Treść opublikowana przez wafeltom
-
Gasną piksele po nagrznaniu radia (professional)
http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=635672 Lepszego opisu nie znajdziesz. Sa i linki gdzie kupić. :cool2:
-
330xd mniejsza moc
Zrób logi dynamiczne w inpa na 3 i 4 biegu ciśnienie doładowania, ciśnienia na listwie i przepływka. To jest w jednej zakładce. Z tego naprawdę dużo można powiedzieć.
-
M47N2 sterowanie turbiną 2.0d
ja juz rozmawialem z kolega GCS bo w lecie chce zrobic chipa ale wolalbym aby autko bylo 100% sprawne przed tym zabiegiem. reakcja na gaz jest super i w ogole na nic nie moge nazekac. dpf nie bylo takze to odpada. przeplywka jak juz pisalem w/g mnie ok. chociaz w piku turbiny moglo by byc 1200. autko170k km najechane najbardziej martwi mnie czemu ecu oczekuje mniej niz powinno.
-
M47N2 sterowanie turbiną 2.0d
przypne sie tutaj problem jest taki -turbina nie doladowuje max cisnienie jakie mozna uzyskac w inpa to 2150mbar-oczekiwane a to co mierzy czujnik jest zawsze wtej samej okolicy. oczekiwane w moim silniku powinno byc 2350mbar dokladnie boost 1,33-1,35 bar i kwestia teraz czy to sterowanie turbina czy soft spaprany. generalnie auto jezdzi dobrze jest tylko myk ze jadac na 4 z pedalem w podlodze autko ciagnie dobrze ale odpuszczajac pedal powoli tak przy 80%pedalu czuc ze ciagnie nieco mocniej cisnienie na cr -ok przeplywka dobrze -zmierzony przeplyw troche wiekszy niz oczekiwany i max 1170 jednostek przy oczekiwanym 980 nie wiem dlaczego oczekiwane cisnienie jest niskie zanim zaczne cos dlubac chce was zapytac czego sie czepic na poczatek
-
Kilka bledow - prosze o pomoc
Front load sensor(przedni czujnik obciążenia) -zwarcie do masy. To może powodować że lcm głupieje i nie komunikuje się z innymi ecu.
-
INPA
Z tymi rocznikami nie. Tylko ads.
-
Kilka bledow - prosze o pomoc
Masz xenon?
-
E91 problem z odpaleniem(rozrusznik nie kreci)
Jaki program diagnostyczny. Bo po kontrolce check engine powinno coś zostać.
-
Łańcuch rozrządu N47
Nie. Tłok uderzając w zawory pognie je a nawet bardziej pognie dźwigienki zaworów. A silnik będzie się kręcił dalej tak samo. Chrupnięcia możesz nawet nie poczuć.
-
czyzby przeplywka ?
Kolego tak ma być. W piku turbiny do 1200 jednostek. Najważniejsze że nie jest mniej niż oczekiwane. Czyli jest ok.
-
Inpa błąd
Jest to błąd czujnika kąta skrętu kierownicy i to powoduje wyłącznie się trakcji.
-
Kilka bledow - prosze o pomoc
Dodatkowa pompa wody i podgrzewacz. W lcm coś nie tak. Możesz to odczytać inpą?
-
czyzby przeplywka ?
Ta ma się baaardzo dobrze. :cool2:
-
NCS-Expert zmiana AKU
http://www.m5board.com/vbulletin/e63-bmw-m6-forum-bmw-m6-convertible-m6board-com/217770-battery-replacement-options-2.html A i szczegoólnie polecam post tuż pod opisem procesu rejestracji użytkownika tampamark.
-
[INFO] Dla posiadaczy Diesel -> Adaptacja Przeplywomierza
W/g bmw isid nie trzeba robić adaptacji nawet po wymianie. Ja nie wymieniałem a skasowałem. Jedyne co zmieniłem to stację paliw i od 2tygodni leję "nitro" na shell. Wczesniej czułem bardziej tą różnicę co opisywałem wcześniej po resecie wciąż ją czuje ale dużo mniej. No i auto lepiej reaguje na pedał. A z drugiej strony chciałem zobaczyć co będzie się działo.
-
[INFO] Dla posiadaczy Diesel -> Adaptacja Przeplywomierza
No i się przydało. Mozna w isid ale tam to wieki trwa. Ja też miałem odchyły na wyższych obrotach. Jadąc z pedałem w podłodze auto całkiem nieźle ciągnęło ale powoli odpuszczając pedał tak na 80% ciągnęło lepiej. Po resecie max to max. Dzięki kolego :cool2:
-
e 39 520i słaba, prośba o ocene skrn.
Przepływka nie jest taka zła. A sam piszeż że nie chcesz wydawać kaski niepotrzebnie. Może nie być dużo róznicy na nowej. Generalnie jest tak: Jak przepływomierz jest zabrudzony to mierzy mniej niż w rzeczywistości a sterownik daje mniej paliwa i muli. można to zauważyć jeśli po wciśnięciu pedału gazu ekonomizer nie dochodzi do końca skali (oczywiście na 4 biegu). Jak przepływka jest całkiem padnięta i muli to po wypięciu robi się lepiej. Na dobrej przepływce po wypięciu robi się gorzej tylko tutaj już nie ma dużej różnicy. Spadek mocy najczęściej jest winą przepływki w autach jak twoje ale w tym przypadku ja nie mam 100%. Warto jeszcze podłączyć inpa i popatrzeć jak przepływka zachowuje się pod obciążeniem zwłaszcza na 3 i 4 biegu podczas przyśpieszania. Trzeba do tego dwie osoby bo można sobie zrobić krzywdę. Jeszcze pytanie. Czy po wymianie sondy zresetowano adaptacje? W twoim silniku chyba można to zrobić inpą. W silniku tam gdzie czyta się błędy szukaj adaptations i reset adaptatinons lub reset learned values
-
[E9x] Nie działają przednie wycieraczki
Teraz sprzedają takie same jak od tylnej szyby. Wszystkie 3 są zamienne jak artuj pisze.
-
e 39 520i słaba, prośba o ocene skrn.
Napisz jeszcze czy na czwartym biegu jeśli wciśniesz pedał gazu do "dechy" ekonomizer idzie do końca skali?
-
E 90 163 km kontrolka filtru czastek stałych
diagnostyka
-
e 39 520i słaba, prośba o ocene skrn.
ja mysle ze masz gdzies przeciek w dolocie (lewe powietrze). posprawdzaj wszystkie gumy czy nie sa popekane. za przplywka do kolektora do odmy podcisnienia itp itd.
-
Problem z silnikiem - jestem w trasie
Zgadza się :) Potrzebuję pomocy przy naprawie/ ew. wymianie silnika przy uszkodzonym rozrządzie. Nie interesują mnie różnice pomiędzy M47, a N47 :D Jaki silnik wejdzie do mojego samochodu bez modyfikacji? Szukać takiego samego, czy może np. ten 177 KM jest ok, a może inny? Czy oryginalne sprzęgło i osprzęt z mojego silnika wytrzymają? Czy jest sens generować koszty i płacić za rozebranie uszkodzonego silnika, czy może od razu kupić drugi i wymieniać? Z góry dzięki za pomoc w uzyskaniu odpowiedzi na moje pytania :) Bez modyfikacji tylko taki sam z taką samą literką na końcu. Przy zmianie z "a" na "c" już jest rzeźba. viewtopic.php?f=70&t=214853#p1589289 Kilka tematów poniżej jest to dość dokładnie opisane.
-
Problem z silnikiem - jestem w trasie
Właśnie nie wiem co tam widać przez korek. Kolega który ma ten silnik właśnie pojechał do domu więc nie mogę tam zajrzeć. Może któryś z kolegów napisać co dokładnie widać przez korek oleju w n47?
-
Problem z silnikiem - jestem w trasie
Widać wałki ale się nie kręcą?
-
Problem z silnikiem - jestem w trasie
Dźwigienki też