Treść opublikowana przez DarioKa
-
e39 530d za niskie ciśnienie doładowania
Chyba coś pomyliłeś, bo max ciśnienie, jakie może wydmuchać turbina, to niewiele ponad 2 bar.
-
Czy to normalne???
Kolega przecież napisał, że nie giną mu pixele, tylko słabo świeci. U mnie jest to samo, tylko gorsze podświetlanie mam z jednej strony, dlatego też postanowiłem poczekać aż druga żaróweczka się sfajczy i na razie tego nie ruszam.
-
e39 530d za niskie ciśnienie doładowania
I to jest problem, bo turbina jest sterowana elektro-pneumatycznnie. Najczęściej problem dotyczy zaworka sterującego lub membrany. Dobre firmy, które zajmują się regeneracją turbin, mają urządzenia do testowania, natomiast jak to zrobić na aucie, tego nie wiem.
-
e39 530d za niskie ciśnienie doładowania
Najpierw napisz jak sprawdziłeś ciśnienie doładowania i o ile było mniejsze. Co do czarnej chmury, to pojawia się również przy problemach z wtryskami, przy złym odczycie przepływomierza...
-
Czy to normalne???
Wyjmij zegary i wymień żaróweczki od podświetlania, tak jak kolega Jerry napisał.
-
e39 530d za niskie ciśnienie doładowania
1. Filtr powietrza i/lub intercooler zanieczyszczone. 2. Problem z czujnikiem ciśnienia powietrza (w kolektorze ssącym) 3. Problem z turbiną lub jej sterowaniem. 4. W zależności od rocznika, problem z klapkami w kolektorze ssącym. To chyba wszystko, co ma wpływ na ciśnienie doładowania. Powodzenia
-
M57 Odma.Któy to element? Pilne!!!
Ja za cały zestaw odmy (11+12+13+15) płaciłem w ASO 185 zł. Oni to mają w zestawie, który na realoem jest rozbity na wszystkie składowe. To ma całkiem inny nr OE, ale niestety pudełko wywaliłem już dawno. W pudełku były 2 zapakowane (zafoliowane) oddzielnie elementy: odma z uszczelkami i filterek.
-
M57 Odma.Któy to element? Pilne!!!
Kupiłem nr 11,12,13 i 15 i zapłaciłem w ASO BMW w Danii po przeliczeniu na PLN 486zł. Sam filtr koszuje 168 zł , uszczelki po 50 zł no i odma 218 zł. Każdy element można kupić osobno. Nie trzeba kupować wszystkiego razem. No to widzę, że ładnie mnie skroili. :mad2: Ile kosztuje w Polsce w ASO cały komplet? Odma+2-wie uszczelki+filtr? 185 zł? Jeśli tak to nie wiem skąd oni biorą te ceny tu w DK. Mieszkasz w Danii i nie wiesz, że to jeden z najdroższych krajów w EU?
-
M57 Odma.Któy to element? Pilne!!!
W ASO odma to nr 15 + nr 11 i kupujesz zawsze cały zestaw, oddzielnie nie sprzedają. Sam filtr nr 15 możesz kupić w InterCars, koszt ok. 100 zł.
-
Spalony ksenon - wymiana E39 530d FL
Osram Xenarc (item nr 66040) dostępne w InterCars detal ok. 275 zł - polecam
-
Czujnik ABS
Jeśli drgania mają wpływ na działanie prędkościomierza, to może trzeba najpierw posprawdzać połączenia kablowe?
-
problem z NIVO
COOOOOOOOOO??????????????? moze kolega zmieni dilera!:) To była odpowiedź na poniższy post Ja nie potrzebuję zmieniać dealera, może Ty zacznij czytać uważnie.
-
530d webasto - podsumowanie.
U mnie nie wcześniej niż poniżej 7 st. i tak mi mówił mechanik, który wcześniej kilka latek przepracował w ASO. Zależy to też od temp. cieczy chłodzącej.
-
530d webasto - podsumowanie.
Teraz Ci się dogrzewanie silnika nie włączy, bo jest za ciepło. Webasto odpala się automatycznie poniżej 7 lub 6 st C, a na zewnątrz mamy powyżej 10.
-
520d i webasto...
Od września 2000, czyli o liftu wszystkie 2,5d i 3,0d miały webasto w standardzie jako dogrzewanie silnika, a za dopłatą pełne, na pilota i nawet na SMS-a. 2,0d i benzyniaki miały webasto tylko jako wyposażenie dodatkowe.
-
520d i webasto...
Dzięki, pytałem, bo u mnie też się zbliża czas wymiany i zastanawiałem się nad dedykowanymi i wzmacnianymi (z podwójną plecionką). Niestety, wzmacniane trzeba ciąć i spawać z 2 stron, a dedykowane tylko z jednej. Pozdrawiam
-
520d i webasto...
Manolito, kupiłeś zestaw złączek dedykowanych z końcówkami, czy może same złączki? Jak możesz to zdradź źródło.
-
problem z NIVO
Większość problemów z kontrolką airbag dotyczy maty w siedzeniu pasażera. Jak się to naprawia, tego nie wiem, ale jest to jakiś mało poważny zabieg.
-
523i - Nie moge utrzymac auta na drodze !!!
A czy miałeś coś robione przy przednich amortyzatorach? Jeżeli były wyciągane i nie włożone na swoje miejsce, to mogą być takie efekty jak opisujesz. Na starych amorach, przeważnie, etykieta z punktami pasowania L i P jest nieczytelna. Co do pływania tylnej belki, to dziwię się temu co piszesz, chyba że masz całkowicie wyprane tuleje, wtedy będzie bujało, ale też będzie się bardzo tłukło.
-
rano ciezko zapala? M52tu dodaje filmy z rozuchu
I większe obroty tym większe zapotrzebowanie na paliwo. Podjedź do pierwszego lepszego warsztatu niech Ci zmierzą ciśnienie na pompie i na listwie wtryskowej manometrem, to będziesz wszystko wiedział. Z tego co pamiętam, powinno być 3,5 bar. Na końcu listwy jest regulator ciśnienia. Bardzo rzadko, ale czasami też potrafi dawać w d..ę.
-
530d webasto - podsumowanie.
Z tego co wiem, to webasto dostaje pozwolenie na start przy temp zew. poniżej 7 st.C. Do wymiany pompy obiegowej nie musisz spuszczać płynu, wystarczy zacisnąć przewody wodne przy samej pompce. Czy masz moduł zdalnego sterowania możesz sprawdzić w opcjach wyposażenia Twojego samochodu. Jeśli nie masz etykiety z konfiguracją w książce serwisowej, to po VIN-ie można to ustalić w ASO.
-
530d webasto - podsumowanie.
Co innego coś zaprogramować, a co innego dowiedzieć się o konfigurację (wyposażenie) samochodu. Widzę, ze masz 2003 rok, więc raczej będzie u Ciebie Thermo Z/C.
-
Centralny zamek
Musisz zakodować obydwa na raz, bo drugi przestanie działać.
-
530d webasto - podsumowanie.
Zadzwoń do ASO, podaj VIN, oni Ci powinni udzielić takiej informacji.
-
kilka pytan o e39
W listwie bezpieczników w schowku, powinieneś znaleźć etykietę z numerami i opisem wszystkich bezpieczników. To jest taki kawałek białej sztywnej folii PVC z czarnym drukiem i jest wsunięty w szczelinę powyżej bezpieczników.