojeździ jeszcze?
Dla mnie mocnym argumentem są światła. Z przodu 2 osobne klosze, a z tyłu "dwa piętra". Szkoda, że e39 nie ma świateł podobnych do tych w e46.
-
[520i] Sonda lambda dla Siemens DME
5WK9 to normalne oznaczenie dla części Siemensa. Na sondzie mam numer OEM 11781730025 i właśnie oznaczenie o początku 5WK9
-
Problem z obrotami w m30b35
Ja miałem problem z dostanie takiego o-ringa, bo nietypowy rozmiar: 7,52X3,53. Kupiłem dopiero w Brado (sklep z o-ringami :D ) w Bielsku. Mam gdzieś jeszcze conajmniej 6 jakbyś miał problem.
-
[520i] Sonda lambda dla Siemens DME
Dzięki. Dlaczego sond nie wolni lutować? A te sondy opla są w podobnych cenach co BMW?
-
optymalna temperatura 2.5 tds
Czyli trzeba zmierzyć ich rezytsancje. U mnie jeden ma 2 piny, a drugi tylko jeden. W pierwszym przypadku mierzyłem rezystacje między pinami, a w drugim, między pinem, a masą. Wartości zależą od tego na jakim osprzłęcie jest silnik. Możesz przy danej temperaturze porówna wyniki z obu, zakładając, że jeden jest sprawny.
-
optymalna temperatura 2.5 tds
Jak odłączysz jeden to na zegarach temp spadnie. Wtedy już wiesz, że on odpowiada za wskaźnik.
-
[E34]525i kontrolka ABS, alternatora i ręcznego na raz
Skoro wisko się nie kręci to widocznie wyciekł z niego olej.
-
Zakup pełnoletniej E34 - pojeździ jeszcze?
Mam bude '90, silnik 2.0 (czyli seryjnie był M20), wg. Twojej teori powinna to być wersja low i pewnie tak jest, ale el. szyb podłączyłem plug-and-play. Za zegarami mam też trzecią wtyczkę, chociaż zegary są na 2. W wielu miejscach widziałem nie podłączone wtyczki, pewnie najstarsi górale nie wiedzą od czego. Więc nie do końca jest z tą instalacją tak ubogo jak to opisałeś.
-
Zakup pełnoletniej E34 - pojeździ jeszcze?
Na Siemensie chodzą też 2.0 na rynek krajowy (czyli niemcy/austria), a u nas to nie żadkość.
-
Zakup pełnoletniej E34 - pojeździ jeszcze?
Z poważniejszych częstych usterek na pierwszym miejscu głowica. Uszczelka lubi pęknąć. Często zdaża się, że silnik faluje na obrotach, z diagnozą czasem jest kłopot, a części nieżadko drogie. Czujnik wałka rozrządu też stosunkowo często pada. Ogólnie to raczej nie są awaryjne samochody, a części można dostać za grosze na szrotach. Silnik M50 podobno można z grubsza ocenić po kolorze pokrywy, pod którą jest łańcuch rozrządu. Ponoć w zurzytym silnik farba żółknie.
-
[E34] Przegrzewanie Się
Jest strumień w zbiorniku przelewowym? Jak nie, to ukręcony wirnik pompy.
-
[E34] M50B25 Maglownica rocznik 93
Zawór wolnych obrotów w BMW też nie działa na tej zasadzie co silnik krokowy. edit: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1085345.html
-
[E34] M50B25 Maglownica rocznik 93
99% ludzi pisze o silniczku krokowym w BMW, a BMW nie ma silniczka krokowego, tylko zawór wolnych obrotów. Może tak samo jest z maglownicą :wink:
-
BMW E34 podłączenie elektryki
Odezwij się jeszcze na gg, bo nie mam numeru, jeszcze cos poradze ;)