Skocz do zawartości

Lucass_81

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Lucass_81

  1. Lucass_81 odpowiedział(a) na franus_ temat w E36
    Jak przeczyścić krokówkę masz na forum, zresztą jest sporo metod czyszczenia. :twisted2: Ja Ci nie karzę iść do mechaniora. :nienie: Przewody sprawdzisz w nocy, świece wykręcisz i także widzisz, filtr powietrza także łatwo ocenić - gorzej z paliwowym, lewe powietrze sprawdzisz także wzrokowo (m.in.) ;) , a wtyczkę sondy to trzeba albo kanał, albo w miarę suchą glebę. ;) Tylko jednego nie wziąłem pod uwagę, nie każdy chce, ma ochotę i smykałkę do sprawdzenia tych rzeczy. :duh: :mrgreen:
  2. Lucass_81 odpowiedział(a) na franus_ temat w E36
    Ja powiem jedno... :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :twisted: Sprawdź sondę (i jej okablowanie), przewody wysokiego napięcia, świece, filtry, może łapie lewe powietrze, itd... Sprawdź czy nie masz wody (zwarcia) we wtyczce sondy - to mój typ na błąd nr 1. :wink:
  3. Mi 2 lata temu jakaś menda zapierdzieliła jeden kierunek łamiąc przy tym prowadnicę w lampie. Kupiłem kierunki a później zakleiłem czymś szybko schnącym, nazwy nie pamiętam (ale coś w stylu Super Glue) i o dziwo siedziało bardzo długo. Kapnąłem mało, aby się trzymało, bo miałem wyjazd na drugi dzień a planowałem rozbiórkę reflektorów i nie chciałem połączyć tego na stałe. Wtedy wytrzymało sporo, po demontażu lamp użyłem Kropelki i trzyma już długo bez nieprzyjemnych niespodzianek.
  4. Jak Ci popiskuje podczas jazdy to wduś sprzęgło i lekko przygazuj - jeśli pisk zniknie to pasek klinowy ślizga się. Albo podczas tego popiskiwania lekko przyhamuj (tak aby hamulec zadziałał, ale nie zatrzymał auta).
  5. Lucass_81 odpowiedział(a) na maciejp26 temat w E30
    Swego czasu miałem identyczny problem. Auto było niestabilne na koleinach, trochę "myszkowało", coś jak Ty opisujesz. Sprawdziłem zawiechę i było wszystko ok... po założeniu zimówek 195 przeszło. Winne okazały się opony 205, niby dobre a jednak. Z tego co pamiętam było paru właścicieli, którzy narzekali na dziwną przypadłość auta na oponach 205. Jeśli możesz, to z powrotem załóż zimówki i patrz co się dzieje. Jeśli objaw będzie nadal, szukaj przyczyny, jeśli ustąpi, to wiadomo już co. ;) Powodzenia!
  6. Lucass_81 odpowiedział(a) na pietek temat w E36
    Pietek, sprawdź jedno i drugie. :norty: :mrgreen: Takie szarpanie może zdenerwować :mad2: człowieka.
  7. Hmm, jeśli dobrze pamiętam... :worried: ... to odłącz aku na chwilę. :mrgreen:
  8. Lucass_81 odpowiedział(a) na pietek temat w E36
    Podepnij samochód pod kompa, może coś się wyjaśni. Podobne objawy miałem, gdy zbierała mi się woda we wtyczce z sondy do reszty okablowania.
  9. Najczęstszy ból nie zamykania drzwi to albo rygle, albo przerwana instalacja przy tylnej klapie. Jeśli rygle, to można je podlutować, lub czymś posmarować sam "dzyndzelek" :mrgreen: (ten w ryglu oczywiście ;) ). Ja podklejałem Poxyliną i trzyma tak już od prawie roku, nie mam tzw. efektu dyskoteki. A sama wiązka przy lewym zawiasie klapy także może dać o sobie w sposób upierdliwy. Mi zamek przez małe zwarcie w tej wiązce zamykał na dwa razy. Zalutowanie i poizolowanie przewodów naprawiło problem.
  10. Najpierw zobacz w jakiej kondycji jest pasek klinowy. A później albo go naciągnij, albo wymień na nowy.
  11. Lucass_81 odpowiedział(a) na bartezzm temat w E36
    Tak prawdę pisząc, to ja sam jestem ciekaw gdzie są dokładnie pola numerowe. :oops: Domyślałem się, że jest ich parę (jakoś nie miałem czasu i ochoty nigdy ich szukać), ale że paręnaście... :worried: Fiu, fiu :dance:
  12. Lucass_81 odpowiedział(a) na DjAquaz temat w E36
    Otóż to. ;) :cool2:
  13. Lucass_81 odpowiedział(a) na bartezzm temat w E36
    Nr ma być na podszybiu. A gdzie jeszcze, jeśli dobrze pamiętam, to pod siedziskiem tylnej kanapy powinna być naklejka kontrolna i tam także jest nr VIN. Kiedyś jeszcze ktoś pisał, że jest (chyba) jedno miejsce - ale teraz nie pamiętam, może doszukaj sobie jeszcze.
  14. A najlepiej poczytaj o samej zmianie termostatu i o odpowietrzaniu. Trochę się tego przewinęło przez forum, coś znajdziesz i wtedy pomyśl. ;)
  15. Zerknij na silnik i oceń sam. Jest trochę zabawy i dodatkowo dodaj do tego czas na odpowietrzanie. Jeśli masz trochę zdolności majsterkowicza, to podołasz. Jeśli nie robiłeś nic podobnego, to oddaj auto do mechaniora. Stracisz trochę kasy, a zyskasz pewność, że jest OK.
  16. Febi to dobra firma, także nie powinno być problemów technicznych z nim. Grunt to dobry montaż. :cool2:
  17. Nie koniecznie. :mrgreen: Ponad 2 lata temu padł mi czujnik temperatury dający pomiar na deskę. Wskazówka tańczyła jak chciała. :duh: Najpierw zależało to od obrotów - niskie, wskazówka pokazywała dobrze. Wysokie obroty, wskazówka opadała na niebieskie pole. I tak sobie latała (objawy podobne jak u autora), a ja myślałem co jest. Aż w końcu wskazówka opadła na niebieskie na "amen". Kupiłem drugi czujnik, założyłem i śmiga do dziś. :D EDIT. Sorrki, pomyliłem jedno słowo. :oops: :duh: :mrgreen: Ale już poprawiłem. ;)
  18. Fakt, z tym termostatem, to możecie mieć rację. :worried: :mrgreen: Ale autor postu trochę za mało wg mnie opisał sytuację. Ciekawe jak jest gdy silnik pracuje dłużej niż 20 - 25 minut.
  19. Hmm... hamulcowy nie... wspomagania (?) - nie. :twisted2: A tak na poważnie. Układ chłodzenia. A jak, to już poszukaj na forum. ;) :mrgreen:
  20. Odpowietrz układ.
  21. Jeśli możesz daj fotkę na forum. Ewentualnie popatrz na allegro na silniki.
  22. Odpowiedź jest bardzo prosta... Ponad 3 tysiące wyników!!! http://www.google.pl/search?hl=pl&q=carsoft+%2Bpobierz&btnG=Szukaj+w+Google&lr=&aq=f&oq= i to tylko google.pl, a gdzie jeszcze nasze forum. Tutaj to już sobie sam poszukaj. :)
  23. Tak sobie myślę, że czasami warto jechać ten dzień wcześniej i oblukać z daleka to co chcemy kupić. A dlaczego z daleka, bo możemy trafić na typa pod ciemnej gwiazdy, czyli osobnika w stylu który Paweł spotkał. Niestety nie sprawdzi się to w przypadku wycieczek paruset kilometrowych. A swoją drogą, to co niektórzy handlarze to zwykłe szumowiny. A najgorsze jest to, że takich ludzi jest coraz więcej. :|
  24. Lucass_81 odpowiedział(a) na jrek temat w E39
    Tak mi się nasunęło... :mrgreen: Stąd ;) ja twierdzę, że przyda Ci się wszystko co da się założyć a nie będzie to rzutowało na twoje bezpieczeństwo. Przełożysz wszystko to czym się nie różnią te modele (elementy karoserii, trochę z podwozia, silnik + osprzęt, itd).
  25. Hmm... :norty: To teraz spisz stan licznika, niech kolega znowu zrobi magiczny zabieg i znowu spisz stan po magicznym zabiegu. Później zrób ileśdziesiąt kilometrów i sprawdź ponownie stany. :mrgreen: Ciekawe, czy te ponad 450 tysi coś się zmieni? :twisted2: Ja stawiam, że NIE. :roll2:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.