Skocz do zawartości

DarioKa

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez DarioKa

  1. koledzy zapomnieli wspomnieć o sprawdzeniu stanu amortyzatorów.
  2. No to się nie dziwię, że się pokrzywiły. Zamontowałeś zbyt twarde klocki, czego skutkiem było przegrzanie tarcz i skrzywienie. Miałeś mieszankę typu "wurst i spaghetti" :D .
  3. A jakie klocki miałeś przy tych tarczach Zimmermann?
  4. DarioKa odpowiedział(a) na jedyk temat w E39
    Częstą przyczyną tego typu objawów są uszkodzone tuleje górnych wahaczy. Żeby je sprawdzić trzeba odkręcić osłonę silnika, przednią część nadkoli i kanały powietrzne chłodzenia hamulców. Następnie odkręcić śruby mocowania wahaczy i wysunąć przednią cześć wahacza z mocowania do dołu. Wkładasz śrubokręt do otworu śruby i przeginasz tuleję we wszystkie strony. Jeśli jest uszkodzona, to zobaczysz naderwaną lub całkiem oberwaną gumę wewnątrz. U mnie tak było z lewej strony. Niestety po wymianie musiałem zrobić geometrię, bo wcześniej była zrobiona na uszkodzonej tulei. Problem wibracji powyżej 100 km/h zniknął.
  5. Różnica polega z pewnością na jakości wykonania. Co do samego zakupu, to polecam jedynie tarcze tego typu marki Zimmermann.
  6. A ja stawiam na pompę. Jeśli puścił uszczelniacz i wali paliwo do oleju, to ma niższe ciśnienie na wtrysku, więc ten leje zamiast pylić i wypala dziurę w tłoku. Znam podobny przypadek, co prawda w CR, ale było tak samo. Co do wtrysku, to którędy niby miałoby się dostać paliwo do oleju jeśli z pompą byłoby wszystko ok? Pozdrawiam
  7. Być może mechanik, który wymieniał Ci płyn nie potrafił odpowietrzyć i to są właśnie typowe objawy dla zapowietrzonego układu chłodzenia. Dla pewności sprawdź pompę wody, bo były montowane z plastikową turbinką, które łatwo się uszkadzały. Sprawdź poziom płynu na zimnym (rano) silniku i w razie potrzeby dolej płynu do poziomu. Rozgrzej silnik z temperaturą ogrzewania wnętrza ustawioną na max, a nawiew na min., ale nie może być całkiem zamknięty. Na wolnych obrotach otwórz korek i dolej płynu na max. Odkręć odpowietrznik na chłodnicy do momentu pojawienia się tam płynu i taką samą operację wykonaj odpowietrznikiem na wężu górnym bliżej silnika. Zakręć korek i trochę przytrzymaj silnik na wyższych obrotach (ok.3000-3500 rpm). Ponownie na wolnych odkręć korek i odpowietrzniki, w razie potrzeby dolej płyn na max. Zakręć wszystko i znowu zwiększ obroty na 2-3 min. Czasami taki zabieg trzeba powtórzyć do 5 razy. Możesz też postawić auto na podjeździe (przód wyżej niż tył), lub przednią osią na krawężniku. Powodzenia
  8. DarioKa odpowiedział(a) na reno temat w E39
    Oj, chyba Ci LCM (sterownik świateł) padł. Bez DIS-a chyba nic nie wskórasz.
  9. Podłączali Ci do kompa i nie zmierzyli czy turbina dobrze ładuje? U kogo Ty kolego byłeś? Turbinę sprawdzisz na komputerze "DIS" (nie mylić z komputerkami dla dzieci :lol: ), ładowanie powinna mieć ok. 2,2 bar przy ok. 3500 rpm. Kolejna rzecz do zawór AGR, który akurat można wyjąć i wymyć. Sprawdza się go również pod DIS-em, ale na wolnych obrotach. Następnie ciśnienie na pompie, czasy otwarcia i korekty wtryskiwaczy (najlepiej na zimnym silniku). Dalej, przepływomierz. Dla świętego spokoju sprawdź kompresję, ale do tego trzeba wyjąć kolektor dolotowy. Można zrobić kompresję dynamiczną na DIS-ie, ale ona pokaże Ci tylko różnice pomiędzy cylindrami. Jak sprawdzisz powyższe, to z pewnością znajdziesz problem, no chyba, że masz automata i tam jest przyczyna. Pozdrawiam
  10. Jeżeli wysiadł silniczek lub jest przerwa na kablu to będzie zarejestrowany błąd w ZKE.
  11. Mówimy o otwieraniu czy domykaniu? http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DP91&mospid=47555&btnr=41_0081&hg=41&fg=60 tutaj masz cały zespół zamykania i jak zapewne zobaczysz, siłowniki są dwa.
  12. DarioKa odpowiedział(a) na balin5 temat w E39
    Lej tylko 0W40, 5W30 lub 0w30. Wszystki longlife 01 lub 04. Od Castrola tańszy jest nieco Mobil i chyba nawet lepszy.
  13. DarioKa odpowiedział(a) na admd1 temat w E39
    sprężyny tylne są inne w zawieszeniu normalnym i obniżonym.
  14. DarioKa odpowiedział(a) na hgs78 temat w E39
    Sugeruję podpięcie do DIS-a. Trzeba sprawdzić błędy w ZKE (zentral karoserie elektronik), czyli w module karoserii. Mógł zdechnąć silniczek mechanizmu domykania klapy.
  15. Musicie podpiąć się pod DIS-a. Problem może być w GM-ie (grund modul), czyli w sterowniku karoserii. Mógł też wysiąść silniczek mechanizmu domykania.
  16. DarioKa odpowiedział(a) na mrbasic31 temat w E39
    Witam, podczepię się do tematu, bo mam podobnie, tylko, że poduszki pod silnikiem wymieniłem i nic się nie zmieniło. Delikatne wibracje na wolnych obrotach i telepanie podczas gaszenia to moje objawy. Niestety diagnoza padła na koło zamachowe (mam manual), a pewnie większość z Was wie ile to kosztuje :mad2: . Do tego najlepiej wymienić sprzęgło, bo mam jeszcze fabryczne. Koszt łączny nie zamknie się w 3000 zł. Masakra.
  17. DarioKa odpowiedział(a) na joker1000 temat w E39
    Nie jestem fachowcem, więc nie opiszę Ci tego. DIS jest urządzeniem serwisowym, więc daje największe szanse na rozwiązanie Twojego problemu. Nie wiem jak u Ciebie, ale w Krakowie są co najmniej 2 warsztaty (poza ASO) wyposażone w to urządzenie. Jak chcesz telefon to napisz na priv.
  18. DarioKa odpowiedział(a) na joker1000 temat w E39
    Spróbuj na DIS-ie.
  19. Ja podpiąłem ULF-a, a słyszałem, że można podpiąć też MULF-a, ale tego nie przerabiałem osobiście.
  20. DarioKa odpowiedział(a) na tedeusz temat w E39
    Open Circuit - obwód otwarty, czyli któryś przewód lub bezpiecznik leży.
  21. Ja to zrobiłem i mogę powiedzieć, że sama przeróbka jest banalna, wykluczając programowanie. Miałem BIT II ze słuchawką bezprzewodową. Zabieg polega na wypięciu modułu BIT II (lewe tylne nadkole) razem z krótką przejściówką kablową i wpięciu w jego miejsce modułu ULF lub MULF (ten drugi trochę droższy). W podłokietniku wstawiłem uniwersalny SNAPSHOT, choć nie wiem czy to było konieczne. Na koniec programowanie na DIS-ie i po zabiegu.
  22. Zgadzam się z Manolito, 525d nie ma klapek, a te silniki były tylko po lifcie.
  23. A to się dzieje na wyłączonym silniku? Czy może na włączonym jest tak samo?
  24. DarioKa odpowiedział(a) na kolalysy temat w E39
    Podstawowa sprawa, to czy masz czujnik zmierzchowy.
  25. Miałem kiedyś M50 2,0i z Vanosem i po eksplozji gazu zaczął mi falować, okazało się, że to był walnięty przepływomierz. Możesz to łatwo wyeliminować przez odłączenie przepływki. Jak przestanie falować po odpięci, to znaczy że masz walniętą przepływkę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.