Treść opublikowana przez silbergrau
-
320d kolektor ssący
Niektórzy nawet twierdzą że po usunięciu klapek auto jest zrywniejsze... :wink: Tak czy inaczej zdejmę kolektor, zobaczę jak się mają te diabelskie klapki, a przy okazji nasmaruję łożysko dmuchawy, wyczyszczę EGR i sam kolektor... :mrgreen:
-
320d kolektor ssący
Szkoda że takie gotowe płytki zaślepiające nie są dostępne w PL ... Ciekawe - może ktoś z tu obecnych zamontował sobie takowe "gotowce" z UK :?: Mile widziana byłaby opinia. :wink:
-
320d kolektor ssący
Hmm...no i ja tak myślałem żeby wywalić same klapki z ośkami, resztę mechanizmu pozostawić na miejscu - niech sobie pracuje... :) Ale czy można zostawić nie zaślepione niczym te małe otwory po ośkach klapek?...nie za bardzo widzi mi się wkręcać tam śruby... Z tego co czytałem błędu żadnego nie będzie, ponieważ ten mechanizm jest sterowany podciśnieniowo i nie ma tam żadnej elektroniki. Miała miejsce modyfikacja tych klapek - bodajże zastosowano grubsze ośki klapek, ale pomimo tego one także się urywały... :| Naczytałem się ostatnio o tych klapkach i tak się nakręciłem że boję się teraz odpalać auto... :norty: :norty: :norty: W końcu to tak, jakby jeździć na sparciałym pasku rozrządu... ROGER -NYSA czekamy na pomoc... :mrgreen:
-
320d kolektor ssący
Pozwoliłem sobie wrzucić linki poruszające sprawę klapek zawirowań...(znalezione na innym forum BMW) http://forums.5series.net/topic/70452-removing-the-swirl-flaps-in-a-diesel-engine/ http://www.pmwltd.co.uk/swirl_flaps.pdf
-
320d problem ze śrubą obudowy filtra powietrza
Da radę odkręcić tylko trzeba cierpliwie i powoli żeby klucz nie wypadł... :wink:
-
320d kolektor ssący
Więc czekamy na ROGERA...
-
320d kolektor ssący
Mam zasadnicze pytanie: Chcę wymontować klapki z kolektora, a w ich miejsce założyć gotowe zaślepki, jakie są sprzedawane w UK - jaki rozmiar zaślepek będzie pasować do kolektora E46 320d z Maja 2004r. :?: Pytam bo występują one podobno w dwóch rozmiarach... Chcę kupić od tego gościa na Ebay'u: http://cgi.ebay.pl/BMW-Swirl-Flap-replacements_W0QQitemZ250594441426QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item3a5897b8d2
-
330d Piszczy nawiew
Mam pytanie - Jaki specyfik w spreyu polecacie do przesmarowania łożysk dmuchawy (i nie mam tu na myśli WD-40) - przy niskich temperaturach dmuchawa mi piszczała, natomiast od 0 st. w górę jest cisza... Będę zdejmować plastiki silnika, także przy okazji warto ją naoliwić...może coś os WURTH'a :?: Wurth MULTI chyba nie będzie wysychał tak jak WD-40...
-
Sposób na śruby...
Nie no to jest akurat jasna sprawa :mrgreen: ale miałem na myśli jakiś bardziej "wyrafinowany" sposób...
-
Sposób na śruby...
Jako że mam "alergię" na porysowane/pokaleczone od odkręcania łby śrub to ciekawy jestem czy są na to jakieś patenty :?: Np. coś w stylu plastikowych śrubokrętów...itp.
-
stuki przedniego zawieszenia
Dziwne, bo auto prowadzi się bardzo dobrze - w Polsce nie zrobiło nawet 1000km jeszcze...
-
stuki przedniego zawieszenia
Ja mam taki objaw - gdy auto stoi i ruszam kierownicą lewo-prawo to słychać stuki z okolic przednich kół - w czasie jazdy cisza...co to może być?
-
E 46 TOURING - BAGAZNIK PILNE!!!
W serwisie mogą Ci przeprogramować tak, że będzie się otwierać z pilota cała klapa zamiast szyby...ale myślę że lepszym rozwiązaniem jest właśnie zdalne otwieranie samej szyby - taki "szybki dostęp"
-
330xd Problem z położeniem "zerowym" wycieraczek
A nie miałeś takiej sytuacji że "odśnieżałeś" szybę włączając wycieraczki? - w ten sposób można uszkodzić mechanizm wycieraczek.
-
320d nie pali
Jak już pojeździsz trochę to napisz jak auto się sprawuje :wink:
-
330d jak zdemontować słupek "AIRBAG"
Faktycznie - wszystko jest tak jak mówisz :) Muszę zmienić tą obudowę słupka bo odkleja się z niej zewnętrzna powłoka materiałowa i wygląda to jak... :twisted:
-
320d brak mocy po wymianie turbo
Tak coś koło tego - przynajmniej u mnie tak jest.
-
330d jak zdemontować słupek "AIRBAG"
Czyli po odkręceniu tych trzech śrub można już bez problemu zdjąć obudowę słupka?...czy jeszcze coś ją trzyma? Ten prostokąt z napisem airbag wydaje się że stanowi jedną całość z resztą słupka - dlatego trochę boję się do "wydłubywać"... :)
-
330d jak zdemontować słupek "AIRBAG"
Hmm...to jak to jest z tą obudową...ona jest przykręcana na śruby? czy jest tylko na wcisk?...słyszałem sprzeczne informacje.
-
318d Wszystko o E46 Compact
E46 Compact całkiem fajnie wygląda - moim zdaniem nieco nowocześniej od sedana/kombi (przez te ostrzejsze linie + lampy) Ale warto go traktować jako 2-osobówkę... :wink:
-
E46 320D Prędkosciomierz
Być może ktoś majstrował przy tych zegarach wcześniej...i taki jest tego efekt.
-
listwa chromowana tylnej klapy
http://www.allegro.pl/item934851683_listwa_chromowana_chrom_tylnej_klapy_bmw_e39.html A tu masz już cenę brutto... :wink:
-
Przebiegi trójek mobile
Oj, Niemcy to też ludzie - także wszystkiego można się spodziewać (no może na mniejszą skalę)
-
320d niska temperatura silnika
nawet tych 75 nie osiągnąlem podczas jazdy spr. dziś ok -5', odcinek 25km głównie autostrada, prędkość ok 130km/h, nagrzał się do 65'-68', następnie po wiosce troszke przycisnąłem, ale 75' nie przekroczyła (wskaźnik stanął pionowo!), dopiero na postoju w garażu zaczęła rosnąć... Od czego zacząć szukać przyczyn? No to faktycznie mamy tą samą awarię... :mrgreen: Ja przymierzam się już do wymiany obu termostatów + nowy płyn chłodniczy - i będzie spokój na jakiś czas... Wskazówka temperatury mimo niedogrzania stoi pionowo, bo "pion" obejmuje 15 stopni -/+... W obecnym stanie auto spala około 6,5 litra na 100km w trasie - wydaje mi się że o 1 litr za dużo...i zapewne jest to skutek niedogrzania. Ja na razie ratuję się tym że nie włączam ciepłego nawiewu... :mrgreen: ale nie używam samochodu na co dzień, także idzie przeżyć - jak będzie trochę cieplej wymienię te termostaty i już.
-
Wersja sport po 2001
M-pakiet to coś takiego jak S-line w Audi.