Treść opublikowana przez piotr520
-
naprawa tunera BM54 - nie działa jeden kanał
Nie wiem jak oni to zrobili, podejrzewam że ten clip detektor, to po prostu Mute. Bo to są dwie różne funkcje, Mute i Standby. Jedna przycisza druga włącza- wyłącza. Gdy uszkodzone jest wejście Mute, to mamy łomot w głośnikach po przekręceniu kluczyka.
-
naprawa tunera BM54 - nie działa jeden kanał
Gdy nie będzie końcówek ,to tam nie ma co wydzielać ciepła, a same końcówki wylutujesz zwykłą lutownicą, bez obaw o przegrzanie jakiś ścieżek,czy czegokolwiek, także tu na spokojnie możesz to zrobić. Ja się zastanawiam w ogóle nad sensem cięcia ścieżek po wylucie starych końcówek. Pewnie oglądałeś materiały o wypalaniu , czy coś, bo niektóre firmy dawniej tym straszyły. Co do standby, to z tego co się orientuję ma wyciszyć końcówkę podczas rozruchu silnika, włączania i wyłączania i wyłączania zapłonu. Natomiast mute jakoś działa, dy przychodzi połączenie z telefonu lub głos z navi. Ale zbyt mocno nie zgłębiałem tematu, wlutowalem jak sugerowały poradniki.
-
naprawa tunera BM54 - nie działa jeden kanał
Wymieniałem u siebie, wieczorem się odezwę, jakieś fotki też miałem . Wczoraj już niestety nie dałem rady, tak to wygląda u mnie. Końcówka jakiej użyłem to AR 175 wzmiacniacz 4x42W Z TDA7385, przynajmniej wtedy był dostępny na allegro w wersji do samodzielnego lutowania. Na zdjęciach widać gdzie należy rozciąć ścieżki. Trzeba to zrobić bardzo delikatnie bo płyta jest wielowarstwowa i można zrobić kuku. Swoją drogą to się zastanawiam czy rozcinanie jest w ogóle potrzebne , gdy usuniemy całkowicie stare końcówki, a tak zrobiłem, ale wolałem nie ryzykować. Stare końcówki usunąłem przez wylutowanie. Są filmiki o tym na youtube. Najpierw grzejemy tę blaszkę która odprowadza ciepło od końcówki, następnie dalej podgrzewamy aż wyjdzie sama końcówka, taki srebrny kwadracik. Po wymianie wszystko jest tak jak po wyjściu z fabryki. Jak z wytrzymałością końcówki, to niestety nie wiem, od dwóch lat tuner leży na półce i czeka w razie czego 😂.
-
525 m54b25 - falujące wolne obroty po wrzuceniu na luz przed zatrzymaniem się
Silnik robi korekty? Bo u mnie jest to samo, ale po skasowaniu korekt i trzeba przejechać trochę kilometrów żeby wszystko zrobił korekty i wszystko wraca do normy. Dlatego pytam, bo jak korekty stoją na zero, to znaczy że cały czas coś jest nie tak.
-
Wyskakuje przełącznik podnoszenia szyby
Może wiązka gdzieś zaklinowana, nie wchodzi głębiej i wypycha. Ale jakby się trzymał porządnie tak jak powinien, to nie ma szans żeby go wypchnęła.
-
E39[520i], 2001r, problem z uruchomieniem silnika
Albo w ews albo w sterowniku, ale raczej w ews. Bateria i zapłon to nie to. Nie dolewaleś jakiegoś specyfiku do benzyny? Sprawdź czy w ogóle pojawia się iskra.
-
E39[520i], 2001r, problem z uruchomieniem silnika
A inpa widzi kluczyk ?
-
E39[520i], 2001r, problem z uruchomieniem silnika
Akumulator się rozładował ? Coś było robione wcześniej ?
-
525 m54b25 - falujące wolne obroty po wrzuceniu na luz przed zatrzymaniem się
Sterownik zrobił korekty czy stoją na zero?
-
[320ci] falowanie obrotów do 2.5 tys.
Blędy z programu inpa podaj.
-
525 m54b25 - falujące wolne obroty po wrzuceniu na luz przed zatrzymaniem się
Wszystko w oryginale w osprzęcie silnika? Żadnych przeróbek odmy itp
-
Bmw 530d temperatura Max bledy getribenotprogramm i einzprizlangen
Aż ciekaw byłem kto podejmie wyzwanie , gratulacje 😎
-
BMW E46 wyciek z chłodnicy
To trzeba dobrze wcisnąć i przekręcić. Ogólnie trochę dziwny jest ten system z tym korkiem, u ciebie wygląda jak niedociśnięty do końca.
-
Bmw e39 520i świst okolice lusterek
U mnie podobny świt jak sądzę dawał wycieraczka, bo po wymianie się skończyło. Niby takie same a widać coś, to powodowało. Jedyne co można sprawdzić, to czy uszczelka drzwi dobrze dolega na zewnątrz.
-
Kostka widmo...:)
Masz zawór nr 1 przy po lewej stronie głowicy obok kolektora wydechowego? Wtyczka pewnie jest od elektrozaworu nr 5 którego nie masz , gdy pompa nie występuje. https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=DT31-EUR-02-2003-E39-BMW-525i&diagId=11_7539
-
Kostka widmo...:)
Wygląda na oryginalną zaślepkę, pewnie coś związane z emisją spalin, masz pompę powietrza wtórnego?
-
530i ŚWIRUJĄ MI OBROTY - Problem z elektryką?
Tylko Inpa kolego, bo szkoda się głowić nad błędami które te cuda pokazują.
-
530i ŚWIRUJĄ MI OBROTY - Problem z elektryką?
Jakieś błędy wyrzuca ? Lewe powietrze? Możliwe że widzi temperaturę albo masę powietrza, potrzeba zrzuty z inpy na zimnym i gorącym silniku.
-
Bmw 530d temperatura Max bledy getribenotprogramm i einzprizlangen
Progi i podłoga cała, bo pod siedzeniem pasażera masz bezpieczniki. Ale to bardziej wygląda na brak jakiejś masy.
-
E34 Problem z obrotami w m50b25
Wymieniłeś go razem z wiązką i sterownikiem czy tylko podmieniłeś słupek? W tych silnikach był przepływomierz na gorący drut, o chińskich zamiennikach nigdy nie słyszałem.
-
E39 528IA M52B28 kompletny brak mocy do 3 tyś obr
Źle ustawiony vanos, dlatego 25kg powietrza na wolnych obrotach. Ustaw porządnie rozrząd i wszystko wróci do normy.
-
E39 528IA M52B28 kompletny brak mocy do 3 tyś obr
Podepnij pod inpe i pokaż wartość vanosa na wolnych obrotach.
-
E39 525D sedan 2002r. Nie działa zdalnie kluczyk.
Ciężki temat😀. W pozycji 1 kluczyka działa wszystko co powinno, czyli szyby radio itp? Jak długo Ci schodzi z rozpoczęciem procedury synchronizacji w sensie ,że przekręcisz kluczyk w pozycję 1 , czekasz parę sekund? Bo to się powinno robić w miarę szybko. Jak męczyłem się ze swoją e46 to też przerobiłem kilka sposobów. Osiągnąłem pół sukcesu, auto synchronizuje tylko jeden z dwóch kluczyków, albo jeden albo drugi, zależy którego pierwszego użyjemy. Dałem spokój bo jeden wystarcza. I dlatego pytam o czas, bo trzeba to zrobić dość szybko. Przekręcasz w pozycję 1 , od razu cofasz i procedura synchronizacji. Ale pewnie przetestowałeś milion kombinacji .
-
Błedy INPA
Nie w każdej wersji silnikowej była dodatkowa pompa wody, z opisu schematów elektrycznych wynika że m54 nie powinno jej mieć. Jeśli u ciebie jest, to musi być zintegrowana z elektrozaworem ogrzewania.
-
540i wyświetlacz nawigacji, inna barwa
Kiedyś były dostępne, to wyświetlacz firmy Sharp, mam gdzieś oznaczenie. Sam goły wyświetlacz nie posiada wiele elektroniki. Ja bym kupił najtańszy monitor jaki znajdziesz na olx czy allegro i przełożył sam goły wyświetlacz. Jest trochę roboty, ale powinno pomóc.