Treść opublikowana przez Balugass
-
320D Kupiony używany, trzeszczy.
kiedyś sie spotkałem z opinią ze spaliny starego dobrze ustawionego i zdrowego diesla mają śmierdzieć zgniłymi jajami :mrgreen: hehe nowych diesslach na pompkach czy CR i katalizatorami i innymi duperelami calkiem przyjemnie pachną jak na spaliny :cool2: u mnie w beemce strasznie śmierdzą też cieżko określić czym... ps. nie polecam wąchania spalin bo jest to szkodliwe dla zdrowia :cool2:
-
330d dopuszczalny ubytek płynu chłodniczego
to że ubywa w niedużych ilościach płynu chlodzącego to chyba normalne :D mi przez wakacje ubyło ok 100ml :cool2:
-
320D 136PS Silnik przerywa
po pierwsze mamy inne silniki po drugie automat a manual to całkowicie inna sprawa a po trzecie widze ze jestes po "czypsie" wiec masz nieporównywalnie wiecej niutonów na niskich obrotach niż m47 seryjne :cool2: a tak w ogole to co ja mam tu sie spierać :lol: niech każdy jeździ jak chce ja mam opracowaną swoją technike jazdy i uważam ze jest optymalna dla 136km jakie generuje m47
-
320d 136KM Kończąca się turbina i dwumas
1) Do turbo: kopci na niebiesko?? oleju ubywa?? 2)Dwumas: pedał sprzęgła wibruje?? terkocze na wolnych obroatach ?? cieżko sie rusza?? te "tyk tyk" po zgaszeniu sprawdz czy nie jest ten dzwiek z okolic pompy wtryskowej bo tam coś sie przestawia musiałbym poszukać dokładnie sprawdz koło pasowe czy nie ma pęknieć i czy nie bije na boki ps: fajny masz przebieg w beemce :lol:
-
320D 136PS Silnik przerywa
kazdy ma prawo wyrazic swoje zdanie od tego jest forum :cool2: jezeli bardzo Ci zalezy kolego by obalic teze przeze mnie przedstawiona wykonaj test o ktorym pisalem powyzej i sam sie przekonaj :cool2: pozdrawiam :)
-
320D 136PS Silnik przerywa
To akurat niemożliwe. heheh nie mam żadnego probleu kolego z 5 biegiem :lol: to zrób test: jedz na 4 biegu 90km/h i spróbuj pokonać jakieś wzniesienie... wystarczy ze musiniesz gaz i auto sprawnie przyspieszy... na 5 biegu dasz gazu i auto niechętnie bedzie sie zbierać i ekomizer pięknie sie wychyli w prawą stronę :cool2: wystarczy ze jadąc ze stałą prędkością odpuscisz lekko gaz i juz masz ekonomiczną jazde... radze obserwować ekomizer bo to bardzo fajny wynalazek :cool2: poza tym poniżej 2 tys obr to się nie jeździ na wysokich biegach bo... może szybko dwumas sie odezwać :cool2:
-
Forumowe naklejki na auto
rówież miałem naklejke na golfie :cool2:
-
320D 136PS Silnik przerywa
kolego u mnie w turasie na trasie 460km (tyle mam do poznania) powtarzalnie 5,3-5,4l Srednia prędkość wg kompa to 72-75km/h na całej trasie(jeżdze w nocy) jak pusta fajna droga o trzymam 130km/h-140km/h. Trasa robiona wielkoktrotnie i tak wychodzi zawsze chyba ze musze leciec w dzień to sr predkość drastycznie spada :evil: rekord mój to na trasie 120km osiągnełem wg dystrybutora spalanie 4,6l/100km (4 bieg, 2100obr. 90km/h) bez warjacji chociaż co 20km przeciągałem po obr by zmiennej geometrii nie zamulic :cool2:
-
e46 rdza!!
super, zanotowane, bede działać w tym temacie :cool2: zdjecia będą jutro :cool2: a co mnie czeka to wiem bo miałem golfa III i jak ktoś przechodził obok i powiedział słowo "rdza" to nza chwile miałem kilka nowych wykwitów rdzy :mrgreen: :mrgreen: makabra a myslałem ze ocynk w e46 wygra z rudą a tu nie miła niespodzianka :(
-
320d Brak mocy
Przepraszam, ze sie tak wcisne miedzy setke a zakaske ale o co chodzi z ta klapka? Jako nowy uzytkownik prosze o wyjasnienie. Czy to nalezy zdjac samemu zeby nie wpadlo gdzie nie ma :shock: ?? klapki zawirowan znajdują sie w kolektorze ssącym :cool2: leiej jak najszybciej zrzucaj kolektor i wywalaj to dziadostwo :cool2:
-
e46 rdza!!
Witam!! ostatnio znalazłem na rancie drzwi przednich burchle rdzy długość ok 5cm... jak zdrapałem "pryszcza" to blacha zdrowa pod spodem sie wydaje... jak to zabaezpiueczyć przed zimą zeby sie nie rozprzestrzeniło?? słyszałem o katalizatorach rdzy podobno pomaga... beemcia musi z tym wytrzymac do wiosny bo wtedy bede lakierować maskę (odpryski po kamyczkach) i odrazu zająłbym sie tą rdzą pomocy :cry: później wrzuce foto
-
320d 136km Skrzynia & Dyfer
jednak niepotrzebnie zrobiłem zamieszanie :cool2: znalazłem inbus nr 14 w moim zestawie i zadowolony wziełem sie do odkreania i co?? połamałem :( jakis pajac tak dokrecił śruby na dyfrze ze później "resztką" nasadki odkrecałem 60cm rurką :duh: olej wymieniony wygladał ok wiec tak jak mówił poprzedni właściciel był wymieniany ale wolałem zrobić po swojemu :cool2: dzieki za zainteresowanie :cool2:
-
320d wyciek oleju
dokładnie inaczej to wróżenie z fusów... jednakże najbadziej prawdopodobny bedzie wyciek z maglownicy... zapewne czerwony płyn...
-
320d wyciek oleju
najpierw kolego na kanał osłony silnika out, latarka i szukaj skąd cieknie i dalej bedziemy mysleć :cool2:
-
320D 136PS Silnik przerywa
:shock: :shock: to konkretnie kolego...
-
320d wyciek oleju
być może to płyn od wspomagania?? jaki kolor?? jak stan oleju/płynów??
-
320d 136km Skrzynia & Dyfer
chyba o tym samym :cool2: nasadka miałem na myśli końcówke imbusa do grzechotki chyba ze takie wiekości nie występują... troche nakręciłem :)
-
320d porysowany samochód autocasco
wychdzi ze potrącą Ci 30% zniżek wiec sporo... ja stłuczke jest chyba 10% z tego co pamiętam... złapać i połamać łapy dla tych co to zrobili :duh:
-
320d Preparat na trzeszczące uszczelki
tak istnieje :cool2: ja używam preparatu z autolandu do uszczelek i co 2-3 mycia aplikujego na wszystkie uszczelki i jest cisza :cool2: rano sprawdze dokładnie jak sie nazywa:D
-
320D Kupiony używany, trzeszczy.
haha radze przestudiować troche forum :cool2: troche szacunku dla doświadczonych forumowiczów...ps z tego co wiem to u kolegi yoshimura01silniczek jest jak dzwon w beemce mimo sporego ale normalnego jak na klekota przebiegu, wiec tego typu teksty są co najmniej śmieszne :)
-
320d 136km Skrzynia & Dyfer
:shock: :shock: :shock: :shock: 5 dych za nasadkę zwykłą?? jutro wturlam się pod beemę i zmierze sufmiarką i pojade szukać alternatywy :cool2:
-
320D 136PS Silnik przerywa
to ile Ci pali beemka??
-
320d 136km Skrzynia & Dyfer
koledzy odgrzeje kotleta...chciałem dobrać sie do dyfra i wymienić olej a tu zonk :? nie mam tak dużego klucza sześciokątnego.... jaki to rozmiar/numer klucza to jutro podskocze kupić :cool2:
-
320d Uchwyt na napoje czy podpasuje?
rozumiem ze masz schowet z zasuwana roletka?? Bedzie Ci to potrzebne jak kupisz "dziury"?? hehe własnie też chciałem sie zapytać czy kolega bedzie szukać nowego własciciela dla tego elementu z roletką :cool2:
-
320d zacina się gaz
załóż na "gruszke " od turbo wężyk i zaciagaj powietrze(podcisnienie) i zobacz jak chodzi... ja dodatkowo przesmarowałem smarem miedzianym odpornym na temperature (do 1200stopni)