Treść opublikowana przez Boggy e36
-
problemik - przewody zapłonowe
ten "jakiś kabel" :D to czujnik położenia wału. jak kupujesz tańsze kable to niestety musisz go przełożyć,producenci niektórych piszą że na ich kablach można wyjąć fajkę założyć ucho od przewodu czujnika i wcisnąć fajkę... Mi się udało ale miałem wrażenie ( i chyba tak było ) że wyciągnołem fajkę na siłę i wcale nie była przystosowana do demontarzu, no ale po wciśnięciu jest ok.
-
Falujące obroty
Witam. Ja mam właśnie taki problem, ale nie zawsze, podczas jazdy na średnich obrotach potrafi szarpać jakby paliwo nie docierało, czasmi trwa to tak długo, że samochód sie zatrzymuje, bo na ma ciągu, mimo że gaz do dechy i póżniej nie można jej odpalić, a jak się odpali to szarpie i nie wchodzi na obroty. Czesami jest tak, że podczas jazdy trwa to tylko chwilę i dalej normalnie się jedzie. Może jest to wina zimy bo przez całe lato nie miałem tego problemu a rok temu sporadycznie też się to działo, ale żadziej. Narazie wymieniłem filtr paliwa. Może to wina paliwa z orlenu, bo gdy zatankowałem do pełna u nich to zaczęło mi się to dziać. Jak wyjeżdzę to paliwo to zatankuję gdzie indziej i może bedzie po problemie. cześć, w/g mnie twój problem tkwi w sondzie lambdzie, lub w kończącej żywot pompie paliwa.
-
Falujące obroty
czy podczes jazdy z wduszonym gazem są jakieś objawy np.szarpanie itp. ? czy tylko na wolnych obrotach ,lub wrzuceniu na luz podczas jazdy ??
-
Które felgi na lato?
fele nr 2 - miodzio nr 1 - też nieźle się presentują Ale te sa nie do wyjęcia !!! http://img404.imageshack.us/img404/694/e364door2xsxt7.jpg
-
ABS nie działa, wina komputera?
Napisz coś więcej , czy kontrolka się świeci czy gaśnie ,jak auto hamuje itp. ja 2 lata walczyłem z ABSem i w końcu zrobiłem. a wczesniej działał u ciebie?
-
Kto mi powie co jest winne temu obnizeniu?
ze zdjęc widać że masz obniżony tylko tył ,ja też tak miałem i mogłem: 1 dokupić seryjne sprężyny na tył, 2 kupić czerwone, bo takie miałem z tyłu, na przód i wybrałem to drugie rozwiazanie, proponuję kupić seryjne czarne na tył i będzie dobrze. P.S nie ma to jak LAGUNEGRUNMETALIC.
-
Na wolnych obrotach ,trzęsie całą furą.
kable,świece,kopółka ,palec to będzie tego przyczyną bo pewnie ucieka ci iskra, sprawdz jeszcze czy fajki na świecach ciasno siedzą i je podociskaj.
-
nie pali na jeden cylinder
przed kupnem podjedz i sprawdz ciśnienie na cylindrach,miałem tak w 318i i cisnienie było dobre ale nie paliła na jeden gar i dopiero po remoncie zaczeła (a niby wszystko było oki,ciśnienie iskra,paliwo) P.S moja rada to nie pakować się w niesprawne auto już na wstepie,bo może to być błachostka,ale to pewnie sprzedajacy by zrobił żeby sprzedać sprawne auto,a możesz też mieć większe koszty i wiele problemów,no chyba że kupujesz je za symboliczną złotówkę :mrgreen: )
-
Problem z benzyną, na gazie ok
a ja zapieczone wtryski lub sondę.
-
Gotuje się płyn w chłodnicy
dodam jeszcze, visko, a reszta tak jak kolega wyżej napisał.
-
Wymiana oslonki zewnetrznej klamki drzwi.
w każdych jest zaślepka, czyli to dookoła klamki która jest ruchoma, ściagasz boczek i przesówasz taki "rygiel" metalowy lekko w lewo i wyciagasz osłonę od zewnątrz, przy zakładaniu odwrotnie.
-
Kosmetyki - porady i wymiana doświadczeń
Boggy e36 odpowiedział(a) na Sebast - BMW Klub Polska temat w Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paskia chodzi ci o skórę czy welur?
-
Powłoka lakiernicza - ale ze mnie idiota!
w kosmetykach do aut jest pełno specyfików do metaliku nie koloryzujacych, ostatnio testuję firmę K2 i jest dobra , jak przypomnę sobie nazwę to napiszę.
-
Da sie wlozyć 16cm glosniki w E36 na przod pod nogi?
ostatnio przymierzałem bo chcę przenieść 16 z tyłu pod nogi a na tył wrzucić elipsy, widziałem elipsy u gościa w drzwiach i pięknie to grało , ale jeśli chcesz wrzucić to pod nogi to niestety lekki pierścień dystansujący a najlepiej wyciąć dziury w tych kratkach i włożyć w nie (tak będę robił u siebie bo już przymierzałem i kratka będzie wtedy dystansem) tylko wtedy albo przykrecić z osłoną albo osłonę przykrecić do blachy , bo na spinkach pod ciężarem głośnika może się nie trzymać.
-
Okrutne szarpnięcia na 1 biegu
reset kompa na niewiele się zda bo jeżeli masz uwalony jakiś czujnik to po paru kilometrach dalej wyłapie i zakoduje błąd.
-
Cykanie z komory silnika
jeden przyłóż do obudowy łańcuszka a drugi luźno do góry i mniej więcej przy końcu przyłóż ucho. jeśli to on to poznasz jest takie żężenie i listewka wpada w taki dziwny rezonans.
-
Cykanie z komory silnika
cykanie LEKKIE zawsze słychać bo pracują wtryski, przysłuchaj się dokładnie w okolicy łańcuszka rozrządu, w sumie to ciężko jest precyzyjnie określić skąd cyka, jedynie tył, przód, lewa lub prawa strona ale... pomocna może być zwykła listewka (drewniana) ,przyłuż do obudowy łańcuszka i będziesz wiedział bo zacznie tak charakterystycznie wibrować i dżwięczeć, czym dłuższa tym łatwiej wysłuchasz.
-
SZCZECIN 16.12.2006 - SPOTKANIE KLUBOWO - FORUMOWE.
Hmm...? Będzie trochę ludzi to chyba trzeba zafundować małej prysznic , a samemu umyć zęby i się uczesać. :mrgreen:
-
Okrutne szarpnięcia na 1 biegu
więc sam widzisz że to nie sprzęgło a coś elektronicznego :cool2:
-
320i E36 obroty na bieg jalowym falują w przedziale 500-1100
źle działająca lambda również powoduje objawy falowania obrotów ale łączy się to z tym że silnikiem szarpie , głównie na biegu przy przyspieszaniu , i wzrostem zużycia paliwa tak ok 2 litry, u ciebie wystarczy przeczyścić , tak jak pisałem wyżej, silniczek krokowy a jak to mu już nie pomoże podmienić na inny.
-
rzuca tył e36
a ja właśnie tydzień temu je wymieniałem i też chciałem zapłacić 60 zł szt. a zadzwoniłem do serwisu i kupiłem oryginalne za 100 zł 2 szt. :D NIE ZAWSZE SERWIS JEST DROŻSZY :!: :!: :!: po wymianie tył idzie jak po torach. :hand:
-
Okrutne szarpnięcia na 1 biegu
6 miechow temu wymienione TPS, sonda , swiece. A nie chce znow wywalac kasy na kolejne bez upewnienia sie. piszesz że zaczeła ci więcej palić,a co ma sprzęgło do spalania??? możesz łatwo sprawdzić sprzęgło, zaprzyj przednie koła o krawężnik wrzuć 3 bieg i puszczaj powoli sprzegło jak nie zgaśnie to znaczy że się ślizga.
-
gasnie i sie przegrzewa
a te wtryski to nowe czy używane kupiłeś?? jak używane to może są zapieczone bo leżały,paliwo marnie leci silnik gaśnie i się przegrzewa bo wiadomo nie od dziś że paliwo też chłodzi .
-
pali bezpieczniki od elektrycznych szyb
pewnie szyby ciężko chodzą i następuje duży opór i pali bezpiecznik ,czyż nie tak? proponuję przesmarować prowadnice szyb żeby miały lepszy poślizg.
-
Jak sprawdzic ktorej generacji mam instalacje gazowa?
jeżeli masz sterownik (komputer gazowy) i parownik to instalka jest II gen. jak byś nie miał komputera to była by I gen. no i jak byś miał bezpośredni wtrysk gazu to nie miał byś parownika.