Skocz do zawartości

silbergrau

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez silbergrau

  1. Jak przyjdzie zima bedziesz miał jeszcze z 10st. mniej... Miałem dokładnie to samo - wymieniłem termostaty
  2. Kontrolka silnika jest ok - przed uruchomieniem pali się, a po odpaleniu ma zgasnąć...widziałem setki 320d w ogłoszeniach, testy w programach motoryzacyjnych gdzie kontrolka zachowywała się w ten sposób.
  3. Właściwie to nie wiem jak to uzasadnić - czy Prestone jest lepszy? może jest, może nie - ale cena podobna do Borygo. W każdym razie firma ma spore doświadczenie w temacie.
  4. Ja płaciłem za Prestone 38zł/4L także cena jest spoko - nie ma co się ładować w Borygo.
  5. Trzeba było zasugerować że podzielisz się wrażeniami na temat obsługi w tym ASO z centralą BMW w Niemczech... :wink:
  6. OK, ale żeby 2L zostało?? to coś nie bardzo... Z kolei spotkałem się z tekstami że 320d ma układ chłodniczy o pojemności 7L - także coś sprzeczne info jest...
  7. Jak masz blisko do ASO kup płyn z ASO, a jak nie do Prestone będzie OK. Ja zlewałem ze zbiorniczka wyrównawczego, chłodnicy, bloku i wyszło 7L ... trochę to dziwne bo instrukcja po 9,3L (!!??)
  8. Mam dwa istotne dla mnie pytania: - Czy śruby torx w kierownicy 4ramiennej da się wymieniać?...teoretycznie są one zaprawione na stałe, ale RealOEM pokazuje śruby jako odrębny element... - Moje auto posiada podstawową kierownicę bez sterowania - jednak taśma kierownicy posiada gotowe niewykorzystane 4piny...czy oznacza to że całą instalację tempomatu/sterowania radiem mam gotową i wystarczyłaby kierownica z przyciskami??? http://img543.imageshack.us/img543/6405/112233.jpg
  9. silbergrau odpowiedział(a) na ente temat w E30
    http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=179312 Tak wygląda prawdziwe E30 ///M3...
  10. Nie nie - nieważne czy cd czy radio są takie same objawy...
  11. U mnie też co jakiś czas charczy głośnik przy kierowcy - ale jak stuknę ręką w obudowę to przestaje... :mrgreen: Seryjne nagłośnienie to żenada.
  12. Idź do ASO i tam powinieneś dostać
  13. silbergrau odpowiedział(a) na afroooo temat w E46
    E46 już nie robili, ale same części przecież nadal są produkowane...
  14. Sprawdzałem - komputer ścina zauważalnie więcej kilometrów przy miejskiej jeździe.
  15. Przecież jeżdżąc dużo np. po mieście realny interwał zmiany oleju spadnie z wyjściowych 30tys.km na np. 20tys.km - także wyjściowa "ogromna" liczba kilometrów nic nie oznacza.
  16. silbergrau odpowiedział(a) na afroooo temat w E46
    Co niby jest tandetnego w zaślepkach? Jak koś nie chce obcinać osi klapek, wkręcać śrub i jeszcze kleić tego locklite'm to wywala całość i wstawia aluminiowe zaślepki - proste.
  17. Nic bardziej mylnego - Bmw psuje się jak każdy inny samochód :mrgreen: Jeździłem jakiś czas po zakupie auta z "niby" właściwą temperaturą, ale jak się okazało w teście 7.0 silnik miał stale około 78stopni /wskazówka miała pion/ - także tylko pomiar z testu prawdę powie.
  18. silbergrau odpowiedział(a) na afroooo temat w E46
    Ja wymieniałem tylko uszczelkę EGR poza tym wszystkie uszczelki zostały stare...wszystko jest ok Ale jeśli będę zrzucał ponownie kolektor wtedy wymienię już uszczelki nr. 2 i 3 (2x4szt.)
  19. Płyn chłodniczy wymienisz, a potem padnie główny termostat i ponownie będzie zlewał płyn żeby go wymienić. A tak robisz wszystko za 1 razem i git. Płyn chłodniczy nie musi być od BMW, np. Prestone robi b.dobre płyny.
  20. Przy wymianie termostatu EGR nie trzeba spuszczać płynu - wycieknie go tylko minimalna ilość Na twoim miejscu wymieniłbym oba termostaty na nowe; samochód ma 6 lat, a termostaty są takimi elementami, które się po prostu zużywają. Wtedy za jednym zamachem zlewasz płyn chłodniczy i wymieniasz oba termostaty = spokój na długi czas...ostatnio też tak zrobiłem :norty: :norty:
  21. Pojeździj trochę na teście 7.0 - i zobaczysz jakie są rzeczywiste temperatury...
  22. Do wymiany masz termostat EGR.
  23. silbergrau odpowiedział(a) na barti801 temat w E46
    Wymieniałem płyn chłodniczy po raz 1 od wyjazdu z fabryki - auto ma 6 lat - i trzeba przyznać że taki zabieg jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania układu chłodzenia... Stary płyn traci swe właściwości - m.in. obniża się jego temperatura wrzenia (w nowym około 127st.), a przecież nowoczesne silniki często pracują w temperaturze 100st. ...
  24. silbergrau odpowiedział(a) na barti801 temat w E46
    Jasne hehe :norty: Przecież to nie spirytus - u mnie póki co uszczelki całe, a płyn wymieniałem 2 miesiące temu.
  25. silbergrau odpowiedział(a) na barti801 temat w E46
    Prestone robi dobre płyny.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.