Treść opublikowana przez Boston0006
-
[520i] Gaśnie i strzela....
Ja przkładałbym wiązke i sterownik, przy wymianie silnika będzie dużo więcej roboty.
-
M50B25 jaki olej
Tego nie wiem. Chodziło tam dokładnie o to, że gościowi w ASO Porshe do 911 wlali jakiś tani olej, poszedł do jakiegoś znajomego, który pracował w laboratorium w którym badali te oleje, a on wyjaśnił mu, że właściwości tanich oleji nie odbiegają wiele od tych markowych.
-
Po zmianie na manual obroty 2500rpm 525TDS
Sam jestem zielony, ale ostatnio ktoś pisał o tym, że jego ojciec zmieniał automat na manuala, mechanik przeprogramował komputer, ale był taki problem jak u Ciebie. edit: znalazłem :) viewtopic.php?f=71&t=183887&p=1335624&hilit=ojciec#p1335624
-
Po zmianie na manual obroty 2500rpm 525TDS
Przeprogramowałeś ECU? Niedawno był temat z tym samym problemem. Poszukaj.
-
M50B25 jaki olej
Czytałem kiedyś, że jakaś firma, która zajmuje się badaniem różnych produktów na zlecenie, zbadała jakość olejów, okazało się, że różnice między różnymi producentami się nieznaczne.
-
E34 525 BRAK MOCY
Wyreguluje je. Potem szukaj dalej.
-
E34 M50B20 'zaspawany' wiatrak chłodnicy
To inaczej. Jeżeli na zgaszonym silniku zakręcisz wiatrakiem to są dwia opcje: zatrzyma się zaraz- wisko zasprzęglone, pokręci się siłą pędu- wisko rozsprzęglone. Poszukaj w internecie o sprzęgle wiskotycznym, jak zrozumiesz zasadę jego dzialania to łatwiej będzie Ci to ogarnąć ;)
-
E34 M50B20 'zaspawany' wiatrak chłodnicy
Wiatrak przed chłodnicą jest chyba tylko z kilmatyzacją, bez niej jest samo wisko, które chłodznice terz słchadza. Zasprzelone wisko na zgaszonym silniku obraca się z większym oporem niż rozsprzęglone. I tak najbezpieczniej to zprawdzić ;)
-
bmw e34 525i m20b20 gaśnie komputer i piszczy
Chodziło mi o reset DME. @Up viewtopic.php?t=17134
-
bmw e34 525i m20b20 gaśnie komputer i piszczy
Robiłeś adaptacje po wymianie?
-
[2,5 TDS] Nie można otworzyć drzwi.
Śrubki są pod klamką i pod zaślepką/sterowaniem szyb. Potem dookoła podwarzasz tapicerkę żeby wyskoczyły zatrzaski. Ciągniesz do góry i do siebie za uchwyt i powinna zejść. Potem jedziesz do sklepu z zatrzaskami i dokupujeszcz tyle ile się połamało ;)
-
[E34] cieknie w okolicy górnej części szyby od kierowcy
Jak wymieniałem szybę, to powiedzieli mi, że plastiki dookoła szyby popękają, bo są już stare i załążą mi uszczelkę "na metry". Koszt 30zł, prezentuje się ładnie :)
-
[520i] Gaśnie i strzela....
do usunięcia
-
Problem z obrotami w m30b35
Zapłon jest z cewek. Jedna na każdy cylinder. Wyprzedzenie zapłonu ustala ECU, a on robi to wg wskazań czujników, więc tam może się coś "przestawić"
-
Czy skrzynia biegów z 2.0 24v przypasuje do 2,5 12v??
Mogą się też różnić wielkością.
-
E34 M20B20 krótsze przełożenia niż seryjne
Ale z czego? W e30 nie było większego przełożenia, w e32 chyba są te same co w e34
-
m30b35 Brak wolnych obrotów
Wyczyść jeszcze zawór biegu jałowego. Chociaż jeśli zaczęło się od czyszczenia przepustnicy to raczej tam szukaj.
-
E34 M20B20 krótsze przełożenia niż seryjne
Podnieś do góry i odczytaj wartości z dyfra. W ogóle sprawdź czy licznik dobrze pokazuje ;)
-
E34 M20B20 krótsze przełożenia niż seryjne
Może skrzynia inna? Nie ma wyższego przełożenia dyfra niż 4.44. Chyba, że jest z innego modelu.
-
E34 M20B20 krótsze przełożenia niż seryjne
A M20B20 montowany był dyfer 4.55, a wyższego przełożenia w E34 już nie było. Jeśli będziesz kręcił silnik zbyt wysoko to zawory spotkają się z tłokami. Jest też opcja, że masz licznik od silnika R4, ale wtedy obroty byłyb 2x mniejsze, więc pewnie byś zauważył.
-
[e34] 528i wymiana łożyska w sprężarce klimatyzacji ??
Chyba najlepszy SWAP do E34. Jeszt jeszcze M60, ale to wyższa szkoła jazdy.
-
[e34] 528i wymiana łożyska w sprężarce klimatyzacji ??
Czyli SWAP. Jak gościowi, który załatwiał mi moje E34 powiedziałem, że zmieniam motor, to też od razu zapytał czy 2.8 :P
-
[e34] 528i wymiana łożyska w sprężarce klimatyzacji ??
2.8 to już M52, a ich w E34 nie było. Co nie zmienia faktu, że można go wsadzić :)
-
520 M20B20 swap na M50B25 Problem przy zakłądaniu.
Tak, ale ja musiałem wyciągać kabel z dawcy, przycinać i prowadzić go po swojemu. Przerabiałem to u siebie, mam jeszcze schemat jak to podłączyć :)
-
Najodpowiedniejsza zmiana silnika?
W e34 były dwie jednostki o pojemności 2.0. Najkorzystniej pod jakim względem? Wal M60B40 :P