Skocz do zawartości

DarioKa

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez DarioKa

  1. Wtryski od benzyny zapieczone. Już pewnie trochę jeździsz na LPG. Ja tak miałem w E34, że po 2 latach ładniej chodziła na gazie niż na tym, do czego została zaprojektowana.
  2. DarioKa odpowiedział(a) na michals temat w E39
    Pompa jest w zbiorniku, z prawej strony. Dojście z wnętrza auta, spod siedziska kanapy tylnej.
  3. DarioKa odpowiedział(a) na michals temat w E39
    A z ciekawości, ile w ASO?
  4. DarioKa odpowiedział(a) na michals temat w E39
    Czy mam rozumieć, że Pierburg robi OEM dla BMW? Pierburg robi sporo podzespołów dla BMW (pompy paliwa, czujniki ciśnienia paliwa, elektrozawory podciśnieniowe do sterowania turbo i EGR itp.)
  5. DarioKa odpowiedział(a) na SaluCK temat w E39
    Bzdur napisałem. Przyrząd oczywiście jest, ale do montażu (centrowania) sprzęgła na dwumasie (http://moto.allegro.pl/item739398601_przyrzad_sprzegla_samonastawne_sac_luk_xtend.html#gallery). Same koło zamachowe przykręcamy po prostu do wału i tutaj nic nie można zepsuć. Jeśli mechanik umie wymienić sprzęgło, to z kołem zamachowym też sobie da radę.
  6. DarioKa odpowiedział(a) na SaluCK temat w E39
    Zgodnie z instrukcją producenta (Luk), do wymiany koła zamachowego powinno być użyte narzędzie serwisowe, ale mało który mechanik to ma. Do czego służy to narzędzie, tego nie wiem, ale być może do centrowania.
  7. Przecież tam chyba nie można inaczej wymieni łozyska jak razem z piastą Przegubów? z przodu w E39? "Przeguby" to pewnie wahacze :oops:
  8. DarioKa odpowiedział(a) na urbus100 temat w E39
    Podjedź do pierwszego lepszego warsztatu niech Ci zwykłym miernikiem sprawdzą czy masz ładowanie. Zdarza się, że wyłącznik lampki oświetlenia bagażnika nie rozłącza lampki i jeśli masz sedana, to nie widzisz, że świeci się w kufrze i doi akumulator. Nawet 5W żaróweczka potrafi rozładować baterię w kilka godzin.
  9. W pudełku SKF znajdziesz piastę FAG (jedyny oryginał), a różnica w cenie zakupu to ponad 100 zł/szt. Jedyna różnica to to, że w pudełku FAG nie będzie nowych śrub. Na stare kapniesz trochę kleju do gwintu i stówka w kieszeni. Ja wymieniłem lewą, a druga leży już w bagażniku. Jak będziesz potrzebował pomocy w zakupie, to napisz na private.
  10. Kolega napisał, że ma 530d z 2001 roku. Twój problem to nieszczelny układ podciśnienia. Szukaj po przewodach, może któryś jest przerwany, pękają też, bardzo delikatne, trójniki. Problem może też dotyczyć któregoś z elektrozaworów sterujących w układzie podciśnienia (http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=DL71&mospid=47545&hg=11&fg=45). Do tego dochodzą jeszcze przewody podciśnieniowe do utwardzania poduszek silnika ( http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DL71&mospid=47545&btnr=22_0034&hg=22&fg=05). Powodzenia w szukaniu
  11. DarioKa odpowiedział(a) na michals temat w E39
    Oryginał (BMW nr 16 14 6 752 368, Pierburg nr 7.22013.02.0) kupisz za ok. 500 zł w InterCars.
  12. Nie opłaci się tego naprawiać. Kup silnik, M52 2,0i nie powinien kosztować więcej niż 800-1000 zł.
  13. DarioKa odpowiedział(a) na sauber-87 temat w E39
    Mam kolegę, który pracuje u jednego z ogólnopolskich dystrybutorów części zamiennych i rozmawialiśmy ostatnio o pompach wody. Mówił, że "renomowany" SKF ma ostatnio spore problemy z jakością, dużo reklamacji, plastikowe wirniki się rozsypują. Ja zawsze uważałem, że pompy wody to tylko HEPU i od kilku lat nic innego nie kupiłem i nic innego nie polecam. Wracając do tematu, to też stawiam na to, że poprawne odpowietrzenie rozwiąże problem.
  14. DarioKa odpowiedział(a) na paq19 temat w E39
    Zacznij od wymiany czujnika temp (pod kolektorem ssącym), kosztuje w ASO ok. 70-80 zł. Zbyt miękkie węże mogą oznaczać spadek wydajności pompy wodnej lub niedrożność układu chłodzenia. A skąd kolego jesteś? Może masz niedaleko do Krakowa, tutaj znam kogoś, kto z pewnością rozwiąże Twój problem.
  15. DarioKa odpowiedział(a) na SaluCK temat w E39
    W Polsce zrobi Ci to prawie każdy przyzwoity warsztat. Jest trochę roboty, ale jak ktoś ma wprawę, to wyrobi się w 4-5 godz. Niestety, koszty są spore. Koło dwumasowe ok. 1900 zł, sprzęgło kompletne - ok. 1000 zł, a robocizna to już w zależy od warsztatu, ale musisz liczyć ok. 300-500 zł. Jak byś potrzebował pomocy, to pisz na prv. W Krakowie polecę Ci specjalistów od BMW.
  16. DarioKa odpowiedział(a) na buma temat w E39
    Zacznę od początku. Wahacze tylko Lemfoerdera. Wymieniać najlepiej po wymontowaniu całej zwrotnicy, a wahacze odkręcasz od strony tulei. Mając wszystko na stole, pójdzie Ci dużo łatwiej.
  17. DarioKa odpowiedział(a) na krzys51w temat w E39
    Jeżeli przedmuchiwanie pomaga tylko na chwilę, to sugeruję wymianę. Dysze spryskiwaczy nie kosztują majątku, coś ok. 30 zł/stronę.
  18. DarioKa odpowiedział(a) na adamsaba temat w E39
    Drugi jest przy tylnym prawym wahaczu. Jeśli nie są uszkodzone mechanicznie, co możesz stwierdzić sam, musisz podpiąć się pod komputer, wtedy dowiesz się który jest uszkodzony.
  19. DarioKa odpowiedział(a) na piotrek1 temat w E39
    Na amorach masz naklejone etykiety z czarnymi kwadratami i literkami "L" i "R". Kwadraty ustawiasz, w zależności od strony montażu, do szczeliny gniazda zwrotnicy. Jak wejdziesz pod auto i popatrzysz na amortyzator, to z pewnością zobaczysz.
  20. To znaczy, że pada Ci czujnik i w konkretnym położeniu nie daje prawdziwego sygnału. Te czujniki tak mają, że najpierw przestają działać płynnie, tylko stopniowo, a po jakimś czasie zdycha całkiem. Ja tak miałem z czujnikiem położenia świateł, a te same czujniki odpowiadają za sygnał poziomu do nivo tylko, że ja mam 2 na samochodzie, a Ty 4.
  21. Tak, jak wcześniej napisałeś, po odpięciu sterownika klimy problem znika, więc stawiam na to , że Twój climatronic jest walnięty. Podepnij inny i wszystko się wyjaśni. Szukanie miernikiem raczej nic Ci nie da, bo w samochodach większość podzespołów ma sterowanie masą.
  22. Poduchy nie sygnalizują błędu. Padł czujnik (czujniki) lub kompresor.
  23. DarioKa odpowiedział(a) na sergiuszkrakow temat w E39
    A którą opcję webasto masz?
  24. Sugeruję diagnozę modułu komfortu (GM z angielska, ZKE z niemiecka) na GT1.
  25. DarioKa odpowiedział(a) na Ericson temat w E39
    Przedni prawy czujnik nie ma połączenia. Sprawdź kabel czy nie jest przetarty i czy wtyczka jest dobrze podpięta.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.