Skocz do zawartości

palermos

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez palermos

  1. Przekaźniki znajdują się w module :) ale tak czy siak nie jest to objaw padniętego przekaźnika.
  2. Koszt zakupu (100-200) zł używka i montaż 15-20 min.
  3. Bo ogrzewanie sondy nie idzie przez przekaźnik, jest sterowane prosto z ECU. Musisz szukać problemu w instalacji lub samym ECU. Ale najpierw się upewnij czy masz plusa i mase we wtyczce sondy.
  4. To znaczy że 3.0i, w manualu w zime, w miescie pali 10-11l ?
  5. Moja w miescie na krótkich trasach pali w zime 13-14, na pewno automat troszkę wiecej łyknie (automat jest większym obciążeniem dla silnika niż manual) ale nie są to jakieś znaczne straty.
  6. palermos odpowiedział(a) na jarekz temat w E46
    Troszkę samodzielności prszę :) 5d8f "cluster internal sensor" 5e38 "rotational rate sensor dsc pump" http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=787787
  7. Sprawdź czy dochodzi napięcie do elektromagnesu rozrusznika jak nie kręci i wtedy będziesz miał winowajce. Nie ma co wymieniać w ciemno.
  8. palermos odpowiedział(a) na Pudel temat w E46
    http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=144323
  9. Na pewno nie ma opcji żeby wirusy spod Windowsa zawirusowały Twoje sterowniki a aucie :) Jedynym Wirusem mogącym coś namieszać jesteś Ty sam ;) Jedynie gdy robisz jakieś upgrady modułów warto być pewnym "czystości" kompa bo takie robaki potrafią zawiescić lub zmulić kompa co nie jest wskazane przy programowaniu :)
  10. palermos odpowiedział(a) na e46bmw temat w E46
    No to powidzeniai daj znac co bylo nie tak.
  11. palermos odpowiedział(a) na e46bmw temat w E46
    To sie koduje, jak weźmiesz po numerze na pewno bedzie pasował.
  12. palermos odpowiedział(a) na e46bmw temat w E46
    Tak, lub musi być kontynuacją serii według realoem.
  13. palermos odpowiedział(a) na e46bmw temat w E46
    Numerem oem czyli kodem producenta oryginalnego wyposażenia. Jest na każdej części 11 lub 7 cyfrowy ciąg cyfer.
  14. palermos odpowiedział(a) na e46bmw temat w E46
    Trzeba zakodować, ale powinien działać tak czy siak (z tego co wiem).
  15. Bezpiecznik 51 ale po drodze masz jeszcze przekaźnik za schowkiem.
  16. Metodą brutal force :) http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=535038&highlight=diy+pillar
  17. Sprawdź jakie masz napięcie względem masy na pinie nr3 w czarnej 3 pinowej wtyczce. Dla ułatwienia dodam że na pinie nr1 powinno być 12V. I przy okazji sprawdź jeszcze na pinie 2. Aha, pomiary rób na wpiętej wtyczce, najlepiej zawiń sobie na końcówkę przewodu pomiarowego odizolowany cieńki przewód i jego końcówkę wkładaj do wtyczki od tej strony gdzie wchodzą do niej przewody :) Nie wiem czy jasno napisałem :)
  18. Posiadasz multimetr ?
  19. W coupe masz ją w lewym tylnym słupku.
  20. Niestety nie ma tak łatwo, nie ma bezpiecznika odpowiedzialnego tylko za to. Pojawiły by się też inne widoczne problemy. Zresztą to było pierwsze o czym pomyślałem...
  21. U mnie na pewno wszystkie kluczyki mają sprawne akumulatorki (naładowane). Co więcej. Jestem już po pierwszych pomiarach i na 99% wykluczam uszkodzenie zke czyli gm5. Zostaje więc kablologia, FZV lub sama antena w szybie. Ja obstawiam FZV, jednak w touringu bardziej go schować nie potrafili. Na dzisiaj daje sobie spokój, jutro spróbuje się dobrać do tego modułu. Ściągał już ktoś może tylną lotkę w Touringu ? :D ps. spikepool z tymi kluczykami to jest tak że odpalanie zawsze będzie działać bo jest niezależne od napięcia baterii/aku, chodzi o działanie pilota.
  22. Na 99,9% nie pomoże :) Przecież wszystkie kluczyki "padały" więc nie wiem co miało by zmienić wyciągnięcie akumulatorka z jednego z nich. Temperatura trochę się podniosła więc może się za to wezmę. Na pewno nie ma w związku z tym błędów w sterownikach.
  23. Pod blendą tylnej szyby.
  24. W sumie to tak teraz myśle że dzień wcześniej go myłem na myjni bezdotykowej ... Może faktycznie coś ta wilgoć szkodzi. A jak długo potrafiłeś nie mieć tego sterowania ?
  25. Ja dodam że od 2 dni mam to samo :) Zero reakcji na jakikolwiek przycisk z pilota. Tak jak by po wyjęciu baterii. Problem jednak występuje w obydwu kluczykach więc wykluczam nagły pad akumulatorków. Na pewno nie jest to też standardowy pad przekaźników modułu GM bo przycisk z konsoli zamyka i otwiera wszystkie drzwi. Tak jak by samo sterowanie padło. Próbowałem wkodować piloty na nowo, niestety bez powodzenia. Na moje oko to albo padł przedwzmacniacz antenowy któy separuje sygnał z pilotów lub sam moduł GM a raczej jego część odpowiedzialna za zdalne sterowanie. Jak się zrobi trochę cieplej trzeba będzie pogrzebać, tymczasem może jakieś spostrzeżenia ? ps. ciekawe jest to że obydwaj mamy Touringi :)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.