Treść opublikowana przez DjAquaz
- ews w M52
-
Mam kompressor co dalej M52b25
Na chwile obecną stoję i kupuje potrzebne części.W międzyczasie wpadła mi ładna 328 w M-tech i teraz zastanawiam się nad sprzedarzą niebieskiej 323i i grzebaniu w 328 i możliwym swapie na M50 ze strokerem. Części mi przybywa :cool2: Czeka już na mnie chip ze zmienioną odcinką i troche zwiększoną mocą , a na dodatek będę montować 2 mapy zapłonowe na szaleństwo i podróże :cool2:
-
3XX Co oznacza Zawieszenie M-tech
Hej koledzy mam takowe zawieszenie w 328i które zakupiłem . Co to oznacza na dłuższą mete?? Czy oznacza że mogę wstawiać szersze laćki??? czy tylko różni się skrętem,amorami,charakterystyką tzn twardsze i stabilniejsze zawieszenie?.Proszę o opis
-
ile sond lambda w M52B25 (323i)
Są 2 sondy na kolektorach wydechowych jeśli chodzi o Siemensa i jak masz sondy tytanowe
-
VIN - prośba o rozkodowanie
Stary dzięki za rozkodowanie mojej 328iA Anglika.Poprostu wymiękłem jak to zobaczyłem :D Ciekawe co oznacza specjalna charakterystyka silnika !!!
-
316i Kontrola Drogowa
Masakra ale przepisy w Polsce są rypnięte. W UK ważne żeby opona miała bieżnik jak należy tzn głębokość . Kolejny przepis żeby udup...ć kierowce..
-
Błąd 214 Jakie jest jego znaczenie
Czujnik inny...ten co był w dyfrze został w nim .W szperze też był więc znaczy że jest inny
-
BMW E36[Błąd w carsoft]
Rzeczywiście...Bardzo przepraszam
-
VIN - prośba o rozkodowanie
Bardzo proszę o rozkodowanie mojego kebaba ostatnie 7 liter to ET21749 Dziękuje i pozdro
-
[320i] - tył pływa - co to może być ?
Apropo filmiku
-
316i e36 rosnąca temp. Brak ogrzewania i inne
Tetrmostat jest zwalony i go wymień.Po prostu się nie otwiera stąd ten problem A najlepiej zawsze przodem stawać pod górke lekko,powietrze lepiej ucieka z silnika w stronę chłodnicy :cool2: Ja ostatnio zakupiłem sobie 328 niby z walnięta uszczelką. Objawy takie : Uzupełniam wodę (w tym wypadku) i tak : po jakimś czasie woda zaczyna się podnosić i opadać....zaczynają lecieć bombelki ale nie z odpowietrznika tylko z pojemniczka,zimne powietrze z nagrzewnicy. Pierwszy raz nie odpowietrzam Bmki ,ale kolega podsunął pomysł z termostatem więc może tylko oto biega
-
BMW E36[Błąd w carsoft]
Jeden błąd to tam jakoś 63 to Knocksensor czyli czujnik spalania stukowego a nie wałka ! Drugi błąd to przepływka. Niestety nie zawsze winna np jest przepływka.Często wyskakuje ona bo coś innego nie trybi jak należy i błędne dane komp odbiera.Wiem bo czasem tak miałem. Na początek proponuje zrób reset kompa czyli odepnij klemy ,zepnij ze sobą i włacz zapłon na 2ga pozycje i zostaw na 15 min. Potem wyłącz zapłon podłącz klemy do aku. i sie przewieź..się tak dłużej do zagrzania. Oczywiście jeśli masz Carsoft możesz w zakładce special functions wybrać reset adaptation.Potem zeskanuj.Wtedy daj znać jakie błędy
-
Pytanie o EWS i ECU
No tak tylko że mieszkam w UK
-
Szpera do 325i
szczerze zależy za ile trafisz
-
Carsoft 6.5
Bo musisz włączyć DDE a nie DME które jest dla benzyny :cool2:
-
Szpera do 325i
323i 325i 328i mają takie same mocowania , i wszystko inne,ja osobiście mam 3,15 no i ładnie autko lata,nawet nie trzeba się męczyć żeby bokiem poszła. Im większe przełożenie tym dłuższe jakby biegi
-
e36 compact m54b30 problem z odcinka
Skoro jest z automatu to wydaje mi się że ECU współpracuje ze sterownikiem skrzyni biegów ,gdzie by wyglądało na to że przy normalnym ustawieniu jazdy właśnie w tym zakresie będzie zmieniał się bieg. Kiedy jest na Sport możliwe że ciągnie na maxa do odcinki .W końcu jest w nim więcej elektroniki niż M50 czy M52
-
Pytanie o EWS i ECU
Ok dzięki za odpowiedź . Niestety jedynym softem którym operuje jest CarSoft. I właśnie o niego mi się rozchodzi. Jak on działa
-
Błedy e39 carsoft
więc albo lambda albo brak ciśnienia na listwie .Sprawdź pompkę i filtr .Miałem ten błąd i po wymianie filtra i pompki ciśnienie jest ok i znikł błąd. Tytanowe sondy sa drogie więc lepiej sprawdź wpierw to
-
Pytanie o EWS i ECU
Koledzy. Chciałem podmienić ECU w moim kebabie. I teraz pytanie do znachorów. Czy to z EWS kopiowany jest kod do ECU czy z ECU do EWS??? Niby po co to wiedzieć... ano po to by nie narobić se niepotrzebnego bigosu z rozkodowaniem EWS,gdybym chciał włożyć z powrotem stare ECU a mowa o zas****m Siemensie do b25 W carsofcie(wiem że to nie jest the best of softwere) jest opcja coding EWS do ECU czy jakoś tak. Czy to wystarczy by uruchomić na nowym kompie silnik??? Proces wygląda tak. Zgrywa zapis ze starego sterownika potem każe włożyc nowy i kopiuje jakieś dane...potem każe synchronizować EWS i ECU. potem wyłączyć na 30sek i odpalić..ma niby działać. Nie mam auta na próbę by tego dokonać a uziemić się nie chcę dlatego pytam was.
-
318is silnik wszedł na wysokie obroty, teraz nie odpala
No to kolego ciekawe ale 14 tyś w bmw 318 to ciekawe. Trochę to nieprawdopodobne
-
320i M52 nie daje się uruchomić
Czyli prawie chce zapalić ale nie daje rady....a po dłuższej przerwie prawie łapie ...a potem już nie chce...Miałem takie coś po 4tyg postoju bo byłem na wakacjach...pociągnięcie auta pomogło.
-
318i M40 źle odpala jak zimny
nie zapominaj kolego że jak gniazda zaworów sa wypalone to też ciśnienia nie będzie ,w celu ustalenia tego najpierw sprawdź na sucho potem nalej troszkę oleju jak sie poprawi to pierścienie a jak nie to zawory nie trzymają ciśnienia czyli sie nie domykają albo sa do szlifowania
-
316i compact zimne powietrze z nawiewów
Tam masz taki zawór który reguluje dopływ ciepła,za silnikiem w ścianie grodziowej.Patrz po wężach a dojdziesz..Możliwe że właśnie padł
-
328i 1996r centralny zamek nie działa
az głupio mówić ale sprawdź bezpieczniki bo aż 3 odpowiadaja za to :D