Treść opublikowana przez Centrino
-
miała być bezawaryjna - nie chce odpalić...
Dokladnie!!! Autko juz nie jest nowe i zawsze cos sie zepsuje (zreszta w nowych autkach tez sie psuje). Sprawdz wszystkie przekazniki, filtr paliwa i czy napewno nie zrobil ci sie lodzik w przewodach. Mozesz wstawic na pare godzin do cieplego garazu i zobaczyc co bedzie.
-
diesel-odpalanie na mrozie
Moja 524TD pali na strzala. Jedno grzanie swiec i jade. Co do ropy to mi nie zamarza. Dodaje jakis srodek z reala za 20zl (1litr) i nie mam problemu. Nie dolewam benzyny do ropy, zadnych rozpuszczalnikow itp. W koncu po to kupilem diesla zeby oszczedzac a nie kombinowac ;)
-
520 E34 - rzyga olejem
Teoretycznie mozna ale nalezy uwazac aby nie zabraklo oleju no i czy wlasnie plyn nie leci do oleju - mozna w ten sposob latwo zatrzec silnik
-
Nie rozgrzewać silnika na biegu jałowym-instrukcja BMW!!! ?
Wszystko zalezy od szkoly. Niektorzy mowia ze nie wolno rozgrzewac na postoju, inny mowia ze nalezy to robic a prawda lezy gdzies po srodku.
-
520 E34 - rzyga olejem
Przede wszystkim skad leci ten olej?? Czy masz olej w chlodnicy (tzn w plynie)??
-
kilka pytań o AKUMULATOR
Gsx1100g - cos ty sie czepil tego oleju. To jest normalne ze gestnieje i nie jest to powod aby nie jezdzic autem. Olej ma swoje parametry (temp) w jakich moze pracowac i tyle. No i co ma olej do sprzegla??
-
520 E34 - rzyga olejem
Ja stawiam ze minimum jakie musisz zrobic to sciagnac glowice, obejrzec dokladnie uszczelke oraz zawiezc ja do splanowania i na szczelnosc.
-
Zamarzły amortyzatory? Autko kołysze się jak łódka
Z tego co wiem to jak olej w amorku robi sie zimny to wowczas gestnieje i amorki maja wowczas lepsze tlumienie a nie buja jak tytaniciem. Wymien lepiej amorki bo cos nie dzialaja jak trzeba tym bardziej ze po paru kilometrach olej ten sie nagrzewa i amorek powinien pracowac normalnie. Amorek powinien miec mimo wszystko jakies parametry uzywalnosci
-
awaria central zamku szyb elek. i szyber dachu
Nie wiem czy czasem za wszystkie te udogodnienia nie odpowiada modul pod tylnum siedzeniem
-
520 E34 - rzyga olejem
byc moze poszla uszczelka pod glowica. Ale faktycznie mogla strzelic glowica. Nie miales moze zamarznietego plynu w chlodnicy??
-
520 E34 - rzyga olejem
1. Fajno by bylo jakbys poprawnie tytulowal watki 2. Napisz cos wiecej bo na razie napisales ze ci sie auto zepsulo 3. co to sa szybkie odpowiedzi??
-
530 D - są świece?
No i sprawe wyjasniles lecz swiece zarowe sa w twoim autku.
-
Co to jest?!
Z poczatku numeru wynika ze jest to jakis element audio wiec moze byc to faktycznie wzmacniacz.
-
Znowu zimne zamiast ciepłego??O co chodzi???
Eno chlopaku. Albo odpowietrzyles uklad albo brakuje ci plynu - to sa dwie rozne sprawy. Moje pytanko brzmi: czy wlewales plyn przy otwartej na maxa nagrzewnicy?? To jest wazna sprawa gdyz jezeli tego nie zrbiles to w nagrzewnicy nie ma plynu.
-
Czy obroty maja cos wspolnego z paskiem ?
Hmmm tytul postu nieco inny niz jego zawartosc :) A tak naprawde to masz 525TDS czy 524TD?? Paski w 524 sa dwa: 1. laczy wal glowny z pompa wspomagania - dzieki temu latwo sie kierownica kreci. 2. laczy wal glowny z pompa wodna i alternatorkiem - co daje odpowiednie chlodzenie i prad w alternatorku. 3. moze byj jeszcze od klimy ale to pomine. Jezeli slabnie ci aku to powinienes wymienic ten pasek i sprawdzic ladowanie bo byc moze jeszcze awaria alternatorka sie przytrafila.
-
tylna belka - ile trwa wymiana?
Potocznie mowi sie na to okulary (ze wzgledu na wyglad). Cent dokladnie nie pamietam ale cosik kojarzy mi sie cena okolo 100zl.
-
swieci mi sie kontrolka od abs-u
Z takim poblemem to najlepiej do elektromechanika. Podlaczy pod kompa i zobaczy jaki blad wyskoczyl
-
tylne zawieszenie / tnie opony
M40 to dosc zwawe silniki (moja jechala 200( ale w te 215 nie wierze. A napewno nie ta takich oponkach. Moze profil masz zbyt niski i tak jak mowi sarna1 licznik cie oszukuje. Silniki M42 to IS, sa jeszcze M43 - to jest poprawione M40. Ale te motory wystepowaly juz w e36
-
awaryjne otwieranie (wyjęty akumulator)
Jak mozesz otworzyc bagaznik to wyciagnij lampke i na jej plusa podaj plus z aku natomiast minus do jakiegos elementu nadwozia np hak. Taki sposob wystarcza na otwarcie zamkow, jednak nic wiecej nie rob be zepsujesz elektryke.
-
Tektura w grilu
Ja nie mam tekturki (nie chce mi sie zakladac) ale uwazam ze to nic zlego - do poloneza mozna bylo kiedys kupic taka plekse na grilka i bylo OK. Tylko trzeba to zrobic z glowa aby autko nie lapalo zbyt duzej temperaturki.
-
niepali po inspekcji
Osobiscie watpie w spalenie kompa. Sprawdz raczej te bezieczniki. Komp to juz sytuacja ekstremalna
-
Czy wymieniać cały rozrząd + popychacze, wałek ??
Jezeli tylko cyka na zimnym to nic nie zmieniaj.
-
problemy z geometria
To nie musi byc dobry warsztat. Kazdy warsztat powinien najpierw sprawdzic luzy w zawieszeniu
-
tylna belka - ile trwa wymiana?
cena w warsztacie okolo 250zl (w moim miescie) + czesci okolo 80zl za sztuke.
-
ABS niedziała na jedno koło
Mniej wiecej ale sam raczej ich nie sprawdzisz. Pojedz lepiej do elektromechanika