Skocz do zawartości

piotr520

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez piotr520

  1. Nie wiem jak oni to zrobili, podejrzewam że ten clip detektor, to po prostu Mute. Bo to są dwie różne funkcje, Mute i Standby. Jedna przycisza druga włącza- wyłącza. Gdy uszkodzone jest wejście Mute, to mamy łomot w głośnikach po przekręceniu kluczyka.
  2. Gdy nie będzie końcówek ,to tam nie ma co wydzielać ciepła, a same końcówki wylutujesz zwykłą lutownicą, bez obaw o przegrzanie jakiś ścieżek,czy czegokolwiek, także tu na spokojnie możesz to zrobić. Ja się zastanawiam w ogóle nad sensem cięcia ścieżek po wylucie starych końcówek. Pewnie oglądałeś materiały o wypalaniu , czy coś, bo niektóre firmy dawniej tym straszyły. Co do standby, to z tego co się orientuję ma wyciszyć końcówkę podczas rozruchu silnika, włączania i wyłączania i wyłączania zapłonu. Natomiast mute jakoś działa, dy przychodzi połączenie z telefonu lub głos z navi. Ale zbyt mocno nie zgłębiałem tematu, wlutowalem jak sugerowały poradniki.
  3. Wymieniałem u siebie, wieczorem się odezwę, jakieś fotki też miałem . Wczoraj już niestety nie dałem rady, tak to wygląda u mnie. Końcówka jakiej użyłem to AR 175 wzmiacniacz 4x42W Z TDA7385, przynajmniej wtedy był dostępny na allegro w wersji do samodzielnego lutowania. Na zdjęciach widać gdzie należy rozciąć ścieżki. Trzeba to zrobić bardzo delikatnie bo płyta jest wielowarstwowa i można zrobić kuku. Swoją drogą to się zastanawiam czy rozcinanie jest w ogóle potrzebne , gdy usuniemy całkowicie stare końcówki, a tak zrobiłem, ale wolałem nie ryzykować. Stare końcówki usunąłem przez wylutowanie. Są filmiki o tym na youtube. Najpierw grzejemy tę blaszkę która odprowadza ciepło od końcówki, następnie dalej podgrzewamy aż wyjdzie sama końcówka, taki srebrny kwadracik. Po wymianie wszystko jest tak jak po wyjściu z fabryki. Jak z wytrzymałością końcówki, to niestety nie wiem, od dwóch lat tuner leży na półce i czeka w razie czego 😂.
  4. Silnik robi korekty? Bo u mnie jest to samo, ale po skasowaniu korekt i trzeba przejechać trochę kilometrów żeby wszystko zrobił korekty i wszystko wraca do normy. Dlatego pytam, bo jak korekty stoją na zero, to znaczy że cały czas coś jest nie tak.
  5. Może wiązka gdzieś zaklinowana, nie wchodzi głębiej i wypycha. Ale jakby się trzymał porządnie tak jak powinien, to nie ma szans żeby go wypchnęła.
  6. Albo w ews albo w sterowniku, ale raczej w ews. Bateria i zapłon to nie to. Nie dolewaleś jakiegoś specyfiku do benzyny? Sprawdź czy w ogóle pojawia się iskra.
  7. A inpa widzi kluczyk ?
  8. Akumulator się rozładował ? Coś było robione wcześniej ?
  9. Sterownik zrobił korekty czy stoją na zero?
  10. Blędy z programu inpa podaj.
  11. Wszystko w oryginale w osprzęcie silnika? Żadnych przeróbek odmy itp
  12. Aż ciekaw byłem kto podejmie wyzwanie , gratulacje 😎
  13. piotr520 odpowiedział(a) na Marvus temat w E46
    To trzeba dobrze wcisnąć i przekręcić. Ogólnie trochę dziwny jest ten system z tym korkiem, u ciebie wygląda jak niedociśnięty do końca.
  14. U mnie podobny świt jak sądzę dawał wycieraczka, bo po wymianie się skończyło. Niby takie same a widać coś, to powodowało. Jedyne co można sprawdzić, to czy uszczelka drzwi dobrze dolega na zewnątrz.
  15. piotr520 odpowiedział(a) na TomaszM temat w E39
    Masz zawór nr 1 przy po lewej stronie głowicy obok kolektora wydechowego? Wtyczka pewnie jest od elektrozaworu nr 5 którego nie masz , gdy pompa nie występuje. https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=DT31-EUR-02-2003-E39-BMW-525i&diagId=11_7539
  16. piotr520 odpowiedział(a) na TomaszM temat w E39
    Wygląda na oryginalną zaślepkę, pewnie coś związane z emisją spalin, masz pompę powietrza wtórnego?
  17. Tylko Inpa kolego, bo szkoda się głowić nad błędami które te cuda pokazują.
  18. Jakieś błędy wyrzuca ? Lewe powietrze? Możliwe że widzi temperaturę albo masę powietrza, potrzeba zrzuty z inpy na zimnym i gorącym silniku.
  19. Progi i podłoga cała, bo pod siedzeniem pasażera masz bezpieczniki. Ale to bardziej wygląda na brak jakiejś masy.
  20. Wymieniłeś go razem z wiązką i sterownikiem czy tylko podmieniłeś słupek? W tych silnikach był przepływomierz na gorący drut, o chińskich zamiennikach nigdy nie słyszałem.
  21. Źle ustawiony vanos, dlatego 25kg powietrza na wolnych obrotach. Ustaw porządnie rozrząd i wszystko wróci do normy.
  22. Podepnij pod inpe i pokaż wartość vanosa na wolnych obrotach.
  23. Ciężki temat😀. W pozycji 1 kluczyka działa wszystko co powinno, czyli szyby radio itp? Jak długo Ci schodzi z rozpoczęciem procedury synchronizacji w sensie ,że przekręcisz kluczyk w pozycję 1 , czekasz parę sekund? Bo to się powinno robić w miarę szybko. Jak męczyłem się ze swoją e46 to też przerobiłem kilka sposobów. Osiągnąłem pół sukcesu, auto synchronizuje tylko jeden z dwóch kluczyków, albo jeden albo drugi, zależy którego pierwszego użyjemy. Dałem spokój bo jeden wystarcza. I dlatego pytam o czas, bo trzeba to zrobić dość szybko. Przekręcasz w pozycję 1 , od razu cofasz i procedura synchronizacji. Ale pewnie przetestowałeś milion kombinacji .
  24. piotr520 odpowiedział(a) na astra56 temat w E46
    Nie w każdej wersji silnikowej była dodatkowa pompa wody, z opisu schematów elektrycznych wynika że m54 nie powinno jej mieć. Jeśli u ciebie jest, to musi być zintegrowana z elektrozaworem ogrzewania.
  25. Kiedyś były dostępne, to wyświetlacz firmy Sharp, mam gdzieś oznaczenie. Sam goły wyświetlacz nie posiada wiele elektroniki. Ja bym kupił najtańszy monitor jaki znajdziesz na olx czy allegro i przełożył sam goły wyświetlacz. Jest trochę roboty, ale powinno pomóc.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.