Skocz do zawartości

DjAquaz

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez DjAquaz

  1. DjAquaz odpowiedział(a) na Jasin temat w E36
    Da się odblokować ,może koszt ze 300zł,bo mnie tak powiedzieli ale za synchronizacje EWS do DME
  2. Na chwile obecną stoję i kupuje potrzebne części.W międzyczasie wpadła mi ładna 328 w M-tech i teraz zastanawiam się nad sprzedarzą niebieskiej 323i i grzebaniu w 328 i możliwym swapie na M50 ze strokerem. Części mi przybywa :cool2: Czeka już na mnie chip ze zmienioną odcinką i troche zwiększoną mocą , a na dodatek będę montować 2 mapy zapłonowe na szaleństwo i podróże :cool2:
  3. Hej koledzy mam takowe zawieszenie w 328i które zakupiłem . Co to oznacza na dłuższą mete?? Czy oznacza że mogę wstawiać szersze laćki??? czy tylko różni się skrętem,amorami,charakterystyką tzn twardsze i stabilniejsze zawieszenie?.Proszę o opis
  4. DjAquaz odpowiedział(a) na Jasin temat w E36
    Są 2 sondy na kolektorach wydechowych jeśli chodzi o Siemensa i jak masz sondy tytanowe
  5. Stary dzięki za rozkodowanie mojej 328iA Anglika.Poprostu wymiękłem jak to zobaczyłem :D Ciekawe co oznacza specjalna charakterystyka silnika !!!
  6. DjAquaz odpowiedział(a) na susu temat w E36
    Masakra ale przepisy w Polsce są rypnięte. W UK ważne żeby opona miała bieżnik jak należy tzn głębokość . Kolejny przepis żeby udup...ć kierowce..
  7. Czujnik inny...ten co był w dyfrze został w nim .W szperze też był więc znaczy że jest inny
  8. Rzeczywiście...Bardzo przepraszam
  9. Bardzo proszę o rozkodowanie mojego kebaba ostatnie 7 liter to ET21749 Dziękuje i pozdro
  10. Tetrmostat jest zwalony i go wymień.Po prostu się nie otwiera stąd ten problem A najlepiej zawsze przodem stawać pod górke lekko,powietrze lepiej ucieka z silnika w stronę chłodnicy :cool2: Ja ostatnio zakupiłem sobie 328 niby z walnięta uszczelką. Objawy takie : Uzupełniam wodę (w tym wypadku) i tak : po jakimś czasie woda zaczyna się podnosić i opadać....zaczynają lecieć bombelki ale nie z odpowietrznika tylko z pojemniczka,zimne powietrze z nagrzewnicy. Pierwszy raz nie odpowietrzam Bmki ,ale kolega podsunął pomysł z termostatem więc może tylko oto biega
  11. Jeden błąd to tam jakoś 63 to Knocksensor czyli czujnik spalania stukowego a nie wałka ! Drugi błąd to przepływka. Niestety nie zawsze winna np jest przepływka.Często wyskakuje ona bo coś innego nie trybi jak należy i błędne dane komp odbiera.Wiem bo czasem tak miałem. Na początek proponuje zrób reset kompa czyli odepnij klemy ,zepnij ze sobą i włacz zapłon na 2ga pozycje i zostaw na 15 min. Potem wyłącz zapłon podłącz klemy do aku. i sie przewieź..się tak dłużej do zagrzania. Oczywiście jeśli masz Carsoft możesz w zakładce special functions wybrać reset adaptation.Potem zeskanuj.Wtedy daj znać jakie błędy
  12. No tak tylko że mieszkam w UK
  13. DjAquaz odpowiedział(a) na stefan181 temat w E36
    szczerze zależy za ile trafisz
  14. DjAquaz odpowiedział(a) na johnny temat w Diagnoza komputerowa
    Bo musisz włączyć DDE a nie DME które jest dla benzyny :cool2:
  15. DjAquaz odpowiedział(a) na stefan181 temat w E36
    323i 325i 328i mają takie same mocowania , i wszystko inne,ja osobiście mam 3,15 no i ładnie autko lata,nawet nie trzeba się męczyć żeby bokiem poszła. Im większe przełożenie tym dłuższe jakby biegi
  16. Skoro jest z automatu to wydaje mi się że ECU współpracuje ze sterownikiem skrzyni biegów ,gdzie by wyglądało na to że przy normalnym ustawieniu jazdy właśnie w tym zakresie będzie zmieniał się bieg. Kiedy jest na Sport możliwe że ciągnie na maxa do odcinki .W końcu jest w nim więcej elektroniki niż M50 czy M52
  17. Ok dzięki za odpowiedź . Niestety jedynym softem którym operuje jest CarSoft. I właśnie o niego mi się rozchodzi. Jak on działa
  18. więc albo lambda albo brak ciśnienia na listwie .Sprawdź pompkę i filtr .Miałem ten błąd i po wymianie filtra i pompki ciśnienie jest ok i znikł błąd. Tytanowe sondy sa drogie więc lepiej sprawdź wpierw to
  19. Koledzy. Chciałem podmienić ECU w moim kebabie. I teraz pytanie do znachorów. Czy to z EWS kopiowany jest kod do ECU czy z ECU do EWS??? Niby po co to wiedzieć... ano po to by nie narobić se niepotrzebnego bigosu z rozkodowaniem EWS,gdybym chciał włożyć z powrotem stare ECU a mowa o zas****m Siemensie do b25 W carsofcie(wiem że to nie jest the best of softwere) jest opcja coding EWS do ECU czy jakoś tak. Czy to wystarczy by uruchomić na nowym kompie silnik??? Proces wygląda tak. Zgrywa zapis ze starego sterownika potem każe włożyc nowy i kopiuje jakieś dane...potem każe synchronizować EWS i ECU. potem wyłączyć na 30sek i odpalić..ma niby działać. Nie mam auta na próbę by tego dokonać a uziemić się nie chcę dlatego pytam was.
  20. No to kolego ciekawe ale 14 tyś w bmw 318 to ciekawe. Trochę to nieprawdopodobne
  21. Czyli prawie chce zapalić ale nie daje rady....a po dłuższej przerwie prawie łapie ...a potem już nie chce...Miałem takie coś po 4tyg postoju bo byłem na wakacjach...pociągnięcie auta pomogło.
  22. DjAquaz odpowiedział(a) na dabek2420 temat w E36
    nie zapominaj kolego że jak gniazda zaworów sa wypalone to też ciśnienia nie będzie ,w celu ustalenia tego najpierw sprawdź na sucho potem nalej troszkę oleju jak sie poprawi to pierścienie a jak nie to zawory nie trzymają ciśnienia czyli sie nie domykają albo sa do szlifowania
  23. Tam masz taki zawór który reguluje dopływ ciepła,za silnikiem w ścianie grodziowej.Patrz po wężach a dojdziesz..Możliwe że właśnie padł
  24. az głupio mówić ale sprawdź bezpieczniki bo aż 3 odpowiadaja za to :D

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.