Treść opublikowana przez palermos
-
318i - Olej w tylnym moście
A nie czasem Motul hypo synt 75w-90 ?
-
ringi ccfl - zalozone- fotka jak wyszlo
Zwykła żarówka 12V i dwa kabelki. Jeżeli to ma być tylko do wysterowania przekaźnika, to szukasz i wpinasz bez zastanawiania.
-
318i - zapala się kontrolka oleju po jezdzie
W zły sposób sprawdzałeś poziom oleju, poza tym cytuje "Chodzi mi po prostu o to, co to kontrolka sygnalizuje świecąć się na czerwono lub pomarańczowo" dostałeś odpowiedź, więc co Ci się nie podoba ? A "Nas" musi być tak dużo bo "Was" jest jeszcze więcej :D
-
320d 136km kombi słaby sygnał radia.
To są wtyczki na przewód koncentryczny, jeden idzie z wzmacniacza tylnej szyby a drugi do radia. Być może w ASO je distaniesz (jak dobrze poszukasz to pewnie jakieś zamienniki też znajdziesz) http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=EN51&mospid=47673&btnr=61_2638&hg=61&fg=15
-
330d Usuniecie bledu AIR BAG po kolizji
Chodzi Ci o tzw CRASH DATA. Najpierw zobacz jakie błędy masz zapisane w module poduszek, potem napraw wszystko co może powodować błędy. Jeżeli został zapisany CRASH DATA to pewnie bez flashowania modułu się nie obejdzie (choć nie wiem do końca jak to jest w e46)
-
320d 136km kombi słaby sygnał radia.
Pana z allegro chyba lekko poniosło z tym modułem GSM :) A ta skrzyneczka to moduł wzmacniacza anteny typu Diversity, cytuje: "Antenna Diversity - samochód wyposażony jest w dwie anteny (lub więcej), radio automatycznie wybiera antenę zapewniajacą lepsze warunki odbioru" po prostu jest to wzmacniacz anteny bocznej (tej w bocznej szybie), radio samo decyduje czy odbierać sygnał z anten na szybie tylnej czy z tej bocznej. Najlepiej moduł dobierać według ETK dla swojego numeru nadwozia (różniły się w zależności od roku produkcji samochodu i wyposażenia) O które kable pytasz ? Powinno to wyglądać coś jak tu http://img329.imageshack.us/img329/8919/17022007041gz6.jpg
-
318i - zapala się kontrolka oleju po jezdzie
No chyba jednak nie :D Nie mów że mechanik nie wie co oznacza czerwona kontrolka oleju :D Co do pomarańczowego światła to masz opisane powyżej.
-
320d 136km kombi słaby sygnał radia.
Pytałeś gdzie jest wzmacniacz antenowy w kombi, więc tamten link to wyjaśnia :) A ten element z delfinkiem wygląda tak http://allegro.pl/wzmacniacz-anteny-samochodowej-bmw-e46-kombi-i1543395462.html Weź pod uwagę że są dwa rodzaje :)
-
318i - zapala się kontrolka oleju po jezdzie
Proponuje najpierw poczytać w instrukcji obsługi samochodu jak sprawdza się stan oleju za pomocą bagnetu :) A pomarańczowa kontrolka oleju zapalająca się po wyłaczeniu silnika oznacza że olej jest na minimalnym poziomie, jeżeli w czasie jazdy się zapali to mamy już znaczną strate oleju zagrażającą pracy silnika. Jeżeli zapali się po ok 10 sek od uruchomienia silnika na ok 15 sek, jest to oznaką uszkodzonego czujnika poziomu oleju.
-
320d 136km kombi słaby sygnał radia.
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=145398 Dodatkowo po lewej stronie w bagażniku koło czytników CD masz jeszcze taki moduł z delfinkiem, on też bierze w tym udział :)
-
320d - moduł komfortu
Dwie minuty szukania i masz wszystkie odpowiedzi ... Rozumiem że są święta ale trochę wysiłku nie zaszkodzi :nienie:
-
320i - olej w okolicy cewek
Komplet uszczelki dekla składa się z częsci obrysowej i takich dwóch uszczelek na gniazda świec, 2x po trzy kółka :) co widać na poniższym schemacie. http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=BN51&mospid=47620&btnr=11_2172&hg=11&fg=15 A co do zapchanej odmy, efektem jest tworzenie się nadciśnienia w kadłubie silnika co może prowadzić między inny mi do wyciskania oleju na uszczelniaczach. Pozostałe objawy oraz metody naprawy masz dokładnie opisane na forum.
-
320i - olej w okolicy cewek
Chodzi pewnie o to http://www.ecstuning.com/Search/11121437395/ES2091220/. Fakt faktem jak ostatnio wymieniałem uszczelkę pokrywy zaworów to te uszczelki też zmieniałem bo stare już były bardzo twarde ale żeby aż tak się u Ciebie pociły ?! Prędzej puszczają te na gniazdach świec. No chyba że ktoś wymieniał też tą uszczelke a o Tych zapomniał :) Odmę masz drożną ?
-
330D brak świateł cofania przeciwmgłowych i podś rejestracji
Sprawdz czy na pinie nr2 czujnika wstecznego masz +12. Jeżeli jest to sprawdź ciągłośc obwodu od pinu nr1 do tylnej lampy.
-
320i - olej w okolicy cewek
No za bardzo nie ma skąd. Może to jakaś pozostałość po naprawie.
-
320d - moduł komfortu
Elektryczne szyby. Zdalne otwieranie. Centralny zamek (w tym klapa i wlew paliwa) Alarm samochodowy. Wycieraczki i pompka płynu. Całe wewnętrzne oświetlenie. To chyba tyle :)
-
318i - Co to za błąd INPA
Taj jak pisał trandolf. Dodatkowo do sprawdzenia czujnik temp, chyba ten w termostacie, silnik może dostawać złe dane o temperaturze i podawać złą dawkę.
-
320d - moduł komfortu
Można jeździć bez, pod warunkiem że wiesz co będzie nieaktywne :) Błedy i tak będziesz musiał sobie pokasować jak przyjdzie z naprawy, tzn nie musisz bo nic się z tego powodu dziać nie będzie ;)
-
[E39] Poziomowanie reflektorów INPA
Powinno to działać właśnie tak jak myślisz, czyli linia światłocienia powinna być zawsze na tej samej wysokości niezależnie od załadowania samochodu. Nie jestem pewny czy działa to "online" czyli czy cały czas wprowadza korekty czy robi to przy właczaniu zapłonu. Na inpie lub disie możesz podejrzeć parametry podawane przez obydwa czujniki, jeżeli są ok to znaczy że masz problem z reflektorami albo..... to co pisałem w poprzednim poście, ktoś bawił się kodowaniem, lub dołożył ksenony bez kodowania i teraz samopoziomowanie nie działa a komp myśli że potencjometr ręcznej regulacji jest zepsuty (bo go nie ma) :)
-
318i - Co to za błąd INPA
A drugi to błąd składu mieszanki. Zapewnie zapala się CHECK.
-
318i Touring filter paliwa
Zapala Ci sie kontrolka engine ? Jakim programem diagnozowano auto ? Nie wiem czy ten silnik jest w stanie samozdiagnozować ciśnienie. Jeżeli mechanik podejrzewa że to za małe cisnienie to bierze się manometr i sie upewnia.
-
[E39] Poziomowanie reflektorów INPA
Jedynie co mi przychodzi do głowy to potencjometr do regulacji wysokości świateł, ale ty go nie masz bo posiadasz ksenony. Może ktoś się bawił w jakieś kodowanie i coś pomieszał w module świateł ? W Twoim przypadku DIS będzie niezastąpiony.
-
318i Touring filter paliwa
Za ciśnienie odpowiada jeszcze pompa paliwa oraz wąż podciśnienia podłączony do filtra paliwa. Co to w ogóle za błąd ?
-
320i - Stuknięcie i szarpnięcie przy wrzucaniu jedynki
Akurat układ przeniesienia napędu został zapożyczony z diesli :P
-
320d świecąca poducha
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=150928