Treść opublikowana przez Carvie89
-
[E34] Mocny klekot m20b20
Ręcznie:) ściągnij pokrywe i musisz po kolei sprawdzać, poruszaj, góra dół na boki, przy takim stukaniu jeśli to będzie to, to na pewno zobaczysz różnicę w tym ile ma ruchu. Ustaw może na zimnym silniku, nie będziesz się musiał śpieszyć, sprawdź jaki ma być luz wcześniej. Moim zdaniem mógł się tylko poluzować i to on klepie, dźwięk podobny.
-
520i M50B20 vanos
na szczęście mam rodzinę we włoszech :cool2: Generalnie w najbliższym czasie (może w kwietniu się uda) będzie mini fotorelacja z regeneracji mojego podwozia, mianowicie: wymiana przewodów hamulcowych, paliwowych na miedź, belka(od diesla jest taka sama prawda??) i wachacze z nowymi tulejami(myśle o poliuretanie ale nie wiem czy warto), czyszczenie baku, wymiana przewodów gumowych, ogólna konserwacja, pasuje pewnie też błotników dotknąć od wewnątrz, co trzeba będzie to pójdzie do piaskowania i sie ładnie pomaluje(most, wachacze). Przy okazji planuje regenerację dwumasy bo coraz dziwniejsze dźwięki i drgania dochodzą ze spodu(550zł mi powiedzieli, wybebeszą i wszystko nowe niby w środku ma być), dorwałem od znajomego skrzynię nie używaną od 2006 roku więc jej stan też będzie zadowalający(moja zaczyna wyć już nawet na ciepłym), tulejki od lewarka żeby było salonowo :cool2: Wszystko własnoręcznie więc będzie trochę zabawy.
-
[E34] Mocny klekot m20b20
Spory, jak faktycznie panewki to zastanów się czy chcesz zrobic mega dobry silnik na lata czy kupić używke. Licz się z tym że jak ściągniesz głowice to nei tylko panewki mogą być do wymiany, przy okazji pasuje też głowicę zrobić, splanować, dotrzeć zawory itd, sporo uszczelek, uszczelniacze też pasuje wymienić na nowe bo bez sensu składać na starych, poza tym po drodze zawsze coś wypadnie. Ciekawe jak pierścienie itd. Generalnie olej to masz po prostu najgorszy shit...co do chłodnicy skoro aż tak Ci ucieka woda to może go gdzieś przegrzałeś i głowicę szlag trafił? Takie mocne stukanie może być spowodowane wieloma czynnikami, panewki tak z dnia na dzień to szczerze wątpie żeby poszły. Może jakiś konik się poluzował i klepie, pierścień mógł pęknąć..tłok jakby był uszkodzony to by klepał nieziemsko więc wątpie, panewki troche inaczej słychać. Jak masz kogoś kto się zna to warto ściągnąć pokrywę zaworów i sprawdzić czy nie ma luzów, przy okazji ustawić zawory bo to dużo roboty nie ma przecież. Cięzko to zdiagnozować tak na odległość. Zacznij od ściągnięcia pokrywy :cool2:
-
[E34]525TDS Touring Remont i Swap na M57D30
No to powiem Ci że jak tak na to patrzę to widziałem lepszą robote. Nie wiem czy na Twoim miejscu zapłaciłbym mu tyle ile sobie krzyknął bo to troche średnio wygląda.
-
520i M50B20 vanos
Wiem wiem :cool2: Chodziło mi dokładnie o OBC z wersji włoskiej, tzn podpisy przycisków po włosku. Chciałbym takie z racji że auto jest w wersji krajowej Wochy;)
-
[E34] Dystans do felg z E36
Proszę CIę..200 kg to aż taka różnica? Nie jest odciążona ani troche, wygląda jak seryjny samochód i prawdopodobnie 5 Rafała właśnie nie będzie miała większych dystansów bo i po co? Tym bardziej siła i przeciążenia będą całkiem inaczej rozłożone i tak jak mówie. W E30 przeznaczonym do driftu i zabawy nie ma żadnego problemu więc tym bardziej nie będzie w piąteczce
-
[E34] Dystans do felg z E36
Mojego kumpla e30 jeździ na dystansach ok 25mm i służy głównie do upalania i totalnie nic się nie dzieje z łożyskami. Dołożone są tylko odpowiednio dłuższe szpilki bez żadnych kombinacji i jest ok. My śmigamy tym autem już ponad 2 rok, nie mam pojęcia ile wczesniej jeździla z takim udoskonaleniem ale tak jak mówie do tej pory nic niepokojącego się nie dzieje więc w normalnie użytkowanym samochodzie bez ogromnych przeciążeń tym bardziej nie będzie problemu. Moim zdaniem to troche bujda że łożyska cierpią jakoś niemiłosiernie. Rafał czekam na foty :cool2:
-
Padnięta uszczelka? BMW 525i 24v
No to jak dolewasz to możesz mieć zapowietrzony układ. Ja jak miałem chłodnicę do wymiany i tak dolewałem to zdarzyło mi się tak że w zbiorniczku wyrównawczym mialem płyn ale zrobił się jakoś tak bąbel powietrza że brakowało mi ok 3 litrów w obiegu. Znajdź wyciek
-
520i M50B20 vanos
Ja przykleiłem i też nic się nie dzieje, nic nie paruje i wszystko jest w porządku. Przy okazji, wpadło pełne OBC i po instrukcjach podłączenia wszystko ładnie śmiga. Jakby ktoś miał czasem pełne z końcówką 149 w języku włoskim to proszę o kontakt. http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/513/ccy8.jpg
-
525 ix kontrola trakcji
Tak jak pisałem wyżej, nie wszystkie mają ASC. Rozkoduj VIN to się dowiesz czy masz czy nie, potem będziesz się zastanawiał nad tym gdzie jest wyłącznik. Nie musisz mi oczywiście wierzyć ale myślę że jak zapytasz wujka google to pewnie powie CI to samo co i ja. Co do tego jak Ci rusza to ja bardziej obstawiałbym zjechane sprzęgło. Możesz jeszcze napisać czy masz m50 czy m20, który rok?
-
[E34]525TDS Touring Remont i Swap na M57D30
Jak tak na to patrzę to pewnie bardziej opłaciłoby się kupić budę w lepszym stanie i miałbyś sporo części na zmianę...no ale co kto lubi, a ja miewałem dylematy czy swoją podrabiać hehe. Powodzenia :cool2:
-
Padnięta uszczelka? BMW 525i 24v
Układ może być zapchany oczywiście też pęcherzem powietrza więc jeżeli jest źle odpowietrzony to nie ma się co dziwić że taki jest efekt. Nie brałem tego pod uwagę z racji że to logiczne że układ musi być odpowietrzony.
-
Padnięta uszczelka? BMW 525i 24v
No to kolega Drumpit dokładnie napisał Ci od czego trzeba zacząć. Korek jednak czasem ulega zniszczeniu i nie jest to aż tak rzadki problem więc też możesz spróbować. Idealnie na odległość nikt Ci nie powie co to będzie, musisz sam posprawdzać. Co do chłodnicy jeżeli juz ją wybrzusza to prawdopodobnie tak czy inaczej będzie do wymiany. Jeżeli jeden wąż masz ciepły a drugi zimny przy w pełni rozgrzanym silniku to raczej wina termostatu, to akurat kupisz dośc tanio i polecam Wahlera, przed założeniem zagotuj go dla pewności i zobacz czy się otwiera, jeżeli nie pomoże to albo pompa za słabo pracuje albo masz zatkany układ w tym przypadku możliwe chłodnicę skoro puchnie. Musisz małymi kroczkami sprawdzać wszystko po kolei.
-
525 ix kontrola trakcji
Po pierwsze to akurat nie wszystkie mają ASC, po drugie najpierw sprawdź po nr VIN czy w Twoim aucie występował taki moduł. Poza tym gdy się załącza powinna Ci mrugać kontrolka, no i oczywiście powinieneś mieć przycisk do jej wyłączania, jeśli go nie masz to prawdopodobnie nie masz kontroli trakcji. Przycisk montowany jest przed lewarkiem po lewej stronie, zaraz pod popielniczką.
-
Oryginalne Hella Black ?
Ja widziałem ostatnio za 200 na stronę tyle że dużo ładniejsze. Jakbyś je wyczyścił to może jeszcze jakoś by było bo teraz wyglądają kiepsko.
-
M50B25 zaciąga opar oleju z silnika do kabiny
Dokładnie jak wyżej. Smród z kapiącego na kolektor wydechowy oleju. Sprawdź od prawej strony czy nie wydostaje Ci się olej spod pokrywy. 95% że to własnie tego wina.
-
2.5 192km problem z odpaleniem
A rozrusznik dobrze wsadzony? Co jak co ale to chyba niczym nie różni się od tego jak jest w manualu. Może go gdzieś zblokowało? Próbowałeś na krótko czy kręci?
-
[E34] 520i M20-mechanizm wycieraczek-podwyższone prawe ramię
Super, dzięki wielkie. Krótko ale dosadnie i na temat. Jeszcze raz dziękuję, to teraz czas żeby zostawić troche naskórka:)
-
[E34] 520i M20-mechanizm wycieraczek-podwyższone prawe ramię
Kolego podziel się jeśli możesz która dokładnie tulejka jest za to odpowiedzialna. U mnie jest to samo i jest to cholernie denerwujące niestety.
-
520i M50B20 vanos
No ja jeszcze nie mialem okazji mieć u siebie halogenów więc sprawdzę szczelność dopiero jak je założe. Myślę, że powinno być ok bo zrobiłem to dośc starannie no ale okaże się.
-
520i Problemy z mocą
Z tym ciśnieniem na wężach to zależy, nie zawsze tak jest. Ty masz m50 czy m20 silnik? I jak tak to jeszcze raz przeczytałem to może czujnik położenia wału coś kiepski? Bo jak na ciepłym nie chce palić no to by nawet pasowało tak samo z tym że nie wkręca Ci się na obroty i jest slaba. Co do tego płynu to może masz jakiś wyciek tylko a jest w takim miejscu że nie widać dobrze? Sprawdź kompresje i podmień ten czujnik jak masz od kogo. To może być przyczyna.
-
520i M50B20 vanos
Jak już wspominałem: nowe szkiełka do nowych - starych halogenów, róznica nawet zauważalna :cool2: http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/513/gv1v.jpg
-
525tds, ropa na silniku
a próbowałeś dokręcić je? skoro masz tam mokro to widocznie puszczają, moze poluzowane? A pompa wtryskowa sucha?
-
520i Problemy z mocą
Może to głupio brzmi ale powąchaj spaliny na benzynie, jak ciągnie Ci wodę to wyraźnie to czuć, masła pod korkiem oleju nie masz? Poza tym możesz sprawdzić kompresję, jak uszczelka puszcza to też powinieneś zauważyć jakiś spadek. Staraj się za dużo nie jeździć bo jak Ci ciągnie wodę to możesz zarżnać silnik, tym bardziej jak testujesz czy wkręci się do czerwonego pola.
-
OBC E34 520 M50
Tak M50B20, chciałem się upewnić, bo mam to z końcówką 149 z kością pamięci ale już wszystko jasne. Dzięki, pozdrawiam