Treść opublikowana przez silbergrau
-
320d Poranne kopcenie
...więc tak myślę że sterownik bo świece prawie nowe, a sterownik jeszcze fabryczny... Co ciekawe nawet przy -15 nie było jakiegoś ewidentnego dławienia się - po prostu czasem się lekko "zająknął" i tyle... :wink:
-
320d kolektor ssący
Po pierwsze nic na siłę :!: Kolektor jest podpięty od spodu 3 wtyczkami + 3 wężykami...odkręcasz śrubki lekko unosisz kolektor i wypinasz po kolei...no i mocowanie bagnetu olejowego trzeba odkręcić jeszcze przedtem. EGR czyściłem (można powiedzieć że kroiłem nagar) najpierw plastikowym nożykiem (takim na dają w przydrożnych restauracjach), a potem takim druciakiem do mycia garów + olej napędowy i tyle. Nie polecam skrobania śrubokrętami itp. Cała procedura dojścia jest żmudna, ale jak raz to zrobisz to zapamiętasz na zawsze. :norty:
-
320D jakimi detergentami najlepiej czyścić cały dolot ?
Generalnie to dużo jest paprania z tym czyszczeniem układu dolotowego niestety...ale raz na jakiś czas można przeboleć... :) Mam nadzieję że na dłuższy czas nie będę już ruszał kolektora - oczyściłem się przez ostatnie parę dni i mam dość - wszystko złożone i koniec. Zdjąłem jeszcze podłogę silnika i wyrzuciłem stamtąd kilo żwirku i liści (coś mi się wydaje że podłogi silnika nikt nigdy nie zdejmował wcześniej). Czuję mocno w plecach fakt, że silnik w E46 jest tak bardzo cofnięty za przednią oś... :norty: :norty: :norty:
-
320d kolektor ssący
Heh...no ja też dostałem 6 sztuk... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
-
320d Poranne kopcenie
Mam takie pytanie - wiem że prawdę powie tylko komputer, ale jednak przedstawię sprawę: W zimie przy odpalaniu auta samochód puszczał małego białego obłoczka przez pierwsze 5s. (i nie chodzi mi o parę wodną) potrafił się się także "zająknąć" przez ułamek sekundy, jednak zawsze odpalał z dotyku nawet przy styczniowych mrozach...obecnie jest już ciepło no i jakiegokolwiek dymu nie ma przy zimnym starcie. Czy takie objawy mogą wskazywać na sterownik świec :?:
-
320d Jakie obroty są optymalne
Przecież to nawet można wyczuć - kiedy silnik ma najlepszy ciąg itp. (oczywiście testy przeprowadzamy na rozgrzanym silniku).
-
320d kolektor ssący
Dzisiaj przeprowadziłem pierwsze jazdy po wywaleniu klapek...no i cóż...jest tak samo jak było... :wink: Klapki kupiłem z UK od gościa z podanego linku (przesyłka doszła w 5 dni) - zaślepki ładnie wykonane, wszystkie ostre krawędzie sfrezowane. Spasowanie co do milimetra, także szczelność gwarantowana - na pewno 100x lepsza od oryginalnych plastikowych zaślepek z ośkami klapek. http://img94.imageshack.us/img94/450/zalepki.th.jpg http://img130.imageshack.us/img130/3408/zalepka1q.th.jpg http://img179.imageshack.us/img179/3128/zalepka2.th.jpg http://img263.imageshack.us/img263/9953/zalepka3.th.jpg http://img28.imageshack.us/img28/5605/zalepka4.th.jpg
-
320d niska temperatura silnika
Hmm...ja miałem wymieniać oba termostaty jak się ociepli (miałem temp. 72-77 podczas jazdy w zimowych warunkach), ale zrobiło się ciepło to i temperatura silnika stała się poprawna - ok. 84stopnie... :mrgreen: (wiem jednak że mnie to nie minie, ale może na razie się wstrzymam... :lol: )
-
320D jakimi detergentami najlepiej czyścić cały dolot ?
Olej napędowy (ropa) też daje radę.
-
czujnik deszczu
Manetka w 1 położenie + przekręcenie pokrętła czułości czujnika.
-
320d Jak sprawdzić turbinę
Ile mniej więcej powinno być oleju w dolocie :?: - tak aby uznać to za "prawidłową" ilość? Gdy czyściłem EGR + kolektor + wąż do intercoolera, troszkę oleju wykapało z chłodnicy powietrza - jednak samego intercoolera już nie wyjmowałem... I nie wiem, czy taka ilość oleju nie zwiastuje czegoś złego?...
-
320d problem ze śrubą obudowy filtra powietrza
Ta obudowa filtra powietrza ma w rynienkach przylegających piankę uszczelniającą - przez to nie "wskakuje" wyraźnie na swoje miejsce - ja musiałem się przyglądać z 10min czy wszystko OK pasuje... :mrgreen:
-
[e46] Listwy ozdobne
zawsze możesz pójść na łatwiznę i kupić używane... :wink:
-
e46 320d m47tu - skutki obluzowanej rury od IC
Ale odłączałeś akumulator czy coś - czy całkowicie problem znikł sam :?: :mrgreen:
-
Woda przy akumulatorze
I wepnij ten wężyk do AKU - to jest odpowietrzenie - być może ta woda to opary z elektrolitu...
-
olej niby niemiecki- zakup
A po co się pchać w jakieś Mobile czy Castrole :?: :?: :?: Przecież to jest czysta komercja i nic więcej - Im więcej reklam w TV tym gorszy syf...Żadnej rewelacji tutaj niema. Jest tyle innych, dobrych marek olejowych, które poza tym nie są obarczone ryzykiem podrabiania...
-
320d kolektor ssący
"Kolektor dokręca się momentem 15Nm." Jaka siła będzie to w przybliżeniu :?: (nie posiadam klucza dynanometrycznego)
-
328i jak ją poskładać w środku??
np. Książka z serii "Sam naprawiam" http://www.allegro.pl/item960986731_bmw_serii_3_e46_instrukcja_naprawa_sam_naprawiam.html
-
kupno e39 530d na co zwrócic uwage?
Takich tematów jest 345968786
-
wymiana wtryskiwacza w 2.0d
Pompowsryski to w VW... :nienie:
-
320d kolektor ssący
Klapki u mnie (174tys.km): http://img36.imageshack.us/img36/7760/klapka1.th.jpg http://img444.imageshack.us/img444/8854/klapka2.th.jpg http://img230.imageshack.us/img230/4983/klapka3.th.jpg http://img443.imageshack.us/img443/351/klapka4.th.jpg Zawór EGR przed i po czyszczeniu: http://img13.imageshack.us/img13/8489/egrv.th.jpg http://img709.imageshack.us/img709/9253/p3191810.th.jpg Jeszcze czyszczenie kolektora zostało no i rurę EGR<->intercooler wypadałoby także przeczyścić...a najgorsze że rąk nie idzie domyć... :norty: :norty: :norty:
-
320d kolektor ssący
Ja tez właśnie byłem w garażu zdjąłem kolektor - klapki trzymają się niby OK...ale chyba je wyrzucę jak już tam zajrzałem...zawór EGR zasyfiony na maxa - można to porównać do miażdżycy żył...hehe :duh: :duh: :duh: Będzie sporo czyszczenia...I tak myślę - czym najlepiej będzie przeczyścić kolektor :?: - ropa chyba będzie niezła do tego... Tak planuję aby pozostawić cały mechanizm sterowania klapkami na miejscu, a wyrzucić tylko same klapki + pręt nimi poruszający...a puszka podciśnienia będzie sobie pracowała jak gdyby nic...
-
320d kolektor ssący
Do ROGER-NYSA: Czy usunięcie klapek z kolektora ma jakiś wpływ na kopcenie samochodu :?:
-
320d kolektor ssący
Czy przy zdejmowaniu kolektora trzeba odpinać akumulator :?: (słyszałem różne opinie)
-
320d kolektor ssący
Napewno są w M47N i M57N (czyli silniki na common rail je mają)...starsze diesle 136km i 184km nie mają klapek.