Treść opublikowana przez DarioKa
-
kilka pytan o e39
koledze chodziło o zegarek, który pokazuje aktualny czas. Podejrzewam, że pokaże Ci się dopiero jak go ustawisz, ale nie wiem jak się ustawia te rzeczy w wersji bez board monitora. Musisz poczekać, aż któryś z kolegów, co ma taką wersję jak Ty, zechce odpowiedzieć.
-
hamulce na 2 razy.
dokładnie, przy pedale, u góry, musisz się dostać do mocowania pedału hamulca.
-
hamulce na 2 razy.
Jeżeli komputer widzi cały czas wciśnięty pedał hamulca, to z pewnością zablokował się włącznik nad pedałem. Tam są dwa (lub 1 z podwójnymi stykami), jeden od świateł STOP, a drugi dla sterowników.
-
kilka pytan o e39
Żeby znaleźć zegarek musisz naciskać przycisk BC na dźwigni kierunkowskazów. Bezpieczniki będą w schowku. Olej w skrzyni wymieniasz w zależności od etykiety, ale raczej masz zalany olej LT (life time) i wymiana nie jest wymagana.
-
Droazki kierownicze - problem przy wymianie
Ze względu na to, że zwrotnice są aluminiowe, zastosowano właśnie takie tuleje wzmacniające i w każdej zwrotnicy są 3, po 2 od wahaczy i po 1 od końcówek drążków.
-
Centralny zamek
Sorry, wczoraj miałem taki humor, że mógłbym wszystko napisać, aby na przekór innym.A tekst Widać kolega DarioKa nie jest takim znawcą marki za jakiego się uważa. zadziałał na mnie jak płachta na byka.
-
530d webasto - podsumowanie.
W Webasto jest dysza wirująca i to ona wydaje taki dźwięk. Do pieca służą dwie pompy: 1 - zasilanie paliwowe, 2 - wspomagająca obieg wody. Skoro u Ciebie piec nie odpala, tylko huczy, stawiam na pompę paliwową lub świecę żarową. Podłącz się Kolego do kompa i zobaczysz jaki tam masz błąd.
-
Już nie mam sił... Ciągle kopci !!
Kolego, to właśnie EGR jest od zawracania spalin do kolektora ssącego. Zaślepianie powoduje, że wszystkie spaliny idą bezpośrednio do wydechu.
-
brak mocy 530d i syczenie
No to skąd wiesz, że ciśnienie jest dobre, jak nie miałeś połączenia z czujnikiem?
-
Centralny zamek
W E39 właśnie NIE ZAWSZE był pilot w kluczyku. Ja mam np. taką wersję gdzie samochód mogłem otworzyć/zamknąć tylko poprzez przekręcenie kluczyka w drzwiach. W kluczyku jest tylko dioda zasilana baterią. Widać kolega DarioKa nie jest takim znawcą marki za jakiego się uważa. A jak myślisz, do czego służy ta dioda? To nie jest światełko na choince. Że Ty tak masz, to znaczy, że Twój układ centralnego jest uszkodzony, lub coś się zje(b)ało w kluczyku. Zadzwoń do ASO, podaj VIN, oni Ci wszystko wytłumaczą.
-
Twarde węże od wody e39
Wymień, dla świętego spokoju, korek chłodnicy. Nie kosztuje wiele, a może w Twoim jest zaworek przytkany i nie upuszcza nadmiaru ciśnienia.
-
Różnice zawieszenia sedan / kombi
Z sedana nie podejdzie Ci tylna kołyska do kombi. Sedany maj a z tyłu kolumny McPherson-a, a w kombi masz oddzielnie amortyzator i sprężyna/miech pneumatyczny. Wersja z nivo jest taka sama jak zawieszenie zwykłe.
-
NIE CHCE PALIĆ NA ZIMNYM POMOCY
A podłączał kolega auto do kompa? Zanim wymienisz świece, to je sprawdź przy pomocy kawałka kabelka podłączonego do "+", jak zaiskrzy przy dotknięciu styku świecy, to oznacza, że jest dobra. Najlepiej to zrobić z kontrolką (kabelek i żaróweczka). TDS-y miały problemy z termicznym regulatorem w pompie paliwowej, może to być Twój problem. Tak czy inaczej, radzę podpięcie do porządnego kompa.
-
Pytanie z serii KTO WIE :) lozysko przod
Łożysko raczej się nie różni. E39 M5 ma inną piastę niż pozostałe E39, a jak z pewnością wiesz łożysko występuje razem z piastą.
-
530d webasto - podsumowanie.
Podejrzewam, że chodzi Ci o pompę paliwową zasilającą Webasto http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DP91&mospid=47555&btnr=64_0625&hg=64&fg=65 element nr 1. Ta pompka jest zamontowana obok tzw. progowej, pod progiem kierowcy.
-
Centralny zamek
W E39 zawsze był pilot w kluczyku. W Waszych rocznikach był na podczerwień (Ir) lub radiowy 315 MHz. W przypadku wersji na podczerwień była tam "żaróweczka" patrz dioda Ir. Już w E34 z 94 roku miałem pilot właśnie na podczerwień (z "żaróweczką").
-
Zapalająca się żółta kontrolka ciśnienia oleju
Dokładnie, to jest czujnik poziomu oleju.
-
Centralny zamek
A może wystarczy zakodować kluczyk? Jeśli masz na kluczyku guzik do otwierania i zamykania, to z pewnością uda się to zrobić, no chyba, że padła bateria.
-
[ BMW e39 530d] wymiana łożyska
Sporo postów, ale nikt nie odpowiedział na pytanie autora tematu. Oryginalne łożyska to FAG i poza ASO wcale nie są najdroższe, wręcz jedne z tańszych. Myślę, że znajdziesz za ok. 200 zł. Wymiana wcale nie jest problemem, ponieważ nie ma tu już wyprasowania i wprasowania. Łożysko jest przykręcane na 4 śruby, trzeba tylko odkręcić półośkę i nakrętkę piasty, żeby ją wyjąć.
-
Schemat audio w e39
Mam, tak jak w profilu, 2002 rok, a problem miałem inny. Usmażył mi się silnik i zablokowało szybę na pełnym otwarciu. Nie miałem problemu z linkami, wymieniłem tylko silnik. Mam też tylko 6 głośników. Oczywiście, warto dołożyć dodatkowe głośniki, bo standard "cienko" gada.
-
Zapalająca się żółta kontrolka ciśnienia oleju
Żółta kontrolka nie jest od ciśnienia, tylko od poziomu oleju. Od ciśnienia jest czerwona. W misce jest czujnik poziomu i tam szukaj przyczyny.
-
brak mocy 530d i syczenie
Syczenie może oznaczać nieszczelny dolot i zamiast pchać ciśnienie do kolektora ssącego, to gdzieś Ci spieprza na boki. Sprawdzałeś ciśnienie doładowania?
-
Schemat audio w e39
Rozbierałem 2 razy tapicerkę tylnych drzwi z powodu podnośnika szyby, ale nie przypominam sobie, żeby tam były jakieś luźne kable. Sądzę, że jeżeli masz podstawową wersję nagłośnienia, to wiązka test dostosowana tylko do 6 głośników.
-
Schemat audio w e39
W podstawowym nagłośnieniu (6 głośników) nie masz żadnego wzmacniacza.
-
brak swiatel drogowych... POMOCY!
Obawiam się, że nie.