Skocz do zawartości

DarioKa

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez DarioKa

  1. Chyba coś pomyliłeś, bo max ciśnienie, jakie może wydmuchać turbina, to niewiele ponad 2 bar.
  2. DarioKa odpowiedział(a) na jacek1g temat w E39
    Kolega przecież napisał, że nie giną mu pixele, tylko słabo świeci. U mnie jest to samo, tylko gorsze podświetlanie mam z jednej strony, dlatego też postanowiłem poczekać aż druga żaróweczka się sfajczy i na razie tego nie ruszam.
  3. I to jest problem, bo turbina jest sterowana elektro-pneumatycznnie. Najczęściej problem dotyczy zaworka sterującego lub membrany. Dobre firmy, które zajmują się regeneracją turbin, mają urządzenia do testowania, natomiast jak to zrobić na aucie, tego nie wiem.
  4. Najpierw napisz jak sprawdziłeś ciśnienie doładowania i o ile było mniejsze. Co do czarnej chmury, to pojawia się również przy problemach z wtryskami, przy złym odczycie przepływomierza...
  5. DarioKa odpowiedział(a) na jacek1g temat w E39
    Wyjmij zegary i wymień żaróweczki od podświetlania, tak jak kolega Jerry napisał.
  6. 1. Filtr powietrza i/lub intercooler zanieczyszczone. 2. Problem z czujnikiem ciśnienia powietrza (w kolektorze ssącym) 3. Problem z turbiną lub jej sterowaniem. 4. W zależności od rocznika, problem z klapkami w kolektorze ssącym. To chyba wszystko, co ma wpływ na ciśnienie doładowania. Powodzenia
  7. DarioKa odpowiedział(a) na jkar temat w E39
    Ja za cały zestaw odmy (11+12+13+15) płaciłem w ASO 185 zł. Oni to mają w zestawie, który na realoem jest rozbity na wszystkie składowe. To ma całkiem inny nr OE, ale niestety pudełko wywaliłem już dawno. W pudełku były 2 zapakowane (zafoliowane) oddzielnie elementy: odma z uszczelkami i filterek.
  8. DarioKa odpowiedział(a) na jkar temat w E39
    Kupiłem nr 11,12,13 i 15 i zapłaciłem w ASO BMW w Danii po przeliczeniu na PLN 486zł. Sam filtr koszuje 168 zł , uszczelki po 50 zł no i odma 218 zł. Każdy element można kupić osobno. Nie trzeba kupować wszystkiego razem. No to widzę, że ładnie mnie skroili. :mad2: Ile kosztuje w Polsce w ASO cały komplet? Odma+2-wie uszczelki+filtr? 185 zł? Jeśli tak to nie wiem skąd oni biorą te ceny tu w DK. Mieszkasz w Danii i nie wiesz, że to jeden z najdroższych krajów w EU?
  9. DarioKa odpowiedział(a) na jkar temat w E39
    W ASO odma to nr 15 + nr 11 i kupujesz zawsze cały zestaw, oddzielnie nie sprzedają. Sam filtr nr 15 możesz kupić w InterCars, koszt ok. 100 zł.
  10. Osram Xenarc (item nr 66040) dostępne w InterCars detal ok. 275 zł - polecam
  11. DarioKa odpowiedział(a) na uriel81 temat w E39
    Jeśli drgania mają wpływ na działanie prędkościomierza, to może trzeba najpierw posprawdzać połączenia kablowe?
  12. DarioKa odpowiedział(a) na tigo_blm temat w E39
    COOOOOOOOOO??????????????? moze kolega zmieni dilera!:) To była odpowiedź na poniższy post Ja nie potrzebuję zmieniać dealera, może Ty zacznij czytać uważnie.
  13. DarioKa odpowiedział(a) na Colliber temat w E39
    U mnie nie wcześniej niż poniżej 7 st. i tak mi mówił mechanik, który wcześniej kilka latek przepracował w ASO. Zależy to też od temp. cieczy chłodzącej.
  14. DarioKa odpowiedział(a) na Colliber temat w E39
    Teraz Ci się dogrzewanie silnika nie włączy, bo jest za ciepło. Webasto odpala się automatycznie poniżej 7 lub 6 st C, a na zewnątrz mamy powyżej 10.
  15. DarioKa odpowiedział(a) na malpa84 temat w E39
    Od września 2000, czyli o liftu wszystkie 2,5d i 3,0d miały webasto w standardzie jako dogrzewanie silnika, a za dopłatą pełne, na pilota i nawet na SMS-a. 2,0d i benzyniaki miały webasto tylko jako wyposażenie dodatkowe.
  16. DarioKa odpowiedział(a) na malpa84 temat w E39
    Dzięki, pytałem, bo u mnie też się zbliża czas wymiany i zastanawiałem się nad dedykowanymi i wzmacnianymi (z podwójną plecionką). Niestety, wzmacniane trzeba ciąć i spawać z 2 stron, a dedykowane tylko z jednej. Pozdrawiam
  17. DarioKa odpowiedział(a) na malpa84 temat w E39
    Manolito, kupiłeś zestaw złączek dedykowanych z końcówkami, czy może same złączki? Jak możesz to zdradź źródło.
  18. DarioKa odpowiedział(a) na tigo_blm temat w E39
    Większość problemów z kontrolką airbag dotyczy maty w siedzeniu pasażera. Jak się to naprawia, tego nie wiem, ale jest to jakiś mało poważny zabieg.
  19. A czy miałeś coś robione przy przednich amortyzatorach? Jeżeli były wyciągane i nie włożone na swoje miejsce, to mogą być takie efekty jak opisujesz. Na starych amorach, przeważnie, etykieta z punktami pasowania L i P jest nieczytelna. Co do pływania tylnej belki, to dziwię się temu co piszesz, chyba że masz całkowicie wyprane tuleje, wtedy będzie bujało, ale też będzie się bardzo tłukło.
  20. I większe obroty tym większe zapotrzebowanie na paliwo. Podjedź do pierwszego lepszego warsztatu niech Ci zmierzą ciśnienie na pompie i na listwie wtryskowej manometrem, to będziesz wszystko wiedział. Z tego co pamiętam, powinno być 3,5 bar. Na końcu listwy jest regulator ciśnienia. Bardzo rzadko, ale czasami też potrafi dawać w d..ę.
  21. DarioKa odpowiedział(a) na Colliber temat w E39
    Z tego co wiem, to webasto dostaje pozwolenie na start przy temp zew. poniżej 7 st.C. Do wymiany pompy obiegowej nie musisz spuszczać płynu, wystarczy zacisnąć przewody wodne przy samej pompce. Czy masz moduł zdalnego sterowania możesz sprawdzić w opcjach wyposażenia Twojego samochodu. Jeśli nie masz etykiety z konfiguracją w książce serwisowej, to po VIN-ie można to ustalić w ASO.
  22. DarioKa odpowiedział(a) na Colliber temat w E39
    Co innego coś zaprogramować, a co innego dowiedzieć się o konfigurację (wyposażenie) samochodu. Widzę, ze masz 2003 rok, więc raczej będzie u Ciebie Thermo Z/C.
  23. DarioKa odpowiedział(a) na MajorRz temat w E39
    Musisz zakodować obydwa na raz, bo drugi przestanie działać.
  24. DarioKa odpowiedział(a) na Colliber temat w E39
    Zadzwoń do ASO, podaj VIN, oni Ci powinni udzielić takiej informacji.
  25. DarioKa odpowiedział(a) na dawid....d temat w E39
    W listwie bezpieczników w schowku, powinieneś znaleźć etykietę z numerami i opisem wszystkich bezpieczników. To jest taki kawałek białej sztywnej folii PVC z czarnym drukiem i jest wsunięty w szczelinę powyżej bezpieczników.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.