Treść opublikowana przez DjAquaz
-
W compakcie 318ti silnik 325i - pytanie wydech
Hehe. Stary powidz mi jak by ci się oddychało np przez słomkę a przez rurę od odkurzacza??? Zasada ta sama ale w druga strone
-
W compakcie 318ti silnik 325i - pytanie wydech
No tak jak ci mówiłem masz ostry spadek mocy przez niewydolność układu wydechowego. To tak jak z żyłami :D
-
325i Vanos. Co sie stanie jak odepnę sonde?
Silnik wchodzi w tryb awaryjny,co za tym idzie pali więcej i ma troche mniej mocy
-
e36 Problem po umyciu Auta !! - nie chce odpalic
Mój kumpel jak postanowił umyć auto koło hydrantu którym wywalało wodę to też mu zgasł. Okazał się zalany ECU.Wymiana pomogła z tym że on Immo nie miał
-
318i Zerwany gwint podczas wymiany pompy wody
Dokładnie Zabawka kosztuje ok 150zł na polskie .Jeżeli poszedł gwint M6 to zestaw do m6 kupujesz.Rozwiercaasz ,gwintujesz na M8 potem wkręcasz tzw sprężynkę i w środku masz znów M6. Jest to rewelacyjny produkt.Ja użyłem go do szpilki w w bloku od 328.Oczywiście jeżeli da radę zawsze możesz zaaplikować śrubę M8
-
316i trzepie przodem auta podczas jazdy.
Sprawdź czy nie masz gorącej tarczy z przodu. Druga sprawa to wywarzanie kół .
-
320i Cieżko pali
Jak masz przód głowicy to pod kolektorem ssącym będziesz widział zaraz za vanosem wtyczke okrągłą i czujnik wkręcony do głowicy
-
320i Cieżko pali
No to może czujnik temp sprawdź
-
320i Cieżko pali
A może macie nieszczelność w układzie paliwowym i cofa paliwo,albo pompka siada,albo niedrożny układ paliwowy
-
320i Nie wchodzi na obroty, strzela w tłumik
Mnie nidawno napoczątku odpalał potem przestał i kręcił rozrusznik i prawie załapywał ale nie mógł zagadać. Czujnik wału korbowego poszedł
-
316i Problem z nagrzewaniem.
Masz do wymiany termostat bo jest cały czas otwarty
-
320i dziwne spalanie w trasie
No może i tak być. Sprawdź tarcze.Czy przypadkiem nie trzymają klocki lekko. Jak widzisz odbarwienia no to może tu być problem. Sprawdź po jeździe czy tarcza jakaś nie jest gorąca.
-
[M52] Ściąganie głowicy w 328-jakie problemy można napotkać
A pewny jesteś że należycie odpowietrzyłeś układ??? Wiele razy się spotkałem ze źle odpowietrzonym układem,Najczęściej jest powtarzający się błąd,niewystarczające nagrzanie i odpowietrzenie układu.A jakoś nie wymieniłeś termostatu .Why???Masz zwykłe ogrzewanie czy klime? Ja robię to tak. Ustawiam auto pod lekko górkę i w miarę na równym Odpalam,ogrzewanie na max-najcieplesze ,wiatrak na 1ce i czekam aż się podniesie wskazówka w okolice pionu,już na otwartym korku wlewu płynu i odpowietrzniku. Leje płyn aż pod korek,jak spada poziom to dolewam do oporu.Podnoszę obroty na przepustnicy ręką i obserwuje,czy płyn schodzi.Wiadomo ujmę gazu to poziom się podnosi i zaczyna wylewać.Obserwuj odpowietrznik.Jeżeli leci płyn z bąblami wiadomo wciąż zapowietrzony.Z odpowietrznika musi polecieć czysty płyn bez bąbli.Jak tak jest zakręcasz odpowietrznik,dodajesz gazu i obserwuj czy leci ciurkiem płym do zbiorniczka.Jak tak to ok .masz odpowietrzony układ Jeżeli nie zmieniałeś termostatu to się nad tym zastanów bo może się nie otwierać jak należy i stąd ciśnienie
-
320i dziwne spalanie w trasie
Odepnij klemy i złącz je razem .Włóż kluczyk do stacyjki i zapłon na ostatnią pozycje przed zapaleniem.Zostaw na 15 minut.POtem wyłącz kluczyk i podepnij klemy.Odpal i niech tak ok 5 min popracuje na wolnych.Wyłącz. Za chwile odpal i się przewieź.But na 1,2,3 i pozwól na swobodne opadnięcie na biegu do prawie zatrzymania auta. Zrób to ze 3 razy.Potem się zatrzymaj i niech popracuje jakieś 2 minuty. Wyłącz.Reset kompa z adaptacją zrobiony :cool2:
-
BMW E36[Błąd w carsoft]
No carsoftem właśnie robiłem skany i live data
-
320i dziwne spalanie w trasie
Zresetuj adaptacje DME .Może pomoże :D
-
[E36] Gdzie, jak przekodować sterownik aby odpalić auto?
Nie masz Immo w aucie,powinno zapalić ci auto. Nie jestem tylko 100 procent pewien czy 413 jest zakodowany z EWS Jeżeli nie to gdzie indziej musisz szukać przyczyny. Czemu zamieniłeś taki dobry silnik M50b25 non Vanos na Vanos???
-
[E36] Gdzie, jak przekodować sterownik aby odpalić auto?
Kolego. Sterownik 402 oznacza że nie ma Vanosa. Sterownik 413 ma Vanos. Nie odpalisz silnika z vanosem na sterowniku bez vanosa. Druga sprawa to to że 402 nie ma Immo na 100 proc. 413 też niby nie więc powinno zapalić tymbardziej że nie masz EWS czyli Immo bo miałeś M50b25 ze sterownikiem 402 . Siemensy stosowane są w 323i i 328 a także w 320 M52 więc to inna bajka. Masz inne czujniki więc nie pójdzie. Ty masz się skupić na 413 bo taki podchodzi, Co do interface to jak zakupisz sam wiele nie zdziałąsz a tylko sobie na szkode podziałasz. Na pewno ktoś się odezwie. Za kodowanie Immo z EWS i ECU się słono płaci więc nie ma tak łatwo dostępnych zabawek a raczej nawet ...to musisz mieć o tym pojęcie. Proponuje ci poprosić kogoś o podpięcie auta pod kompa. I sprawdzić błędy które napewno są. Może być i tak że masz komp padnięty i trzeba nowy
-
BMW E36[Błąd w carsoft]
No i po problemie. Nie wiem koledzy jako to możliwe ale okazało się że nie chodzi o czujnik wałka rozrządu ale o czujnik wału korbowego. Teraz wszystko gra i hula.Żadnego błędu na kompie. Vanos działa,a ja jestem zadowolony. Tak więc sorry ale poddaję w wątpliwość częstego odczytu błędu 65 lub 63. Radzę na przyszłość oba czujniki sprawdzić bo może się okazać że przez czujnik wału korbowego wyskakuje błąd wałka rozrządu. Pozdrawiam
-
E36, 320i problem z silnikiem:( potrzebuję opini.
jak masz taka dużą różnice na 4 tłoku to zapomnij o równej pracy silnika. Możliwe że zawory ci nie trzymają.Robiłeś test z olejem ? Wlej oleju troszke do tego tłoka i zrób pomiar ponownie.Jak się znacznie poprawi to pierścienie do wymiany,a jak nie to zawory do roboty. Co do spalania to to ma znaczenie,ale też sonda może być walnięta
-
320i kontrolka oleju, kilka innych pytań
Piętą e36 jest modulator pompy. Często się psuje przez co nie działa ABS.Objawy są takie że , jak włączysz zapłon to kontrolka się włącza i zgaśnie ale jak odpalisz i rozpędzasz potem lekko zahamujesz to już przy końcu zaczyna pedał odbijać pomimo że koła się kręcą i kontrolka się zapala,przez co komp wyłącza abs i zgłasza błąd
-
320i OBC 11 nie pokazuje komunikatow
Z tego co wiem to jak masz moduł Check Control to wystarczy że sprawdzisz czy masz czujnik w pojemniku na płyn do spryskiwaczy.Przy chłodnicy tez ma być czujnik
-
325i błąd sondy nawet po wymianie na nową
Pisałem ci że chodzi o ciśnienie na listwie. Zrób taki mały test. Jak będzie silnik ciepły to na postoju daj szybko ale delikatnie gazu dosłownie muśnij gaz.Obserwuj wskazówkę obrotomierza.Czy pójdzie w duł czy podskoczy.Ja miałem że opadała.Po tym oczyszczeniu wskazówka zawsze przy takim czymś podskakuje.To z mojego doświadczenia :cool2:
-
325i błąd sondy nawet po wymianie na nową
??? A skąd wiesz?
-
325i błąd sondy nawet po wymianie na nową
sprężone powietrze i jazda Zdjąłem węże przy listwie wtryskowej i baku po prostu przedmuchałem. Filtr miałem taki zapiaszczony ze w życiu takiego nie widziałem. Z węży też poleciało.Autko odzyskało wigor.A nie dławi ci jej czasem? A co do gumy od przepływki ,no to musisz zmienić na gumę z 325