Treść opublikowana przez wafeltom
-
E90 pre LCI przeróbka na LCI
Jak nic nie połamane to tak. Taki uchwycik na kulkę. Nie zauważyłeś tego wcześniej?
-
BMW w UK
Szukasz auta jakie ci pasuje z akceptowalnym przebiegiem i to wszystko. Reszta tak samo jak wszędzie. Jak auto flotowe to nawet większy przebieg nie jest czymś wielkim bo pewnie zrobiony na autostradzie. Mysisz przeanalizować konkretny przypadek bo ogólnie to trudno coś opowiedzieć.
-
e90 dziwne zachowanie, słabnie,przeladowywuje turbo
Zbliżona do otoczenia. Jak przypedałujesz to wzrośnie. Ale nie -57ºC.
-
e90 dziwne zachowanie, słabnie,przeladowywuje turbo
W inpie temp powietrza zasysanego to chyba engine temperature(nie coolant) - pooglądaj sobie tam. Elm327 bluetooth, torque, smartphone. W błedzie z inpy dot. temperatury w opisie pod błędem powinna być temperatura powietrza jeśli błąd jej dotyczy.
-
e90 dziwne zachowanie, słabnie,przeladowywuje turbo
Temperature w dolocie ja sprawdzam telefonem apka torque i bt elm327. Turbo było regenerowane i pewnie nic się nie dowiesz jak go nie wyjmiesz. Ale jest coś inaczej jeśli kręcisz i nic się nie zmienia. Przeładowanie 0,1 bara to nie tragedia. Na wonych obrotach ok990 "czegoś" znaczy milibarów i jest to ciśnienie atmosferyczne. U mnie też jest odrobine więcej zmierzonego niż oczekiwanego. W/g mnie spadek mocy nie jest związany z turbiną.
-
e90 dziwne zachowanie, słabnie,przeladowywuje turbo
Chip reguluje zadane a strownik turbiny ma je utrzymać. Jak regulujesz powinno uzyskane (zmierzone) się zmieniać. Ja tak to rozumiem. A to że słabnie to może sprawdź temperture w dolocie jak jest normalnie i jak słabnie.
-
E90 pre LCI przeróbka na LCI
To ściemnianie to ściemnianie.
-
E90 pre LCI przeróbka na LCI
Nie musisz płakać nade mną :duh: Chodzi mi o to że w innym temacie zadałem pytanie gdzie można dostać wiązkę doposażenia w ksenon i nie dostałem odpowiedzi. A te wiązki kupuje się w aso i występują one w wersjach lci xenon, lci xenon ahl, lci tył. Koszt to £22 w uk to w polsce można sobie przeliczyć. :cool2:
-
Problem z silnikiem - jestem w trasie
Ja niedawno słuchałem gościa jak założył rzędową pompę do silnika z cr. - da się? - da więc czemu nie?. Kto na to patrzy jakie wtryski i jaka komora spalania. Jak się da uruchomić silnik to gitara. :cool2:
-
E90 pre LCI przeróbka na LCI
Nie będzie działać plug and play. Potrzebujesz dodatkowego kabelka do zasilania trzech diód obrysowych i frm3 led xenon + kodowanie. Ale z tego co widzę to wielka tajemnica tu na forum i ci co klepią kasę na tego typu sprawach nie pomogą ci na ten temat.
-
[E90 LCI] Doposażenie w OEM Bi-ksenony - fotorelacja
Byłem na zakupach dzisiaj. Nie wiedziałem jak z wiązką no to też kupiłem. Pytanie co jeszcze potrzeba. Czy wiązka będzie pasowała do jbbf. Mam zamiar wykastrować ją zostawiając kable do lamp i junction box. Tak samo do tylnego czujnika. Zmienić vin, przekodować cas pod xenon, ahl, spryski i potem frm tak samo. Pozostają tylne lampy (stare). I nie wiem na czym polega kodowanie modułów skrętu. Czy ktoś posiada opis pinów do frm 3 led ahl? http://imageshack.us/scaled/landing/35/20130525154301.jpg
-
nawigacja z radiem bez zmiany deski e90 luknijcie.
No to brawo za odwage. Czekam na twoją opinię. :cool2:
-
E90 320d napęd? zapowietrzony? co się dzieje?
W live data można podejrzeć ciśnienie na obu.
-
lampy xenon, odblysnik
Jak poszło tak źle to kolego piekarnik. Temperatura 80-100ºC na 15min. Może dłużej. Czytałem że gościo dawał na 120º ale sądzę że to za dużo. Lepiej dłużej i kontroluj czy nic się nie dzieje. Robiłem to w depo. Tutaj jest gorszy klej jako spoiwo do obróbki ale podciąć je ostrym cienkim nożem i reszta powinna odpuścić. Jak odbłyśnik w bardzo złym stanie to mam takie dwa kompletne z soczewkami.
-
[E90 LCI] Doposażenie w OEM Bi-ksenony - fotorelacja
Dzięki. A jak jast z wiązką bo rozumiem że potrzeba jest do lamp i modułu jbbf no i czujników na wahaczach. Jast możliwość kupić w aso czy może ktoś to robi.
-
[E90 LCI] Doposażenie w OEM Bi-ksenony - fotorelacja
Witam. Mam pytanie do obeznanych. Mam okazję kupić oem xenon lci ahl tylko że moje auto to halogen prelci. Jeśli założę frm3 led ahl to jak to będzie działać z tylnymi starymi lampami? I gdzie kupić wiązkę doposażenia w xenon lci?
-
330xd mniejsza moc
Nie ma.
-
Kod błędu, INPA, Check Engine, Diagnoza, Rozkodowanie błędów
Nie pamiętam 100% ale 280 -350 jednostek. Wklep w yt e90 inpa live data i powinieneś znaleźć dla twojego silnika. Max to ok1200. Co do świateł to serwis ci tego nie zrobi tylko zaproponuje nowy moduł. ....... Szukaj kogoś kumatego w twojej okolicy lub ktoś przez teamviewer.
-
Kod błędu, INPA, Check Engine, Diagnoza, Rozkodowanie błędów
To modół jest z innego auta. Trzeba zmienić vin w nim i przekodować a potem zająć się błędami. Jak to na wolnych 1600 zadane to chip zdrowo spi.... Winkfp i programowanie do serii lub do tunera i poprawić.
-
Kod błędu, INPA, Check Engine, Diagnoza, Rozkodowanie błędów
486D control unit software fault -coś nie tak z tym softem. A przepływka to 1600 ma zadane czy uzyskane? W lewej lampie sprawdź najpierw połączenia są błędy z komunikacją z silnikiem krokowym itd. Edit. Xenon jest dołożony. I nie jestem pewien czy ten ktoś wiedział co robi. Także może być wszystko.
-
nawigacja z radiem bez zmiany deski e90 luknijcie.
A zakodowane było?
-
Błędy z silnika e90 320d 163KM. sieje błędami
Ok. 4600 i 4610 rail pressure not plausible i too low. Za male ciśnienie na listwie CR i nie zgodne z oczekiwanym przez ecu. Sprawdź raildruck ist=220.55 bar a raildruck soll=748.31 (jest to w opisie błędu). 44dc boost pressure. Czujnik pozycji sztangi do zmiennej geometrii. Czyli sterowanie turbiną. Ja ten opis tak rozumiem. 4661 cos z zasilaniem 7, 8V. Co do ciśnienia cr i turbiny proponuje sprawdzic live data W jednej zakładce jest doładowanie, ciśnienie cr, i przepływka. Muszą być to logi dynamiczne. Być może powodem jast filtr paliwa lub któryś z zaworków. Błąd z niskim napięciem -słaba bateria 4c13 coś związane z komunikacją z dsc. Ja bym je wszystkie wykasował - zrobił logi dynamiczne-sprawdził które powrócą.
-
ERROR CODES BMW
http://www.bmwfaq.com/sitemap/t-536877.html do roznych ecu chcialem to wkleic ale za duzo znakow wychodzi
-
Błędy z silnika e90 320d 163KM. sieje błędami
http://www.bmwfaq.com/sitemap/t-536877.html
-
Błędy z silnika e90 320d 163KM. sieje błędami
Kolego wejdź do jbbf, silnika, asc. Tam będzie napisane co to oznacza. Chyba że masz inpę co nie łączy się ze wszystkimi sterami to pozostaje tylko google.