Treść opublikowana przez Centrino
-
Uszkodzenie szpery?
Wszystko zalezy jaka masz szpere, bo jezeli 20% to tak jakbys jej nie mial. A poza tym nie ma 100% szpery wiec jak podniesiesz auto to zawsze bedziesz mial mozliwosc krecenia kolami
-
Problem z układem chłodzenia po raz kolejny
Slabo szukales bo bylo na forum :) Wymien termostat bo sie zawiesil.
-
Jakie dobre opony na zimę?
Ja polecam Firestone Winterhawk - w miare tanie i dobre. Osobiscie nie jezdzilbym na letnich oponkach w zimie zwlaszcza autem tylnonapedowym. Pozdro
-
Wewnętrzne lampki - jak wymienić żarówki?
Trzeba wbic srubokret w oznaczone miejsce i je wyrwac :)
-
Amorki tyl touring czy?Ktos to robil
Amorki sa inne i nie wiem czy sie da je wsadzic. Tylko nie wiem czemu nie chcesz wstawic takich jak maja byc??
-
Stuki w silniku po regulacji zaworów...
Mi sie wydaje ze za ciasno ustawione zawory
-
E36 - Znowu sprzęgło ale nie tylko
No to raczej wysprzęglik, a nie hamulce Zgadza sie ale zbiorniczek jest zbudowany w taki sposob ze najpierw brakuje plynu na sprzeglo a pozniej na hamulce
-
318, ksiązka serwisowa, dziwne pikanie w czasie jazdy:-)
Peet - dobre, dobre - gratki za pomyslowosc :) Chodzi o temperature ponizej 3 stopni A wyprzedzajac pytanie jak nacisniesz przycisk MEMO na zegarku to na chwilke przed pelna godzina 3 razy piknie :search: :search: :search:
-
Przepływomierz - kupilem i nie dziala
13 62 1 747 155 - tak sie wydaje. A tak na przyszlosc to polecam: http://www.realoem.com/bmw/ Szybko sie tam znajduje takie rzeczy
-
Problem z pompą??
Nie ma reguly. Niby serwisowa ksiazka podaje co ile trzeba wymieniac te elementy ale z tym roznie bywa. Zdarzylo mi sie na 6 swiec kupic 2 uszkodzone :) Generalnie swiece co 40 tys.
-
Falowanie obrotów w 523
Stawiam na sonde albo przepustnice
-
wskaźnik spalania poza 30l
Jak policzysz to zrozumiesz. Wskaznik pokazuje zuzycie paliwa (chwilowe czyli w danym momencie) na 100km. Wiec jezeli jedziesz 0km/h to autko w tym momencie pali nieskonczona ilosc paliwa na 100km poniewaz stojac nigdy ich nie przejedziesz. Dopiero jak ruszysz i bedziesz jechal np 50km/h to wskaznik bedzie ci pokazywal odpowiednia wartosc.
-
zapalona lampka akumulatora, samochód zgasł...
Stawiam na regulator napiecia albo szczotki w alternatorku (raczej regulator), choc w tym wypadku nie wiem jakim cudem zniklo wspomaganie a tym bardziej jak miales malo plynu
-
325i 92r wycieki oleju na wyjściu wału
Na skrzyni sa dwa rodzaje (wg ETK - moze zalezy od roku prod) a sa nimi: 35x64x8 lub 30x50x7
-
Pytanie o silnik ETA (E30, E28)
Zasady dobre, natomiast w niemczech w stanie kolekcjonerskim widzialem ETE ale cena zabijalo tj 15000 Euro. Takze jezeli chcesz tyle zaplacic za e28... Ja jezdzilem 525E w budzie e28 i bylem bardzo zadowolony z tego silnika. Przez 1,5 roku nie zrobilem nic poza wymiana oleju - a nie mial on ze mna latwo. Jednak polecam 524td.
-
Uderzyłem w krawężnik - co uszkodziłem?Help... juz wiadomo
Popieram Marcinapb nalezy sie zglosic do mechanika. Ja stawiam na sprezyne wzglednie mocowanie amortyzatora. W kazdym razie odradzam jazde :)
-
DYLEMAT - LPG czy Diesel
ja mam po 2,7
-
zamek -podgrzewanie
W drzwiach sa (moga byc) nastepujace kable: do centralnego, do elementu grzejnego zamka, do elektrycznie podnoszonych szyb, do lusterka i nic wicej nie ma wlaczania swiatla w drzwiach. Wlacznik od swiatla jest na slupku. Bron Boze wlewac plyn hamulcowy na metalowe element samochodu. W miejscach gdzie sie znajdzie plyn hamulcowy rdza szybciej zje blache niz po soli. Jezeli chodzi o podgrzewanie zamka to wystepuje ono we wszystkich e34 i e32 i prawdopodobnie e36 i e30 - no i oczywiscie w gore. Pozdro
-
DYLEMAT - LPG czy Diesel
No faktycznie ktos wynalazl wiekowy temat. Ale osobiscie mialem juz BMW na benzynie, LPG a teraz jezdze dieslem i szczerze powiem ze wole diesla. Benzyna za droga, LPG - wbrew pozorom drogi interes (przeplywomierze itp) a dieslem (524TD) jezdze juz jakis czas i z motorem sie nic nie dzieje (poza drobnymi szczegolami na samym poczatku). Polecam dielsa
-
E36 - Znowu sprzęgło ale nie tylko
Sprawdz ten wysprzeglik. Tylko nie tak ze na niego popatrzysz i stwierdzasz ze jest OK tylko go wyciagnij. Jezeli nic mu nie jest a nadal znika ci plyn i jakims cudem nie mozna zlokalizowac gdzie a wyciek jest bardzo duzy i plamy powinny pod autem zostawac spore, to wykrec pompe hamulcowa i zobacz czy nie ulegla uszkodzenia pompa hamulcowa od strony serwa. Byc moze plyn ucieka do serwa a stamtad podcisnieniem dostaje sie do silnika i ulega spaleniu (mialem cos takiego w e-30) Pozdro
-
E36 - Znowu sprzęgło ale nie tylko
Tak. Tak wlasnie myslimy.
-
Czy to silnik od BMW?
BMW faktycznie maczalo palce podczas budowania Rovera 75 (w koncu jest walscicielem Rovera) jednak silnika nie dalo wiec nie nalezy on do BMW
-
:::Kupno E39::: na co zwracać uwagę???
Ja w przyszlym roku bede szukal 530D
-
do uzytkownikow e34 , czy kradna??
Ja autko garazuje. Ale znajomi trzymaja pod chmurka i jest OK. Oczywiscie zawsze moze sie zdarzyc ze komus sie furka spodoba i zniknie - na to nie ma niestety rady, zarowno zginac moze BMW jak i inne autko.
-
BMki palą mało tylko Wy nie umiecie jeździć!
Jakby siodemki tyle palily to bym se sprawil taka pieciokilowa. Co mi za roznica 7 ropy czy 8 benzynki - a jaki komfort :)