Treść opublikowana przez DarioKa
-
dziwny, zbyt duży poziom oleju
Co do Twojego ciśnienia Paliwa na wtryskach, to nie wiem czym mierzył ten mechanik, ale ciśnienie na pompie paliwa i na zaworze regulującym ciśnienie na listwie wtryskowej wynosi 3,5 Bar. Siłą rzeczy na wtryskach nie morze być więcej, bo pompa więcej niż 3,5 Bar nie wydoli. A co do idealnego poziomu oleju, to nie jest to poziom max tylko środek wskazania bagnetu.
-
Chłodzenie a korek chłodnicy(zbiorniczka)
?. Z której strony? Często puszczają obudowy termostatów i czasami pompy wody, ale i jedno i drugie jest z przodu.
-
Jaki korek chłodnicy ?
Najlepiej kupić w ASO.
-
Chłodzenie a korek chłodnicy(zbiorniczka)
Jeśli silnik osiąga 70-80 st. to ogrzewanie będzie działało OK, zwłaszcza podczas jazdy po mieście. Gdyby wisko nie rozpinało się, to byś słyszał na wyższych obrotach taki gwizd jak z dodatkowej turbiny. Zainwestuj w termostat z ASO i na parę lat będziesz miał problem z głowy, no chyba że masz silnik zalany wodą, ale nie przypuszczam.
-
Odgłos spuszczanego powietrza spod maski
Raczej nie jest powiązane, ale zrobiło nam się trochę zimniej. Może któraś ze świec żarowych padła?
-
Chłodzenie a korek chłodnicy(zbiorniczka)
Jeśli termostat nie domyka się, to i na nagrzewnicy nie będzie odpowiedniej temp. bo to jest jeden obieg cieczy.
-
Co znaczy "Selflevel susp. inact" na komputerze?
Najprościej jak sprawdzisz czy kompresor pompuje ciśnienie do poduszek. Odkręć małą deskę podłogi bagażnika (śruby są po 2 na stronę pod uchwytami do siatki bagażowej), wyjmij przewód ciśnieniowy, uruchom silnik i przekonasz się czy dmucha. Jeśli tak, to masz dziurkę (-i) w poduszce (-ach), a jeśli nie dmucha, to padł kompresor, albo coś nie tak z czujnikami i w tej sytuacji będzie konieczne podłączenie do komputera.
-
Chłodzenie a korek chłodnicy(zbiorniczka)
To niezbyt dobrze jak auto jest niedogrzane. Chyba wymieniłeś termostat na jakiś "szajs", albo wisko nie rozłącza, ale raczej termostat.
-
Odgłos spuszczanego powietrza spod maski
W tej sytuacji stawiam na EGR. Zdemontuj przednią osłonę akustyczną silnika (3 śruby na imbusach) i osłuchaj go z bliska.
-
Spryskiwacze zapchany zbiornik
Jak zdejmiesz prawe przednie nadkole, to nie będziesz miał problemów z dobraniem się do zbiornika.
-
E39 530i Touring 2000r Service ABS,DSC i RECZNY opis proble
Skoro ABS i DSC czasami działa, a czasami nie, to możesz mieć uszkodzony kabel od czujnika (ów). Nie pasuje mi tylko ten ręczny. Przecież kontrolka ręcznego świeci na czerwono, a sam ręczny nie ma związku z ABS/DSC. A może mylisz czerwoną kontrolkę ręcznego z pomarańczową kontrolką zużycia klocków? Nie napisałeś też bardzo ważnej rzeczy, czy system działa choć świecą kontrolki, czy zapalenie kontrolek jest równoznaczne z nie działającym ABS-em.
-
[E39] 530d i wolne rozładowywanie akumulatora
Czytałem, że jest to opornica dmuchawy i objawy padniętego jeża to włączanie się dmuchawy po wyłączeniu silnika - u mnie układ ogrzewania i dmuchawa działają bez problemów. Ponadto na noc wyjąlem bezpiecznik nr 6, na którym "siedzi" jeż no i pomimo to akumulator był słabszy czyli i tak się rozładował. Chyba, że się mylę. Co do baterii to jakość ciężko mi uwierzyc, żeby nagle po roku siadł akumulator, ale postaram się go sprawdzić. Kilka lat temu, za czasów jak gwarancje były tylko na 1 rok, padł mi akumulator (Bosch Silver) po roku i 2 tygodniach. Uwierz, to jest możliwe.
-
rano ciezko zapala? M52tu dodaje filmy z rozuchu
Niestety dla nich, nie pracują cały czas jak pracuje silnik, więc nie są smarowane (zwilżane) przez paliwo i właśnie to jest powodem ich zapiekania.
-
Nie ładuje akumulatora
Też obstawiałem JEŻA ale z tego co kolega napisał to JEŻA (opornicę) już wymienił :? Chyba raczej koleżanka, cytuję "byłabym bardzo wdzięczna za pomoc".
-
[e39] 525D siłownik/pompka sprzęgła cieknie
Jak wymienisz, to napisz czy stara (oryginalna) była z Sachsa, czy może z ATE. Pozdrawiam
-
Wymiana lozyska piasty przod - jak i jakie?
Kolego - zanim rozbebeszysz zawiechę i wydasz niemałe pieniądze na łożyska/piasty sprawdź wcześniej jedną rzecz. Przyjrzyj się dokładnie oponom. U mnie też zaczęło buczeć i już liczyłem ile siana z kielni trzeba wyjąć na łożysko/łożyska ale coś mnie podkusiło i założyłem na próbę komplet kół zimowych - i co? I ciiiiiiisza... Przyjrzałem się oponom letnim i okazało się, że na brzegach są już trochę wyząbkowane. Być może amory są już troche wyeksploatowane a być może przy którymś z ostrych 2 hamowań jakie miałem ABS nie złapał w porę i oponę mi przytarło mocno w kilku miejscach. Jeśli masz możliwość taką to załóż inny komplet kół/opon i przetestuj auto. Pzdr. Zgadzam się z Manolito77, opony czasem potrafią głośniej hałasować niż łożyska, chociaż mój kolega w E46 jak zlikwidował huczenie opon, to dopiero usłyszał łożyska.
-
[E39] słaba siła wspomagania
Wiem, że pierwsze modele E39 miały problemy z pompą wspomagania, ale czy Twój problem to właśnie pompa, tego nie wiem. Specjaliści mają urządzenia do sprawdzania ciśnienia jakie wytwarza pompa i na tej podstawie są w stanie wykluczyć czy problem jest w pompie, czy w przekładni. Jeśli ktoś ma servotronica, to dochodzi jeszcze do sprawdzenia sterownik.
-
Odgłos spuszczanego powietrza spod maski
Araas, dopisz literkę "d" do 530 w Twoim profilu, to nikt nie będzie się czepiał. :D
-
[E39] 530d i wolne rozładowywanie akumulatora
Że bateria ma rok, to nie znaczy, że nie jest uszkodzona. Podjedź do pierwszego lepszego serwisu akumulatorów, oni mają takie testery do sprawdzania sprawności aku pod obciążeniem. Będziesz mógł wykluczyć 1 krok poszukiwań usterki.
-
rano ciezko zapala? M52tu dodaje filmy z rozuchu
Nie postawię 1000 zł na to, że mam rację, ale jeździłem 4 lata na gazie, przejechałem ok. 200 000 km i mam spore doświadczenia w tym temacie. Miałem takie same objawy, błędów nie było, a kasowanie adaptacji nic nie pomagało. Jedyne, co mi pomogło, to 2 płukanki do wtryskiwaczy na 80l benzyny i jazda kilka dni na tej mieszance bez przełączania na gaz. Niestety poprawa była krótkotrwała, a nie miałem zamiaru wymieniać wtrysków, więc pogodziłem się z tym faktem.
-
E39 Jaka pompa paliwa?
To w ASO będzie tańszy, ale po co przepłacać, jak sam napisałeś, że Pierburga kupisz za 380, a to jest na 100% oryginał. To jest tak jak z innymi częściami, np z grupy ZF (Sachs, Lemfoerder...), które w ASO są 2 razy droższe tylko dlatego, że oprócz logo producenta jest jeszcze logo BMW. Na niektórych częściach z poza ASO, logo i nr OE są po prostu zeszlifowane, bo nie mogą an nich widnieć ze względy na sprzedaż tzw. after market, a są to dokładnie te same podzespoły, nie żadne zamienniki wątpliwej jakości.
-
Włączanie przedniego światła przeciwmgłowego przy skręcie
Jak masz ogólne pojęcie o elektryce to dasz sobie radę... Wystarczy przekaźnik, jakiś układ opóźniający, trochę kabelka i tyle... Jak nie masz pojęcia, to zgłoś się do kogoś kto ma... Zgadzam się, przekaźnik z opóźnieniem wyłączania (tzw. czasówka) załatwi problem, bo z tego co wiem LCM (sterownik świateł) nie ma takiej funkcji do zaprogramowania.
-
E39 530D gaśnie silnik co jest "POMOCY"
Musisz podpiąć się pod komp. Na moje oko, problem jest z którymś czujnikiem prędkości obrotowej (wału lub wałka), ale trudno wyrokować bez kontroli na testerze.
-
Wymiana dwumasy
Zadzwoń do tego gościa, do którego dałem Ci namiary na priv. On Ci wszystko wytłumaczy jak wyrocznia :) .
-
[e39] 525D siłownik/pompka sprzęgła cieknie
Zamienniki są dwa: Metelli 55-0051 FTE KG190077.4.12 Cen nie znam, znalazłem tylko krosy. A może trzeba tą pompę wymontować i spróbować zregenerować. Podejrzewam, że wystarczy wymienić uszczelniacz. Co do płynu, to sprzęgło zasilane jest płynem hamulcowym i ma wspólny zbiorniczek z układem hamulcowym.