Skocz do zawartości

Kowal

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Kowal

  1. Kowal odpowiedział(a) na szpaner_MCT temat w E36
    Kupiłem dzisiaj te dywaniki welurowe for used cars. Ogólnie jestem zadowolony z wygladu. Są w aso do wyboru w każdym kolorze, pod warunkiem że jest to czarny, ale właśnie takie mam auto i tapicerkę. Cena normalna- niecałe 100zł. Dla krakowiaków informacja że u Misiaka ich podobno nie mają (ich strata), więc wybrałem się w stronę Zakopanego do M-Carsu. Przednie są trochę krótsze niż podróby z giełdy, bo tamte szły do samych foteli, a te są o około 10 cm krótsze i idą od miejsca gdzie sa spinki w podłodze lub powinny być. Jednak po przemyśleniu stwierdziłem, że rzadko trzymam nogi pod fotelami. Co do spinek jeśli ktoś nie ma, to są w zestawie razem z dywanikami. Dywaniki są idealnie dopasowane do kształtów podłogi, od spodu są podgumowane. Brzegi są odpowiednio obszyte, a otwory na spinki wykonane w formie solidnych gniazd. Ogólnie kawałek dobrej roboty za takie pieniądze i to z aso. Zrobię dodatkowo ich zdjęcia.
  2. Kowal odpowiedział(a) na rafalt temat w E36
    Ja mam coupe z zawieszeniem M-technic. Wiele elementów jest innych, ale jak chcesz to sprawdzić w szybki sposób, to zmierz średnicę stabilizatora z przodu. M-technic ma fi 26mm a standard fi 23mm. Jednak nie jest to 100% metoda, bo wiesz, że ludzie montują w autach to co im w ręce wpadnie. Poza tym są inne amortyzatory i sprężyny. Jeśli z takim zawieszeniem wyjechało auto z fabryki to powiedzą ci o tym w aso po podaniu vinu. Co do zdjęcia to słabo widać, ale stoi podobnie jak moja. Z tego co pamietam, jak kiedys mierzyłem, to z przodu i z tyłu między progiem a asfaltem przy kołach jest po ok. 16 cm.
  3. Kowal odpowiedział(a) na Kanap temat w E32
    Mirek 374: Tłoki możesz wyjąć jedynie do góry po zdięciu głowic. Robertbmw: W ramach sprostowania dopiszę, że materiał tulei cylindrowych to żeliwo a nie stal.
  4. Kowal odpowiedział(a) na wojdudi temat w E30
    Ciągniesz do góry.
  5. Kowal odpowiedział(a) na 318 IS temat w E36
    Za bogata mieszanka zabija katalizator, sondę i zmywa olej z gładzi cylindrów znacznie pogarszając smarowanie. Z tym przyrostem mocy to dobre. Może być taki (25 KM) w silniku co ma ich 500 ale nie w iesie.
  6. Porządna nasadka a nie jakieś oczkowe. Gwint jest normalny, a jak będziesz odkręcał to nie urwiesz. Jakby na hamulcu sprzęgło ślizgało to zablokuj wał wkładając coś w wieniec koła zamachowego. Można zastosować udar, czyli konkretny młotek.
  7. Kowal odpowiedział(a) na 318 IS temat w E36
    Daj jakiś namiar na to urządzenie lub jego opis ale szczerze wątpię w pozytywne skutki zastosowania. Czy na wysokim poziomie stoi u ciebie siła sugestii?
  8. Jeśli tylko dolny wahacz to miałeś dużo szczęścia. Widziałem kilka razy po takim krawężniku lub jak inne auto uderzy z boku w tylne koło beemki, jak uderzenie idzie przez półośkę i uszkadza dyfer.
  9. Kowal odpowiedział(a) na ksenoon temat w E36
    W takiej coupe rozkład mas jest raczej daleki od 50:50.
  10. Kowal odpowiedział(a) na kpaulo temat w E39
    Jest na tej stronie dokładnie taki sam problem w E39. Podobno jest to wina modułu od świateł.
  11. Kowal odpowiedział(a) na daniel3 temat w E36
    Daniel: Jeśli z odpowietrznika po odkręceniu nie leci płyn, to może mieć zatkany otwór. Na odpowietrzniku powinien być gumowy kapturek, chociaż odpowietrznik od sprzegła nie jest tak narażony na zanieczyszczenie i korozję jak te od hamulców. Jednak też mi się nie wydaje, żeby to zapowietrzenie było powodem szarpania przy ruszaniu. Czy występuje u ciebie jakiś luz w układzie napędowym, tzn. czy przy dodaniu i ujęciu gazu podczas jazdy masz szarpnięcie? Bo to też może być powodem szarpania przy ruszaniu. Ale dziwne jest to, że dopiero po 100 km.
  12. Czy Alpina tuningując auto przerabiała także blok? Czy nie pasuje od silnika na którym bazowali przy przeróbkach?
  13. Kowal odpowiedział(a) na allexOL temat w E39
    Wiadomo, że widziały gały co brały, ale ja na twoim miejscu porozmawiałbym ze sprzedającym.
  14. Kowal odpowiedział(a) na ksenoon temat w E36
    Lukas: V8 jest krótsze niż R6 a V12 nieznacznie dłuższe od R6. Natomiast "fałki" są szersze. Jak się popiesci, wszystko się zmiesci:) ksenoon: Mogę się mylić, ale podejrzewam że skończy się na teorii. Przecież jest tyle E36 z fajnymi silnikami. Moja rada-przejedź się najpierw M3 3.0/3.2 a jak będzie ci mało, to faktycznie masz problem.
  15. Kowal odpowiedział(a) na Paweł_T temat w E36
    Większości z nas nie "grozi" na razie jeżdżenie najnowszymi modelami. Może za parę lat... jak trochę stracą na wartości i będą już po paru wypadkach, przez co już nie tak bezpieczne. Na razie trzeba trochę jeszczę poryzykować jeżdżąc E36. A ma ktoś testy E46?
  16. Kowal odpowiedział(a) na szpaner_MCT temat w E36
    Zamówiłem dzisiaj w ASO w Krakowie te dywaniki "for used car". Będą na jutro- opiszę je jak odbiorę. Cena obecnie wynosi niecałe 100 tak, że myślę że warto zaryzykować, zwłaszcza że rozmawiałem z ludźmi używającymi je od ponad roku i polecają. Natomiast nie polecam chodniczków giełdowych. Kupiłem takie na giełdzie w Gliwicach i po paru dniach wykruszyła się od spodu guma. Obecnie po roku użytkowania są całe powygniatane i pozałamywane i nadają się tylko do wyrzucenia. Co prawda dużo jeżdżę, ale juz po paru miesiącach były do niczego. Nazwy nie pamiętam, ale mają duże napisy E36 na przednich dywanikach w okolicach foteli, a właściwie miały, bo ten napis też się wytarł.
  17. Teoretycznie niczym się nie różni, ale ludzie mają taką mentalność, że wolą bez wpisów typu składak i jeśli taki egzemplarz nie będzie tańszy, to każdy woli w podobnym stanie a nie składaka, bo później mu będzie trudniej sprzedać itd. kółko się zamyka. Ja też jakbym miał wybierać to wolałbym nieskładaka, bo nigdy nie wiadomo jak to poskładali, jakie są śruby w zawieszeniu itp. Przeważnie były to operacje przeprowadzane na szybko i byle jak, żeby zysk był jak największy. Wiadomo, można trafić na coś gorszego niż składak, np. auto mocno rozbite i wyremontowane tanim kosztem, ale nie zmienia to faktu, że ludzie nie lubią składaków.
  18. Kowal odpowiedział(a) na DzeryBL temat w E39
    Ludzie najwyraźniej muszą się wygadać. Tylko po co w dwóch wątkach naraz?
  19. Kowal odpowiedział(a) na madziulek temat w E36
    Można też nałożyć łańcuch na duże koło rozrzadu i sprawdzić czy da się odciągnąć palcami od koła w połowie obwodu. Jednak jeśli to auto ma jeszcze pojeździć, to niestety w napęd rozrządu trzeba zainwestować.
  20. Kowal odpowiedział(a) na rm23 temat w E36
    Chcesz konkretną odpowiedź: Kup sachsa lub bilsteina według katalogu do swojego modelu.
  21. Jeśli to ma być ankieta to jestem za kamizelkami i światłami przez cały rok. Na światłach jeżdżę cały czas na trasie, po mieście zależy. Kamizelki nie używam, ale może sobię kupię, jak mi się zacznie auto psuć:) Natomiast nie uważam, że ze światłami to powinien być obowiązek przez cały rok, bo i tak za dużo pieniędzy dajemy policji. Powinna to być kwestia kultury osobistej, ale do tego dochodzi sie latami, a my ciągle jesteśmy parę za zachodem (dekad).
  22. Kowal odpowiedział(a) na maczeta temat w E30
    Boggy napisał: "są 2 białe jeden jest do zasilania sondy a drugi do zasilania grzałki w sondzie." Czy na pewno jeden z białych jest do zasilania sondy?
  23. Kowal odpowiedział(a) na batman21 temat w E36
    czarny-sygnał szary-masa dwa białe-grzałka-można zamieniać krople z rury-skroplona para wodna
  24. A czy po zamontowaniu komputer będzie "widział" tą sondę? Przecież nie chodził chyba do tej pory na trybie awaryjnym. Może trzeba go przeprogramować.
  25. Kowal odpowiedział(a) na BZQ temat w E39
    BZQ: Ale przecież pisałeś w którymś z poprzednich postów, że jak auto kupiłeś to wszystko było ok a teraz stoi krzywo i to się zrobiło w czasie twojej eksploatacji. Chyba pamiętasz czy gdzieś autem waliłeś czy nie?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.