Treść opublikowana przez Boggy e36
-
Czyszczenie tapicerki
Ja czyszczę VANISHem do dywanów i jest ok. Dobre jest też szare mydło i gorąca woda.
-
Linka recznego
Kanał będzie niezbędny.
-
Czujnik polozenia walka M43
Analiza spalin wykaże tylko czy mieszanka jest zauboga albo zabogata. I na tej podstawie można się domyśleć że sonda źle pracuje w/g diagnosty. W/g mnie zła mieszanka niekoniecznie spowodowana może być lambdą ale na 90% winna jest lambda. Kiedyś na przeglądzie wyszła mi zabogata mieszanka i poradzili mi żebym zmienił sondę i przyjechał zaraz to mnie nie skasuje za poprawkę...i miał rację ,po zmianie spaliny wróciły do normy.
-
Jakie zadanie spełnia tuleja pływajaca z tyłu BMW E36 320
tuleja metalowo-gumowa , zwana potocznie pływającą to raczej element nr.1 niedokładnie widzę bo według serwisu pewnie element nr 1 to nie tuleja bo osobno nie występuje ale w tym "siodle" powinna być montowana.
-
To normalne czy tylko u mnie takie odciecie?
Na początek spróbuj przaczyścić masę na silnik, a nawet dla sprawdzenia dorzuć jeszcze jeden przewód.
-
PANOWIE PROSTE PYTANIE?
Jak najbardziej będziesz mógł i to bez spuszczania powietrza. wystarczy że zdejmiesz koło i wewnątrz felgi powinien być opis ET i paru innych danych. :D
-
Jakie zadanie spełnia tuleja pływajaca z tyłu BMW E36 320
Przy pokonywaniu zakrętu autem przy zużytej tulei będziesz miał wrażenie że tył "przeskakuje" - na dziurach, a na równej nawierzchni "przesówa się ". I powinieneś czuć wyraźnie "uciekanie" tyłu. Ja po wymianie od razu poczułem różnice. Sprawdzić najlepiej na szarpakach ale jeśli się uprzesz to metdą domową , kopnij w tylne koło parę razy z przodu, lub z tyłu i zobacz czy chodzi mocno w przód lub tył.
-
Czujnik polozenia walka M43
Identyczne objawy miałem kiedy lambda zaczeła mi wariować.
-
coś huknęło i samochód zdechł...!!!
Zapewne miałeś "strzała" LPG. Otwórz maskę i popatrz przeważnie rozrywa gumę od przepływomierza i gnie klapkę w przepływomierzu.
-
czujnik od zmkniecia drzwi
Można jeszcze na odpalonym silniku i włączonym oświetleniu wnętrza naduszać czujnik i patrzeć czy gaśnie światło w środku. :D
-
Jaka żarówka w halogenie w E36 Coupe ??
H1 :!: o mocy 55/60W. Warto tego przestrzegać bo od 100W możesz w niedługim czasie pozbyć się "odbłyśnika" .
-
Wykres pracy sondy,m problemy z odpalaniem i spalaniem
Co powinno pokazywać przy rozruchu na zimnym to nie wiem, natomiast jak grzałka lekko ją podgrzeje to ona właśnie dopiero zaczyna pracować. Na zimnym komputer zapamientuje średnią wartość (chyba z ostatniego odczytu) i na niej bazuje zanim sonda zacznie prace. Tak wytłumaczył mi to kiedyś kolega-mechanik.
-
Drżenie powyżej 110km/h- ja bezradny i mechanicy chyb też :(
Ja tak miałem jak kupiłem sobie piękne NIEORYGINALNE alu 17' wszystko było gucio tylko od 110 drżała mi kierownica. Okazało się że otwór środkowy w feldze był minimalnie większy niż kołnierz na piaście i koło nie centrowało się . Po kupnie pierścieni redukujących na średnice piasty mojego auta wszystko wróciło do normy.
-
Problem z samochodem
Mechanik który podłancza do kompa powinien wiedzieć że trzeba tak zrobić i kasuje za jedno podłączenie. Nic bardziej nie zepsułeś a będziesz miał pewność że to co dzieje się źle w aucie dzieje się od ostatniego podłączenia czyli to będzie aktualny problem. Na twoim miejscu pojechał bym do niego i żądał poprawienia roboty w ramach reklamacji.
-
czym przesmarować prowadnice szyb???
Tawot w ciepłe dni zachowuje się normalnie ale jak temp. spada i to nawet nie do 0 robi się gęsty i zwarty. Ja też przesmarowałem nie tylko prowadnice ale wszystkie zamki w drzwiach i klapach i przy porannych jazdach drzwi od pasażera musiałem domykać z zewnątrz i trzaskać nimi jak w żuku:) Zeskrobałem z grubsza ten tawot i popsikałem preparatem do potencjometrów "KONTAKT" który czyści brud i zostawia powłokę ochronną i jak na razie mam spokój i wszystko lekko chodzi.
-
Problem z samochodem
Po skasowaniu błędów trzeba było przejechać się kawałek i zczytać ponownie. (nie wiem czy tak zrobiłeś ? ) błędy które wychodzą za pierwszym razem mogły być z poprzedniej awarji i ktoś mógł nie wykasować. A tak masz czystego kompa i po ponownym podłączeniu wiesz że to aktualne usterki.
-
Wykres pracy sondy,m problemy z odpalaniem i spalaniem
Prawidłowa praca sondy np. na wskaźniku diodowym wygląda tak że wchodzi na górne wartości i spada i tak w kółko, czym szybciej to robi tym lepiej jak za długo stoi na jakiejś wartości to znaczy że się zawiesza i jest nie tak. P.s na zimnym silniku sąda nie pracuje a komputer dostaje info uśrednione czy jakoś tak się to nazywa. dopiero jak grzałka podgrzeje sondę (sondy 4 kablowe) to zaczyna pracować (trwa to jakieś 3-5 min po uruchomieniu zimnego).
-
e36 coupe - uchyalnie szyby
http://img169.imageshack.us/img169/6361/31sgt0.png Na słupku czarne mocowanie zamka z przyciskiem wewnątrz. A jak otwierasz te drzwi w których nie opuszcza szyby to lampka oświetlenia wnętrza zapala się w środku?
-
czym przesmarować prowadnice szyb???
Smarem grafitowym lub takim co nie twardnieja przy niższych temp. W rzadnym razie Tawotem bo później będziesz go ściągał spowrotem bo szyby nie będą chciały się opuszczać.
-
Stuk jak zgniatana puszka po piwie lewe koło tył
Tuleja -część nr 3 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CF51&mospid=47459&btnr=33_0366&hg=33&fg=30 Amortyzator -na rysunku lewa strona; odbojnik i łożysko to u góry. http://img98.imageshack.us/img98/827/12akm9.png
-
grzeje sie woda i wskazowka sie wychyla za pion
A wisko nowe kolega zakupił czy używane? Możliwe że trafiłeś na takie samo jak stere jeśli było z używki.
-
niedzialajaca klima
Gdzieś masz nieszczelność elektryki ( skrzynka z bezpiecznikami ,kostki połączeniowe) Jak zamokło to zrobiło się zwarcie a jak wyschło to część wróciła do normy a część pewnie już nie wróci. :cry: Sprawdz gdzie masz mokro, czyli skrzynkę, kostki poodkrecaj i zabezpiecz ,bo nawet po naprawie przy kolejnym deszczu uszkodzisz to samo.
-
Problem z odpaleniem na zimnym silniku
A jak się czuje pompa paliwa? :) Jeżdżąc na LPG i rzadko urzywając PB lub jeżdząc na tgz. oparach PB łatwo można ją uszkodzić. I później nie trzyma ciśnienia w układzie i jest to co opisujesz.
-
IS ciężko odpala z rana i jak zimny
Pompa nie trzyma ciśnienia w układzie i po dłuższym postoju musisz napompować trochę (czyli odpalasz raz i już prawie jest a za drugim odpalasz normalnie bo już jest napompowane.) jak jeżdzisz na gazie a może jeszcze jakiś "fachowiec" zrobił odłączenie pompy lub masz przeważnie mało PB w baku to pompa pewnie dogorywa.
-
3XX montaż klimatyzacji E36
Zamontować można tylko czy się opłaca??? chciałem u siebie zamontować niedawno i koszt montarzu plus części u mnie w zaprzyjaźnionym warsztacie to ok 1500zł - więc dałem sobie spokój. ciekawe jakie koszta byłyby u ciebie?.