Treść opublikowana przez Balugass
-
320d Wymiana wahaczy przednich
nie przejmuj sie dziś w nocy cofamy czas to masz godzine extra na wymiane :cool2: :)
-
Forumowe naklejki na auto
4. Balugass :cool2:
-
320d kopci na wolnych obrotach
ale czemu na cieplym przykapca?? z tego co pamiętam na odłaczonym EGR chyba mniej dymku było ale... był :?
-
320d kopci na wolnych obrotach
Witam!! jako ze jestem człowiekiem który zawsze szuka dziury w całym to wziąłem na celownik temat przykapcania na wolnych obrotach... sprawa wyglada tak: odpalam zimne auto i nie pusci żadnego dymka natomiast po kilkunasu sekundach zaczyna delikatnie kopcic (kolor ni to czarny ni to granatowy) szczególnie widac to jak wylot rury wydechowej jest na ciemnym tle ( :lol: )... po trasie gdy auto jest rozgrzane jest czysto natomiast dymek pojawia sie po kilkunasu sekundach :? i tak w koło macieju... dodam kilka wskazówek - podczas jazdy but w podłodze nie pusci dymka żadnego koloru, czysto jak za benzyniakiem (jechałem z tyłu innym autem) - moc ma bez problemów wchodzi na obroty -silnik pracuje równo odpala bez problemów -błędów nie ma na inpie (oprócz świec zarowych i podgrzewacza płynu) - bardzo mało pali w trasie przzy dość dynamicznej jeździe 5,1-5,4l/100km -oleju nie bierze -wszystkie filtry wymieniane na bierząco tylko mann -paliwo najczęsciej orlen lub statoil w sumie zaczęło sie jak wyciełem katalizatory ale w poprzednim aucie bez katalizatora na wilnych obrotach bylo czysciutko :? czy u Was drodzy uzytkownicy w beciach bez katów też tak jest ?? w sumie zrobiłem tak ponad 30tys km i teraz mam troche czasu to mam nadzieje że pomozecie mi wyjaśnić tą zagadke :cool2:
-
320d E46 1999 136KM Sterowanie TURBO
jak w to wejśc w inpie??
-
318d m47n 05/2003 r. sprzęgło czy dwumasa??
:cool2:
-
320d ZAMIANA SKRZYNII Z AUTOMATU NA MANUAL
szacun dla gościa :shock: ile części musiał dokupić :lol:
-
318d m47n 05/2003 r. sprzęgło czy dwumasa??
http://moto.allegro.pl/sprzeglo-kolo-dwumasowe-bmw-3-e46-318d-320d-i1851863578.html skąd ta róznica w cenie?? t jest zestaw za cene koła dwumasowego :)
-
320d uszkodzony wał przez dwumas
być może pompa zapowietrzona... trzeba sprawdzić szczelność stan przewodów itp
-
330xd gdzie i jakie kompletne sprzegło
tłumik drgań skrętnych no i??
-
330xd gdzie i jakie kompletne sprzegło
ooo to oczymś takim nie słyszałem :D
-
318d m47n 05/2003 r. sprzęgło czy dwumasa??
mam podobnie tylko ze u mnie z ruszaniem nie ma problemów, pedał sprzegła drzy tylko jak dotknie sie go nogą po wcisnięciu jest ok... podczas puszczania sprzęgla podczas jazdy nie wysprzęgla "gładko" tylko tak jakby delikatnymi skokami... byłem u znajomego mechanika i obstawia docisk niby dwumasa jest ok i nie hałasuje jednakże dla świętego spokoju wymienie cały zestaw sprzęgło+dwumasa bo mam zamiar jeszcze troche becia pojeździć :cool2: jedynym rozwiązaniem zeby upewnić sie czy to dwumas to zrzucenie skrzyni i organoleptyczne sprawdzenie ww elementów :)
-
330xd gdzie i jakie kompletne sprzegło
a czemu w tarczy sprzegła są sprężyny?? przecież tę funkcję sprłnia dwumas a tarcza sprzęgła powinna być sztywna dobrze mówie??
-
330d 204KM ekonomizer
na wszystkich biegach zamyka ekomizer?? na 5 i 6 też??
-
Koniec mojej udręki z 320d
skład mieszanki Ci Yoschi badają :D ?? bez katów to raczej beemcia nie przejdzie :twisted: ja kupiłem przez przypadek opony na przód nokian 205/55 r16 o nośności XL(czyli wzmocnione niby) i na tescie amorów wyszlo po 30%... :duh: a auto trzyma sie drogi jak przyklejone :cool2: na wcześniejszych oponach byyło 80% :cool2:
-
Koniec mojej udręki z 320d
poza tym ilość awarii zgłaszanych na forum jest wprost proporcjonalna do ilości samochodów danego modelu jeżdzących i umięjętności korzystania z internetu :lol: 320d jeździ masa chyba najwięej z wszystkich e46 wiec nie ma co sie dziwić ze jest taka nagonka :)
-
Koniec mojej udręki z 320d
a skad wzieło sie powiedzenie: BMW- Będziesz Miał Wydatki :lol: ja chociaż mam co robić wieczorkiem w garażu :)
-
Koniec mojej udręki z 320d
hmmm honda owszem super bezawaryjne autka :cool2: ale jakie toyota kiedyś samochody produkowała... w 1997 mój ojciec kupił Toyote carine e 2.0 16v (133km) rocznik 1992 wersja z japonii z przebiegiem 50tys km... w rodzinie carinka jeździła 13 lat zrobiła 230tys km i NIGDY nie zawiodła... tylko oleje, filtry, pasek rozrządu, klocki i tarcze... zawieszenie ORYGINAŁ!!! silnik igiełka zero ubytków oleju super elastyczny i zrywny... ostatecznie auto sprzedałem dla mojego dobrego kolegi a on ją zagazował i śmiga az miło :cool2: łezka sie w oku kręci jak wspominam to auto :) ps. co do czesci do bmw to wcale nie sa aż tak drogie :) pompa wtryskowa do starego pajero 3.2 did (zexel podobno to samo co vp44) 7000zł :twisted:
-
318ci ---> auto "ucieka" w bok.. :/
koleżanko jeżeli bywasz w Poznaniu to mogę dać namiar na konkretnego mechanika :cool2:
-
e46 2.0d 150km problem katalizator
no ja dniach bede wyciagać cały układ wydechowy do poprawki bo źle pospawałem migomatem i troche śmierdzi w środku :twisted: ale to nie problem :)
-
320d M47 nagły spadek oleju
jest jeszcze jedna opcja: przy wymianie oleju nalali zbyt mało oleju i poprostu nie miałeś stanu... ja bym zdjął ołony pod silnikiem i sprawdził jezeli był stan to nie ma opcji zebyś nie zauważył wycieku... jezeli wycieku nie ma to dolej oleju i monitoruj stan :cool2:
-
Siedzenia sportowe BMW - rozczarowanie!
dla mnie fotele m-pakietowe są super i naprawde bardzo dobrze sie w nich podróżuje w porównaniu z seryjnymi "taboretami"... równiez mam fotele wstawione z angola ... mam już tak ustawioną pozycje fotela ze wsiadam i zapominam co to drętwiejące nogi, ból kręgosłupa itp... a najczesciej droga trwa 6-8 godz nonstop jazdy... kiedyś jechałem 17godz z 2 przerwami 10min i nie czułem żadnego dyskomfortu od strony fotela :D ale co do jednego sie zgodze NIE są to fotele w 100% sportowe i ich przeznaczenie jest inne...
-
Problem! Diesel Orlen. Miał ktoś?
ja często tankuje na orlenie i nigdy nie miałem problemów :) stacja firmowa czy prywatna?? (na fakurze bedzie napisane) jeżeli prywatna a logo orlen to właściciel może kombinować ... ps: prawda jest taka ze ropa którą tankowałeś na shell pochodzi z orlenu lub z lotosu innej możliwości nie ma:) podobno tylko shell v-power diesel jest z niemiec sciagany...
-
e46 2.0d 150km problem katalizator
wystaw na allegro :8) ja wystawiłem i dałem na licytacje i udało mi sie wyciagnąć cos ok 500zł :)
-
[E46] Jaki kolor felg ?
to styling 44 wychodziły w rozmiarze 16?? do srebrnego auta to albo czarne albo ori srebrne :)