Treść opublikowana przez Boston0006
-
520 M20B20 swap na M50B25 Problem przy zakłądaniu.
A wał, dyfer, skrzynia? Potem wiązka aku zupełnie inaczej prowadzona, połączenie wiązki silnika z resztą budy też inne.
-
Nie idzie na obroty M50B20 Vanos
Sonda staje w miejscu także w przypadku usterki innego czujnika dolotu. Na kablu sygnałowym masz wtedy napięcie zastępcze. Czyli 0,45V
-
520 M20B20 swap na M50B25 Problem przy zakłądaniu.
Wymień miskę. Potem jeszcze zaliczysz sporo problemów, więc czekamy na dalsze pywania :D
-
520i 150km wysokie obroty po odpaleniu
Spokojnie. Przyczyn może być wiele. Najprościej sprawdzić cewki. Zdjemij obudowę i po ciemku sprawdź czy żadna nie błyska. Druga sprawa to lewe powietrze w dolocie. Sprawdź czy nigdzie w okolicach dolotu nie słychać ssania. Dalej najprościej chyba wyczyścić zawór wolnych obrotów (czyli ten "krokowiec").
-
Nie idzie na obroty M50B20 Vanos
Też się wczoraj zabrałem za wymianę sondy. Auto co jakiś czas drastycznie traciło moc. Na 5 biegu nie poszło więcej niż 120km/h (dyfer od M20, więc v-max 180). Okazało się, że sprzedali mi sonde 1V zamiast 5V. Dzisiaj wleciała spowrotem uszkodzona...
-
[520i] Sonda lambda dla Siemens DME
Już wiem o co chodzi. Powinienem mieć sondę 5V, a gość sprzedał mi 1V. Już zalutowałem starą, ale ona i tak nie chodzi :evil:
-
[520i] Sonda lambda dla Siemens DME
0,45V i rośnie po otwarciu przepustnicy, dlatego chciałem ją wymienić
-
[520i] Sonda lambda dla Siemens DME
Auto momentami łapie strasznego muła. Jutro wezmę i zalutuje wszystkie połączenia, bo nie wierzę tym zaciskanym. Kojaży ktoś czy tak ma być to połączone?
-
e34 Wymiana panelu środkowego i mieszka.
Sprawdź w prawej szybie połączenie do czujnika zamknięcia szyby. Jeśli on nawali to szyba zamyka się stopniowo.
-
[520i] Sonda lambda dla Siemens DME
Sonda wyminiona, ale sygnał bez zmian :evil: . Obawiam się, że mogłem coś źle podłączyć, bo schematy trochę się różniły opisem. Kożystałem z tego schematu oryginalnej sondy, bo podobno pasuje: http://zapodaj.net/images/e36971d78faf5.png W instrukcji jest tak: -czarny- sygnał -dwa bieałe- grzałka -szary- masa Podłączyłem trzy kable i zostało mi, że masa ma być do żółtego. Tak ma być?
-
[520i] Sonda lambda dla Siemens DME
Znalazła się ta z drugiego numeru, ale kosztowała 470zł... Kupiłem uniwersalną i zobaczę co będzie się działo.
-
E34 520i gaśnie podczas wyrzucania na luz
U mnie objawy były identyczne jak Twoje z tym, że zawsze, a nie tylko czasami. Pomogła wymiana przepływomierza.
-
Zbiornik Bmw e34 2.5 TDS
Bak jest odpowietrzany przez podciśnienie z dolotu. Innego odpowietrzinka nie ma. Nawet otatnio o tym było.
-
525 E34 91r. - nr fabryczny mostu oraz problem oświetlenia
U mnie jest tak samo. Sprawdź też jaki masz wał i głowę dyfra. Ja mam wał od M20 i przez to sprzęgło ze skrzynią jest kombinowane. Przy szarpnięciu do tyłu może trochę przeskoczyć.
-
525 E34 91r. - nr fabryczny mostu oraz problem oświetlenia
Jeszcze raz. Chodzi Ci o to, że miałeś M20B20, a teraz masz M50B20 i dyfer został? Ja tak mam. Autko lepiej się odpycha, więcej pali i v-max to tylko 180km/h
-
[520i] Sonda lambda dla Siemens DME
Biały, czerwony, żółty, czarny. W sklepie powiedzieli, że uniwersalna jest ok, dopiero od '92 nie wchodzi, ale jak powiedziałem, że mam osprzęt Siemensa i silnik z przeznaczeniem na rynek niemiecki to zgłupneli.
-
[520i] Sonda lambda dla Siemens DME
Sonda na pewno przekracza 0,5V ale czy nie ma to związku z uszkodzeniem to nie wiem. Myślę, że po prostu nie będę się sugerował RealOEM i DME Siemensa i kupię taką wg. sklepowego katalogu. @piotr520 skąd pewność, że ta byłaby dobra?
-
Zbiornik Bmw e34 2.5 TDS
Żadko się tak tankuje, a jeśli już to kto by to sprawdzał? Przecież nikt nie wyżyma baku, a potem ciągnie samochód na stacje żęby nalać pod korek :P
-
Zbiornik Bmw e34 2.5 TDS
80 jest pojemność, ale zawsze wejdzie coś więcej.
-
525 E34 91r. - nr fabryczny mostu oraz problem oświetlenia
No tak. Mój błąd :oops:
-
[520i] Sonda lambda dla Siemens DME
Poszedłem do sklepu z numerami VIN. Sonda lambda L=1450MM 1 06/1992 11781735710 ______________________________________________________________________ pasuje tylko do Siemens-DME Sonda lambda SIEMENS 1 11781730025 Z pierwszego od razu podali mi uniwersalną, a z do drugiego nie znaleźli nic. Ja mam komputer siemensa, więc już nie wiem co kupić :mad2: P.S.: Numery VIN z katalogu RealOEM. Wyszukane po numerze VIN samochodu.
-
525 E34 91r. - nr fabryczny mostu oraz problem oświetlenia
Przełożenie sprawdzisz tutaj: http://www.e34.de/e34/difftabelle.htm Jeśli masz zeszperowany to powinno być "S" wybite. Możesz też podnieść tył do góry i kręcić kołem. Jeśli drugie zacznie obracać się w przeciwną stronę to masz szpere.
-
[520i] Gaśnie i strzela....
Na początek do sprawdzenia świece i cewki.
-
[520i] Sonda lambda dla Siemens DME
Silnik jest z '91r. Czyli tak jak było w sklepowym katalogu. Czyli cena jedna aż tak nie odstrasza... :)
-
[520i] Sonda lambda dla Siemens DME
W sklepach troch zdzikneli jak im przedstawiłem sprawę. Wychodzi na to, że do '92 pasuje uniwersalna, a po nim już nie. Natomiast sonda siemensa była dopiero od M52.