Treść opublikowana przez silbergrau
-
320d odma i kilka innych pytań
Po prostu traktuj odmę jak każdy inny filtr, który trzeba wymienić.
-
[E46] Filtr odmy w 320d 136KM - wymiana, tanio i dobrze :)
Wymień całość - w samej obudowie jest zaworek, który się także zapycha. Założysz nowy komplet i będzie spokój na dłuższy czas.
-
320d Niemieckie plakietki,a filtr DPF
U mnie auto spełnia normę Euro4, ale filtra DPF nie posiada (był on opcją w Niemczech).
-
320d klekot zaworów a ciśnienie
Hmm...z kolei u mnie nic nie klekocze... :) Nawet przy -15 stopniach... :wink: (olej 0W-40) Na pewno w znacznym stopniu zachowanie silnika w pierwszych sekundach po odpaleniu zależy od klasy oleju - wiadomo że im gęstszy tym będzie "głośniej"...
-
320d osłona pod silnik
To się mylisz bo ta "dziura" to jest chwyt powietrza dla wentylatora chłodnicy - i wcale owa dziura nie odsłania silnika bo wentylator jest w swojej obudowie (tej z żaluzją chłodnicy).
-
Temperatura silnika
...Chodzi Ci zapewne o termostat EGR.
-
320d Poranne kopcenie
Olej w dolocie zawsze będzie w jakiejś niewielkiej ilości - także to norma.
-
jaki olej do 330D Castrol EGDE 0-30W czy 5-30W
U mnie poprzedni właściciel zalewał Aral 0W-40 (posiadam faktury) i ja przy tym pozostałem :cool2:
-
Pare pytan zwiazanych z wymiana radia e46
Poza tym oryginalne radio będzie Ci się samo ściszać wraz ze wzrostem prędkości...(ustawiasz sobie taką funkcję) :) Ma Fajny, prosty design - ja posiadam zwykłe CD Business (ale chętnie podmieniłbym sobie na CD Professional :mrgreen: )
-
320d M47N czujnik ciśnienia doładownia - gdzie szukac ?
Przy okazji czyszczenia kolektora wykręciłem ten czujnik i wyczyściłem - było na nim trochę szlamu - myślę że warto taki zabieg wykonać :cool2:
-
jaki olej do 330D Castrol EGDE 0-30W czy 5-30W
To że taki tekst widnieje to tylko efekt sporego kontraktu finansowego pomiędzy firmami i nic więcej - zauważ ile innych olejów posiada specyfikację BMW Longlife 01 lub 04 - one w ŻADNYM stopniu nie są inne niż "tytułowany" na korku Castrol...
-
jaki olej do 330D Castrol EGDE 0-30W czy 5-30W
Hmm - nie wiesz jaki Ci olej zalali? :nienie: zobacz paragon, karteczkę pod maską itp.
-
Pare pytan zwiazanych z wymiana radia e46
trzeba poprosić o fotkę nalepki na obudowie radia.
-
320d pytanie do fachowców
Czytałem gdzieś na forum że trafiają się E46 po lifcie w z silnikiem 136KM /nie jakieś samoróbki/, ale jaka prawda nie wiem...
-
320d głośnna praca turbosprężarki
Muszę przyznać że dźwięk pracy silnika M47N jest bardzo podobny do francuskich silników HDI (łącznie z gwizdem turbo).
-
jaki olej do 330D Castrol EGDE 0-30W czy 5-30W
No jasne, to tak jak z Coca-Colą :norty: :norty: :norty:
-
330i gdzie jest wtyczka pod kompa
Bo masz starszy typ OBD później gniazdo było pod małym schowkiem kolo kierownicy.
-
320d - ekonomizer
Pytanie z innej strony: Jadąc na luzie i wciskając gaz, to ekonomizer się podnosi gdzieś to 3-4 kreski...normalne? :norty:
-
NIETYPOWE CD
http://pl.wikipedia.org/wiki/Minidisc
-
jaki olej do 330D Castrol EGDE 0-30W czy 5-30W
A czy nie może to być 0W40 innej firmy :?: Tylko Castrol :?:
-
NIETYPOWE CD
MD to takie mniejsze CD... :mrgreen:
-
320d niska temperatura silnika
A jakie masz średnie spalanie przy obecnych temperaturach powietrza? Bo u mnie jest 5,5-6,0L/100km...
-
320d niska temperatura silnika
Właśnie podejrzewam że termostat(y) są u mnie uszkodzone w "pewnym" zakresie swej pracy - a nie tak że są cały czas otwarte/zamknięte.
-
320d Czyszczenie zmiennej geometri
Jak uniknąć zapieczenia zmiennej geometrii turbiny :?:
-
320d Siwy dym z rury po odpaleniu auta.
Odma to element eksploatacyjny,także "musisz" to i tak wymienić...po wymianie się okaże... :norty: