Treść opublikowana przez palermos
-
320d NIETYPOWY PROBLEM Z CENTRALNYM ZAMKIEM
Ten zestaw sobie daruj, miałem w e36 (nie posiadałem ori pilotów). Groty kluczy wykonane tragicznie, mało który zakład chce dorobić na tych grotach, potem musisz jeszcze masz do przeniesienia transponder (EWS) :) Więc cała operacja nie warta zachodu. Co do sedna sprawy, to zostaje jeszcze jedna kwestia. Włóż tą środkową wtyczkę do GM5 (3 pinowa po stronie wzmacniacza antenowego niech zostanie wypięta) i zobacz jakie masz napięcie na pinie 49 (zaznaczam że wszystkie wtyczki w GM5 muszą być podpięte).
-
330i Różnica pomiędzy oil service a Inspecion
Filtr paliwa w benzynie rzadziej. Nawet do 60 tyś i więcej :)
-
320d - Moduł komfortu - wymiana
Kolego, programowanie kluczyka to 5 sek :) Można robić z zamkniętymi oczami :D
-
320d- centralny zamek
Musisz to zrobić kompem.
-
błąd poduszki
Gdzieś na forum jest link do filmu jak koleś rozbiera całą deske w e46. Niestety nie mam linku, może ktoś z forum zapoda.
-
błąd poduszki
Ja bym spróbował na początek porozpinać wszystkie wtyczki idące od poduchy (na odłączonym aku), ewentualnie popsikał jakiś sprayem do złączy elektrycznych. No i przyjrzał się samej poduszce.
-
błąd poduszki
1. popraw tytuł 2. problem z drugim nabojem poduszki pasażera (za duża rezystancja) pewnie się gdzieś przerwa czasami robi.
-
318Ci - biała maż w oleju
Ja też mam masełko na korku wlewu oleju (na bagnecie nie), ale się nie przejmuję. W Golfie też tak miałem i w e36 M50 też tak miałem (w zimie) więc to normalne. A na dowód tego że jest to woda która się wytrąciła z oleju dodam że jak były mrozy to zrobiło się twarde (zamarzło częściowo). Jak płynów nie ubywa i nie ma innych objawów to nie ma się co przejmować :)
-
320d- centralny zamek
Jest to jedna z możliwości :) Też tak mam. Wcześniej wogóle nie migały, ale sobie przekodowałem na jedno mignięcie. Po co kogoś informować że otwierasz auto ? :) Ale jak chcesz to da się zmienić żeby przy otwieraniu też migało.
-
Czy trzeba "odświeżać" oprogramowanie w sterowniku
A ja się pochwalę, zrobiłem sobie w niedziele upgrade softu w DME (sterowniku silnika) i w EGS (sterownik skrzyni automatycznej). Wszystko trwało trochę ponad godzinę. Dla silnika dostępne były dwa nowsze oprogramowania, wgrałem oczywiście to najnowsze z 02.09.2004r. Mój sterownik silnika był już wcześniej programowany przez ASO (w Niemczech) 16.02.2004. Ze sterownikiem skrzyni była trochę cięższa sprawa, w pierwszej chwili myślałem że nie ma nowszej wersji, ETK pokazywał w interpretacji dla mojego softu iż jest najnowszy (z 22.10.2002r). Jednak dokładnie się przyjrzałem i zobaczyłem że BMW wypuszczało od 08.2004r. całkiem nowy sterownik, i ten że soft z nowego sterownika wgrałem. Jestem już czwarty dzień po flashowaniu (niestety nie robiłem żadnej dużej trasy), ale co mogę powiedzieć... Silnik jak by szybciej reagował na gaz z dołu (nie wiem czy to sprawa softu silnika czy skrzyni) W skrzyni występował czasami efekt tarki przy 1500-2000 obrotach na 3 biegu. Teraz tego nie ma :shock: Skrzynia pracuje bardziej kulturalnie a na trybie S jest lekko zrywniejsza. Być może część odczuć jest efektem placebo ale z tą tarką to jest w szoku :mrgreen: Oto screeny z przed i po aktualizacji Silnik przed http://img11.imageshack.us/img11/4831/74462499.th.jpg Skrzynia przed http://img208.imageshack.us/img208/280/30228335.th.jpg Silnik po http://img7.imageshack.us/img7/285/21861489.th.jpg Skrzynia po http://img407.imageshack.us/img407/7600/40581237.th.jpg Mogę jeszcze wykonać 11 wgrywań dla silnika i 12 dla skrzyni, myslę że wystarczy :P
-
Czy trzeba "odświeżać" oprogramowanie w sterowniku
Coś nowszego od czego ? :D
-
320d NIETYPOWY PROBLEM Z CENTRALNYM ZAMKIEM
Dla wyjaśnienia: Sygnał wychodzi z kluczyka, zostaje wychwycony przez antenę w tylnej szybie następnie trafia do wzmacniacza antenowego (ta skrzyneczka w tylnym słupku dla waszej wersji nadwozia) tam zostaje przefiltrowany, wzmocniony i wysłany do modułu GM5 (ten za schowkiem) a ten zajmuje się sterowanie silniczkami etc.
-
320d - Jak zaprogr blokadę drzwi po określonej prędkości
Da się zrobić, a odpowiedzi szukajcie w dziale diagnoza komputerowa.
-
320d NIETYPOWY PROBLEM Z CENTRALNYM ZAMKIEM
Tak jak to opisałem w tym wątku, na pinie nr 3, wtyczki trzy pinowej wzmacniacza, maja pojawić się ciągłe spadki napięcia gdy będziesz trzymał na kluczyku przycisk zamknij. Czyli gdy nie wciskasz przycisku masz 5v a jak trzymasz wciśnięty to poniżej 5v (znacznie).
-
320d NIETYPOWY PROBLEM Z CENTRALNYM ZAMKIEM
Ja obstawiam moduł GM5. Sterowanie z kluczyka ma w nim inne obwody niż sterowanie z pilota. Jednak wcześniej upewnił bym się że wzmacniacz antenowy wysyła ciągły modulowany sygnał do gm5.
-
320d NIETYPOWY PROBLEM Z CENTRALNYM ZAMKIEM
Środkowa wtyczka, pin 49, powinny być opisane numery. Obok pewnie bedą puste piny. Wypinasz wtyczkę tą środkową o której pisałem i od strony wzmacniacza antenowego też wypinasz. Potem mierzysz czy na tym przewodzie, obojętnie z której strony masz jakieś napięcie względem masy. Potem możesz miernikiem też sprawdzić czy nie masz przebicia na mase, taka funkcja co pipczy jak zewrzesz przewody pomiarowe. No i zmierz tą samą funkcją czy masz przejście pomiędzy koncami tego przewodu, czyli miedzy pinem 49 wtyczki gm5 i pinem 3 wtyczki wzmacniacza antenowego. Musisz sobie skombinować kawałek dłuższego przewodu pomocniczego żeby to zrobić. Zmierz też czy faktycznie te 5v wychodzi z GM5 na tym pinie 49.
-
320d NIETYPOWY PROBLEM Z CENTRALNYM ZAMKIEM
Jeżeli dzwi zamykają się normalnie z pilota, to albo jest coś nie tak z kluczykiem (nie posyła ciągłego sygnału zamknij tylko pojedynczy) lub z modułem GM5, nic wiecej po drodze nie ma.
-
320d NIETYPOWY PROBLEM Z CENTRALNYM ZAMKIEM
To teraz pozostaje Ci dostać się do modułu GM5 wypiąć środkową wtyczkę i jeszcze raz zmierzyć czy masz tam jakieś napięcie, a potem czy masz wogóle przejście na tym odcinku.
-
320d - problem ze zbiornikiem paliwa
Odpowietrzać to on się powinien sam podczas tankowania.
-
320d - Jak zaprogr blokadę drzwi po określonej prędkości
nie ten dział :mad2:
-
320d NIETYPOWY PROBLEM Z CENTRALNYM ZAMKIEM
5V powinno wychodzić z modułu wzmacniacza anteny i wchodzić do modułu GM5, więc po odpięciu wtyczki i zmierzeniu napięcia na pinie 3 względem masy powinno być ~0V. W przeciwnym razie musisz mieć gdzieś przebicie na kablu lub coś nie tak z modułem GM5.
-
320d NIETYPOWY PROBLEM Z CENTRALNYM ZAMKIEM
Nie możliwe że na tej odpiętej wtyczce miałeś na pinie nr3 5V.
-
320d NIETYPOWY PROBLEM Z CENTRALNYM ZAMKIEM
Ale ten drugi pomiar.
-
320d NIETYPOWY PROBLEM Z CENTRALNYM ZAMKIEM
Wiesz co było przyczyną braku +12V na pinie 1 wtyczki ? Bo widzę że już masz tam napięcie. Na wpiętej wtyczce masz za duże napięcie na pinie 3, zobacz ile masz na tym drugim module. A te pomiary na wypiętej 3 pinowej wtyczce to robiłeś po stronie modułu czy wtyczki ? Bo właśnie te drugie pomiary są prawidłowe. :)
-
320d - problem ze spryskiwaczem
tak :)