Treść opublikowana przez Centrino
-
Czemu go tak buja...??
Tez mi sie tak wydaje, ze to wina opon. Albo masz gule na oponie albo felga mocno krzywa
-
Potrzebuje informacji - chcę kupic BMW 525TDS 92-94!
Automatow w BMW nie ma sie co bac. Sa dobre i nieczesto sie z nimi cos dzieje, a jak juz to glownie przez niedbalstwo wlascicieli. 525TDS to dobry silnik jezeli tylko poprzedni wlasciciel sie na nim nie wyzywal. Jezeli chodzi o cene to jezeli autko jest naprawde igla to nie ma sie co zastanawiac. Niekiedy kupisz taniej ale wiecej do niego dolozysz
-
wtrysk z przewodem[sterujący?]
Jest to mozliwe. Wyglada na to ze zaciaga tamtedy powietrze. Ale sprawdz wczesniej filtr paliwa i szczelnosc wszystkich polaczen wezykow. Ten wtryskiwacz jest drogi i lepiej wczesniej wszystko sprawdzic.
-
Problem z odpaleniem zimnego TDS.
Jezeli TDS nie chce odpalic na zimno to zaloz zaworek zwrotny. Prawdopodobnie paliwo Ci sie cofa do zbiornika i nie chce odpalic az go nie napompuje.
-
wysprzeglik--odpowietrznik
No i wlasnie dlatego sie pytam ktory to rok i czy jestes pewnien jak eksploatowal auto poprzedni wlasciciel. Jezeli nie rozumiesz celu mojego pytania to nic na to nie poradze. Stan zewnetrzny samochodu nie swiadczy w zaden sposob o stanie technicznym. Sprzeglo jest obliczane na okolo 200tys km jednak wszystko zalezy od stylu jazdy, jak i mozliwe jest ze zepsulo sie przedwczesnie. Jezeli chodzi o powyzsza wypowiedz to mysle ze jest tu nie na miejscu. Pozdrawiam
-
stuki w tylnym zawieszeniu
Moga to byc dzwieki dochodzace od sprezyn. Mozliwe tez ze jak sie z powrotem uloza to przestana
-
Strzeliło, zgasl i juz nie chce odpalic !! Od czego zaczac ?
Sam napisales ze jest peknieta wiec tu jest twoj problem. Auto nie odpala poniewaz ciagnie lewe powietrze i komputer nie potrafi dobrac dawki paliwa na rozruch a gaz nie dochodzi. Nie chodzi mi o to ze jest uszkodzony tylko nie ustawiony. Strzalow czy parskniec?? Jezeli strzalow to twoj kolega w ten dzien powinien w totka zagrac gdyz wygral los na loterii ze mu przeplywki nie rozwalilo ;)
-
Coupe zawieszenie M-technic
Jest takie cos jak realoem.com/bmw/ Jest tam mozliwosc sprawdzenia zawiechy. Jednak nie wiem czy pokaze jednoznacznie czy jest M Pakiet czy nie
-
1,6 i zawieszenie m power???pomocy musze wymienic amorki!!
Niekoniecznie ktos wstawil tam takie zawieszenie. Klient kupujac nowe auto mogl zakupic M Pakiet, w sklad ktorego wchodzi takie wlasnie zawieszenie. Jezeli chodzi o regeneracje to podejrzewam ze sa to spore koszty i o ile wiem to porzadnie umie je naprawic tylko jeden warsztat w polsce a mianowicie w Warszawie lecz nie pamietam jego nazwy (jest gdzies na forum). Sadze ze koszt regeneracji jest rownierz spory. To ze jest M Pakiet nie znaczy ze jest to taczka. Cala sztuka polega na tym aby dobrac zawieszenie tak aby bylo niskie, sztywne a przy tym nie tracic komfortu jazdy.
-
Coupe zawieszenie M-technic
Zebys chociaz zdjecie sprezyny czy amorka wkleil a ty cale auto wstawiles. Numer jest nadrukowany na sprezynie lub amortyzatorze. Pozniej wchodzisz na realoem i sprawdzasz. PS Ładne autko.
-
REALOEM
Mysle ze o takie cos nalezaloby pytac na forum opla lub audi. Tam predzej beda wiedziec o czym takim
-
Ktos z szanownych Panów moze zna to auto
To nie jest problem. Kumpel mial do niedawna (wyladowal w rowie) 735i e23 w amerykanskiej budzie. Swiatla pasowaly od poloneza, wiec koszt przerobki byl znikomy
-
Jakiej muzyki słuchacie podczas jazdy swoją Bunią?
A ja slucha przedewszystkim silnika (mimo ze diesel ale daje piekny dzwiek) Pozniej ESKi badz ZETki a pozniej mam jeszcze taki zbior olbrzymi MP3 gdzie jest chyba wszystko :)
-
E36 Silownik od bagaznika od centralnego
Pytasz gdzie mozna dostac uzywane silowniki?? Miejsc takich jest setki ale jak mamy Ci pomoc skoro nawet nie podajesz lokalizacji skad jestes?? Poszukaj na allegro, autogielda.com.pl, gazety z ogloszeniami. Jezeli chodzi o silowniki to sa dwa rodzaje: master i slave master ma 5 przewodow i on steruje reszta silownikow, np. jak zamykasz mastera to zamykaja sie wszystkie drzwi. Natomiast slave nie zamyka innych drzwi, on "slucha" jedynie mastera i czeka na impuls otwarcia lub zamkniecia.
-
Gdzie CB Radio w e34
Nikt nie ma pomyslu??
-
tuning box IAT BMW E36 318 IS
Nie no facet nie chodzi o to ze to nie podniesie mocy, bo podniesie - w bardzo brutalny dla silnika sposob. To co to urzadzenie robi to jedynie oszukuje komputer silnika podajac mu takie wartosci ze silnik pracuje na ssaniu. Co za tym idzie to podnosi w sposob astronomiczny spalanie a przyrost mocy ...hmmm 25KM..... mysle ze nie nalezy tego komentowac. Jakby tak bylo to takie urzadzenie i jeszcze jakas pierdola i by bylo 300KM prawie za friko. Facet wez tego nawet nie zakladaj, chyba ze chcesz sprawic sobie nowy katalizator i inne elementy samochodu. Pozdro
-
komp z 1,8 do 1,6 czy pasuje?
Hmmm za bardzo to nie sprecyzowales swojego pytania. Chodzi Ci o silnik M40, M43... ?? Ale sadze ze silnik bedzie na tym pracowal lecz nie bedzie to zadowalajaca praca silnika. To sa rozne pojemnosci a co za tym idzie inne mapy paliwa.
-
wysprzeglik--odpowietrznik
Hmmm a ktory ty masz rok tego swojego autka?? I czy jestes pewnien w jaki sposob jezdzil poprzedni wlasciciel samochodu?? I skad wiesz ze twoja "byla" e30 nie miala wczesniej robionego sprzegla??
-
Strzeliło, zgasl i juz nie chce odpalic !! Od czego zaczac ?
Skoro kopnely Cie kable to moze to byc przyczyna wystrzalu. Uklad zasilania gazem jest bardzo czuly na niesprawne kable, kopulke czy swiece. Powodem strzalu mogla byc rowniez zle wyregulowana mieszanka gazu. Jezeli chodzi o to co moglo sie stac to po strzale mogla uszkodzic sie lub spasc guma miedzy przeplywomierzem a kolektorem. Kolejna sprawa to mogly pospadac podcisnienia lub spadla gumka z klapki "anty - bum" to taka klapka zamontowana na przewodzie powietrznym miedzy przeplywka a kolektorem ssacym. Strzal mogl rowniez uszkodzic mieszalnik ktory jest zamontowany kolo przeplywomierza
-
Czy konieczna jest geomentria po wymianie amortyzatorów ?
Teoria mowi ze nalezy sprawdzic geometrie a w praktyce malo kto to robi (chyba ze czuje sie wyraznie zmiany)
-
Wyrzuca płyn chłodzący
Sprobuj jeszcze odkrecic korek od zbiorniczka wyrownawczego i zobacz czy nie wydostaja sie babelki powietrza/spalin
-
Wyrzuca płyn chłodzący
Zwroc uwage czy jak troche pojezdzisz to czy weze od ukladu chlodzenia nie robia sie twarde jak kamien. Jezeli tak to jak szybko to sie dzieje.
-
czujnik połozenia przepustnicy
TPS ma byc ustawiony tak aby po delikatnym ruszeniu przepustnica delikatnie kliknol. Natomiast sprawdza sie go tak ze wylaczony ma miec 0 omow a wlaczony nieskonczonosc. I tyle jezeli chodzi o TPS.
-
wysprzeglik--odpowietrznik
Hmmm, moze sprzeglo krzywo bierze ale pewnosci nie mam
-
wysprzeglik--odpowietrznik
Jezeli biegi chodza dobrze to odczep sie od wysprzeglika. Sprawdz poziom plynu hamulcowego. Jest to ten sam uklad do sprzegla i do hamulcow. Jezeli jest go za malo to go dolej i problemy zapewne znikna