Skocz do zawartości

Pare pytan zwiazanych z wymiana radia e46


wania126

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Od dłuzszego czasu moj kaseciak zaczyna mnie denerwowac....jakosc slaba,i to podpinanie odtwarzacza pod kasete... :mad2: Chociaz szkoda bo naprawde ładnie wyglada i kompounuje sie z cała reszta ale juz zdecydowalem wymienic na JVC:) i mam takie pytanko jak wyciagne stare radio czy tam bd musial jakas przejsciowke wlozyc czy jak tam sprawa wyglada???Czy nie bd potrzebowal jakis dodatkowych kabelkow??Od razu jak by ktos miał mogłbyl mi podeslac instrukcje wyciagniecia starego radia.Załatwilem sobie ta zaslepke lecz ma urwane to cienkie gorne plastikowe polaczenie wiecie o co chodzi??:) nie bd to w niczym przeszkadzac???Jeszcze jedno pytanko:) Bd wrzucal suba do swojej e46 tylko narazie starczy mi hajsu na samo radio :( i niewiem czy nie lepiej sie jakos nie zapozyczyc i od razu suba podlaczyc zeby pozniej juz nie wyciagac tego radia 2 raz.Z gory dz za pomoc:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz wyciągnąć najpierw prawą listwę a później tę lewą od radia. Najlepiej jakimś śrubokrętem i przez ścierke żeby nie zniszczyć listwy i pod nimi masz dwie śryby od radia, wykręcasz je i wyciągasz radio :cool2:

A nie myślałeś może nad oryginalnym radyjkiem do beemki tylko CD? bo ja u siebie zmieniłem na takie właśnie i wygląda super a gra też nie najgorzej :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tez kiedys wymienilem radyjko z oryginalnego kaseciaka na JVC ale nie podobalo mi sie wizualnie i po 2 miesiacach kupilem oryginalne CD i to byl najlepszy wybor bo wizualnie super a jakosc, moc lepsza niz w ori kaseciaku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az tak zle wygladalo??? To radio kupiles nowe czy uzywane??i Ile zaplaciles jesli mozna wiedziec??:) jest mozliwosc podlaczenia suba w tym radiu???To radio ma chyba te same parametry co kaseciak...i boje sie ze bd gralo tak jak moj kaseciak:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kupilem uzywane ale wyglada jak nowe na allegro za 550 zl i zapewniam ze gra duzo lepiej niz ori kaseciak a to pewnie dlatego ze kaseciaka robila firma Philips a to CD jest zrobione przez Blaupunkta. Jesli bys naprawde chciał miec dobre granie to z oryginalnego radyjka mozna wyciągnac RCA pod wzmacniacz i wtedy masz duze pole manewru. A najlepszym oryginalnym radiem do e46 jest ponoc ALPINE i na allegro kupisz takiego za 620 zl http://www.allegro.pl/item971332353_bmw_bussines_cd_do_e46_alpine_2002.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kupilem uzywane ale wyglada jak nowe na allegro za 550 zl i zapewniam ze gra duzo lepiej niz ori kaseciak a to pewnie dlatego ze kaseciaka robila firma Philips a to CD jest zrobione przez Blaupunkta. Jesli bys naprawde chciał miec dobre granie to z oryginalnego radyjka mozna wyciągnac RCA pod wzmacniacz i wtedy masz duze pole manewru. A najlepszym oryginalnym radiem do e46 jest ponoc ALPINE i na allegro kupisz takiego za 620 zl http://www.allegro.pl/item971332353_bmw_bussines_cd_do_e46_alpine_2002.html

A czym się różni wizualnie ten Alpine od Blaupunkta Business CD??

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kupilem uzywane ale wyglada jak nowe na allegro za 550 zl i zapewniam ze gra duzo lepiej niz ori kaseciak a to pewnie dlatego ze kaseciaka robila firma Philips a to CD jest zrobione przez Blaupunkta. Jesli bys naprawde chciał miec dobre granie to z oryginalnego radyjka mozna wyciągnac RCA pod wzmacniacz i wtedy masz duze pole manewru. A najlepszym oryginalnym radiem do e46 jest ponoc ALPINE i na allegro kupisz takiego za 620 zl http://www.allegro.pl/item971332353_bmw_bussines_cd_do_e46_alpine_2002.html

A czym się różni wizualnie ten Alpine od Blaupunkta Business CD??

 

Wizualnie niczym sie nie rozni, roznice sa w wnętrznosciach tzn. ALPINE ma lepsze parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
to skąd mam wiedzieć czy kupuję B czy A? :norty: Bo na zdjęciach z alledrogo to nic nie widać a w opisie to ja mogę złote góry obiecywać :mrgreen:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oryginalne radyjko sciemnia sie wraz z całym podswietleniem deski rozdzielczej a zwykle radjo nie, jesli ktos posiada sterownie na kierwonicy to na zwyklym radyjku nie bedzie działało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam i siebie radyjko oryginalne radyjko cd,orientuje się ktoś czy można do niego jakoś podłączyć mp3 jakimś kabelkiem czy coś

 

Moze cos takiego http://www.allegro.pl/item964034033_zmieniarka_usb_sd_bmw_e46_e39_i_inne_xcarlink.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam kilka pytań odnośnie wymiany kaseciaka na CD.

1. Czy zabieg ogranicza się wyłącznie do wyjęcia starego (kaseciaka) i założenia nowego (CD) , czy trzeba coś kodować , wgrywać??

2. Poza tym pytanie odnośnie kodu - czy oba radia są kodowane zarówno kaseta jaki i CD ?? - kaseciaka kiedyś odpinałem w całości i nie wymagał wbijania żadnego kodu....

3. Czy radio z CD obsłuży zmieniarkę.

4. Abstrahując od CD, jaka jest różnica pomiędzy zamieszczonymi poniżej radiami - oba BUSINESS - czy oba obsługują zmieniarkę??

 

http://img210.imageshack.us/img210/6092/businesss.jpg

Pozdrawiam SIEKIER'A

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... oryginalne radio będzie Ci się samo ściszać wraz ze wzrostem prędkości...(ustawiasz sobie taką funkcję) :)

A jaki masz model radia, który ma takie bajery :mrgreen: :duh:

Oryginalne radyjko sciemnia sie wraz z całym podswietleniem deski rozdzielczej a zwykle radjo nie, jesli ktos posiada sterownie na kierwonicy to na zwyklym radyjku nie bedzie działało.

Średniej klasy radio, np jakaś Alpina 9880 będie miała możliwość regulacji podświetlenia i sterowania z kierownicy (tu potrzebny już dodatkowy moduł) ale można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam. Ja także chcę wymienić lub coś zmodyfikować w systemie audio. Wstawiłem już nowe głośniki Vibe Black Air 6 - 16cm, drzwi wytłumione matą dekarską. Już teraz jest znacząca poprawa. Radyjko mam oryginalne (kaseciak made in Czech Republik - nie wiem co to jest, czy Alpine czy Philips etc. może pomożecie zidentyfikować) wraz ze zmieniarką 6CD w bagażniku. Bardzo bym chciał wstawić inne radio np z funkcją BT, USB, ale to bardzo popsuje wygląd konsoli. Sam już nie wiem, może zabrać radio do magika z jakiegoś serwisu i nich wyprowadzi wyjścia na wzmaka. Fakt, będzie bez bajerów, ale konsola nic nie straci na wyglądzie i dźwięk będzie lepszy, z drugiej strony łatwiej było by podpiąć jakieś 4Gb muzy przez usb, mieć BT i pogodzić się ze zmienionym wyglądem konsoli. Sam już nie wiem. Proszę doradźcie coś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.