Treść opublikowana przez DarioKa
-
[E39 525d_A] Drży! :(
Poza masą powietrza wszystko super. Na screenie 1dis masz ponad 200 mg więcej, natomiast ciśnienie doładowania takie jak trzeba. Coś mi się zdaje, że problem dotyczy przepływomierza, ale oczywiście mogę się mylić. Może uda Ci się kupić przepływkę z możliwością zwrotu i w ten sposób wykluczyć.
-
Błąd 227 i 228?
Jaszcze raz sugeruję żebyś poszukał speca z GT1 (DIS). Na tym urządzeniu można sprawdzić prawie wszystko, a podczas testu typu "live data" widzisz wartości "ACTUAL i SPECIFIED" i wiesz kiedy jest Ok, a kiedy coś szwankuje. Tu masz link do screena z testu diesla http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d3fd0c5e52bc7e9d.
-
[E39 525d_A] Drży! :(
Słyszałem, że w Brzegu są nieźli fachowcy od BMW, jak znajdę kontakt to Ci podeślę.
-
ABS ASC, brak komunikacji z kompem, błąd 0500 - ręce opadają
Brak możliwości komunikacji ze sterownikiem przeważnie oznacza jego uszkodzenie. Czasami, ale bardzo rzadko, problem znika po wymyciu pinów wtyki, które lubią zaśniedzieć. Jakbyś miał ochotę przejechać się do Krakowa, to jest tu taki spec Jarek. Ma GT1 i raczej nie ma u niego problemów nie do rozwiązania, ale zawsze może być ten pierwszy raz. Jak się zdecydujesz to napisz na priv.
-
brak swiatel drogowych... POMOCY!
Niestety, nie każdy. Można to zrobić na testerach serwisowych BMW MoDic i GT1. Nie wiem czy taką opcję oferują testery uniwersalne, ale raczej nie.
-
Filtr powietrza
Widzisz, a w oryginale jest Knecht, to muszą być znawcy co polecają tylko Mann-a lub Bosch-a. Co do Filtrona, to nie wszystko jest takie świetne, np. pyłkowe nie mają ramki plastikowej tylko papier, porażka.
-
Filtr powietrza
Widzisz, a w oryginale jest Knecht, to muszą być znawcy, co polecają tylko Mann-a lub Bosch-a. Co do Filtrona, to nie wszystko jest takie świetne, np. pyłkowe nie mają ramki plastikowej tylko papier, porażka.
-
Błąd 227 i 228?
ogólnie rzecz biorąc masz nieprawidłową mieszankę. W benzyniakach mieszanka jest ustalana na podstawie odczytów z przepływomierza i kąta otwarcia przepustnicy. Korekta dokonywana jest po odczytach z sąd lambda. Na prawidłową mieszankę, a właściwie na prawidłową dawkę składają się jeszcze dwa ważne czynniki: ciśnienie paliwa i stan (pylenie) wtryskiwaczy. Sugeruję poszukanie mechanika, który ma tester BMW GT1 lub chociaż MoDic. Na przepływomierzu powinieneś widzieć masę powietrza wyrażoną w mg/m3 a nie Volty. Powodzenia
-
Długi post, wielki problem z 523i Touring
O ile dobrze pamiętam, to silnik powinien się kręcić jałowo na 745 rpm. nomad, wypinałeś przepływomierz?
-
brak swiatel drogowych... POMOCY!
Używka za ok. 200 zł + ok. 100 zł kodowanie
-
[E39 525d_A] Drży! :(
Popytałem (opisałem Twój problem) mojego speca i powiedział, że ciśnienie doładowania na wolnych ma być trochę wyższe ok. 1050 mbar, więc tu jest wszystko OK. Powiedział, że bardziej by szukał przyczyny w mechanice niż w elektronice.
-
Już nie mam sił... Ciągle kopci !!
A nie zauważyłeś czasem delikatnego spadku poziomu płynu chłodzącego? Co do przyciśnięcia na zagrzanym silniku i kopcenia, to spróbuj odpiąć przepływomierz. Jeśli kopcenie zniknie, to wymień przepływkę, a jeśli nie zniknie, to szukaj problemu w układzie paliwowym (pompa, wtryski) lub EGR.
-
[ BMW e39 530dA] pytanie o przepływomierz
Wygląda na to, że przepływomierz podaje błędne dane o masie powietrza do sterownika i przez to masz za dużą dawkę paliwa. Przepływka na 99% do wymiany. Możesz jeździć z odpiętą, będzie się rejestrował błąd, ale nic to nie zaszkodzi.
-
brak swiatel drogowych... POMOCY!
LCM - Light Control Modul - sterownik świateł. Podepnij się pod kompa, a najlepiej wcześniej kup moduł z możliwością zwrotu. Jeśli padł Ci sterownik, to sama wymiana nie wystarczy, no chyba, że trafisz na używkę z auta o identycznej konfiguracji i z tego samego zakresu rocznika. Nowe sterowniki trzeba zawsze kodować. Moduł znajdziesz na ściance bocznej koło nóg pasażera z przodu. Musisz zdemontować schowek i czarną pionową osłonę plastikową ścianki bocznej.
-
[E39 525d_A] Drży! :(
Patrząc na odczyt z DIS-a wygląda, że masz zbyt dużo powietrza w dolocie niż powinieneś mieć. Może to być spowodowane złym sterowaniem klapki turbiny lub przytarciem mechanicznym. Wg tych parametrów widzę, że pomiar dotyczy biegu jałowego i faktycznie wartości odczytane są trochę za wysokie. Czy dzieje się tak tylko na wolnych obrotach?
-
przekaźnik świec żarowych
12 21 2 246 473 w ASO ok. 400 zł
-
Gdzie naprawię system VANOS ?
Opisz problem, bo mi kiedyś stwierdzono Vanos, a okazało się, że to tylko krótki łańcuch. Jeśli chcesz się przejechać do Krakowa, to mogę Ci kogoś z czystym sumieniem polecić.
-
Długi post, wielki problem z 523i Touring
daniello320i trochę Ci już odpowiedział. Co do falowania, to jedyna rada żeby wykluczyć przepływomierz, to go wypiąć i zrobić jazdę próbną. Dawka paliwa będzie wtedy ustalana na podstawie zapisanej na EPROM-ie mapy. Na 99% problem z obrotami zniknie po wypięciu przepływomierza. Miałem identyczny przypadek kiedyś w E34 M50B20
-
Tryb awaryjny.Czy to problem z elektryką?
Jedyne co Ci doradzę, to podpiąć się pod GT1 i przetestować wszystko co się wiąże z EGS-em. Być może problem dotyczy zaśniedziałych pinów we wtyce. Dla świętego spokoju odepnij wtykę od sterownika i przemyj piny CONTACT CLEANER-em, preparatem do czyszczenia połączeń elektrycznych.
-
Tryb awaryjny.Czy to problem z elektryką?
Jeżeli masz "anglika" to pod lewym filtrem pyłkowym masz skrzynkę sterowników, jeśli kierownica po normalnej stronie ;-), to skrzynka po prawej.
-
JAKI OLEJ DO M5??? CO Z TYM TWS'em???
Najrozsądniej będzie zadzwonić do ASO i im zadać to pytanie.
-
Czarnoczerwony wężyk w 530d ??? co to jest, do czego służy?
dokładnie od podciśnieniowego usztywniania poduszek silnika
-
Tryb awaryjny.Czy to problem z elektryką?
EGS pochodzi z niemieckiego, a po angielsku "electronic gearbox control". Jednym słowem masz problem ze sterownikiem skrzyni automatycznej. Jeżeli magistrala CAN zgłasza brak EGS, to znaczy, że nie ma komunikacji.
-
E39 Jaka pompa paliwa?
Regulator jest na końcu listwy wtryskowej i jest to element mechaniczny, nie sprawdzisz go na kompie.
-
E39 Jaka pompa paliwa?
Zanim wymienisz pompę, sprawdź ciśnienie paliwa za pompą i na listwie wtryskowej. Być może regulator nie trzyma, a powinno być 3,5 Bar tu i tu. Regulator w ASO kosztuje ok. 200 zł, a pompa ok. 800 zł. Pompę masz w zbiorniku, a dostęp spod siedziska tylnej kanapy z prawej strony. Musisz wyjąć cały zestaw smoka z czujnikiem poziomu paliwa, a potem wymieniasz pompę. Powodzenia.