Skocz do zawartości

Kowal

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Kowal

  1. A jak go wyłączyłeś? Nie mam checka u siebie, ale wydaje mi się że jak coś poprzestawiałeś to zrób reset i komputer powinien wrócić do ustawień fabrycznych.
  2. Kowal odpowiedział(a) na urbanow temat w E36
    Ten żólty z lewego nawiewu to do wskazań temperatury zewnętrznej, a ten z prawego, tzw. pastylka to min. do klimy.
  3. Napisz dokładnie to to znaczy, że nie łapie rozrusznik. Kręci się ale nie obraca wałem czy co? I jak w ogóle odpalasz, jeśli rozrusznik "nie łapie"?
  4. Może przeczytać:)
  5. Kowal odpowiedział(a) na bmwista temat w E34
    Jeśli zaczął cykać jeden, to ogólnie nie ma się za bardzo czym przejmować. Niekoniecznie musi to być wina samego regulatora, ale jeszcze np. starego oleju. Co do wymiany jednego to trochę to się mija z celem, bo pozostałe też nie są w idealnym stanie i jest kwestią czasu aż też zaczna hałasować. W ten sposób możesz robić przy nich 24 razy, a wtedy ten pierwszy nowy może być już do niczego:) Pojeździj trochę, przez ten czas na pewno nic się nie stanie, a może sie coś wyjaśni, a później będziesz się zastanawiał. Przez ten czas możesz zbierać pieniądze do skarbonki na wszystkie 24 liftery.
  6. Kowal odpowiedział(a) na czarny2891 temat w E36
    Panowie. O gustach się nie dyskutuje. Ale jednocześnie trzeba odróżnić co jest brakiem gustu. Zgadzam się w pełni z jakubem co do zachowania stylu i co do lamp, że lepiej kupić gotowe, najlepiej z atestem.
  7. Nikt ci konkretnie nie powie jak się zachowa auto z różnymi indeksami predkości w jakiejś ekstremalnej sytuacji. Teoretycznie nic się nie powinno dziać, gdyż ludzie nie na takim dziadostwie jeżdżą i żyją. Weź pod uwagę, że opony te mogą mieć identyczne rozmiary i wyglad, ale różnią się budową wewnętrzną oplotu. Mogą się przez to inaczej zachowywać się pod obciążeniem, przy hamowaniu, na zakręcie itp. Poza tym mogą mieć różna masę, przez co jedno z kół może się bardziej odrywać od jezdni na nierównościach, co może być niebezpieczne na zakręcie. Ja osobiście nie założyłbym takich opon, zwłaszcza na przód. Ale jeśli masz wybór jeździć na łysych lub na wyżej wymienionych, to raczej one będą mniejszym złem, bo będą lepiej odprowadzać wodę. Współczuję takich wyborów.
  8. Kowal odpowiedział(a) na JacekNS temat w E34
    Chodzi ci o sam mechanizm różnicowy ze szperą czy cały dyfer z przekłednią i obudową?
  9. Kowal odpowiedział(a) na toolmar temat w E36
    Myszkowanie tyłu w E36 jak to określiłeś, najczęsciej spowodowane jest przez zerwanie któregoś z silentbloków wahacza tylnego wzdłużnego. Są ich dwie sztuki (prawy i lewy), a znajdują się w miejscu mocowania wahaczy do nadwozia pod progami. Zużycie poznasz po luzach wahaczy w płaszczyźnie prawo-lewo i właśnie ten luz powoduję zmianę zbieżności i "myszkowanie". Sposobu wymiany nie opisuję ci, gdyż było to wiele razy na forum. Po wymianie tych tulei czeka cię obowiązkowa geometria zawieszenia (zbieżność kół tylnych to minimum).
  10. Kowal odpowiedział(a) na MŁODY_lublin temat w E36
    Było to już wiele razy. Uszczelniacze zaworowe można wymienić bez zdejmowania głowicy poprzez doprowadzenia do cylindra sprężonego powietrza (sam tak wiele razy robiłem), lub przy pomocy sznura włożonego do cylindra przez otwór świecy. Jest jeszcze trzecia metoda, ale trzeba mieć odpowiedni przyrząd wkładany przez otwór od świecy i nie jest on uniwersalny, tylko robiony pod konkretny silnik. Młody: Jeśli nie wiesz jednak jak jest zbudowany silnik i jak wszystko w nim działa, to polecam ze skorzystania z usług dobrego mechanika.
  11. Reset powoduje skasowanie tych wartości, które i tak mógłbyś skasować przyciskiem set/reset, czyli kasuje się godzina, data, średnie zużycie paliwa, dystans itp. Jeśli nie masz komunikatu check control ok a wyświetlają ci się prostokąty to wyłączyłeś check control.
  12. To szare coś to aluminium, a wersja z chromem, jak sama nazwa wskazuje jest pokryta warstwą tego nierdzewnego metalu. Jako ciekawostkę podam, że w polonezach te listewki były robione z polerowanej nierdzewki a późniejsze wersje robili w kolorze czarnym, poprzez lakierowanie na czarno tych samych listew.. Odnosiło to różny skutek, gdyż lakier nie chciał trzymać się takiej powierzchni. Jednak bmw to nie polonez i do różnych wersji wykończenia stosuje różne listwy. Można co prawda bawić się i polerować to aluminium pod spodem a później pokrywać to lakierem bezbarwnym, ale nigdy nie osiągnie się takiego efektu, jak oryginalny chrom.
  13. Kowal odpowiedział(a) na kamiz22 temat w E36
    Z tego co wiem, E46 328 też miały ten system, ale nie wiem czy wszystkie. W każdym razie przepustnicy szukaj w samej końcówce ostatniego tłumika. Widać ją nawet bez kanału po schyleniu się.
  14. Musieliby zmienić nazwę Motorsport, a tego raczej nie zrobią.
  15. Ciekawe, czy poza zmianą typoszeregu E na F zmienią też literki przy nazwach silników.
  16. Majowy: A ja polecam "Auto Technika Motoryzacyjna". Chyba, że tą samą miałeś na myśli.
  17. I od przeszłości auta...
  18. Kowal odpowiedział(a) na kamiz22 temat w E36
    Możesz to sprawdzić "na oko". Na wolnych i średnich obrotach powinna być zamknięta a po dodaniu gazu otwiera się i później znowu zamyka po zejściu silnika z obrotów. Nie powiem ci dokładnie obrotów, przy jakich powinna się otwierać, ale jest to ok. 3000. Przepustnica ta jest poruszana przez podciśnienie i sterowana elektrozaworem, tak że w przypadku niedziałania sprawdź przewód podciśnieniowy lub przewód elektryczny. Wszystko jest zabudowane nad koncówką wydechu.
  19. Nie wiem kto ci podał taką cenę, ale w aso w Krakowie taka guma kosztuje tak jak podał wcześniej Peet około 80 zł. Nie daj za bardzo na sobie zarobić.
  20. Stan oleju musi być między kreskami naciętymi na miarce. Jeśli z miarką nie jest coś pokombinowane to śmiało lej ponad 3.5 litra a póżniej dolewaj i kontroluj z odczekaniem, aż scieknie do miski. Jeszcze jedno: Po zapaleniu zaraz po wymianie stan oleju spadnie, bo napełni się filtr. No i rób to na poziomym podłożu.
  21. Kowal odpowiedział(a) na Polit temat w E32
    Przed przepływomierzem.
  22. Kowal odpowiedział(a) na zs27000 temat w E39
    Jeśli pęknięcie nie jest duże i nie znajduje się w polu widzenia to opłaca się je kleić w wyspecjalizowanym zakładzie (najczęściej tam, gdzie wklejają szyby).
  23. Kowal odpowiedział(a) na kamiz22 temat w E36
    Do autora postu: Poza dolotem powietrza sprawdź jeszcze czy masz w porządku przepustnicę w wydechu. Ma ona właśnie za zadanie zwiększenie momentu przy niskich i średnich obrotach.
  24. Kowal odpowiedział(a) na qucz temat w E30
    Sprawdź skąd jest zasysane powietrze do silnika/ Gorące powietrze - mało tlenu - spadek osiągów.
  25. Kowal odpowiedział(a) na KHADAFI temat w E30
    Dokładnie KAI. I dla katalizatora i nawet wydechu (wybuch nagromadzonego paliwa).

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.