Treść opublikowana przez Lucass_81
-
mam problem z obrotami
Jak przeczyścić krokówkę masz na forum, zresztą jest sporo metod czyszczenia. :twisted2: Ja Ci nie karzę iść do mechaniora. :nienie: Przewody sprawdzisz w nocy, świece wykręcisz i także widzisz, filtr powietrza także łatwo ocenić - gorzej z paliwowym, lewe powietrze sprawdzisz także wzrokowo (m.in.) ;) , a wtyczkę sondy to trzeba albo kanał, albo w miarę suchą glebę. ;) Tylko jednego nie wziąłem pod uwagę, nie każdy chce, ma ochotę i smykałkę do sprawdzenia tych rzeczy. :duh: :mrgreen:
-
mam problem z obrotami
Ja powiem jedno... :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :twisted: Sprawdź sondę (i jej okablowanie), przewody wysokiego napięcia, świece, filtry, może łapie lewe powietrze, itd... Sprawdź czy nie masz wody (zwarcia) we wtyczce sondy - to mój typ na błąd nr 1. :wink:
-
Polamany zatrzask kierunkowskazu...jaki klej polecacie??
Mi 2 lata temu jakaś menda zapierdzieliła jeden kierunek łamiąc przy tym prowadnicę w lampie. Kupiłem kierunki a później zakleiłem czymś szybko schnącym, nazwy nie pamiętam (ale coś w stylu Super Glue) i o dziwo siedziało bardzo długo. Kapnąłem mało, aby się trzymało, bo miałem wyjazd na drugi dzień a planowałem rozbiórkę reflektorów i nie chciałem połączyć tego na stałe. Wtedy wytrzymało sporo, po demontażu lamp użyłem Kropelki i trzyma już długo bez nieprzyjemnych niespodzianek.
-
pisk podczas jazdy im wolniej tym lepiej słychać
Jak Ci popiskuje podczas jazdy to wduś sprzęgło i lekko przygazuj - jeśli pisk zniknie to pasek klinowy ślizga się. Albo podczas tego popiskiwania lekko przyhamuj (tak aby hamulec zadziałał, ale nie zatrzymał auta).
-
geometria przednich kół
Swego czasu miałem identyczny problem. Auto było niestabilne na koleinach, trochę "myszkowało", coś jak Ty opisujesz. Sprawdziłem zawiechę i było wszystko ok... po założeniu zimówek 195 przeszło. Winne okazały się opony 205, niby dobre a jednak. Z tego co pamiętam było paru właścicieli, którzy narzekali na dziwną przypadłość auta na oponach 205. Jeśli możesz, to z powrotem załóż zimówki i patrz co się dzieje. Jeśli objaw będzie nadal, szukaj przyczyny, jeśli ustąpi, to wiadomo już co. ;) Powodzenia!
-
brak mocy po deszczu :(
Pietek, sprawdź jedno i drugie. :norty: :mrgreen: Takie szarpanie może zdenerwować :mad2: człowieka.
-
[E36] Kasowanie Inspekcji i Oilservice jeszcze raz
Hmm, jeśli dobrze pamiętam... :worried: ... to odłącz aku na chwilę. :mrgreen:
-
brak mocy po deszczu :(
Podepnij samochód pod kompa, może coś się wyjaśni. Podobne objawy miałem, gdy zbierała mi się woda we wtyczce z sondy do reszty okablowania.
-
problem z centralnym nie chce zamykac drzwi e36
Najczęstszy ból nie zamykania drzwi to albo rygle, albo przerwana instalacja przy tylnej klapie. Jeśli rygle, to można je podlutować, lub czymś posmarować sam "dzyndzelek" :mrgreen: (ten w ryglu oczywiście ;) ). Ja podklejałem Poxyliną i trzyma tak już od prawie roku, nie mam tzw. efektu dyskoteki. A sama wiązka przy lewym zawiasie klapy także może dać o sobie w sposób upierdliwy. Mi zamek przez małe zwarcie w tej wiązce zamykał na dwa razy. Zalutowanie i poizolowanie przewodów naprawiło problem.
-
520 24v przygasają na chwile światła i dziwny pisk
Najpierw zobacz w jakiej kondycji jest pasek klinowy. A później albo go naciągnij, albo wymień na nowy.
-
Umiejscowienie numeru VIN
Tak prawdę pisząc, to ja sam jestem ciekaw gdzie są dokładnie pola numerowe. :oops: Domyślałem się, że jest ich parę (jakoś nie miałem czasu i ochoty nigdy ich szukać), ale że paręnaście... :worried: Fiu, fiu :dance:
- Pompa paliwa e36
-
Umiejscowienie numeru VIN
Nr ma być na podszybiu. A gdzie jeszcze, jeśli dobrze pamiętam, to pod siedziskiem tylnej kanapy powinna być naklejka kontrolna i tam także jest nr VIN. Kiedyś jeszcze ktoś pisał, że jest (chyba) jedno miejsce - ale teraz nie pamiętam, może doszukaj sobie jeszcze.
-
problem z ogrzewaniem, pomocy
A najlepiej poczytaj o samej zmianie termostatu i o odpowietrzaniu. Trochę się tego przewinęło przez forum, coś znajdziesz i wtedy pomyśl. ;)
-
problem z ogrzewaniem, pomocy
Zerknij na silnik i oceń sam. Jest trochę zabawy i dodatkowo dodaj do tego czas na odpowietrzanie. Jeśli masz trochę zdolności majsterkowicza, to podołasz. Jeśli nie robiłeś nic podobnego, to oddaj auto do mechaniora. Stracisz trochę kasy, a zyskasz pewność, że jest OK.
-
problem z ogrzewaniem, pomocy
Febi to dobra firma, także nie powinno być problemów technicznych z nim. Grunt to dobry montaż. :cool2:
-
problem z ogrzewaniem, pomocy
Nie koniecznie. :mrgreen: Ponad 2 lata temu padł mi czujnik temperatury dający pomiar na deskę. Wskazówka tańczyła jak chciała. :duh: Najpierw zależało to od obrotów - niskie, wskazówka pokazywała dobrze. Wysokie obroty, wskazówka opadała na niebieskie pole. I tak sobie latała (objawy podobne jak u autora), a ja myślałem co jest. Aż w końcu wskazówka opadła na niebieskie na "amen". Kupiłem drugi czujnik, założyłem i śmiga do dziś. :D EDIT. Sorrki, pomyliłem jedno słowo. :oops: :duh: :mrgreen: Ale już poprawiłem. ;)
-
problem z ogrzewaniem, pomocy
Fakt, z tym termostatem, to możecie mieć rację. :worried: :mrgreen: Ale autor postu trochę za mało wg mnie opisał sytuację. Ciekawe jak jest gdy silnik pracuje dłużej niż 20 - 25 minut.
-
problem z ogrzewaniem, pomocy
Hmm... hamulcowy nie... wspomagania (?) - nie. :twisted2: A tak na poważnie. Układ chłodzenia. A jak, to już poszukaj na forum. ;) :mrgreen:
-
problem z ogrzewaniem, pomocy
Odpowietrz układ.
-
sprawdzenie jaki silnik 1,8i bez nr vin
Jeśli możesz daj fotkę na forum. Ewentualnie popatrz na allegro na silniki.
-
carsoft skad wziasc??
Odpowiedź jest bardzo prosta... Ponad 3 tysiące wyników!!! http://www.google.pl/search?hl=pl&q=carsoft+%2Bpobierz&btnG=Szukaj+w+Google&lr=&aq=f&oq= i to tylko google.pl, a gdzie jeszcze nasze forum. Tutaj to już sobie sam poszukaj. :)
-
STOP NAIWNOŚCI Tym co się ciesza, ze KUPUJA TANIO
Tak sobie myślę, że czasami warto jechać ten dzień wcześniej i oblukać z daleka to co chcemy kupić. A dlaczego z daleka, bo możemy trafić na typa pod ciemnej gwiazdy, czyli osobnika w stylu który Paweł spotkał. Niestety nie sprawdzi się to w przypadku wycieczek paruset kilometrowych. A swoją drogą, to co niektórzy handlarze to zwykłe szumowiny. A najgorsze jest to, że takich ludzi jest coraz więcej. :|
-
zakup e 39 2,8 anglik
Tak mi się nasunęło... :mrgreen: Stąd ;) ja twierdzę, że przyda Ci się wszystko co da się założyć a nie będzie to rzutowało na twoje bezpieczeństwo. Przełożysz wszystko to czym się nie różnią te modele (elementy karoserii, trochę z podwozia, silnik + osprzęt, itd).
-
jak wprawdzic rzeczywisty przebieg samochodu??
Hmm... :norty: To teraz spisz stan licznika, niech kolega znowu zrobi magiczny zabieg i znowu spisz stan po magicznym zabiegu. Później zrób ileśdziesiąt kilometrów i sprawdź ponownie stany. :mrgreen: Ciekawe, czy te ponad 450 tysi coś się zmieni? :twisted2: Ja stawiam, że NIE. :roll2: