Treść opublikowana przez Centrino
-
Biały dymek przy odpaleniu tds-a...
Hmmmm - fakt :)
-
Pytanie o prad?
Takie info mozna znalezc zarowno w ETK jak i na realoem. Tylko nalezy podac swoj vin aby dobrze bylo dobrane wyposazenie.
-
Stuki z tyłu podczas ruszania- most??
Jezeli podczas wlaczania biegu to na pewno nie jest to most gdyz nie pracuje on w tym momencie.
-
Przednie fotele i regulacja pasów bezp.
Hmm sam jestem ciekaw. Kiedys pytalem sie jak to wyregulowac ale nikt mi nie odpowiedzial.
-
525tds automat - dziwny spadek mocy :/
Tak jest. Instrukcja i serwisy (przynajmniej te uczciwe) twierdza iz mozna filtry wyplukac. Z reszta jest to stalowa siatka i nie ma problemu z jej plukaniem. Ale nikt nikomu nie zabroni go wymienic - choc twierdze iz jest to zbyteczny wydatek.
-
Biały dymek przy odpaleniu tds-a...
Jedynie co to dostaja sie male ilosci oleju do cylindrow, ktore spalaja sie po uruchomieniu auteka. Jednak przy mocniejszym uszkodzeniu moze np zapchac sie katalizator, zabrudzic sie sonda itp - jedna to juz w skrajnych (tak mi sie zdaje) przypadkach.
-
Fotel pasażera
A po zlutowaniu sprawdziles bezpieczniki??
-
termostat 97 stopni c ???
Zastanawiam sie tylko skad oni wykombinowali taki termostat
-
Coś nie tak z klimą!
Wydaje mi sie ze Jelcz Cie zadymil. Tak w gruncie rzeczy to nie wiem czy w klimie jest w ogole co sie dymic (w srodku auta) Jezeli chodzi o filtr to teoretycznie jest tylko pytanie czy ty go kiedykolwiek widziales i czy kiedykolwiek go wymieniales.
-
Skrzynia biegów
Co rozumiesz poprzez pojecie "skrzypienie sprzegla"?? Najprostszy test to na odpalonym silniku gdy wcisniemy sprzeglo nie powinno byc nic slychac natomiast jak sie sprzeglo pusci to i w tym momencie zaczyna byc slychac szum, delikatne zgrzytanie i wycie to lozysko jest uszkodzone
-
Mały dylemat - schadowline
Tez mi sie wydaje ze jest chromowany. Czarne to sa chyba tylko podrobki
-
Stuki z tyłu podczas ruszania- most??
To te stuki sa podczas ruszania czy podczas wbijania pierwszego biegu?? Wnioskuje ze chodzi o ruszanie. W tym momencie najbardziej prawdopodobne wydaja sie gumy na tylnej belce, jak rowniez mozliwe jest ze sie wyrobila kulka na moscie i wowczas tez moze stukac (mostu nie oplaca sie naprawiac) W kazdym razie jedno i drugie mechanik powinien zdiagnozowac w ciagu 2 minut
-
E34 in pro zbite szkło
No jatawiam na to ze kloszy nie dostaniesz
-
rzezi w silniku
To klepanie po wymianie walka nie ucichnie gdyz to nie walek jest zuzyty tylko popychacze hydrauliczne. No wlasnie jest odwrotnie niz piszesz. Lozysko oporowe rzezi na puszczonym sprzegle a jak sie wcisnie to robi sie cicho.
-
dziwne dźwięki na obrotach ?!
a jest gaz??
-
Biały dymek przy odpaleniu tds-a...
Moga konczyc sie uszczelniacze zaworowe. Wowczas niewielkie ilosci oleju dostaja sie na cylindry i podczas odpalania moze wowczas pojawic sie bilay dymek. W poczatkowej fazie jest to nieszkodliwe ale nalezy pilowac olej. Wymiana jest dosyc klopotliwa i pare zlotych kosztuje (choc same uszczelniacze sa taniutkie)
-
Jak poprowadzic przewod
dokladnie tamtedy bedzie dobrze. Tylko wez sobie jakis sztywny drut aby go przeciagnac. Bedzie latwiej
-
dziwne dźwięki na obrotach ?!
e34 520 12V czy 24V?? Zalezy skad te dzwieki dochodza. Jezeli z gory silnika to wystarczy wyregulowac zawory (12V). Jezeli z dolu silnika ta juz gorzej.
-
E34 - na co zwrócić uwagę?
Poza dolna czescia drzwi (przy dolnej listwie) tam gnije 80% e34
-
telefon w E39, co i jak??
Jak na jakiej zasadzie?? To jest normalny telefon GSM. Wkladasz karte z komorki i dziala telefon.
-
Naklejka na szybe z nr. rej. i darowizna pojazdu...
Mozna zamowic sama naklejke
-
[E30] - elektryka radia
Szybki potrzebuja sporo pradu wiec lepiej zrobic odpowiedni przekaznik. Bedzie bezpieczniej i lepiej. Jak to zrobic to musisz poszukac na forum albo niech ktos napisze bo na elektryce sie za bardzo nie znam.
-
Problem z ciśnieniem oleju był, teraz są dziwne dzwięki...
Jakby sie okazalo ze to panewki to proponuje wymienic wszystkie (nie tylko te co padly) i zrobic szlif walu.
-
Automat 1.6M-40 92r jaki silnik podpasuje zamiast tego M40.
Wydaje mi sie ze akurat ze skrzynia problemow nie powinno byc. Choc roznie to bywa.
-
Mały problemik z kontrolką ABS
A taka podstawowa sprawa. Napisales ze raz sie ta kontrolka zapala a raz nie. Mozesz napisac kiedy sie zapala?? Czy jak sie zapali to podczas jazdy gasnie?? Czy jak jest zapalony to czy ABS`y dzialaja czy sie wylaczaja?? Generalnie jezeli zapali sie podczas jazdy to nie ma prawa zgasnac zanim sie nie odpali ponownie silnika/zaplonu. Jezeli mimo wlaczonej kontrolki ABS dziala to mysle ze nie nalezy szukac przyczyny w ukladzie ABS tylko przy zaroweczce na zegarach. Sadze tak poniewaz jak sie zapali kontrolka to znaczy ze komputer wykryl awarie i powinien wylaczyc uklad ABS.