Treść opublikowana przez Boggy e36
-
Cały czas ciepły nawiew regulacja temp nie działa.
Zawory pod maską się zawiesiły (trzeba wziąść młotek i je popukać) lub panel wewnątrz nie ciągnie linki od nagrzewnicy tzn.linka mogła się zerwać lub wypiąć z cięgna przy nagrzewnicy.
-
pytanie dotyczące felg 17
Kolega w compakcie ma takie tylko oryginalne (ładnie wygląda autko) i koszt był podobny. Nie kupuj zamienników bo są robione z "tańczych"stopów aluminium i często będziesz je prostował po jeźdżie na naszych drogach. :?
-
Za Pytanie
Może być zle pracująca lambda. Miałem tak ostatnio i na wolnych obrotach jak np.parkowałem auto mi gasło. Druga sprawa to zepsuta stacyjka, która nie styka.
-
Sprezyna do e36
Na giełdzie to mogli ci wcisnąc nawet do matiza :P Porównaj z drugą,choć nawet jeśli jest czarna-serwisowa to jest ich kilka rodzai i oznaczone są plamką różnego koloru na zwoju. Najlepiej kupować 2 szt. chyba że dokładnie wiesz jaką masz.
-
Panowie... coś mnie trafi.. Pęknieta szyba czołowa ;|
Tylko nową a zobaczysz w nocy jaka będzie różnica jak ci światłami ktoś poświeci z naprzeciwka.
-
Falujące obroty
sprawdz sondę.
-
tuleja plywajaca w tylnym zawieszeniu
cena serwisowych 2 tuleji 100zł wymiana po 40 zł za stronę. Ostatnio wymieniałem.
-
spryskiwacze e 36 - zatkany :(
podjedz pod sprężone powietrze na stacje benzynową, zdejmij wężyk przy zbiorniczku, przytkaj powietrze i przepchasz.
-
ABS - mrugał i zapalił sie na stałe+ciągłe buczenie w środku
Co do czujników - sprawdz czy nie były gdzieś łączone (lutowane) kabelki od nich.
-
Wibracje w kierownicy
jakie masz felgi, oryginalne czy jakieś inne?
-
Brak iskry
Skąd to założenie że to iskra??? sprawdz kompresje to bedziesz wiedział co dokładnie.
-
Problem ze skrzynią biegów
a powiedz czy biegi wchodzą luźno czy mają taki jakby opór? to znaczy czy wskakują w swoje położenie lekko? U mnie zgrzytała 2 i 4 ,czasem 2 na zimnym silniku potrafiła wyskoczyć na luz. diagnozy były różne z wymianą synchronizatora lub ( drugiej skrzyni ).... wystarczyło przesmarować cięgna od lewarka zmiany biegów do skrzyni na tulejkach i wszystko jest ok.
-
Dziwne stukanie
zapewne tuleja metalowo-gumowa tylnego wachacza.
-
Film "Beema" :)
dobry,dobry filmik ! przypadkowo w pracy oglądałem :) I choć w rosji tyle gangów to całą noc Betka stała zakopana w lesie i nikt nie ukradł ;)...... pewnie czuł respekt !!!
-
bebny na tarcze
no i maska od e46 też wyglada lepiej bo to wtedy prawie jak e46, tarcze z tyłu w R4 też prawie czynią je R6 ...szkoda tylko że prawie robi wielką różnicę :? Jak bym miał duże pojemności to wolał bym bardziej stylizować je na cechy szczególne do mniejszych, bo mina gościa który mysląc że masz wolne autko , żednie kiedy ruszasz.... jest BEZCENNA ! P.S Warto pomyśleć nad benią która posiada tarcze w oryginale a nie tylko będzie ładnie wyglądac ale też i jeździć.
-
Czy zderzaki z laminatu lub poliestru to dobry pomysł?
auto mam ponad 3 lata a laminaty sa trochę dłużej, no i ciut lepsze bo zakładane w Deutschlandzie przez Zendera... ale to i tak lipa :duh: lekkie zblokowanie np. przez kraweżnik ( co przy moim zawieszeniu zdaża się nieżadko ) i muszę szukać kawałków laminatu na parkingu żeby módz później pokleić je spowrotem jak puzle :doh: No i nawet jak nie odpadną to przy napreżeniu po jakimś czasie pojawia się pajęczynka , czyli pęknięcia lakieru na laminacie, a nie wygląda to najlepiej. Sposób montarzu laminatu też zostawia dużo do życzenia, czyli nie ma tam oryginalnych zaczepów tylko dłubanina i docinanie na oko blaszek i nawiercanie dodatkowych dziur, żeby jako tako pasowało. :| Dużo jeszcze mógł bym pisać złego o laminacie, bo zbytnio nic pozytywnego nie przychodzi mi do głowy
-
HAMULCE- zablokowane
zdarza się też że tłoczek tak się wysunie że przekrzywi się lekko i nie wróci na miejsce. wystepuje to wtedy gdy z klocków zostaje sama blaszka ,bo nie wymienilismy ich w pore. Druga sprawa to zapieczony ręczny, jesli często zaciągasz go na dłuższe postoje.
-
CZy to napewno od silnika krokowego??
Silnik krokowy, inaczej regulator biegu jałowego, jak sama nazwa wskazuje, służy tylko i wyłącznie do stabilizacji obrotów na biegu jałowym ( luzie :) ) bez względu na to czy silnik jest zimny czy nagrzany.
-
Czy zderzaki z laminatu lub poliestru to dobry pomysł?
Z przykrością przyznam się że posiadam laminat :oops: ( tak już kupiłem z autem ) i powiem krótko PORAŻKA !!!
-
Cieknący płyn z pojemnika na koło zapasowe
Poprostu twoje auto jest nieszczelne i woda wpada ci do bagażnika. I całe szczęście że kapie bo inaczej stała by w komorze zapasu i niedługo byś go zgubił przez rdzę. proponuję zlokalizować przeciek i uszczelnic bo to nie jest normalna rzecz tylko "ratunek z opresji" że spływa zaślepką. podpowiem że może przeciekać przez lampy, zapchane kanaliki szyberdachu, żadziej niedolegającą uszczelkę klapy.
-
Nierówna praca silnika...
A przede wszystkim sprawdz czy nie poluzowała ci się któraś fajka na świecy , ile ja się naszukałem i naczyściłem silniczek :| ... i nic. A później przez przypadek zobaczyłem luźną fajkę na świecy , po dociśnięciu problem znikł.
-
brak zapłonu
i pewnie po przekręceniu na rozruch kontrolki nie gasną całkiem a tylko lekko pulsują ??? wydaje mi się że masz zwarcie na celi ( celach) w akumulatorze. przy zepsutym rozruszniku zapalił by na popych, a na "chwilowym" zwarciu aku mój też nie chciał palić chociaż spory kawałek ciągnełem go na holu, a później odpalił jakby nigdy nic.
-
Woda na dywanikach
w słupkach przednich biegnią odprowadzenia wody z szyberdachu , jesli są zapchane lub zsuneły się z mocowań woda będzie spływać do środka pod nogi.
-
Woda na dywanikach
masz szyberdach? i czy jeździłeś czy tylko stała i naleciało?
-
E36 kontrolka poduszki zapaliła sie bez powodu?
zgadzam się z tym co napisał KAI ,nigdy nic nie zapala się bez powodu. a powody mogą być różne i żeby zaoszczędzić czasu i pieniędzy proponuje odczytać błąd na komputerze i usunąć awarię.