Skocz do zawartości

DarioKa

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez DarioKa

  1. DarioKa odpowiedział(a) na dawid....d temat w E39
    koledze chodziło o zegarek, który pokazuje aktualny czas. Podejrzewam, że pokaże Ci się dopiero jak go ustawisz, ale nie wiem jak się ustawia te rzeczy w wersji bez board monitora. Musisz poczekać, aż któryś z kolegów, co ma taką wersję jak Ty, zechce odpowiedzieć.
  2. DarioKa odpowiedział(a) na Chabera temat w E39
    dokładnie, przy pedale, u góry, musisz się dostać do mocowania pedału hamulca.
  3. DarioKa odpowiedział(a) na Chabera temat w E39
    Jeżeli komputer widzi cały czas wciśnięty pedał hamulca, to z pewnością zablokował się włącznik nad pedałem. Tam są dwa (lub 1 z podwójnymi stykami), jeden od świateł STOP, a drugi dla sterowników.
  4. DarioKa odpowiedział(a) na dawid....d temat w E39
    Żeby znaleźć zegarek musisz naciskać przycisk BC na dźwigni kierunkowskazów. Bezpieczniki będą w schowku. Olej w skrzyni wymieniasz w zależności od etykiety, ale raczej masz zalany olej LT (life time) i wymiana nie jest wymagana.
  5. Ze względu na to, że zwrotnice są aluminiowe, zastosowano właśnie takie tuleje wzmacniające i w każdej zwrotnicy są 3, po 2 od wahaczy i po 1 od końcówek drążków.
  6. DarioKa odpowiedział(a) na MajorRz temat w E39
    Sorry, wczoraj miałem taki humor, że mógłbym wszystko napisać, aby na przekór innym.A tekst Widać kolega DarioKa nie jest takim znawcą marki za jakiego się uważa. zadziałał na mnie jak płachta na byka.
  7. DarioKa odpowiedział(a) na Colliber temat w E39
    W Webasto jest dysza wirująca i to ona wydaje taki dźwięk. Do pieca służą dwie pompy: 1 - zasilanie paliwowe, 2 - wspomagająca obieg wody. Skoro u Ciebie piec nie odpala, tylko huczy, stawiam na pompę paliwową lub świecę żarową. Podłącz się Kolego do kompa i zobaczysz jaki tam masz błąd.
  8. Kolego, to właśnie EGR jest od zawracania spalin do kolektora ssącego. Zaślepianie powoduje, że wszystkie spaliny idą bezpośrednio do wydechu.
  9. DarioKa odpowiedział(a) na stanleym temat w E39
    No to skąd wiesz, że ciśnienie jest dobre, jak nie miałeś połączenia z czujnikiem?
  10. DarioKa odpowiedział(a) na MajorRz temat w E39
    W E39 właśnie NIE ZAWSZE był pilot w kluczyku. Ja mam np. taką wersję gdzie samochód mogłem otworzyć/zamknąć tylko poprzez przekręcenie kluczyka w drzwiach. W kluczyku jest tylko dioda zasilana baterią. Widać kolega DarioKa nie jest takim znawcą marki za jakiego się uważa. A jak myślisz, do czego służy ta dioda? To nie jest światełko na choince. Że Ty tak masz, to znaczy, że Twój układ centralnego jest uszkodzony, lub coś się zje(b)ało w kluczyku. Zadzwoń do ASO, podaj VIN, oni Ci wszystko wytłumaczą.
  11. DarioKa odpowiedział(a) na jacek126 temat w E39
    Wymień, dla świętego spokoju, korek chłodnicy. Nie kosztuje wiele, a może w Twoim jest zaworek przytkany i nie upuszcza nadmiaru ciśnienia.
  12. Z sedana nie podejdzie Ci tylna kołyska do kombi. Sedany maj a z tyłu kolumny McPherson-a, a w kombi masz oddzielnie amortyzator i sprężyna/miech pneumatyczny. Wersja z nivo jest taka sama jak zawieszenie zwykłe.
  13. A podłączał kolega auto do kompa? Zanim wymienisz świece, to je sprawdź przy pomocy kawałka kabelka podłączonego do "+", jak zaiskrzy przy dotknięciu styku świecy, to oznacza, że jest dobra. Najlepiej to zrobić z kontrolką (kabelek i żaróweczka). TDS-y miały problemy z termicznym regulatorem w pompie paliwowej, może to być Twój problem. Tak czy inaczej, radzę podpięcie do porządnego kompa.
  14. Łożysko raczej się nie różni. E39 M5 ma inną piastę niż pozostałe E39, a jak z pewnością wiesz łożysko występuje razem z piastą.
  15. DarioKa odpowiedział(a) na Colliber temat w E39
    Podejrzewam, że chodzi Ci o pompę paliwową zasilającą Webasto http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DP91&mospid=47555&btnr=64_0625&hg=64&fg=65 element nr 1. Ta pompka jest zamontowana obok tzw. progowej, pod progiem kierowcy.
  16. DarioKa odpowiedział(a) na MajorRz temat w E39
    W E39 zawsze był pilot w kluczyku. W Waszych rocznikach był na podczerwień (Ir) lub radiowy 315 MHz. W przypadku wersji na podczerwień była tam "żaróweczka" patrz dioda Ir. Już w E34 z 94 roku miałem pilot właśnie na podczerwień (z "żaróweczką").
  17. Dokładnie, to jest czujnik poziomu oleju.
  18. DarioKa odpowiedział(a) na MajorRz temat w E39
    A może wystarczy zakodować kluczyk? Jeśli masz na kluczyku guzik do otwierania i zamykania, to z pewnością uda się to zrobić, no chyba, że padła bateria.
  19. DarioKa odpowiedział(a) na admd1 temat w E39
    Sporo postów, ale nikt nie odpowiedział na pytanie autora tematu. Oryginalne łożyska to FAG i poza ASO wcale nie są najdroższe, wręcz jedne z tańszych. Myślę, że znajdziesz za ok. 200 zł. Wymiana wcale nie jest problemem, ponieważ nie ma tu już wyprasowania i wprasowania. Łożysko jest przykręcane na 4 śruby, trzeba tylko odkręcić półośkę i nakrętkę piasty, żeby ją wyjąć.
  20. DarioKa odpowiedział(a) na Seweras temat w E39
    Mam, tak jak w profilu, 2002 rok, a problem miałem inny. Usmażył mi się silnik i zablokowało szybę na pełnym otwarciu. Nie miałem problemu z linkami, wymieniłem tylko silnik. Mam też tylko 6 głośników. Oczywiście, warto dołożyć dodatkowe głośniki, bo standard "cienko" gada.
  21. Żółta kontrolka nie jest od ciśnienia, tylko od poziomu oleju. Od ciśnienia jest czerwona. W misce jest czujnik poziomu i tam szukaj przyczyny.
  22. DarioKa odpowiedział(a) na stanleym temat w E39
    Syczenie może oznaczać nieszczelny dolot i zamiast pchać ciśnienie do kolektora ssącego, to gdzieś Ci spieprza na boki. Sprawdzałeś ciśnienie doładowania?
  23. DarioKa odpowiedział(a) na Seweras temat w E39
    Rozbierałem 2 razy tapicerkę tylnych drzwi z powodu podnośnika szyby, ale nie przypominam sobie, żeby tam były jakieś luźne kable. Sądzę, że jeżeli masz podstawową wersję nagłośnienia, to wiązka test dostosowana tylko do 6 głośników.
  24. DarioKa odpowiedział(a) na Seweras temat w E39
    W podstawowym nagłośnieniu (6 głośników) nie masz żadnego wzmacniacza.
  25. Obawiam się, że nie.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.