Treść opublikowana przez Lucass_81
-
318i jak sprawdzić date produkcji silnika
Ewentualnie http://bmwfans.info/, http://www.bmw-z1.com/VIN/VINdecode-e.cgi
-
318i Brak pełnych obrotów silnika
Wpisz w wyszukiwarkę odcięcie obrotów i m40, bocian, rozrząd, itp. ;) Na 99 % masz zajeżdżony rozrząd. Naprawa nie ma sensu, bo nie wiadomo czy poszedł wałek, dźwigienki, hydroregulatory, czy wszystko na raz. Najlepszy jest swap na m42, m43, m44. Przechodziłem przez to. Zmieniłem dźwigienki i hydroregulatory a wałek był OK. Po 3 latach jazdy i jednym podrobionym oleju silnik mi klepie i czasami mam odczuwalny spadek mocy (nie zawsze, ale często), prawdopodobnie kolejny etap to będzie znowu odcięcie obrotów. Jest jeszcze ciekawa alternatywa. Wspomniany przez Emira55 gość z Aleksandrowa Łódzkiego. Wstawia pastylki (na wymiar!) z m43. Koszt dużo mniejszy od remontu lub swapu. Warto skorzystać jeśli poleciał Ci rozrząd.
-
Różnice w tylnej klapie - sedan vs. coupe
green71 - dzięki. M-Technic - właśnie i ja tak myślałem. A miałem cichą nadzieję, że się "uda". :twisted: Ale tak jak wspomniałem, fajna ta klapa. A mam za daleko do gościa żeby jechać, bo to nie będzie sensu. Dzięki panowie jeszcze raz. :mrgreen:
-
Różnice w tylnej klapie - sedan vs. coupe
Wg realoem i bmwfans nry klap to: 416281197 68 coupe 416281197 06 sedan. Czy 2 ostatnie cyfry mogą zasugerować różnicę, bądź nie? :roll:
-
Różnice w tylnej klapie - sedan vs. coupe
Jaka jest różnica w tylnych klapach pomiędzy sedanem a coupe? Albo inaczej, a wogle czymś się różnią? ;) Trochę poszperałem i wychodzi, że są takie same. Ale wolę się upewnić... Ruda prawie mi zjadła klapę i muszę coś kupić drugiego. Znalazłem ciekawą klapę w fajnej cenie ale gość nie wie na czym była wcześniej założona. A kto pyta nie błądzi. :mrgreen:
-
316i E36 M40 - odcięcie zapłonu
Dokładnie. Gość jest z Aleksandrowa Łódzkiego, tyle pamiętam. Ktoś kiedyś jeszcze pisał o drugim takim magiku, ale teraz nie pamiętam. Na pewno musisz stwierdzić, czy masz tylko zajechany wałek, dźwigienki i hydroregulatory, czy wszystko razem.
-
318i Pomoc w zdjęciu góry kolektora Olsztyn
W pierwszej kolejności sprawdź połączenia przy listwie wtryskowej. Tam najczęściej lubi być przeciek.
-
316i E36 M40 - odcięcie zapłonu
Prawdopodobnie to jedna z bolączek m40. Zajeżdżony rozrząd. Jeśli jeszcze klepie bocian, to prawie na pewno.
-
ksenony do e34... jakie kupić??
Wpisz xenon lub hid w szukajkę forumową, dowiesz się sporo. :search:
-
3XX Lampy hella do e36 sedan
Dajcie sobie spokój z żarówkami 100 W. Temat jakie żarówki był już poruszany i mnóstwo ludzi pisało o żarówkach. Przeczyścić lampy, szkła i soczewki, posprawdzać styki na końcówkach i dopiero myśleć co i jak. Ja 3 lata temu czyściłem moje Bosche i była naprawdę poprawa. W tej chwili mam oryginalne 19 letnie lampy i jestem naprawdę zadowolony.
-
m40 obroty silnika problem na zimnym
Jest jak najbardziej. Poczytaj sobie tu: viewforum.php?f=48&start=0 i może tu coś będzie: viewforum.php?f=16&start=0
-
m40 obroty silnika problem na zimnym
Podpinałeś się pod kompa? Może przepływka albo lambda łapią fiksum dyrdum już powoli?
-
[36 M40b18]Coraz ciężej odpala na benzynie???
Najlepiej najpierw przed i później za filtrem paliwowym - przy okazji wyjdzie jaki jest stan filtra.
-
Alarm E 36 318 is
A jeśli jedziesz samochodem i masz przycisk od oświetlenia na środku robi się dyskoteka? Tzn. łypie oświetleni kabiny? Jeśli tak, to czujniki otwarcia (tzw. krańcówki, czujniki krańcowe) drzwi są do naprawy/wymiany.
-
jak sprawdzic czy do pompki paliwa dochodzi prąd??
Może wtryski się zapiekły (oby nie zatarły) albo zasyfiło ukł. zasilania? Ale tego nie jestem pewien, trochę zgaduję.
- 316, "czka" na jedynce.
-
Na co zwracac uwage przy kupnie
Czego krzyczysz?!? Co wnosisz do tematu swoją wypowiedzią?
-
318 Chwilowe odciecie mocy
Wg mnie trud cokolwiek powiedzieć. Podłącz go pod kompa, może coś wyjdzie. Zatankuj inne paliwo (na innej stacji i obserwuj), zmień świece i przewody, popatrz, czy gdzieś nie ma jakichś zwarć, itd... Dużo tego, a mało objawów.
-
[E36] Reflektor zwykły a soczewkowy. Proszę o pomoc i opinie
Jest spore grono osób, które narzeka na soczewki i to trzeba wziąć pod uwagę, ale... ;) Ja po czyszczeniu lamp jestem mega zadowolony (m. in. jest mój opis na forum). Świecą naprawdę super. Mam Boscha na soczewce, który ma tyle lat co samochód (19 l.). Jeśli kupować używkę to tylko Boscha na soczewce, będzie najmniejsze ryzyko wypalonego odbłyśnika. W tej lampie jest metalowy, w innych to plastik. Te lampy po tych latach mają prawo się zabrudzić. Czyli słabiej świecą a to się równa z mocniejszymi żarówkami i zakładają ludzie 100 topiąc odbłyśniki. Tu już to odpadnie, ale może być jedynie porysowany odbłyśnik lub słabo trzymający się materiał na nim, także jest i w metalowym odbłyśniku małe ryzyko. A jeśli nowy zamiennik, to już poczytaj na forum - było tego trochę. Powodzenia! :cool2:
-
TAXI e32 wybor
e32 jednak już trochę jest na rynku, a e38 zawsze to młodsze. A tym bardziej jak chcesz młode pary wozić. Tak pytam, bo jak Beemki nie widziały... :mrgreen: Nie no nie mogę... :handshake: :mrgreen: :clap: :twisted:
-
Problem z lakiernikiem - spartaczona robota
Ja bym miał ochotę :bokser: :bokser: :bokser: Ale na poważnie to tylko tak piszę, bo 3 lata temu dałem znajomemu lakiernikowi autko do odświeżenia i pochowania tu i ówdzie rdzy i naprawdę drobnych otarć. Samochód stał przez 2 tygodnie, a że mieszkałem od niego 100 m., to sobie zerkałem na postęp pracy. Po tyg. trochę się zdenerwowałem, bo auto jak stało tak stało i nic nie było robione. A to pogoda (padał deszcz), a to miał jakąś małą fuchę, a to a tamto. Jak stwierdziłem, że zabieram, to w ciągu 3 dni zrobił. Oczywiście spaprał robotę równo, ale dopiero po paru tyg. dowiedziałem się jak bardzo. Jak zaczęło wychodzić. Wiecie co mu zrobiłem, NIC ;) Głupio mi było drzeć chapę na dalszego sąsiada, bo zawsze pomagał. trzeba było jakąś śrubkę, to pożyczył, to klucze jakieś nietypowe pożyczał, i wogle. Koleś niby OK, ale dał ciała. Dogadaj się z facetem, jeśli się trochę znacie to tym bardziej. A jeśli nie, to niech maluje drugi raz na swój koszt. Przynajmniej maska prędko nie zardzewieje. ;) A jak nie będzie chciał, to zapytaj się (tylko grzecznie) czy ma popłacone składki, i czy jest w porządku z fiskusem. ;) Co teraz zrobisz, kupisz drugą maskę? Szkoda kasy. Wystawisz tą na allegro i kupisz znowu nową, to znowu szkoda czasu i zachodu.
-
mam problem z obrotami
Sprawdź jeszcze przewód na odmie. Jeśli jest nieszczelność, to także będą obroty skakać jak szalone.
-
316i Dławi się po wjechaniu w wode.
Zobacz stan osłonki okablowania i samą wtyczkę do sondy na wydechu. Kiedyś miałem to samo, co Ty. Po kałuży, deszczu i innych wilgotnych warunkach silnik ledwo co chciał pracować. Nic nie pomagało, to zobaczyłem tam. Po rozkręceniu wtyczki wylało mi się sporo wody (ok. 100 ml. :norty: ). Po wysuszeniu i uszczelnieniu jest OK. Wiem, że i u znajomych była podobna sytuacja. Ale kable wysokiego także mogą być. Posprawdzaj.
-
problem z ogrzewaniem, odpowietrzenie układu chłodzenia
Sprawdź czy nigdzie nie masz wycieku. Jeśli będzie znowu brakowało płynu, to m.in. będzie słabe ogrzewanie. Popatrz uważnie, ewentualnie rzeczywiście padła pompa.
-
Dodatek do oleju silnikowego przed gazem
Myślę, że forum nie ma tu znaczenia. Jeśli ktoś o coś pyta, to i liczy na odpowiedź. A czy to będzie BMW czy Renault, to nie powinno mieć jakiegoś wpływu. Napisz coś więcej o objawach, bo to jest za mało.