Treść opublikowana przez wafeltom
-
E90 - dziwne zachowanie wycieraczek
W lewym dolnym rogu masz w pionie dwa lub trzy przekaźniki (dla kombi trzy). Jeśli oryginał ten od wycieraczek to będzie niebieski. http://www.e90post.com/forums/showpost.php?p=6569550&postcount=14
-
Nie działająca lampa lewy tył
Frm odcina tylko jedną i tylko w przypadku błędu zwarca.
-
Nie działająca lampa lewy tył
Tak jest. Najpierw miernik I sprawdź czy jest tam napięcie. Jeśli nie to są tylko dwie opcje. Albo kabel albo frm odciął zasilanie. Także drugi krok to sprawdzenie inpą czy nie ma błędu zwarcia -wtedy frm odcina zasilanie.
-
Klapki kolektora M47N2 - spostrzeżenia.
Jak mi to twierdzenie udowodnisz to stawiam flaszkę a jak na razie to twoja prywatna opinia.
-
sprawdzajcie temperature silnika!!! WYMIANA TERMOSTATÓW
Tak to jest główny i on najbardziej odpowiada za niedogrzewanie. Ale najczęściej wymienia się też termostat egr w M47 i M57. Jego nie ma w serii N
-
sprawdzajcie temperature silnika!!! WYMIANA TERMOSTATÓW
Normalne. Na postoju łapie temperaturę bo pompa wody się wolno kręci a nie że nie ma pędu powietrza. Potrzymaj go na obrotach na postoju to zobaczysz.....
-
BMW E91 318d zadymiony reflektor
Opisywali tutaj. Płukanie wodą zazwyczaj kończy się nową lampą. Z doświadczenia wiem że woda nie wypłucze okpcenia z żarówki jak jest to na odbłyśniku. Zakładałem bratu ringi ccfl do e36. Polanie wodą nic nie dało. Na sucho miękką ściereczką. Ale w twoich lampach tego się nie da zrobić chyba że rozkleisz "szkło". Robiłem tak w lampach Depo do e90 ale ori xenony wyglądają solidniej i będzie trudniej dobrać się do tego. Poczekaj trochę zobacz co się będzie działo. Można je też zamienić stronami zobaczyć czy coś się zmienia.
-
BMW E91 318d zadymiony reflektor
Jeśli "nowa" ta z 2011 lampa świeci jaśniej i mocniej to ta stara może być poprostu zabrudzona w środku -ukurzona lub okopcona od żarówki. Ale pozwól im jeszcze poświecić. Często tuż po wymianie na nowe są drobne różnice w kolorze. Napisz która gorsza stara czy nowa.
-
[e91 lci] n47 318d prośba o interpretacje wskazań z INPA
Sprawdź to disem
-
[e91] 2.0d 177km urwana klapka!
Jeśli mechanik bawi się inpa (piszesz że przepływka igła -jakoś, ktoś to musiał stwierdzić) to trzeba sprawdzić korekcje na wtryskiwaczach, ciśnienia i zrobić logi dynamicznie. Z tego dowiesz się jakie jest ciśnienie max w dolocie, ciśnienie na szynie i masa powietrza przy max obciążeniu silnika. Często za niewielkie straty mocy odpowiada przepływka (zabrudzona). Mierzy równo w całym zakresie obrotów ale zawsze troszkę mniej -użytkownik tego nie wychwyci ale inpa przy max obciążeniu tak. Na niej ma być ponad 1200 jednostek z wykrzyknikiem w max. Doładowanie dynamiczne (jak doczytasz) jest do 2250 obr/min i przy małych i średnich obciążeniach tak że na wykresch tego nie zobaczysz. Wykres to max moc i max moment dla danych obrotów.
-
BMW E91 318d zadymiony reflektor
Zrób zdjęcie tym lampom i zamieść tutaj
-
Bicie kierownicy przy hamowaniu
Bo tego nie robią. Kupujesz nowe płacisz i wszystko gra.
-
[e91] 2.0d 177km urwana klapka!
Szybko wyedytowałeś. Jak masz 10 koni mniej to nie wina klapek. Pewnie jakaś usterka. A tu po co one są viewtopic.php?f=70&t=206493&start=45#p1531879
-
E9X Silniki diesla - różnice i zestawienie awaryjności
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=1C31&mospid=53625&btnr=11_4580&hg=11&fg=40 2013r. Nie ma ich tam gdzie nie potrzeba czyli w autach z małymi suszarkami.
-
benzyna 95 Shell V-Power Nitro+, opinie?
W UK tak jest -najlepiej na shell. Jeżdżę też na BP ale tutaj mają stare zaniedbane stacje i to trochę odpycha od kupowania
-
Bicie kierownicy przy hamowaniu
Słuszna uwaga z sezonowaniem tarcz. Wybite amorki mogą też to powodować jak wahacze lub łączniki stabilizatorów. Tylko zawsze elementy zawiechy pogłębiają nierówności na drodze. Na idealnie gładkiej nawierzchni bicie będzie tylko od tarcz lub ich montażu. W domu mam czujnik z podstawą magnetyczną na takie sprawy. Tarczę także wypada sprawdzić mikrometrem na grubość na całym obwodzie bo to jest najgorsze.
-
benzyna 95 Shell V-Power Nitro+, opinie?
E90 wykorzysta wyższą liczbę oktanową. Jest ona związana z odpornością na samozapłon (spalanie stukowe). Kąt wyprzedzenia zapłonu jest przyśpieszany do momentu wystąpienia spalania stukowego ale dalej sterownik na to nie pozwoli (czujniki spalania stukowego). W starszych autach było pokrętło, teraz elektronika. Większy kąt wyprzedzenia zapłonu =większa moc i mniejsze zużycie paliwa (wyższa liczba oktanowa). W fiatach (z tego co pamiętam) jest tak że jeśli kierowca wciśnie mocniej gaz na wolnych obrotach to przez chwilę słychać spalanie stukowe (tak jakby zawory dzwoniły) i odrazu sterownik opóźnia zapłon aby ono nie występowało. E90 bęzynką nie jeździłem także nie wiem. Bęzyna z wyższą LO ma też większą wartość opałową czyli może oddać więcej energii. Podbnie tylko w drugą stronę jest w dizlu. Liczba cetanowa jest tutaj zdolnością do samozapłonu. A w kwestii jakości tych paliw, cóż. ...
-
Obrócona panewka M47
Produkujemy obudowy turbin dla Borgwarner tzw "bearing housings". Otwór pod łożyska wykonany jest w tolerancji +/- 0.004 mm (w żeliwie). W niego są wciskane tulejki "łożyska". Nie chodzi tu o dokładność wykonania samą w sobie tylko o rozszerzalność cieplną. Ciekawy jestem jak ten otwór wygląda po wybiciu tej tulejki a następnie jak on jest obrabiany przez "regenerującego". Regeneracja do rajdu to też co innego niż do autka które ma zrobić 200000km. Oczywiście też nie twierdzę że nie da się tego zrobić. Ale w tym samym poście kolega pisze że "nikt nie złoży silnika tak jak fabryka" -ja poprostu myślę że prościej zrobić remont silnika niż zregenerować turbinę.
-
Obrócona panewka M47
Kubaj Nie wyremontujesz silnika który się kręci 5000 obr/min bo nikt tego nie złoży jak fabryka ale dasz turbo do regeneracji które się kręci 20000 i więcej . .... mało tego -ustawienie zmiennej geometrii turbiny. Rób jak chcesz ale marne masz informacje na ten temat.
-
E90 preLCI: brakuje ~50 mbar ciśnienia - regulować czy nie?
Jak masz logi to zapodaj -pooglądamy, przynajmniej ja. Mam logi ze swojej przed chipem no i może zrobię wreszcie po chipie. :mrgreen:
-
Video i foto testy spalania e9x
:cool2: Like it!
-
Video i foto testy spalania e9x
"wiardodajność" -to po polsku czy chodzi o coś związanego z wiadrem?
-
ZKW vs Valeo
Obsada żarówek kierunkowskazów inna. Nie zamieniaj stronami bo może nie pasować. .....
-
chip tuning - wykres
http://imageshack.us/scaled/landing/6/5lky.jpg
-
chip tuning - wykres
Dół w serii to jakaś makabra. Max poszedł sporo wyżej niż u mnie.