Treść opublikowana przez wafeltom
-
Problem z silnikiem - jestem w trasie
Jak łańcuch to szukaj słupka. Diagnostyka za 500PLN :duh: polecam apkę BMWhat do androida lub iphona. Łatwa dignostyka elektroniki. W trasie super sprawa. Łancuch zdiagnozować to tak jak już napisałem zakręcić silnikiem a druga osoba patrzy przez wlew oleju na wałki czy dźwigienki. Na zachodnich forach ludzie bez przerwy pytają czy bmw zrobiło coś wreszcie ztym pękającym łańcuchem. -chcą te autka kupować ale się boją o to.
-
Problem z silnikiem - jestem w trasie
Ciekawe czy było jakieś chrup szarpnięcie czy coś w tym stylu. Jak rozrusznik kręci wystarczy zobaczyć czy rozrząd się kręci. Równie dobrze czujnik wału mógł paść.
-
Dym spod korka oleju M47 :(
Silnik pracuje równiutko. Także pan od zaworów niech się cmoknie. Jeśli nie bierze oleju to wszystko jest w porządku. Rozumiem że się martwisz o swoje autko. Możesz monitorować zużycie oleju, spalanie ale na razie bym poprostu jeździł. Jest też możliwość zrobienia testu w isid -ciśnienie gazów w skrzyni korbowej silnika ale to chyba tylko aso może to zrobić lub ktoś z icom. Zadzwoń, zapytaj.
-
kontrolka poduszki i pasow nie gasnie ???
Możliwe że to jest problem z matą pasażera ale ręki nie dam uciąć. Zajrzyj pod fotel pasażera czy tam nic nie widać. Tylko nie dłub nic bez odpinania baterii. Warto rozważyć kupno kabelka.30-40 oiro.
-
kontrolka poduszki i pasow nie gasnie ???
Podpiąć pod kompa i wszystko jasne. :cool2:
-
Drgania silnika
Jak kolega wyżej. Najpierw korekcje na gorącym silniku później koło pasowe (tłumik drgań), poduszki i na konie dwumas. Dwumas możesz od razu. Czwarty bieg, lekko pod górkę, 1200 i pedał w podłoge do 3500. Jak dwumas słaby to będzie telepało całą budą na niższych obrotach przy max obciążeniu.
-
E90 2007r przed liftem przestały mi działać przełącznik szyb
I pewnie tak będzie. Wyjąć przełącznik miernik i mierzyć.
-
e90 320D Automat 163KM nie trzyma niskich obrotow
A jak filtr puści syfa to zatka zaworek ..... :wink:
-
e90 320D Automat 163KM nie trzyma niskich obrotow
Dlatego jest jak piszę. Inpa i 80% usterek wyłapane. Tylko czasami mocniej trzeba się pogimnastykować. Dobrze że problem zlokalizowany a reszta to już pikuś. :cool2: A i dozuc do listy filtr paliwa.
-
Wyświetlacz zepsuty... proszę o pomoc
Dużo łatwiej odpiąć kleme minusową po tym zabiegu też się restartuje i tak jest w procedurze diagnostycznej. Moge ją wysłać na pw.
-
Dym spod korka oleju M47 :(
Właśnie to chciałem napisać. I nie widziałem bmw w którym nie chlapie chyba że w silnikach z łańcuchem z tyłu. Do kolegi sincere. U ciebie wygląda to jak przepływka. Na 3 biegu zamyka ekonomizer? Logi dynamiczne z inpy pasuje zrobić. Bedzie widać ciśnienia, przepływ powietrza zadane i oczekiwane. Zwłaszcza dlatego że dzieje się to po nagrzaniu. Możesz przejechać się z wypiętą przepływką.
-
e90 320D Automat 163KM nie trzyma niskich obrotow
Raczej nie. Zapnij to autko do inpy. Błędy + live data i z pewnością będziesz coś wiedział
-
Dym spod korka oleju M47 :(
Pewnie że tak. Szukaj tu na forum paru gości sprzedaje i najlepiej z softem bo dużo rzeźby samemu.
-
Dym spod korka oleju M47 :(
Ten co ci powiedział że zawory nie szczelne? Ja bym takiej diagnozy nie postawił nawet po zmierzeniu ciśnienia w cylindrach. Zapnij sobie inpa i sprawdź korekcje na gorącym silniku. Jak będzie słabsze ciśnienie na którymś cylindrze to ster będzie dawał na niego więcej paliwa (większa korekcja na wtrysku). W ten sposób widzisz i zawory i pierścienie razem (no i wtryski ale zakładam że są dobre)
-
Dym spod korka oleju M47 :(
Po zdjęciu korka chlapie olejem w nowym też. Dostał po garach to i dym był w skrzyni korbowej -normalne. Odme można wymienić nie zaszkodzi a z turbiną poczekać na następny raz. ....
-
e91 325d 2007 nie odpala po padniętym akumulatorze
W tą niedzielę robiłem Inpą i też bez najmniejszych problemów. może kolega zurek ma jakąś marną.
-
[E90] 320d dymienie na czarno - wtryski?
moze byc przeplywka, wtryski, cisnienie w dolocie czujnik/turbina. inpa -e90-engine-dde6(tu2)-status-selective mass adjustment. -wtryski korekcje przy okazji podejrzyj sobie inne sprawy pod analog values itd. itp popraw tytul.
-
problem z geometrią
Podnieś cały przód auta i kręć kierownicą. Jak nie ma rzadnego oporu/tarcia/szmerów/przeskoków i nic nie słychać podczas kręcenia to przekładnia jest dobra. Ciekaw jestem jak serwisant wytłumaczył wpływ maglownicy na ściąganie auta. Jak by nie było to opisz jak to się zakończy.
-
problem z geometrią
Kierownica nie odbija do samego końca (u mnie także). Za to odpowiedzialny jest kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy. Im szersze opony tym większy opór przy powrocie do jazdy na wprost. Myślę że dobrze jest. Odnośnie ściągania zawsze bież poprawkę na pochylenie drogi. Niedawno miałem przygode. Pojechalem na przegląd - lewa tylna opona pekniety bok (scianka na całym obwodzie) -po wymianie opon na tyle -kiera lekko skręcona. Na geometrii wszystko gra. Wczesniej kierownica byla lekko w lewo a teraz lekko w prawo. I tą różnicę spowodowała wymiana opon na tyle. Także każdy szczegół jest ważny a e90 jest szczególnie wrażliwe na jakiekolwiek niedomagania.
-
INPA
USB obd z przelotką połączyłem się z silnkiem, asc na pewno nie połączy się z zegarami.
-
[EXX, FXX] Carly (dawniej BMWhat) Android, IOS
Takiego samego używa autor apki jak z postu po wyżej. Do kazdego auta początek ma sie zgadzać np 320d m47. Jak się wybierze inaczej nic złego się nie stanie. Jak nie jest się pewnym silnika to można użyć uniwersal.
-
E91 - akumulator Bosh Silver S5 85Ah, jak kodować?
Inpa-body-power module-activate-activate2-F7register battery replacment POwinieneś dostać info -battery replacment activated properly -coś w tym stylu Jak nie to w silniku -link viewtopic.php?f=15&t=138242 Możesz nie mieć power module w inpie
-
Dziwne wskazanie Inpy oraz błąd e46 318i
Ja kupowałem nowe. Jak taka robota była niedawno robiona być może lifter stanął. To się rzadko zdarza w normalnej eksploatacji ale po naprawach owszem i to mozna sprawdzić bez zdejmowania głowicy. Nic tam nie klepie głośniej? Tak samo można sprawdzić napięcie na wtryskiwaczach i je porównać.
-
E91 - akumulator Bosh Silver S5 85Ah, jak kodować?
80 czy 90 nie ma dużo różnicy i tak i tak będzie dobrze. Ważne czy zwykły czy agm. Zarejestruj tylko wymiane i będzie dobrze. (Miałeś 80). To że bateria ma 90ah na obudowie to "znamionowa" pojemność ile mniej ma naprawdę to chyba trzeba by było zmierzyć.
-
Dziwne wskazanie Inpy oraz błąd e46 318i
Przykra sprawa ale tak to jest. Kiedyś robiłem dużo takich przypadków dlatego się interesuję. W którym miejscu był przedmuch przed wymianą uszczelki? I czy wtedy przed i po sprawdzałeś korekcje i ciśnienie?