Treść opublikowana przez palermos
-
325ti Compact, zmieniarka, podpięcie
W serwisie pewnie grosze kosztuje...
-
325ti Compact, zmieniarka, podpięcie
Wypadły Ci piny z kostki czy co ? pin nr2 zasilanie czerwono/zielony pin nr1 masa brązowy pin nr3 k-bus biało/czerwono/żółty
-
318Ci kontrolka tylnych swiateł
Np. zaśniedziałe styki w tylnych lampach :)
-
320d - 136km kombi co to za część
Symetrycznie względem osi samochodu do czujnika temperatury zewnętrznej :P
-
Błąd po Instalacji INPA. Proszę o pomoc!
Odpalcie sobie ten pliczek (wpis do rejestru). http://chomikuj.pl/palermos/E36/OBD_setup,509809753.rar Info. http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=97&t=74640&start=1110
-
330xi - klapki w kolektorach sących się jargocza
Co ile to ciężko powiedzieć, po prostu jaki się zużyje :P A objawem najczęsciej są hałasy wydobywające się z tego urządzenia. Zresztą łatwo to zdemontować i skontrolować.
-
330xi - klapki w kolektorach sących się jargocza
Jeżeli pytasz o DISA to tak. (element nr 6) http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=AM31&mospid=47638&btnr=11_2195&hg=11&fg=40
-
320i kręci ale czasem nie odpala -immobilajzer?
A co ma akumulatorek z kluczyka do odpalania ? :norty:
-
320i kręci ale czasem nie odpala -immobilajzer?
Jeżeli chodzi ci o niezsynchronizowanie DME i EWS to wtedy w ogóle byś nie odpalił, a tu tylko czasami jest problem, jak już to prędzej problem z komunikacja DME z EWS. A zmiana kluczyka nic nie da bo jak już wcześniej pisałem nie występuje problem z kręceniem rozrusznikiem czyli klucz jest sczytywany prawidłowo.
-
320d - 136km kombi co to za część
Wygląda na to że jak go nie ma to obwód jest otwarty, więc układ nie działa. Mozna spróbować zrobić mostek w miejscu tego czujnika i sprawdzić czy pojawi się napięcie na spryskiwaczach.
-
320i czasem świeci się kontrolka EML i od ASC
Czujnik położenia przepustnicy jak sama nazwa wskazuje określa stopień otwarcia przepustnicy, w samochodach z gazem na linkę jest to konieczne aby wiedzieć (jak mocno mu depnąłeś) :P W przypadku samochodów z ASC musi mieć jeszcze możliwość automatycznej zmiany położenia. U Ciebie ten potencjometr afaik jest zintegrowany w ten mechanizm i występuje jako całość (przepustnica jako jeden element).
-
320d - 136km kombi co to za część
To jest termistor (czujnik temperatury) włączający w zależności od temperatury podgrzewane dysze spryskiwaczy przedniej szyby.
-
320i czasem świeci się kontrolka EML i od ASC
Dopiero m54 miało potencjometr, ty masz linke.
-
/
Chciałem sprawdzić ale mam MRS4, co ciekawe nie ma funkcji Diagnosis Requests w Control Uinit Functions tylko trzeba zrobić Test Plan w Funkction Selection.
-
320i kręci ale czasem nie odpala -immobilajzer?
Zamiast wymieniać na oślep podzespoły samochodu może spróbuj go najpierw zdiagnozować dobrym softem (dis,inpa). Gdyby ews nie poznał kluczyka to rozrusznik wogóle by nie zakręcił...
-
320Ci ubywa płynu do wspomagania
Kolego CRCPL czytając Twojego posta pojawił się uśmiech na mojej twarzy ponieważ sam to przechodziłem, do momentu aż odkryłem że jednak posiadam tą uszczelke na korku ale skubana tak się zamaskowała że pół dnia żyłem z świadomością że jej tam nie ma. Radzę poszukać jej jeszcze raz najlepiej czymś ostrym :P
-
Instalacja DIS na Vmware
Tak naprawdę to jest półśrodek bo tracisz funkcjonalność vmware7. Wystarczy usunąć w zainstalowanym systemie (SCO) karte sieciową i dodać ją popownie a problem z komunikacją sieciową zniknie.
-
INPA
Możesz jeszcze dla pewności zrobić pomiary rezystancji na złączach maty, wtedy będziesz miał pewność co się stało. A co do mat grzewczych nie wiem czy występują jako części OE chyba tylko jakieś uniwersalne zostają.
-
328i - buczenie z okolic silnika na pozycji II stacyjki
10 A to standardowo dla multimetru więc nie ma źle :) Czyli przekroczyłeś te 10A na pozycji 2 stacyjki ?? DRL masz wyłączone ? U mnie z DRL było ok 12A, po wyłączeniu tak jak pisałem wcześniej 7-8A.
-
Kodowanie NCS i numer FG (VIN)
No to szukam dalej, dzięki bardzo za info :cool2:
-
[X5 3.0] Błąd 4A63 DDE: EWS tampering, 41F1 DDE, 70 MRS,
Masz silnik M57N czyli DDE5 , a z logów widać że próbuje DDE4 M57 ? Jaką masz wersje inpy ? Co do kodowania w disie to jest ona standardowo w wersji 44. Później zastąpił je SSS. Pod opcją diagnozy masz kodowanie.
-
328i - buczenie z okolic silnika na pozycji II stacyjki
Krokowiec jest centralnie pod kolektorem, dokładnie na jego środku, zwrócony wzdłuż osi samochodu wtyczką do przodu auta. Musisz patrzeć niejako pod zawór DISA. Trochę ciężki dostęp ale da rade. Ile MAX amper ma Twój miernik ?
-
INPA
open circuit to open circuit :) czyli przerwa w obwodzie. Problemem jest termistor pracujący jako czujnik temperatury w macie, system nie wie jaka jest temperatura fotela.
-
[X5 3.0] Błąd 4A63 DDE: EWS tampering, 41F1 DDE, 70 MRS,
Ad1. http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=97&t=121947 W Twoim przypadku DME nie skutkuje bo to sterownik benzyniaka. Ad2. Pewnie jakiś wentylator elektryczny przy chłodnicy. Ad3. Robisz/kupujesz "atrape maty" lub wymieniasz cały fotel lub rozbierasz tapicerkę obecnego i wymieniasz mate, pewnie kodowaniem też się da wyłączyć. Przez to się świeci ta kontrolka poduszki.
-
Kodowanie NCS i numer FG (VIN)
Czy to normalne że jak łącze się z modułem AKMB czy ALSZ to w moiejscu numeru FG wskakuje jakiś dziwny VIN ? Tzn końcówka jest poprawna (7 ostatnich znaków) ale wszystko przed tym jest jakieś dziwne jak by domyślne. Szczerze powiedziawszy nie zwracałem na to wcześniej uwagi ale walczę z błędem 190 light module-EEPROM w zegarach i już zaczynam wszystko podejrzewać :? Auto z 03.2003 r. http://img534.imageshack.us/img534/8488/fg2q.jpg