Skocz do zawartości

silbergrau

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez silbergrau

  1. silbergrau odpowiedział(a) na Pawel23 temat w E46
    ...więc tak myślę że sterownik bo świece prawie nowe, a sterownik jeszcze fabryczny... Co ciekawe nawet przy -15 nie było jakiegoś ewidentnego dławienia się - po prostu czasem się lekko "zająknął" i tyle... :wink:
  2. silbergrau odpowiedział(a) na afroooo temat w E46
    Po pierwsze nic na siłę :!: Kolektor jest podpięty od spodu 3 wtyczkami + 3 wężykami...odkręcasz śrubki lekko unosisz kolektor i wypinasz po kolei...no i mocowanie bagnetu olejowego trzeba odkręcić jeszcze przedtem. EGR czyściłem (można powiedzieć że kroiłem nagar) najpierw plastikowym nożykiem (takim na dają w przydrożnych restauracjach), a potem takim druciakiem do mycia garów + olej napędowy i tyle. Nie polecam skrobania śrubokrętami itp. Cała procedura dojścia jest żmudna, ale jak raz to zrobisz to zapamiętasz na zawsze. :norty:
  3. Generalnie to dużo jest paprania z tym czyszczeniem układu dolotowego niestety...ale raz na jakiś czas można przeboleć... :) Mam nadzieję że na dłuższy czas nie będę już ruszał kolektora - oczyściłem się przez ostatnie parę dni i mam dość - wszystko złożone i koniec. Zdjąłem jeszcze podłogę silnika i wyrzuciłem stamtąd kilo żwirku i liści (coś mi się wydaje że podłogi silnika nikt nigdy nie zdejmował wcześniej). Czuję mocno w plecach fakt, że silnik w E46 jest tak bardzo cofnięty za przednią oś... :norty: :norty: :norty:
  4. silbergrau odpowiedział(a) na afroooo temat w E46
    Heh...no ja też dostałem 6 sztuk... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  5. silbergrau odpowiedział(a) na Pawel23 temat w E46
    Mam takie pytanie - wiem że prawdę powie tylko komputer, ale jednak przedstawię sprawę: W zimie przy odpalaniu auta samochód puszczał małego białego obłoczka przez pierwsze 5s. (i nie chodzi mi o parę wodną) potrafił się się także "zająknąć" przez ułamek sekundy, jednak zawsze odpalał z dotyku nawet przy styczniowych mrozach...obecnie jest już ciepło no i jakiegokolwiek dymu nie ma przy zimnym starcie. Czy takie objawy mogą wskazywać na sterownik świec :?:
  6. Przecież to nawet można wyczuć - kiedy silnik ma najlepszy ciąg itp. (oczywiście testy przeprowadzamy na rozgrzanym silniku).
  7. silbergrau odpowiedział(a) na afroooo temat w E46
    Dzisiaj przeprowadziłem pierwsze jazdy po wywaleniu klapek...no i cóż...jest tak samo jak było... :wink: Klapki kupiłem z UK od gościa z podanego linku (przesyłka doszła w 5 dni) - zaślepki ładnie wykonane, wszystkie ostre krawędzie sfrezowane. Spasowanie co do milimetra, także szczelność gwarantowana - na pewno 100x lepsza od oryginalnych plastikowych zaślepek z ośkami klapek. http://img94.imageshack.us/img94/450/zalepki.th.jpg http://img130.imageshack.us/img130/3408/zalepka1q.th.jpg http://img179.imageshack.us/img179/3128/zalepka2.th.jpg http://img263.imageshack.us/img263/9953/zalepka3.th.jpg http://img28.imageshack.us/img28/5605/zalepka4.th.jpg
  8. Hmm...ja miałem wymieniać oba termostaty jak się ociepli (miałem temp. 72-77 podczas jazdy w zimowych warunkach), ale zrobiło się ciepło to i temperatura silnika stała się poprawna - ok. 84stopnie... :mrgreen: (wiem jednak że mnie to nie minie, ale może na razie się wstrzymam... :lol: )
  9. Olej napędowy (ropa) też daje radę.
  10. silbergrau odpowiedział(a) na Don Kwiat temat w E39
    Manetka w 1 położenie + przekręcenie pokrętła czułości czujnika.
  11. silbergrau odpowiedział(a) na Depson temat w E46
    Ile mniej więcej powinno być oleju w dolocie :?: - tak aby uznać to za "prawidłową" ilość? Gdy czyściłem EGR + kolektor + wąż do intercoolera, troszkę oleju wykapało z chłodnicy powietrza - jednak samego intercoolera już nie wyjmowałem... I nie wiem, czy taka ilość oleju nie zwiastuje czegoś złego?...
  12. Ta obudowa filtra powietrza ma w rynienkach przylegających piankę uszczelniającą - przez to nie "wskakuje" wyraźnie na swoje miejsce - ja musiałem się przyglądać z 10min czy wszystko OK pasuje... :mrgreen:
  13. silbergrau odpowiedział(a) na et_cb199 temat w E46
    zawsze możesz pójść na łatwiznę i kupić używane... :wink:
  14. Ale odłączałeś akumulator czy coś - czy całkowicie problem znikł sam :?: :mrgreen:
  15. silbergrau odpowiedział(a) na Mapecik temat w E46
    I wepnij ten wężyk do AKU - to jest odpowietrzenie - być może ta woda to opary z elektrolitu...
  16. A po co się pchać w jakieś Mobile czy Castrole :?: :?: :?: Przecież to jest czysta komercja i nic więcej - Im więcej reklam w TV tym gorszy syf...Żadnej rewelacji tutaj niema. Jest tyle innych, dobrych marek olejowych, które poza tym nie są obarczone ryzykiem podrabiania...
  17. silbergrau odpowiedział(a) na afroooo temat w E46
    "Kolektor dokręca się momentem 15Nm." Jaka siła będzie to w przybliżeniu :?: (nie posiadam klucza dynanometrycznego)
  18. np. Książka z serii "Sam naprawiam" http://www.allegro.pl/item960986731_bmw_serii_3_e46_instrukcja_naprawa_sam_naprawiam.html
  19. Takich tematów jest 345968786
  20. silbergrau odpowiedział(a) na pedros-20 temat w E39
    Pompowsryski to w VW... :nienie:
  21. silbergrau odpowiedział(a) na afroooo temat w E46
    Klapki u mnie (174tys.km): http://img36.imageshack.us/img36/7760/klapka1.th.jpg http://img444.imageshack.us/img444/8854/klapka2.th.jpg http://img230.imageshack.us/img230/4983/klapka3.th.jpg http://img443.imageshack.us/img443/351/klapka4.th.jpg Zawór EGR przed i po czyszczeniu: http://img13.imageshack.us/img13/8489/egrv.th.jpg http://img709.imageshack.us/img709/9253/p3191810.th.jpg Jeszcze czyszczenie kolektora zostało no i rurę EGR<->intercooler wypadałoby także przeczyścić...a najgorsze że rąk nie idzie domyć... :norty: :norty: :norty:
  22. silbergrau odpowiedział(a) na afroooo temat w E46
    Ja tez właśnie byłem w garażu zdjąłem kolektor - klapki trzymają się niby OK...ale chyba je wyrzucę jak już tam zajrzałem...zawór EGR zasyfiony na maxa - można to porównać do miażdżycy żył...hehe :duh: :duh: :duh: Będzie sporo czyszczenia...I tak myślę - czym najlepiej będzie przeczyścić kolektor :?: - ropa chyba będzie niezła do tego... Tak planuję aby pozostawić cały mechanizm sterowania klapkami na miejscu, a wyrzucić tylko same klapki + pręt nimi poruszający...a puszka podciśnienia będzie sobie pracowała jak gdyby nic...
  23. silbergrau odpowiedział(a) na afroooo temat w E46
    Do ROGER-NYSA: Czy usunięcie klapek z kolektora ma jakiś wpływ na kopcenie samochodu :?:
  24. silbergrau odpowiedział(a) na afroooo temat w E46
    Czy przy zdejmowaniu kolektora trzeba odpinać akumulator :?: (słyszałem różne opinie)
  25. silbergrau odpowiedział(a) na afroooo temat w E46
    Napewno są w M47N i M57N (czyli silniki na common rail je mają)...starsze diesle 136km i 184km nie mają klapek.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.