Treść opublikowana przez Boggy e36
-
polerowanie reczne tak czy nie?
czy t-cut...? to obojętnie jeśli zawiera wosk ,ale najlepiej zwykły wosk do karoserji bez żadnych dodatków ( a już na pewno bez koloryzujących,jeśli masz metalik lub perłę !!!) do mycia nailepszy normalny szampon bo wosk zostawi ci powłokę i później będziesz tylko maział się w niej używając pasty polerskiej. P.S ja nie używam wogóle szamponów z woskiem bo jak używałem to zawsze zostawiały smugi jak dokładnie nie wytarło się na sucho. parę razy do roku nakładam wosk polimeryczny na myjni ręcznej i sądząc po lakierze to raczej wystarcza.
-
Cos zamiast ringów na zegarach....
A gdzie je można kupić ?? ja bym poprosił dwa komplety bo coś mi babcia ostatnio mówiła że nie widzi pokręteł w pralce to bym jej zaznaczył. :twisted2: :duh:
-
polerowanie reczne tak czy nie?
na mokro,czyli, moczysz element i nie wycierasz tylko polerujesz,jak widzisz że już jest suchy to znowu zwilżasz , najlepiej jak nie masz szlaufa z wodą ,wziąść butelkę i rozpylacz, taki jak do mycia okien. No i musisz uważać i polerować równomiernie bo Farecla g3 jest pastą typowo ścierną, po takim zabiegu musisz nałożyć na element jakieś zabezpieczenie w postaci wosku.
-
Spadek Mocy??
miałem identycznie jak sonda źle działała i przekłamywała,błędu nie wyświetlił bo nie padła całkiem,auto nie przechodziło w tryb awaryjny. po podłączeniu kompa od razu było widać że nie pracuje płynnie tylko wiesza się to na górnych to na dolnych wartościach. Ale może to być wiele innych rzeczy jak np. -kable WN -przepływka -pompa paliwa, lub zapchany filtr paliwa
-
polerowanie reczne tak czy nie?
Jasne że można,ale najlepszy efekt jest maszynowo. Każdy ceniący się lakiernik powinien mieć naszynę do polerowania i powinien ci zrobić tak abyś przy odbiorze auta nie miał takich niespodzianek. Miałem robionę reperaturkę i koleś po lakierowaniu za parę dni (jak lakier dobrze wysechł) spolerował mi FARECLĄ G3 wszystko dookoła i nie było różnicy. Tylko musisz pamiętać że polerujesz na mokro jeśli chodzi o tą pastę, co do innych to niewiem. P.S ręcznie też możesz ale to żmudna i mozolna praca.
-
układ kierowniczy
przed założeniem nowych tarcz dokładnie oczyściłeś piastę w miejscu styku z nową tarczą z rdzi i brudu :?: :?: :?: Sądzę że nie albo nie dokładnie bo właśnie to jest tego objawem. Minimalna nierówność pozostała po zdjęciu starej tarczy spowoduje że po przykręceniu nowej nie będzie idealnie wycentrowana bo nie przylegnie w tym miejscu
-
"dziura w gazie" co robić??
pompa paliwa jak najbardziej,przepływka i sonda również.
-
Samochodem buja
jest jeszcze sprawa kondycji twoich kabli WN i świec a także kopułki i palca. możliwe że gubi iskrę i nie pracuje chwilowo na jakiś cylinder.
- ABS
- ABS
-
Potrzebna pilna diagnoza samochód wpada w wibrację
przyczyn może być wiele,piszesz że jak dodajesz gazu,czyli twierdzę że jak masz pewną predkość to wtedy auto wpada w drgania. zacznę od najprostszych: - opony wyząbkowane,względnie źle wyważone koła lub uszkodzona felga, - amory wywalone,bądź mocowania ich. - tuleje metalowo gumowe - wał napędowy,lub jego podpora - przeguby a nawet poluzowany tłumik lub jego łączenia a czy może w ostatnim czasie wykonywałeś jakieś naprawy w aucie??
-
DZIWNY PLYN
zdemontuj zaślepki,to co możesz z nich wygrzebać recznie to zrób to a resztę przedmuchaj sprężonym powietrzem np. na stacji benzynowej.
-
Krzywa maska czy źle zamontowany błotnik?
piszesz że maska wystaje nad błotniki , więc opuść ja na odbojnikach i na zamkach tak aby patrząc z boku stanowiła idealną płaszczyznę z błotnikami i przerwa powinna się zmniejszyć a nawet zniwelować. opuszczając maskę wystającą o 2 mm na środku tak aby zgrała się z błotnikami ,przy lampach powinieneś uzyskać ze 3-4 mm.
-
DZIWNY PLYN
bo choć nie było deszczu od tygodnia to może masz przytkane otwory brudem i jeszcze spływa woda z ostatniej ulewy. bo tamtendy nie powinno tylko kapać ale po deszczu leci tam jak z kranu, więc jeśli tylko kapie ledwo stawiam że masz je zapchane.
-
Krzywa maska czy źle zamontowany błotnik?
a czy po zamknięciu maski jej ranty idealnie zgrywają się z rantami błotników patrząc z boku? i czy miałeś takie coś wcześniej, choć pewnie niedawno ją kupiłeś i zauważyłeś dopiero,i w takim razie skąd masz pewność że nie miała żadnej kolizji??? może spróbuj wyregulować maskę na gumowych odboinikach,jesli takowe posiadasz.
-
Zapach benzyny... POMOCY!!!
nieszczelności na środku wydechu są najczęstszą przyczyną zapachu spalin podczas otwartej szyby i jazdy, spaliny pachną łudzaco podobnie do benzyny kiedy czujesz je w kabinie.
-
zmiana oleju 10w-60 na 5w-40
jeśli nie masz ubytków oleju i nigdzie nie cieknie to spokojnie możesz lac ! ja jeżdżę na 0W40 i jest lepiej niż na 5W40 który miałem wcześniej.
-
Czyszczenie felg (alufelg)
spróbuj pastą BHP i szczotką , byle nie za ostrą. pastę nakładaj na felgę i co jakiś czas zwilżaj szczotkę.
-
hamulce + katalizator
Po pierwsze nie piszę że należy kupić nowego kata jeśli lata osłona bo to niepotrzebne koszta, chodziło mi raczej o to że jeśli osłona skoroduje na spawach to niewiele jest szans aby ją umocować. No i po coś ta osłona jest,gdyby nie była potrzebna to by jej nie montowano :!: po drugie podczas ostrego hamowania z większych predkości następuje przegrzanie tarcz i później nagłe ich wystudzenie, więc wnioski nasówają się same :hand: to tak jak by kupować używane pióra wycieraczek,różnica w cenie nieduża a pewność nowej rzeczy wiadoma :!: To tak gwoli sprostowania. :roll:
-
M40 wymiana rozrządu- jakie koszta?
chodzi mi o części i robociznę,jeżdzę na nim nie wiem ile ale zaobserwowałem "brunatny nalot" na rolkach, czyli łożyska kończą swój żywot, pasek jest ok. no i muszę wymienić całośc bo jak tego nie zrobię to w niedługim czasie mogę się niemiło zdziwić.
-
M40 wymiana rozrządu- jakie koszta?
witam wszystkich! czeka mnie wymiana rozrzadu w M40 i chciałbym spytać ile kosztuje to w waszych miejscowościach i porównać cenę z tą co proponują u mnie.
-
swist
nowy przewód plusowy pociągnięty od aku do radia,powinien załatwić sprawę.
-
Jakie środki do czyszczenia tapicerki i renowacji skóry?
możesz też iść do sklepu z odzieżą skórzaną,tam też regenerują kurtki skorzane itp. i tam dostaniesz różne specyfiki w rozsadnych cenach. sprawdziłem niektóre i działaja.
-
układ kierowniczy
felgi masz oryginalne BMW czy inne? i czy bicie wystepuje cały czas czy tylko w przedziale jakichś predkości np. od 80-120 km/h ?
-
ogrzewanie tylnej szyby
jak by były przerwane to byś widział że na jakiejś ścieżce nie odmraża czy odparowywuje,mi cienko grzało,kupiłem "kontakt spray" w komputerowym i przeczyściłem wsówki (te przy bokach szyby ) i wszystko co było zaśniedziałe (a było sporo ) i jest lepiej.