Treść opublikowana przez DjAquaz
-
325i błąd sondy nawet po wymianie na nową
Słuchaj miałem taką przypadłość że filtr paliwa był stary i pompka przez to siadała. Na listwie nie było należytego ciśnienia przez co miałem błąd sondy i to tylko na banku 1 czyli 1-3 cylinder - tylko jednej mając 2. Po oczyszczeniu układu paliwowego problem znikł. Więc no moja rada sprawdź te rzeczy bo skoro u mnie tak się stało to może i u ciebie jest podobnie.
-
sonda w36 320 m52b20 jaka
Najlepiej ja wpiąć i zobaczyć na live data. Chyba najlepiej w praniu zobaczyć ale ktoci to zrobi. tez padłem jak wymieniałem dałem 150 funtów za 2 czyli 700zł ale mam spokój teraz i się nie martwie :cool2:
-
320i kontrolka oleju, kilka innych pytań
Czarna kopuła z zieloną bądź żółta naklejką ,z aluminiowym sześcianem i cieniutkimi rurkami często jakby zielone . Jak jej nie ma to nie masz ABS :cool2:
-
BMW E36[Błąd w carsoft]
No nie ma co pokazywać.Nie ma opisów. Jest 63 Nockenwelle sensor(einlass) 65 Nockenwelle sensor Wymieniałem czujniki i w każdym pozostaje błąd czujnika. Na dodatek nie mogłem dzisiaj ruszyć silnika .łapał , łapał i nic . Podmieniłem cewki i świece z mojej 323i i też nic nie chce zastartować. Wczoraj po złożeniu głowicy i wszystkiego zapaliła odrazu. Potem zaczęła kuleć jakby nie na wszystkie garki paliła...Dziś nie pali .Czasem jak chodziła to sama się wyłączała sporadycznie ale się wyłączała. Zastanawiam się czy może czujnik wału nie jest walnięty też Na dodatek zauważyłem że czasem kichnie w kolektor ssący i jakby dym się z przepływki wydostaje. Rozrząd dziś sprawdzałem i jest idealnie ustawiony. Cechy się zgadzają i wąłki siedzą jak należy
-
BMW E36[Błąd w carsoft]
Ok zarzuce screena, jak podepne się pod kompa.
-
318ti problem z licznikiem i nawiewem
No to nie wiem .Może są walnięte. Jak masz kolege co ma 6cyl to podmień i się dowiesz
-
318ti problem z licznikiem i nawiewem
Obrotomierz dostosowany jest do 4 cylindrów .Dlatego ci to wszystko wariuje
-
318ti problem z licznikiem i nawiewem
Nie pasują . Zegary muszą być z 6 cylindrówki do silnika 6 cylindrowego. Nie da się nic wykombinować
-
318ti problem z licznikiem i nawiewem
Musisz założyć zegary z 6 cylindrówki.Niestey nie będzie działać,jedynie przekładka
-
320i kontrolka oleju, kilka innych pytań
Odpowiedź: 1. Kontrolka powinna przy zapłonie śię zaświcić i pozostać,po przekręceniu kluczyka i odpaleniu powinna zgasnąć. W celu sprawdzenia żarówki musisz odkręcić 2 śrubki przy zegarach na górze i wyjąć zegary. Z tyłu masz otwory w które sa wkładane specjalne żaróweczki jak jest dziura to jej nie ma 2. jeżeli pod maską masz pompe ABS (z zieloną naklejką choć to nie reguła) to tak. Kontrolka powinna się zaświecić i po chwili zgasnąć. Jeżeli nie świeci widocznie albo ktoś ją specjalnie wyjął albo poprostuprzepalona 3. 6 cylindrowe silniki wymagają 6.5 l oleju 4 Centralny zamek na pilota. Nie jest ciężki do podpięcia,aczkolwiek muusisz mieć jakąkolwiek żyłkę do elektroniki. Sam zakładałem u siebie więc wiem co mówię Mam nadzieje że pomogłem
-
BMW E36[Błąd w carsoft]
Słuchajcie. Sprawdzałem dziś 328i i mam też błąd 63 ale i 65 Przy jednym pisze EINLASS. Nie wiem oco biega bo ze słownika nie wiele kapuje. Chodzi na pewno o czujnik wałka...ale co dalej?? Błąd statyczny występuje cały czas. po odpaleniu zaraz wyskakuje. Silnik pracuje czasem jakby na 5 garkach i często nie idzie go odpalić albo gaśnie nieoczekiwanie
-
316i Czy trzeba już robić uszczelkę pod głowicą?
To że silnik się poci nie znaczy że poszła uszczelka ,tymbardziej że auto pracuje wzorowo. masło było i być będzie w okresie zimowym. Jaki olej zalany masz???
-
Popychacze e36 325i m50.....wymiana.
Kogo masz na myśli???
-
320i wymiana uszczelki pod głowica - koszty
Jak wymiana uszczelki to i planowanie głowicy zwłaszcza w 6cylindrówce. Jak masz już pokaźny przebieg to zrób se docieranie zaworów i wymień uszczelniacze zaworowe :cool2: Co do kosztów no to ciężko mi powiedzieć bo siedze w UK :mrgreen:
-
sonda w36 320 m52b20 jaka
No kolego jeżeli masz 2 złącza pod deklem to tam się dowiesz jakie sa kolory.Zrób zdjęcie tego miejsca. Z odkrytymi kablami :cool2:
-
sonda w36 320 m52b20 jaka
NGK sa bardzo dobre w dodatku to orginały :cool2: Masz pytać o sondę/y 5voltową. Ale ile ich masz tam pod maskownicą??? Jak masz 2 złącza to masz 2 na kolektorach wydechowych pownieneś je widzieć poniżej łącznika kolumny kierowniczej.
-
325i Vanos, szarpanie na wyższych obrotach, falowanie
Przyjacielu. podepnij kompa. Wydasz niepotrzebnie kupę kasy. Głupi Carsoft powie ci co nie tak. Masz Live data i możesz tez porównać na żywca czy wszystko działa jak należy
-
sonda w36 320 m52b20 jaka
Jeżeli masz M52 na Siemensie to masz Tytanową .Kable czerwony,żółty ,biały , i czarny Poza tym odkręć maskownice wtrysków i powinny być 2 złącza sond.Tam się dowiesz jakie masz na 100 procent
-
318i 92r dymi z nawiewów, stopiło bezpiecznik 37 ??
Miałem podobne jaja z wiązką od wycieraczek. 5 kabli było przetopionych :mrgreen:
-
Oznaczenie na dyfrze - czy to mozliwe, ze sie "starlo&q
Może zwykły dyfer. Szpera ma mieć np S 3.15 Ja bynajmniej nie miałem literki b
-
Blok m52 poszedł gwint od szpilki
No i dziś po zakupie magicznego zestawu Helicoil. Jestem pod wrażeniem!!! Jest świetny. Roboty ok na spokojnie 20 minut.Ważne by się nie śpieszyć. Sprężynki wyglądają niepozornie ale są france tak wytrzymałe że normalnie mnie wmurowało. Wkręciłem śrubę już po wszystkim i pasuje jak ulał.Zadnego luzu. Materiał tejże sprężyny jest cholernie twardy więc bez obaw. Jedna zasada!!! KIEDY JESTEŚCIE JUŻ ZDECYDOWANI JĄ WKRĘCAĆ W GWINT NIE MA ODWROTU NA JEJ WYKRĘCENIE. NAWET WKRĘCENIE PÓŁ OBROTU POWODUJE ZAKLESZCZENIE SIĘ NOWEGO GWINTU Tak więc nie ma drugiego podejścia ani możliwości wykręcenia jej. Nie zmienia to faktu że produkt jest rewelacyjny.Gorąco polecam.warty wydania każdego grosza :cool2: :cool2:
-
320i po wymianie czujnika temperatury wody podnosi sie wskaz
To zrób jeszcze tak. Zlej cały płyn. Wyjmij termostat. POskładaj odpowietrz i się dowiesz czy termostat masz zwalony.Auto się dłużej nagrzewać będzie ale będziesz mieć pewność :cool2:
-
E30 325i kolejny swap na M50B25
Kolegę chyba już odszczelili bo ostro nigdzie się nie udziela :roll:
-
318is jak wymienia sie uszczelke pod pokrywa zaworow
Każda śruba od dekla ma gumowa uszczelkę ale z moich doświadczeń nie trzeba ich wymieniać ...no chyba że są ostro sparciałe
-
325i spalanie ciąg dalszy
Z moich obserwacji,zakładając Stożek,bez grodzi na zimne powietrze dało się zauważyć spadek momentu i mocy. Silnik świetnie brzmi ale niestety przez ciepłe powietrze które zasysa objawiał się spadek mocy i wywalało czasem błąd przepływomierza.Po założeniu seryjnego filtra problem znikł