Treść opublikowana przez Centrino
-
ksiazka serwisowa
Mlody widze przynajmniej dwa twoje watki, ktore sa niepoprawnie napisane. Przeczytaj regulamin a nastepnie skorzystaj z opcji wyszukiwania zanim zadasz pytanie. Na ten temat byl juz i to calkiem niedawno post. Taka ksiazke mozna kupic w WKŁ czyli Wydawnictwo Komunikacji i Łączności. Ta ksiazka z serii "Sam naprawiam" zostala wydana w tym roku.
-
zmiana obrotomierza
w e28 wystarczylo wlozyc tylko obrotomierz do licznika. Podejrzewam ze w e30 bedzie tak samo
-
Regeneracje mostów szpery
Tak prawde mowiac to kazdy ceniacy sie mechanik powinien umiec naprawic dyfer. Jednak nikt sie za to nie bierze.
-
Swap w 518i
ej Wujekdobrarada ale masz piekna furke :)
-
kontrolka - od czego?
Kontrolka nie zawsze sie swieci caly czas. W niektorych modelach zapala sie i gasnie w momencie naciskania hamulca
-
Problem z dopływem paliwa ponizej pół baku ( 318 tds)
jagamen - na pewno ciagnie gdzies powietrze w zbiorniku
-
Regeneracje mostów szpery
Chyba nic z tego. Remont mostu jest zbyt kosztowny.
-
e32 kasowanie insp.
Ludzie czemu nie korzystacie z prostej opcji: search Nie zasmiecaloby to tego forum i latwiej by bylo znalezc sensowne watki. Pozdro
-
nie moge otworzyc auta. Juz mam dosc. Pomocy...
klucze do aku: 10 lub 13. Odpiecie aku powinno wystarczyc. Odczekaj chwilke podlacz go i zakoduj kluczyk. Podejrzewam ze zawiesza sie centralka lub sa jakies przerwy na stykach w kablach od alarmu.
-
Wskaznik temperatury
Prawdopodobnie masz wyskalowany na duza temperaturke termostat stad taki efekt. Oryginalnie jest to 88 st C. Jak masz wlozony np 90 stopni to o te 2mm moze sie poruszyc wskaznik
-
Po wymianie głowicy...
Tylko uwazaj bo czasami sa mikrowycieki, ktorych nie widac. Poprostu plyn szybciej paruje niz wycieknie.
-
Swap w 518i
Mniej zachodu, mniej kasy, lepsze wyposazenie. Same plusy. Ja generalnie nie lubie swap`ow
-
Problem z dopływem paliwa ponizej pół baku ( 318 tds)
No raczej bez sensu. Co?? Przestawala chodzic jak bylo 20l w zbiorniku??
-
Chip w TDS-ie.
Tak jak napisal kolega Tudm, jezeli chip jest profesjonalnie wstawiony, jest zaprogramowana dobra mapa paliwa i silnik nie wykazuje oznak zuzycia to nic zlego autku sie nie stanie. Fakt jest taki ze jezeli wszystkie te warunki sa spelniony to obserwuje sie przyrost mocy i momentu oraz zmniejszenie zuzycia paliwa (przy normalnej jezdzie)
-
Po wymianie głowicy...
:search: :search: :search: Jak robisz krotkie odcinki o o tej porze roku jest to normalne zjawisko. Jak przegonisz autko kolejne 200km to nalot zniknie.
-
awaryjne otwieranie
Dokladnie - najpierw dobrze poszukaj. Wyciagnij lampke z bagaznika (ta od podswietlenia) o do jednego kabla podlacz + a do jakiegos elementu karoserii lub do drugiego kabla daj - Na otwarcie zamka powinno wystarczyc.
-
1.8i z turbiną??!!
Wydaje mi sie ze to za droga zabawa aby sie w to bawic. Jezeli chcesz profesjonalnie wstawic turbinke to sama turbina + jej smarowanie nie wystarcza. Do tego nalezy zrobic dodatkowa magistrale na smarowanie tlokow - a przy tym to juz jest troche zabawy.
-
[E28] Nie działa ABS!!!
Napisales ze masz autko od niedawna wiec na poczatek sprawdz opony czy wszystkie maja taki sam rozmiar - moze to byc powodem odlaczania ABSu juz podczas jazdy. Jak nie to tak jak pisza koledzy
-
koszty zamiany skrzyni
Z tego co wiem to temty zmiany skrzyn z aut na manuala byly juz setki razy na forum. Wystarczy troche poczytac i pokalkulowac.
-
Głośny gwiazd turbiny????
Wedlug mnie pada turbinka.
-
TWARDNIEJĄ WĘŻE UKŁADU CHŁODZENIA!!!! PROSZĘ O POMAOC!!!!!!!
1. Mozliwe jest ze zawiesza sie termostat - jak sie otworzy to masz miekkie weze a jak nie to sa twarde. Mozesz go wymienic bo to wzglednie niewielki koszt. 2. Piszesz ze wymieniales plyn w chlodzacy i nie odpowietrzyles ukladu. Stawiam na to ze to jest problem. Uklad jest nie odpowietrzony i skutkiem tego sa twoje problemy. Pamietaj ze w beemkach jak zle odpowietrzysz uklad to nie zawsze ci pokazuje ze sie gotuje plyn. Jezeli czujnik nie ma styku z plynem to ci tego nie pokaze. 3. Jakby byla uszkodzona membrana w parowniku to gaz zachodzi w ciekawa reakcje z goracym plynem ze bys wiedzial ze to jest awaria. Ja stawiam na pkt 2 tym bardziej ze piszesz ze czujnik ci pokazuje brak plynu w ukladzie.
-
remont kapitalny w E-34 524
A powiedz mi jak to sie objawia. Autko nie pali, kopci czy co?? Po sciagnieciu glowicy widac przeciez cylindry i mozna to stwierdzic na oko. A ten kto ci powiedzial ze masz skorodowane tuleje to jak to sprawdzal??
-
lusterko elektryczne padło
No w pierwszej kolejnosci sprawdz bezpieczniki i czy jest prad przy silniczku.
-
Prędkościomierz
Jezeli chodzi o wskaznik paliwa to jest to normalna przypadlosc w e34. Wskaznik pokazuje poziom jaki najczesciej wystepowal w autku. Napisz czy jak zalejesz do pelna albo wjezdzisz prawie wszystko to czy nadal stoi tak samo.
-
wymiana dźwigienek i popychaczy
Jezeli jestes pewny ze ma tylko 10 000 to go zostaw.