Treść opublikowana przez DarioKa
-
rano ciezko zapala? M52tu dodaje filmy z rozuchu
Wtryski od benzyny zapieczone. Już pewnie trochę jeździsz na LPG. Ja tak miałem w E34, że po 2 latach ładniej chodziła na gazie niż na tym, do czego została zaprojektowana.
-
E39 Jaka pompa paliwa?
Pompa jest w zbiorniku, z prawej strony. Dojście z wnętrza auta, spod siedziska kanapy tylnej.
-
E39 Jaka pompa paliwa?
A z ciekawości, ile w ASO?
-
E39 Jaka pompa paliwa?
Czy mam rozumieć, że Pierburg robi OEM dla BMW? Pierburg robi sporo podzespołów dla BMW (pompy paliwa, czujniki ciśnienia paliwa, elektrozawory podciśnieniowe do sterowania turbo i EGR itp.)
-
Wymiana dwumasy
Bzdur napisałem. Przyrząd oczywiście jest, ale do montażu (centrowania) sprzęgła na dwumasie (http://moto.allegro.pl/item739398601_przyrzad_sprzegla_samonastawne_sac_luk_xtend.html#gallery). Same koło zamachowe przykręcamy po prostu do wału i tutaj nic nie można zepsuć. Jeśli mechanik umie wymienić sprzęgło, to z kołem zamachowym też sobie da radę.
-
Wymiana dwumasy
Zgodnie z instrukcją producenta (Luk), do wymiany koła zamachowego powinno być użyte narzędzie serwisowe, ale mało który mechanik to ma. Do czego służy to narzędzie, tego nie wiem, ale być może do centrowania.
-
Wymiana lozyska piasty przod - jak i jakie?
Przecież tam chyba nie można inaczej wymieni łozyska jak razem z piastą Przegubów? z przodu w E39? "Przeguby" to pewnie wahacze :oops:
-
Nie ładuje akumulatora
Podjedź do pierwszego lepszego warsztatu niech Ci zwykłym miernikiem sprawdzą czy masz ładowanie. Zdarza się, że wyłącznik lampki oświetlenia bagażnika nie rozłącza lampki i jeśli masz sedana, to nie widzisz, że świeci się w kufrze i doi akumulator. Nawet 5W żaróweczka potrafi rozładować baterię w kilka godzin.
-
Wymiana lozyska piasty przod - jak i jakie?
W pudełku SKF znajdziesz piastę FAG (jedyny oryginał), a różnica w cenie zakupu to ponad 100 zł/szt. Jedyna różnica to to, że w pudełku FAG nie będzie nowych śrub. Na stare kapniesz trochę kleju do gwintu i stówka w kieszeni. Ja wymieniłem lewą, a druga leży już w bagażniku. Jak będziesz potrzebował pomocy w zakupie, to napisz na private.
-
Odgłos spuszczanego powietrza spod maski
Kolega napisał, że ma 530d z 2001 roku. Twój problem to nieszczelny układ podciśnienia. Szukaj po przewodach, może któryś jest przerwany, pękają też, bardzo delikatne, trójniki. Problem może też dotyczyć któregoś z elektrozaworów sterujących w układzie podciśnienia (http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=DL71&mospid=47545&hg=11&fg=45). Do tego dochodzą jeszcze przewody podciśnieniowe do utwardzania poduszek silnika ( http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DL71&mospid=47545&btnr=22_0034&hg=22&fg=05). Powodzenia w szukaniu
-
E39 Jaka pompa paliwa?
Oryginał (BMW nr 16 14 6 752 368, Pierburg nr 7.22013.02.0) kupisz za ok. 500 zł w InterCars.
-
Chłodzenie a korek chłodnicy(zbiorniczka)
Nie opłaci się tego naprawiać. Kup silnik, M52 2,0i nie powinien kosztować więcej niż 800-1000 zł.
-
Problem E39 528i wyrzuca płyn
Mam kolegę, który pracuje u jednego z ogólnopolskich dystrybutorów części zamiennych i rozmawialiśmy ostatnio o pompach wody. Mówił, że "renomowany" SKF ma ostatnio spore problemy z jakością, dużo reklamacji, plastikowe wirniki się rozsypują. Ja zawsze uważałem, że pompy wody to tylko HEPU i od kilku lat nic innego nie kupiłem i nic innego nie polecam. Wracając do tematu, to też stawiam na to, że poprawne odpowietrzenie rozwiąże problem.
-
Grzeje mi się silnik Pomocy?
Zacznij od wymiany czujnika temp (pod kolektorem ssącym), kosztuje w ASO ok. 70-80 zł. Zbyt miękkie węże mogą oznaczać spadek wydajności pompy wodnej lub niedrożność układu chłodzenia. A skąd kolego jesteś? Może masz niedaleko do Krakowa, tutaj znam kogoś, kto z pewnością rozwiąże Twój problem.
-
Wymiana dwumasy
W Polsce zrobi Ci to prawie każdy przyzwoity warsztat. Jest trochę roboty, ale jak ktoś ma wprawę, to wyrobi się w 4-5 godz. Niestety, koszty są spore. Koło dwumasowe ok. 1900 zł, sprzęgło kompletne - ok. 1000 zł, a robocizna to już w zależy od warsztatu, ale musisz liczyć ok. 300-500 zł. Jak byś potrzebował pomocy, to pisz na prv. W Krakowie polecę Ci specjalistów od BMW.
-
wymiana wahaczy
Zacznę od początku. Wahacze tylko Lemfoerdera. Wymieniać najlepiej po wymontowaniu całej zwrotnicy, a wahacze odkręcasz od strony tulei. Mając wszystko na stole, pójdzie Ci dużo łatwiej.
-
Spryskiwacze zapchany zbiornik
Jeżeli przedmuchiwanie pomaga tylko na chwilę, to sugeruję wymianę. Dysze spryskiwaczy nie kosztują majątku, coś ok. 30 zł/stronę.
-
poziomowanie ksenonów
Drugi jest przy tylnym prawym wahaczu. Jeśli nie są uszkodzone mechanicznie, co możesz stwierdzić sam, musisz podpiąć się pod komputer, wtedy dowiesz się który jest uszkodzony.
-
amortyzatory
Na amorach masz naklejone etykiety z czarnymi kwadratami i literkami "L" i "R". Kwadraty ustawiasz, w zależności od strony montażu, do szczeliny gniazda zwrotnicy. Jak wejdziesz pod auto i popatrzysz na amortyzator, to z pewnością zobaczysz.
-
Co znaczy "Selflevel susp. inact" na komputerze?
To znaczy, że pada Ci czujnik i w konkretnym położeniu nie daje prawdziwego sygnału. Te czujniki tak mają, że najpierw przestają działać płynnie, tylko stopniowo, a po jakimś czasie zdycha całkiem. Ja tak miałem z czujnikiem położenia świateł, a te same czujniki odpowiadają za sygnał poziomu do nivo tylko, że ja mam 2 na samochodzie, a Ty 4.
-
Żarzy się zarówka, a kierunek nie działa
Tak, jak wcześniej napisałeś, po odpięciu sterownika klimy problem znika, więc stawiam na to , że Twój climatronic jest walnięty. Podepnij inny i wszystko się wyjaśni. Szukanie miernikiem raczej nic Ci nie da, bo w samochodach większość podzespołów ma sterowanie masą.
-
Co znaczy "Selflevel susp. inact" na komputerze?
Poduchy nie sygnalizują błędu. Padł czujnik (czujniki) lub kompresor.
-
Webasto
A którą opcję webasto masz?
-
Nie działające oświetlenie wnętrza
Sugeruję diagnozę modułu komfortu (GM z angielska, ZKE z niemiecka) na GT1.
-
abs -problem,blad 32
Przedni prawy czujnik nie ma połączenia. Sprawdź kabel czy nie jest przetarty i czy wtyczka jest dobrze podpięta.