Treść opublikowana przez palermos
-
320d Padł moduł komfortu, czy pilot ?
Pod warunkiem że masz kluczyk z wymienną baterią bo nowsze modele mają nierozbieralne kluczyki z akumulatorkiem (oczywiście dla chcącego ...) ;)
-
320d - wywala olej przez korek do wspomagania
Wymień uszczelke korka, miałem to samo i pomogło.
-
320d - elektroniczne wyświetlanie prędkości
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=31800
-
330d - manual czy automat?
Można na niewielkie odległości nie przekraczając 80 km/h
-
BMW łańcuchy na oponach problem...
Było coś podobnego z babką która się zakopała w śniegu BMW i podkopywała przednie koła aby pomóc sobie wyjechać. Chyba też UK :)
-
323i - lewy błotnik
Nie będzie pasować z coupe ani cabrio, sedan-touring tak.
-
320d touring - niepodpięta wtyczka przy aku
Ja dziś zobaczę.
-
320d 150PS automat duże spalanie
600 metrów jeździsz dieslem do pracy ?
-
320d Akumulator dziwna sprawa
2008r ? Spróbuj teraz ten stary zmierzyć ale pod obciążeniem, być może ma jakieś przebicia na celach i czasami gdzieś coś mu się zwiera.
-
320d i inne | Bursztynowe podświetlenie wnętrza samochodu.
Dlaczego wycofali ?
-
nie kręci rozrusznikiem, nie działa radio, zapaliła się podu
Ogólnie to zauważyłem że diagnostyka modułów pobiera dużo prądu, aku mam jeszcze oryginalny ale mogę słuchać radia spokojnie godzinę na zgaszonym silniku i problemów z odpalaniem nie ma. Ale jak podepne kompa i pobawie się z poł godziny (bez prostownika) to nie raz zdarzyło się że aku przysiadł.
-
320d i inne | Bursztynowe podświetlenie wnętrza samochodu.
Ja też przez to przechodziłem :P Efekt jest super. Nie wiem czy to nie ma związku z jakąś opcją rozszerzonego oświetlenia ( nogi kierowcy i pasażera jupiterki etc.)
-
320d Akumulator dziwna sprawa
A próbowałeś założyć ponownie stary ? Robiłeś wcześniej reset ecu ? Przy wymianie mimowolnie zrobiłeś a wcześniej ładowałeś na podpiętym więc rozpinki nie było.
-
Czy trzeba "odświeżać" oprogramowanie w sterowniku
Według ETK były.
-
Przygasajace swiatla
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=31800 Test 9.
-
330cd - pytanie o kontrolke oleku
Pewnie chodzi o kalibracje, bardzo możliwe biorąc pod uwagę sposób działania tego czujnika.
-
320d Akumulator dziwna sprawa
No tak, za bardzo nie ma się czego przyczepić. Objawy najbardziej pasują do problemów z EWS lub rozrusznikiem, ale wtedy po wymianie aku powinny nadal występować. Jak miałeś jeszcze ten stary aku odłączałeś go do ładowania czy ładowałeś podpięty w samochodzie ? Odczytywałeś błędy kompem ?
-
330cd - pytanie o kontrolke oleku
Niech będzie, uznaje sobie racje. Żal :duh:
-
320d Akumulator dziwna sprawa
No to bardzo dobrze, napięcie 12,5 V jak na kilkulatka w zime jest dobre, spadek napięcia po włączeniu odbiorników jest jak najbardziej naturalny no i ładowanie też w normie, nic tylko się cieszyć :)
-
330cd - pytanie o kontrolke oleku
Widzę że nie tylko na mechanice się nie znasz :lol: EOT ps Mam prawo nie znać się na mechanice bo jestem Administratorem Systemów :P ale przynajmniej wiem jaką pojemność ma mój silnik :duh: i potrafię korzystać z forum a nie wpycham się w czyjeś wątki.
-
330cd - pytanie o kontrolke oleku
Wyrażnie napisałem że w silniku 1.9 benz,i wlaśnie tak jest jak się ktoś nie zna to zaraz oO a póżniej to głupio zwrócić honor prawda. Wyraźnie to miałeś napisane w opisie "e46 1999r 1989cm". Czegoś takiego nie ma, więc się pytam czy to Twój wzrost czy długość auta podałeś :lol: A to że przed chwilą zmieniłeś opis i zgrywasz mądrale to już inna sprawa, i kto tu mówi o honorze :D więc kto sie nie zna to się nie zna :)
-
330cd - pytanie o kontrolke oleku
No to zmień sobie opis pod nickiem bo masz silnik M43TU B19 - 194E1 o pojemności 1895 cm³ No chyba że ta liczba to Twój wzrost ;) ps. I nie musisz pisać dużymi literami, wzrok narazie mam dobry, poza tym chyba rozumiesz moje zdziwienie bo wyskoczyłeś z tym pytaniem w wątku całkiem innego tematu i innego silnika.
-
330cd - pytanie o kontrolke oleku
Że co :?: :duh: ps. Cóż to za dziwny silnik ma kolega ?
-
320d Akumulator dziwna sprawa
Przecież to była kulturalna wymiana swoich poglądów na dany temat. Prawda Panie nyguss-spec-BMW :cool2:
-
320d Padł moduł komfortu, czy pilot ?
RF to radio IR podczerwień Nie twierdze że zepsuł się pilot tylko próbuje ustalić jaki masz rodzaj remote control. Jeżeli masz RF to masz antene w szybie wzmacniacz w słupku i elektronike w module GM. Najlepiej było by zdiagnozować to kompem.