Treść opublikowana przez palermos
-
Przygasajace swiatla
Może mostek diodowy siada. Tak czy siak alternator do przejrzenia.
-
320i - moduł komfortu (oznaczenia) ?
Ale jakich funkcji dodatkowych się tam spodziewasz ? Siłowniki drzwi, klapy, klapki paliwa, oświetlenie wnętrza, wycieraczki, alarm, podnośniki szyb.... to chyba wszystkie jego funkcje.
-
320d automatyczne ryglowanie centralnego zamka a wypadek
Automatic unlock The vehicle doors are unlocked automatically when the airbag control unit detects a crash. Crash signalling is performed: •with airbag control unit MRS2 via the CS line from the airbag control unit to the general module. •from airbag control unit MRS3 via the K bus. After crash detection, the central locking system must be unlocked once before locking is possible again. An armed vehicle is disarmed automatically (not unlocked) when the vehicle key is inserted in the ignition lock. This status is detected by the control unit of the ”electronic vehicle immobilisation system (EWS)”. Jeżeli to jest według Ciebie siła woli to tak jest :lol:
-
320i - moduł komfortu (oznaczenia) ?
HW to hardware czyli wersja "elektroniki", SW to software czyli wersja oprogramowania. Podejrzewam że wyższe numery miały jakieś poprawki błędów swoich młodszych "braci" ewentualnie jakieś nowe funkcje któe dochodziły wraz z rozwojem serii. Z kolei oznaczenie HIGH (w twoim przypadku, lub w innym LOW) oznaczają że modułkontroluje 4 lub 2 drzwi.
-
320i - moduł komfortu (oznaczenia) ?
A cóż jest tam takiego ciekawego ?
-
320d automatyczne ryglowanie centralnego zamka a wypadek
Oczywiście system po wykryciu kolizji automatycznie odrygluje drzwi (jeżeli będzie jeszcze w stanie) :)
-
316i Klema plusowa - rezystor ?!
Jak aku z przodu to nie powinno być dużo roboty.
-
330xi - check engine - NO ERRORS
W shadow to chyba ma każdy, tak mi się wydaje , tam sa jakieś smieci.
-
330xd - Nie chce zapalic. Rozrusznik?
Jak bendiks jest schowany to raczej wirnikiem nie zakręcisz przez koło zamachowe :/ Poza tym i tak jest jeszcze sprzegiełko.
-
320d błędy ABS / ASC
Być może padł czujnik prędkości. http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=108346&start=0
-
320d - Szybko kończy się płyn do spryskiwaczy
Mam to samo i też mnie to zastanawia :) Narazie kiepska pogoda na szukanie wycieków :)
-
330xd - Nie chce zapalic. Rozrusznik?
Niekoniecznie, przecież słychać pracę elektromagnesu, już prędzej sam bendiks, ale ja stawiam na szczotki tym bardziej że dało się zaobserwować moment końca ich żywotności.
-
320d błędy ABS / ASC
Licznik czego... :lol:
-
330xd - Nie chce zapalic. Rozrusznik?
Nie wiem jak to wygląda w 330d ale w 330i raczej tylko od dołu. ps Zakładamy ze aku jest OK.
-
330xd - Nie chce zapalic. Rozrusznik?
Najprawdopodobniej rozrusznik do regeneracji, automat działa (tyk tyk) więc pewnie szczotki się skończyły (zawiesiły). Klepnij go czymś mocno ale z wyczuciem, czasami pomaga na jakiś czas, ale i tak musisz się za niego zabrać.
-
316i Klema plusowa - rezystor ?!
Nie robiłem ale z tego co widze to nie dużo. http://adkusters.hobby-site.com/TIS%20documents%20PDF%20aanvulling/12_42_540.pdf ps. teraz widze że w tym opisie stosują zestaw naprawczy z szybko złączką i dlatego tak prosto, ale może idzie takie coś dokupić i też tak zrobić. heh kosmiczna cena tego zestawu :D No i ty masz jeszcze aku z przodu :) to już wogóle się poddaje ale to plus dla Ciebie bo pewnie jest łatwiej niż z aku z tyłu. BTW o jakim samochodzie piszemy ? Bo w opisie masz e36 a temat dotyczy e46
-
otwieranie szyb z kluczyka w e46 compact
Pewnie trzeba zakodować.
-
E46 Felgi nie oryginalne
Ja jeżdżę na Nokianach 235/45/17 i jakos daje rade :)
-
330xd jaki wybrać? 184KM czy 204KM?
Mam nadzieję że nie odnosi się to do wszystkich posiadaczy automatu ;) Jestem praktycznie w stanie zrobić większość ewolucji które robiłem w poprzedniej e36 w manualu, jednak musi być wtedy mocniejszy silnik niż a manualu.
-
330xd jaki wybrać? 184KM czy 204KM?
Chodzi o to że szukałem bez 4x4 i taki znalazłem, w automacie na czym z kolei nieszczególnie mi zależało, ale teraz nie żałuje (no może czasami ;)
-
330xd jaki wybrać? 184KM czy 204KM?
Zgadza się, a w moim przypadku (Touring) to już tragedia (jednak bez X na życzenie ;)
-
320d touring - niepodpięta wtyczka przy aku
Patrzałem u siebie i mam jakąś parę przewodów idących przy tym przewodzie plusowym. Jednak moje przewody są czerwono brązowe i mocno skręcone (taka skrętka). Gdzie są wpięte nie jestem w stanie powiedzieć bo musiał bym zdemontować cały boczek aż do oparcia. Może w wolnej chwili...
-
316i Klema plusowa - rezystor ?!
Jeżeli kontrolka poduszki gaśnie wszystkie pozostałe sprawne elementy zadziałają. ps. Rezystor jest tak wpięty dlatego żeby obwód był zamknięty a jego oporność imituje oryginalną oporność układu klamry.
-
błąd 2882 i 2883 - duże spalanie
Znalazłem coś fajnego :) http://translate.google.com/translate?js=n&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=en&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fwiki.bavariantechnic.com%2Findex.php%3Ftitle%3D2882%252C_2883_Fuel_Trim_Adaptations Więc najpierw wyklucz nieszczelność w dolocie. Na KTSe się nie znam (nie jestem mechanikiem tylko informatykiem ) ale nie jest to chyba najlepsze narzędzie diagnostyczne do BMW.
-
błąd 2882 i 2883 - duże spalanie
Jest dużo opisów na necie tego problemu. 2882 - mixture preparation bank 1 2883 - mixture preparation bank 2 możliwe przyczyny to lewe powietrze, uszkodzona przepływka i jeszcze pare innych, z samych błędów ciężko coś wywnioskować.