Treść opublikowana przez palermos
-
320d samochod sam sie otworzyl
Przekaźniki znajdują się w module :) ale tak czy siak nie jest to objaw padniętego przekaźnika.
-
320d samochod sam sie otworzyl
Koszt zakupu (100-200) zł używka i montaż 15-20 min.
-
316i - brak podgrzewania sondy lambda
Bo ogrzewanie sondy nie idzie przez przekaźnik, jest sterowane prosto z ECU. Musisz szukać problemu w instalacji lub samym ECU. Ale najpierw się upewnij czy masz plusa i mase we wtyczce sondy.
-
320d - Ile więcej spali automat od manuala?
To znaczy że 3.0i, w manualu w zime, w miescie pali 10-11l ?
-
320d - Ile więcej spali automat od manuala?
Moja w miescie na krótkich trasach pali w zime 13-14, na pewno automat troszkę wiecej łyknie (automat jest większym obciążeniem dla silnika niż manual) ale nie są to jakieś znaczne straty.
-
330i kody-5d8f,5e38
Troszkę samodzielności prszę :) 5d8f "cluster internal sensor" 5e38 "rotational rate sensor dsc pump" http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=787787
-
318Ci - Problem przy przekreceniu kluczyka ,brak reakcji
Sprawdź czy dochodzi napięcie do elektromagnesu rozrusznika jak nie kręci i wtedy będziesz miał winowajce. Nie ma co wymieniać w ciemno.
-
320i - Centralny zamek
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=144323
-
Czy podłączenie auta pod domowy laptop jest bezpieczne?
Na pewno nie ma opcji żeby wirusy spod Windowsa zawirusowały Twoje sterowniki a aucie :) Jedynym Wirusem mogącym coś namieszać jesteś Ty sam ;) Jedynie gdy robisz jakieś upgrady modułów warto być pewnym "czystości" kompa bo takie robaki potrafią zawiescić lub zmulić kompa co nie jest wskazane przy programowaniu :)
-
320i modul swiatel wlacznik
No to powidzeniai daj znac co bylo nie tak.
-
320i modul swiatel wlacznik
To sie koduje, jak weźmiesz po numerze na pewno bedzie pasował.
-
320i modul swiatel wlacznik
Tak, lub musi być kontynuacją serii według realoem.
-
320i modul swiatel wlacznik
Numerem oem czyli kodem producenta oryginalnego wyposażenia. Jest na każdej części 11 lub 7 cyfrowy ciąg cyfer.
-
320i modul swiatel wlacznik
Trzeba zakodować, ale powinien działać tak czy siak (z tego co wiem).
-
320d E46 bezpiecznik spryskiwacza reflektorów
Bezpiecznik 51 ale po drodze masz jeszcze przekaźnik za schowkiem.
-
320d NIETYPOWY PROBLEM Z CENTRALNYM ZAMKIEM
Metodą brutal force :) http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=535038&highlight=diy+pillar
-
320d NIETYPOWY PROBLEM Z CENTRALNYM ZAMKIEM
Sprawdź jakie masz napięcie względem masy na pinie nr3 w czarnej 3 pinowej wtyczce. Dla ułatwienia dodam że na pinie nr1 powinno być 12V. I przy okazji sprawdź jeszcze na pinie 2. Aha, pomiary rób na wpiętej wtyczce, najlepiej zawiń sobie na końcówkę przewodu pomiarowego odizolowany cieńki przewód i jego końcówkę wkładaj do wtyczki od tej strony gdzie wchodzą do niej przewody :) Nie wiem czy jasno napisałem :)
-
320d NIETYPOWY PROBLEM Z CENTRALNYM ZAMKIEM
Posiadasz multimetr ?
-
320d NIETYPOWY PROBLEM Z CENTRALNYM ZAMKIEM
W coupe masz ją w lewym tylnym słupku.
-
320d NIETYPOWY PROBLEM Z CENTRALNYM ZAMKIEM
Niestety nie ma tak łatwo, nie ma bezpiecznika odpowiedzialnego tylko za to. Pojawiły by się też inne widoczne problemy. Zresztą to było pierwsze o czym pomyślałem...
-
320d NIETYPOWY PROBLEM Z CENTRALNYM ZAMKIEM
U mnie na pewno wszystkie kluczyki mają sprawne akumulatorki (naładowane). Co więcej. Jestem już po pierwszych pomiarach i na 99% wykluczam uszkodzenie zke czyli gm5. Zostaje więc kablologia, FZV lub sama antena w szybie. Ja obstawiam FZV, jednak w touringu bardziej go schować nie potrafili. Na dzisiaj daje sobie spokój, jutro spróbuje się dobrać do tego modułu. Ściągał już ktoś może tylną lotkę w Touringu ? :D ps. spikepool z tymi kluczykami to jest tak że odpalanie zawsze będzie działać bo jest niezależne od napięcia baterii/aku, chodzi o działanie pilota.
-
320d NIETYPOWY PROBLEM Z CENTRALNYM ZAMKIEM
Na 99,9% nie pomoże :) Przecież wszystkie kluczyki "padały" więc nie wiem co miało by zmienić wyciągnięcie akumulatorka z jednego z nich. Temperatura trochę się podniosła więc może się za to wezmę. Na pewno nie ma w związku z tym błędów w sterownikach.
-
320d NIETYPOWY PROBLEM Z CENTRALNYM ZAMKIEM
Pod blendą tylnej szyby.
-
320d NIETYPOWY PROBLEM Z CENTRALNYM ZAMKIEM
W sumie to tak teraz myśle że dzień wcześniej go myłem na myjni bezdotykowej ... Może faktycznie coś ta wilgoć szkodzi. A jak długo potrafiłeś nie mieć tego sterowania ?
-
320d NIETYPOWY PROBLEM Z CENTRALNYM ZAMKIEM
Ja dodam że od 2 dni mam to samo :) Zero reakcji na jakikolwiek przycisk z pilota. Tak jak by po wyjęciu baterii. Problem jednak występuje w obydwu kluczykach więc wykluczam nagły pad akumulatorków. Na pewno nie jest to też standardowy pad przekaźników modułu GM bo przycisk z konsoli zamyka i otwiera wszystkie drzwi. Tak jak by samo sterowanie padło. Próbowałem wkodować piloty na nowo, niestety bez powodzenia. Na moje oko to albo padł przedwzmacniacz antenowy któy separuje sygnał z pilotów lub sam moduł GM a raczej jego część odpowiedzialna za zdalne sterowanie. Jak się zrobi trochę cieplej trzeba będzie pogrzebać, tymczasem może jakieś spostrzeżenia ? ps. ciekawe jest to że obydwaj mamy Touringi :)