Skocz do zawartości

Carvie89

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Carvie89

  1. Dzięki wielkie za odpowiedź. A wiecie na jakiej zasadzie to funkcjonuje?
  2. z ciekawości przeglądałem aukcje i może znalazł by coś taniej. Moim zdaniem najtańszym kosztem byłaby regeneracja tego co masz. Dwumasa do mnie 550zł i wszystko wybebeszone i wsadzone nowe. Do 3 litrówki moze być troche droższe ale nie będzie to na pewno jakaś kolosalna róznica myśle. Tarcze i docisk też regenerują.
  3. Panowie tak z czystej ciekawości, bo rozbierałem wczoraj przód TDSa i w obydwu rogach na dole znalazłem coś takiego: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/5d6eece02474c1ae.html co to jest, do czego to służy, ktoś się z tym spotkal?
  4. Ja tak czasem mam ale to przez luz na dwumasie. A nie masz kompletu od 4.0? Mógłbyś oddać do regeneracji, a z tego co wiem to od 3 litrówki podchodzi plug&play więc to nie powinien być problem
  5. Dopóki nie odpowietrzysz to nic się nie dowiesz bo to tylko sugestie z mojej strony. Odpowietrz i zobacz wtedy co się będzie działo. Mi z m50 schodzi ok 30min żeby zrobić to całkiem dobrze.
  6. najpewniej szczotki regulatora objaw idealnie pasuje
  7. Moduł komfortu masz pod kanapą i tam siedzi wyposażenie dodatkowe auta, oświetlenie kabiny jak najbardziej ale świateł wstecznych nie masz w module komfortu, najlepiej jakbyś załatwił sobie czujnik na podmiane bo moim zdaniem tylko i wyłącznie tego wina. Tak czy inaczej żeby CI tam styki zardzewiały to musiałbyś mieć sporo wody w środku, nie ma takiej opcji. A jak wskazówka jest w pionie na postoju i przytrzymasz chwile na obrotach to rośnie temp czy nie? Jeśli rośnie to na 99% pompa jest po prostu niewydolna
  8. 1. Falowanie obrotów - warto przeczyścić silnik krokowy w m50 jest on pod kolektorem ssącym, jak czyścić było już na forum więc sobie poszukasz ew wujek google Cię poprowadzi jak nie pomoże to wpisz w wyszukiwarkę forum "falowanie obrotów" i jest mase innych rzecz które warto sprawdzić 2. Co do braku świateł cofania to w skrzyni biegów masz czujnik, albo nie jest podłączony albo jest uszkodzony albo go nie ma, zależy kto wczesniej tam grzebał i co chciał osiągnąć, myślę, że to najbardziej prawdopodobny powód 3. Staraj się nie przegrzewać silnika, z tym że Ci się grzeje powyżej tej prędkości czyli też danej skali obrotów to moim zdaniem albo pompa wody - najpewniej albo wiskoza Ci pada. Sprawdź na postoju jak masz już dogrzany silnik do pionu to czy wtedy wskazówka idzie dalej czy nie. Jak gasisz samochód to jeżeli wisko jest sprawne powinno zrobić dosłownie 1-3 obroty i stanąć, jeśli się kręci i kręci to na pewno jest do wymiany. Pozostaje jeszcze kwestia czy samochód dobrze CI grzeje no i czy faktycznie jest dobrze odpowietrzony, instrukcja jak to zrobić poprawnie również na forum i od tego powinieneś zacząć. :cool2:
  9. Odepnij minus od aku i odpal :mrgreen: jakieś znaczenie na pewno ma to logiczne
  10. Carvie89 odpowiedział(a) na kreteda temat w E34
    Przede wszystkim to m20 nie służy do upalania... :mad2: sprzęgło polecam nowe i dobrej firmy np LUK, teraz zostaje kwestia czy chcesz komplet czy samą tarcze
  11. Carvie89 odpowiedział(a) na michal1502 temat w E34
    tak z czystej ciekawości skąd żeś to wyciągnął? poza tym łatwiej byłoby mi wtedy zaleźć po co to jest i jakiś numer i nazwę bym Ci wysłał, chociaż częśc kolegów na pewno wie co to jest;)
  12. Narazie nic ciekawego się nie zmienilo, prócz e36 pod domem i e34 TDS pewnie z przeznaczeniem na części :cool2: Wrzucę coś ewentualnie jak zrobi się cieplej z nowymi seryjnymi felgami Style 5 :cool2:
  13. Jak się nie znałem zbyt dobrze to też mi mówili że wszystko dobrze a jednak mi stukało. Najlepiej unieść cały przód w górę, żeby koła byly w powietrzu, wślizgujesz się pod auto(chyba, że masz kanał:) i po kolei każdy wahacz końcówki i tak dalej, najlepiej poszarpać, jak CI puka teraz to jak szarpniesz będąc pod spodem to na pewno będzie słychać i zobaczysz gdzie jest luz. Najtrudniej zdiagnozować jest ponadrywane gumy itp. Jak CI wali w maglownicy to najlepiej jakby Ci ktoś poruszał kierownicą jak będziesz pod spodem żeby zaobserwować co się dzieje :cool2:
  14. Carvie89 odpowiedział(a) na Marcin-535 temat w E34
    http://www.realoem.com/bmw/select.do wpisz swoją końcówke VINu i znajdź do swojego modelu. Ja zawsze tu szukam i nigdy nie było problemu :cool2:
  15. Carvie89 odpowiedział(a) na ghost_8 temat w E34
    Jest jeszcze opcja ustawić kable tak aby za każdym razem gdy gasisz silnik komputerowi odcinało dopływ prądu i jako tako wracało by Ci do ustawień seryjnych tyle że to troche druciarstwo.
  16. nie wiem ale pewnie można się dowiedzieć, a po co Ci to?
  17. ABS to materiał z jakiego to zostało wykonane. Skąd jesteś? mam i jedną i drugą od tds to jakbyś był blisko to bysmy podmienili bo może u Ciebie jest uszkodzone. To możesz wypiąc normlanie bez żadnej szkody, poruszanie moze nic nie dać. Mi domykanie szyb nie działało, psyknąłem takim sprayem do połączeń elektrycznych i działa. Może gdzieś tam luty poszły w środku na płytce..cięzko stwierdzić. ja mam sprawne jak cos
  18. Masz moduł komfortu pod kanapą ten poszerzony?? Jeśli tak, to odkręcasz pokrywę z góry i są tam dwie puszki w stylu kasety VHS. Nie wiem do końca która za co odpowiada ale obojętnie którą wyjmę to światła gasną. Może masz coś uszkodzone i dlatego nie podaje prądu?
  19. Carvie89 odpowiedział(a) na markzdw temat w E34
    Wszystkie lubią pękać jak je przegrzejesz:) splanuj bo robota i kasa pójdzie na marne
  20. Carvie89 odpowiedział(a) na malpi004 temat w E34
    Witam, troche mi zeszło ale jestem. Że tak powiem próbowałem dziś to wyciągnąć i troche lipa ogólnie, tak na szybko mi się nie udało. fotki i zaznaczone zaczepy http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c0a9ae9de91239b1.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e99dba5b157a9711.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/628564c88503fa9f.html
  21. Carvie89 odpowiedział(a) na Krzysiek BMW Jabłonna temat w E34
    Mozna i bez ropy ale ja zawsze robię z jej udziałem bo lepiej płucze, płyn jest gęstszy. Co do ucichnięcia pompy to jest to loteria, może pomóc ale wcale nie musi, zależy jak bardzo jest styrana. Jak nie pomoże to zawsze możesz spróbować jakichś cudów typu ceramizer czy doktor tyle, że koszt używanej sprawnej pompy może być podobny.
  22. Carvie89 odpowiedział(a) na Krzysiek BMW Jabłonna temat w E34
    Jak będziesz to robił to polecam po kolei zrobić tak: 1.Najpierw spuścić cały płyn normalnie ile zejdzie, zapalić, pokręcić lewo prawo aż zejdzie całkiem. 2. Zalać ropą, odpalić pokręcić, dolać ile trzeba, pokręcić jeszcze kilka razy i spuścić ją całkiem. 3. Zalać najtańszym płynem jaki znajdziesz, odpalić, pokręcić spuścić. (Możesz spuścić przez szmatkę żeby wyłapać resztki syfu i operację powtórzyć z tym samym płynem drugi raz później wylewając już całość), wyczyścić zbiorniczek, wymień sobie opaski ewentualnie. 4. Zalewasz nowym płynem, kręcisz, odpowietrzasz i cieszysz się czystym płynem. Jeżeli tylko spuścisz i zalejesz nowym to efekt będzie mizerny skoro masz tam czarną breję z jaką spotykałem się nie raz. Tak jak Ci napisałem wyżej robiłem wiele razy bez żadnych uszkodzeń i problemów. Jak to kolega wyżej napisał :D "jest to proste lecz mozolne ale daje dobre efekty" więc jak już będziesz robił to zrób porządnie :cool2: A co do tego rwania to wymień świece i fajki i daj znać bo to może tylko tego wina skoro zastałeś to co pisałeś.
  23. Carvie89 odpowiedział(a) na Malar temat w E34
    Ja miałem 225/55/16 na 8 albo 8,5 cala tyle, że chyba mniejsze et i na 60 też na 100% by weszły bo było sporo luzu
  24. w każdym motoryzacyjnym chyba najłatwiej :mad2: nr oryginału 11531287651 jak klikniesz tutaj: http://sklep.intercars.com.pl/#katalog i w drugim okienku wkleisz nr OEM podany wyżej to CI pokaże co jest dostepne, a takich katalogów jest mase. W intercarsie zamiennik Febi to koszt 46zł w tym katalogu a sklepie możesz mieć troche taniej no i zawsze można wziąć z innej hurtowni, innej firmy itd Myślę, że jakiegoś toprana dostaniesz za połowe spokojnie
  25. Carvie89 odpowiedział(a) na malpi004 temat w E34
    tam od tyłu jest taki plasticzek trzymający te żeberka wszystkie i musiał wypaść, może jak zapach wpinałeś albo wypinałeś albo samo nawet. Sory że aż tyle to trwa, we wtorek będę w garażu to zrobię fotki i Ci wrzucę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.