Treść opublikowana przez Centrino
-
Modele samochodów BMW - MINIATURY BMW
Jestem za. Sam z reszta poluje na model e34.
-
Rozrząd - jak ustawić?
Na wale glownym jest znak na kole i kierowany jest na uszczerbek na dolnej obydowie rozrzadu. Gore i pompe zaznaczalem mazakiem. Tylko uwazaj jak bedziesz robil rozrzad bo w 2.4TD na kole od walka rozrzadu jest ruchomy klin i mozna kolo o jeden zab w jedna i druga strone przestawic.
-
MAM STRASZNY KŁOPOT Z ZAMKAMI - CO ROBIĆ??
Z tego co wiem to slusarz potrafi dorobic kluczyki do wyciagnietych wkladek. Powyciagaj wszystkie wkladki i daj do zrobienia.
-
Głowica i rozrząd M40.
Tylko zorientuj sie na temat kosztow swapu silnika. Wbrew pozorom sa dosc spore
-
Przygasanie światał
Stawiam na regulator napiecia
-
Czy wtryski pasują ???
W M40 mialem niebieskie, jak padly to zlaozylem takie z e28 z konca produkcji i nic sie nie zmienilo ani przyrost ani strata mocy. W motorze czytalem ze filtr stozkowy zabija przeplywki.
-
Czy wtryski pasują ???
Z tego co wiem to sa takie same. Roznica polega na oprogramowaniu kompa i dlugosci otwarcia wtryskiwaczy.
-
Co to za sprężyny???
A nie ma napisu na sprezynach?? Z tego co wiem to jak sa dobre markowe sprezyny to widnieje na nich napis z nazwa producenta.
-
Problem z dopływem paliwa ponizej pół baku ( 318 tds)
No coz w twoim przypadku faktycznie byla pompka. No i faktycznie zasysalo powietrze. Ale dobrze ze sie wyjasnilo.
-
Głowica i rozrząd M40.
No to ci powiem ze 60tys to nie tak sporo. TYle pasek powinien wytrzymac nawet w M40. Szansa jest ze glowica jest cala tylko ze nikla. Mozesz sciagnac walek i dzwigienki i probowac wciskac zawory. Jezeli wszystkie chodza i bez przeszkod wracaja na swoja pozycje to mozesz sprobowac zalozyc rozrzad i odpalic autko. Bedziesz wiedzial wtedy jak chodzi i czy trzeba sciagac glowice. Pozdro
-
Do znawców TD - czarny olej
Popieram kolegow wyzej. Kazdy diesel, nawet zaraz po wymianie, bedzie mial czarny jak smola olej. Jest to normalne zjawisko i nie trzeba sie tym przejmowac. Wazne aby w tym oleju nie bylo opilkow metalu i bialego nalotu
-
Problem z licznikiem
Po pierwsze to tytuluj poprawnie watki zaznaczajac rowniez do jakiego modelu auta to sie tyczy. Po drugie czy uzyles opcji "szukaj" - bo wydaje mi sie ze nie Po trzecie witaj na forum :)
-
325e muli sie miedzy 70-110
5 tys obrotow to juz niestety ale koniec obrotomierza w tym modelu silnika. ETA to super wynalazek i mysle ze to jest jakas wada. Sprawdz filtr paliwa.
-
Jak wymienic łożysko lewe przód?? Trudne??
No tos Kornelio rade dal :)
-
SŁUCHAJCIE NADCHODZI REWOLUCJA W BMW
A jaka to rewelacja?? Te plany sa nam - milosnikom tej marki - juz dawno znane.
-
Jak wymienic łożysko lewe przód?? Trudne??
A w e39 nie jest czasem tak samo jak w e34 ze sie cala piaste wymienia a nie lozysko??
-
Różnica między 2.0d 150PS a 163PS??
Podstawa to ETK gdzie mozna sobie porownac numery czesci (czy sa takie same czy inne) choc mi sie wydaje ze jest po prostu inna mapa paliwa i nic wiecej.
-
Ubywa płynu chłodniczego
Po sciagnieciu glowicy to i tak mozna dac do planowania i na szczelnosc. Ogladnij dobrze weze wszystkie czy nie zbiera sie na nich grzyb (polaczenia). Moga sie tam tworzyc mikrowycieki, ktore odparowuja zaraz po wydostaniu sie na powietrze i nie widac tam plynu
-
wskaznik paliwa
a pozniej czy idzie napiecie na kableach tych co ida do plywaka
-
Opony 195 tki mogą być do 1.6??
pawers ma racje - w taki sposob wlasnie sie oblicza opony i w taki sposob mozna dobierac rozmiar oponek. Ja nie widze nic zlego w zalozeniu tych opon a roznica 5 w wysokosci bedzie po prostu niezauwazalna.
-
Wałek rozrządu
1. Przeczytaj regulamin 2. :search: :search: :search: a wiele znajdziesz
-
zmiana obrotomierza
O fajnie ze napisales ze to e36. Mysle ze tez wystarczy wstawic tylko obrotomierz bo plytki sa te same dla wiekszosci modeli (roznica 4 lub 6 cylindrow) i tu zwroc uwage z czego zakladasz bo jak zalozysz od 6 cyl to bedzie ci inaczej pokazywal
-
klekot jak bocian!!co się dzieje??
Powiem tak: polsyntetyk to jest niezbedne minimum dla M40. Jezeli juz jezdzi na mineralce to nie wlewajcie juz do niego pol czy full syntetykow bo to wyplucze silnik i zatka kanaliki w hydrozawoach i te w tym momencie umieraja. Podobnie wowczas dzieje sie ze smarowaniem walka - listwa sie zatyka i rowniez to smarowanie jest cieniutkie czego efektem jest nadmierne (jezeli w M40 mozna powiedziec o normalnym zuzyciu elementow glowicy) zuzycie walka i dzwigienek.
-
padniety akumulator
Dokladnie tak jak koledzy pisza. Raczej sposobu na maske nikt ci nie powinien podawac gdyz jestes jeszcze za malo wtajemniczony. ale pod maska jest wyciagniety trzpiec z "+" i latwo mozna podlaczyc jakies zasilanie awaryjne
-
Opony 195 tki mogą być do 1.6??
Mozesz wstawic spokojnie tylko dobrze wymierz na wysokosc.