Treść opublikowana przez Centrino
-
gdzie ten termometr???
Temat rozwijany setki razy na forum. Wystarczy :search: :search: :search: Czy to cabrio, sedan czy turing termometr jest w tym samym miejscu. A jezeli chodzi oskazania gazu na OBC to ni jak maja sie do wskazan benzyny. Wszystko zalezy od regulacji gazu. Jak jest dobrze wyregulowany to powinien palic 20% wiecej gazu od benzyny.
-
Auto nie ma mocy na benzynie.
Ta puszka obok filtra to przeplywomierz powietrza. Sprawdz filtr paliwa czy nie jest przytkany.
-
Gdzie moze byc czujnik temperatury ??bo ciagle. . .
W e34 czujnik temperatury jest pod zderzekiem z lewej strony obok halogenu. W e36 prawdopodobnie jest podobnie.
-
Padla uszczelka pod glowica...jednak to glowica....
Jezeli chodzi o wysokosc uszczelki to ja nie jestem w stanie ci odpowiedziec na pytanie. Wszystko zalezy od tego czy glowica byla juz planowana i ile zbiora przy planowaniu teraz. Fachowcy, ktorzy beda ci planowali glowice powinni Ci powiedziec jaka uszczelke kupic. Jezeli przegrzal ci sie silnik to jest dosc wielce prawdopodobne ze wlasnie przez to padla ci uszczelka tzn glowica sie wygiela badz co gorsza mogla peknac. Jednym slowem mowiac planowania i szczelnosci nie ominiesz. Pozdro
-
Regulacja Visco - czy coś takiego istnieje, czy możliwe????
No tak silnik ci sie nie grzeje to najwazniejsze. Jakbys nie wiedzial to temperatura jest regulowana rowniez termostatem. Wiec jak visco ci zmrozi plyn w chlodnicy to bedzie ci stala wskazowka w pionie. Ale ryk visca nie swiadczy o jego poprawnym dzialaniu a wrecz przeciwnie.
-
SKRZYNIA AUTOMATYCZNA W 525tds
Moze nie bedzie tak zle. Wymien olej natychmiast. Filtr jest do umycia a nie do wymiany. Pozdro
-
jaki wytrzyma przebieg GŁOWICA w 316 M40
Dochodzi jeszcze sprawa oleju. Do M40 nie nalezy wlewac mineralnego oleju. Najlepiej jezdzic na syntetyku a polsyntetyk to naprawde minimum.
-
zapalam swiatla niedziala predkosciomierz
Dokladnie tak jak pisze Boggy. Jest gdzies zwarelko i musisz ustalic w ktorym miejscu.
-
wałek ma wżery ile pojeżdzi????316 M40
Walek ma wzery, ile pojezdze?? Trudno powiedziec bez ogladania walka. Objawy tak jak piszesz nie wkreca sie na obroty, moze nie chciec dobrze odpalac (skrajny przypadek). Do tego dochodzi klekotanie jak w dieslu. Moze podniesc sie zuzycie paliwa (inne nieco fazy rozrzadu) ale raczej nie znacznie.
-
Zbiornik paliwa
Rozwiazanie problemu jest tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=104369&highlight=#104369
-
Moj diesel nie chce zapalić. Pomocy. Prosze! :-(
No to teraz putanie czy te paliwo ci sie na prawde cofa?? Swiece kosztuja od 30 do 50 zl/szt. Auto odpalilo na 2 swiecach z bardzo prostego powodu a mianowicie w koncu stworzyly sie warunki w silniku aby autko odpalilo.
-
Moj diesel nie chce zapalić. Pomocy. Prosze! :-(
nie wiem jak jest w 324 ale w 524 jest pompa wstepna w zbiorniku. Zobacz czy u ciebie jest. I od tego nalezaloby zaczac. Jezeli nie ma i pompa wtryskowa ma za zadanie sama zaciagnac paliwo to wstaw zawor zwrotny na wezyk i powinno pomoc
-
kto kolwiek widzial kto kolwiek wie
Nie. Ale nie wierze ze w promieniu 100km od Wa-wy i w samej stolicy nie znajdziesz interesujacego autka. Zwlaszcza jezeli chodzi o e36.
-
samochód drży przy ok 60km/h
Zapewne w takiej sytuacji masz mocno wybite zawieszenie z tylu. Jednak co sprawdzales z oponami?? Zwrociles uwage czy felga jest prosta i czy nie jest w ksztalcie jajka?? Czy sa kola dobrze wywazone??
-
Regulacja Visco - czy coś takiego istnieje, czy możliwe????
Jak ci visco wyje to raczej nie jest to oznaka jego poprawnego dzialania - a wrecz odwrotnie. Odginajac blaszke uszkodziles visco. Poprawnie pracujace visco wkreca sie do 3000 obr/min podczas gdy silnik do okolo 6000 obr/min. Jezeli odgioles te blaszke to spowodowales iz wiatrak kreci sie z predkoscia silnika a wiec do 6000. Daje to nieznaczny spadek mocy (opory viska) i silnik bedzie sie dluzej nagrzewal - nie widze tu zadnych korzysci. Pozdro
-
Padla uszczelka pod glowica...jednak to glowica....
Uszczelki GOETZ to z tego co wiem ida na pierwszy montaz do BMW wiec nie sa raczej kiepskie. Aby Ci dobrze autko naprawili to nalezy przede wszystkim nalezy sprawdzic szczelnosc i ja splanowac. Nastepnie kupic uszczelke na odpowiednia wysokosc, nowe szpilki (dobrze jest kupic ale jak zamontujesz stare to nic sie nie powinno stac), olej, plyn do chlodnicy. Niech dobrze wyczyszcza blok ze starej uszczelki. Na koniec najbardziej zwroc uwage czy odpowietrzyli ci dobrze uklad chlodzenia bo bedziesz robil to jeszcze raz
-
alternator bmw 520 e-34
Podstawowe pytanie: M20 czy M50?? A tak powaznie to nalezy odkrecic plus z tylu alternatorka i wszelkie kabelki a pozniej wykrecasz go z uchwytu.
-
Tłucze przy ruszaniu pomocy help hilfe
Jezeli sa to stuki zaraz po ruszeniu w tunelu pomiedzy siedzeniami (mnie wiecej) to jest to podpora walu. Mozna jeszcze odroznic ja od tuleji tym ze z regoly wal robi kilka uderzen.
-
kto kolwiek widzial kto kolwiek wie
Nie no nie gadaj ze jechales z Wa-wy do Rzeszowa zobaczyc autko :mad2:
-
problem z pompą paliwa
Prawdopodobnie mechanik ma racje z czyszczeniem zbiornika. Piszesz ze sa widoczne wiorki metalu (niby za duze ale nie jestes w stanie skontrolowac wszystkich) sa one prawdopodobnie przyczyna zacinania sie pompy. Pompa jest to dosc precyzyjne urzadzenie i taki paproch faktycznie moze ja unieruchomic. Wiec na poczatek niech ci wymyje ten zbiornik bardzo dokladnie, a pozniej nalezaloby sie zastanowic skad te paprochy sie wziely i powod ten wyeliminowac gdyz po jakims czasie znowu beda sie znajdowac w zbiorniku.
-
czy to jest cos powaznego?? leci skądś olej
Tragedii nie ma ale kontroluj mozliwie czesto stan oleju.
-
Jak wyciągnąć pompe paliwa w 324td?
nie wiem dokladnie jak jest w 324TD ale w 524TD pompa znajduje sie w zbiorniku + do tego wtryskowa. Nie ma podstaw aby w 324 bylo inaczej.
-
Jak odpowietrzyć układ korbowy?
Z tego co wiem to skrzynia korbowa odpowietrza sie sama przez uklad odpowietrzania ale uzytkownik raczej nie ma na to wplywu :)
-
525d czestotliwosc wymian plynow filtrow itp
Trudno powiedziec ile masz jeszcze do wymiany. Zalezy to od stylu jazdy, ilosci i czestosci rozruchow silnika jak rowniez dlugosci jego pracy (zimny/cieply) itp. Jezeli pali ci sie jeszcze 1 zielona lampka a autko dopiero kupiles (tak rozumiem) to wymien ten olej. Przy wymianie oleju raczej od razu wymien filtr powietrza. Filtr paliwa w 525d z tego co pamietam co 30 000 km - ale nie jestem pewien.
-
Wałek rozrządu i dźwigienki zaworowe
Ja powiem ze wymiana tylko zuzytych elementow w przypadku M40 daje tylko mierne wyniki (sam to przerabialem). Jezeli kupujesz sam walek i zostawisz uzywane dzwigienki to znisza one w dosc krotkim czasie walek. Powodem jest to ze stare dzwigienki maja wyzlobienia i walek nie bedzie dolegal cala powierzchnia do dzwigienek. Co za tym idzie wytrze sie bardzo szybko i twoje pieniazki pojda na marne.