Treść opublikowana przez DarioKa
-
E39 - Problem z kierunkowskazami
Kupiłem nowy na allegro, ale on też trochę grzebie w sterownikach. Zadzwoń i zapytaj.
-
E39 - Problem z kierunkowskazami
Właśnie miałem coś podobnego. Prawy kierunek raz działał, raz nie działał, a kontrolka przy zegarach mrugała normalnie. Tylko u mnie nie było sygnalizacji spalonych żarówek. Okazało się, że zdechł LCM.
-
E39 - Problem z kierunkowskazami
Naprawisz u Jarka Stępniaka na ul. Siarczanej (ok. Góry Borkowskiej, boczna Jugowickiej), tel: 501464109.
-
[e39] 525d falujące obroty silnika
Mam manuala. Przy pełnym obciążeniu turbo wydmuchało niecałe 2300 mbar, a ciśnienie paliwa na listwie było niecałe 1200 bar. Mapa paliwowa była resetowana, korekty na wtryskach poniżej 0,9. Już zaczynam mieć dosyć tego auta.
-
[e39 520d '02] Telepanie przy gaszeniu
Telepanie przy gaszeniu to w największej mierze objaw padniętej dwumasy, zwłaszcza w 2.0d.
-
Piszczenie przy hamowaniu jaka przyczyna?
Ja niestety, jestem przeciwnikiem Textar-a. Kiedyś (w E34) założyłem na tył klocki Texter z tarczą ATE i po 300 km oddałem do reklamacji. Od tego czasu omijam szerokim łukiem Textar-a. Pewnie mi nie uwierzycie, ale na aktualnym zestawie przednim (tarcza Zimmermann + klocki Jurid z końcówką AS, czyli OE Quality) ma już 60 tys. km i jeszcze pół grubości klocków. Tarcza jest równa i prawie bez zużycia, a hamulec miękki i super sprawny. Z czystym sumieniem polecam taki zestaw.
-
[e39] 525d falujące obroty silnika
Jeżeli chodzi o mnie, to wszystkie metody opisane przez Killme mam za sobą, a jeżeli diagnozuję to tylko na DIS-ie z głowicą Siemens-a (GT1). Falowanie nie jest tak męczące jak spadek mocy i to dość znaczący. Tak jak opisałem wcześniej, wszystkie parametry związane z paliwem (ciśnienie, dawka wstępna, główna i korekty dawek) i powietrzem (masa i ciśnienie) są idealne. Nie rejestrują się również żadne błędy silnika, a auto jest mułowate. Czasami, podczas przyspieszania, jak trafię w jakąś dziurkę na jezdni to czuję, jakby na ułamek sekundy powracała pełna moc, czyli coś w rodzaju krótkotrwałego zrywu. Czy ktoś może coś takiego przerabiał?
-
[e39] 525d falujące obroty silnika
Opiszę moje objawy, a mianowicie, na zimnym drżenie po zapaleniu i szarpanie podczas przyspieszania, zwłaszcza na 2 i 3 biegu w ok. 1,3 - 1,5 tys. rpm. Jak się rozgrzeje, to jest odczuwalnie słabszy. Było podejrzenie przepływki, bo raz się zarejestrował błąd, więc wymieniłem na nową. Niestety, żaden z objawów nie ustąpił, a żadne inne błędy się nie rejestrują. Ciśnienie i masa powietrza jak w książce, ciśnienie paliwa na listwie też ok. Sprawdzałem nawet pod obciążeniem i pompa napompowała coś ok. 1200 bar. Rozumiem, że zapachem spalin nie ma co się przejmować. Co wy na to?
-
Faluje na obrotach pomocy.........
Falowanie w benzyniakach jest częstym objawem uszkodzenia przepływomierza. Odepnij go i uruchom silnik. Jak to nic nie zmieni, to pozostaje Ci sprawdzić czujniki wału i wałka rozrządu.
-
[e39] 525d falujące obroty silnika
Niestety, u mnie jest podobnie. Wymiana przepływki nic nie pomogła, a założyłem new. Masa i ciśnienie powietrza jak fabryka przykazała. Korekty na wtryskach poniżej 0,9, a pylenie piękne. Zrobię i Tobie to też radzę, kompresję fizyczną. Niestety, do tego trzeba zdjąć kolektor ssący, bo najlepiej to robić przez otwory świec żarowych. Jeśli to też nic nie wykaże, to już tylko zostanie mi pompa CR do regeneracji. A czy u Ciebie też jest dziwny zapach spalin?
-
E46 320d problem z ręcznym
Regulujesz tak, aby na 3 ząbku hamulec zaczynał brać.
-
E46 320d problem z ręcznym
Możesz podciągnąć linki pod lewarkiem.
-
Jak sie nazywa ten element zawieszen i gdzie go dostane
Nie wiem po co chcesz to wymieniać, te tuleje raczej się nie psują, a co gorsza musisz szukać po wymiarach, albo wymienić całe wahacze, bo one nie występują oddzielnie. W tym miejscu występują problemy, ale też rzadko, z śrubami mimośrodowymi do regulacji kąta pochylenia koła. Zostaw to w spokoju, a przy wymianie pływających, odkręć śruby 9 i 11, opuść wahacze 8 od tyłu na windzie i sprawdź przy pomocy dużego śrubokręta czy są uszkodzone (zerwane). Tak czy inaczej, geometrię musisz ustawić po wymianie pływających.
-
[e39]Regulacja świateł drogowych z xenonem
Nie wiem gdzie to jest, bo nie mam dis-a. Robili mi to w ASO po wymianie czujnika przy przednim wahaczu. Podejrzewam, że to może być w opcjach serwisowych modułu świateł. Dowiem się później i napiszę.
-
Kontrolka Wykrzyknik w kółku na czerwono
Nie wszystkie touringi mają nivo. U mnie na przykład nie ma i całe szczęście.
-
[e39] 530d Ciśnienie doładowania
Faktycznie, jest to możliwe, ale brałem pod uwagę, że wykonujesz pomiar ciśnienia doładowania zgodnie z zaleceniami serwisowymi, czyli 3500 rpm na biegu jałowym. Nie zauważyłem, że vehicle speed was 86,1 kmph.
-
[E39] Czy wymianiać amortyzatory
Co do stuków z tyłu, to w sedanach lubią też hałasować górne mocowania kolumn McPherson-a, mocowane do budy za tylnymi zagłówkami. W touringach tego nie słychać, bo są mocowanie do sanek i są to mocowania samych amortyzatorów.
-
Nie otwiera się szyba w klapie bagażnika
Musisz zdemontować tapicerkę tylnej klapy do gołej blachy, wtedy zobaczysz elektryczny zamek szyby i silnik wycieraczki.
-
brak prawego światła długiego
Ja również wymieniałem LCM III na LCM IV, bo akurat taki się trafił, ale był nowy, niekodowany więc programować musiałem. Co do zapisu kilometrów, to masz rację, a ja o tym zapomniałem. Moduł świateł znajduje się przy nogach pasażera z przodu. Jest zamontowany pionowo na bocznej ściance po prawej pod plastikową osłoną. Musisz najpierw zdemontować schowek.
-
[e39] 530d Ciśnienie doładowania
No to chyba coś masz nie tak z czujnikiem ciśnienia. Po lewej masz wartość, jaka powinna być, a po prawej wartość mierzoną. Wydaje mi się, że czujnik przekłamuje, bo nie sądzę, żeby turbina wydmuchała więcej niż jej fabryka dała.
-
bagnet do pomiaru oleju- problem
Bagnet wchodzi do misy olejowej. Bez odkręcenia i wyjęcia rurki nic nie wskórasz.
-
[e39]Regulacja świateł drogowych z xenonem
Kalibracja samo-poziomowania na DIS-ie.
-
[e39]Regulacja świateł drogowych z xenonem
Regulację lamp ksenonowych robimy mechanicznie i komputerowo (tylko mijania). Mechanicznie regulowane są światła drogowe i mijania.
-
Nie otwiera się szyba w klapie bagażnika
krótko, jeśli po naciśnięciu guzika otwierania tylnej szyby nic nie słyszysz, to problem z elektryką. Najczęściej padają mikro-przełączniki. Jeśli słyszysz specyficzne bzyknięcie i szyba się nie uwalnia, to problem z mechaniką. Problem może też dotyczyć sterownika komfortu (ZKE lub inaczej GM), miałem taki przypadek u siebie. Kupiłem auto od szwaba z padniętym ZKE i po założeniu używki, szyba i cała tylna klapa, luzowały się, ale nie chciały się otworzyć. Okazało się, że ZKE był od sedana w dodatku w wersji USA.
-
Sprężyny tylne
E39 sedan ma z tyłu kolumny McPherson, a kombi niezależne sprężyny i amortyzatory.